• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
וכמה נזק היא גרמה לפרמטרים שלא נמדדו?
איזה נזק? לאיזה פרמטרים שלא נמדדו?

יש לי שאלה:
עזוב אותך מחקר ושאלונים. אם אדם עובר טיפול, ואומר שהוא מרגיש יותר טוב, שהוא מייחס את זה לטיפול, והוא משוכנע בכך לאורך זמן. מה האמת המחקרית משנה פה?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
וכמה נזק היא גרמה לפרמטרים שלא נמדדו?
זו טענה נכונה לכל התקדמות טכנולוגית, שיטה כלכלית ובכלל כל מה שנוגע לבני אדם שתמיד יש עוד פנים שאפשר לבדוק בקשר אליהם.
אפשר לבטל את רוב ההתקדמות האנושית ולחזור לימי המערות, כי כל דבר חדש יש לו נזקים שאף אחד עוד לא מדד. הרי אפילו על תרומת הרפואה המודרנית להפחתה הניכרת בתמותת תינוקות אפשר להגיד שעוד לא גילו איך התינוקות שנשארו בחיים משפיעים לרעה על משהו.
יש לך מחקר שעומד בסטנדרטים שלך שמאושש את התזה שלך או שמדובר בניחוש בלבד לגבי תוצאות המחקרים לגבי פרמטרים שטרם נבדקו?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,700
יש לי שאלה:
עזוב אותך מחקר ושאלונים. אם אדם עובר טיפול, ואומר שהוא מרגיש יותר טוב, שהוא מייחס את זה לטיפול, והוא משוכנע בכך לאורך זמן. מה האמת המחקרית משנה פה?
זה לא פלצבו?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,700
מה המשמעות של פלצבו בהקשר של טיפול נפשי?
בניגוד לתרופה, בטיפול what you see is what you get.
בשניהם הוא נרפא כתוצאה מהידיעה שקיבל טיפול.

AIML

משתמש בכיר
דירוג
6,063
השאלה "דרג מאחת עד עשר איך אתה מרגיש" היא שאלה איומה במיוחד כשהיא באה בהקשר של משוב על טיפול אבל לא רק. היא מפורשת שונה על ידי אנשים שונים ועל ידי אותו אדם בזמנים שונים, הרפיטבליות שלה נמוכה מאד, והשונות של התשובות גבוהה מאד גם על ידי אותו אדם אלא אם כן הוא מנסה במפורש להיות קונסיסטני עם התשובה הקודמת שלו. בנוסף התשובה מושפעת מניסוח השאלה, יש נטיה לרצות את השואל, נטיה לתרץ לעצמך את בזבוז הזמן והכסף, ובהקשר של מדידת טיפול יש גם אפקט של "לא נעים לי" ו"הוא היה ממש בסדר אז אני לא רוצא לפגוע בו"
הקיצוני היה פזיוטרפיסט שליווה אותי למכונת המשוב בקופ"ח ודי הבהיר שהתשובות צריכות לשקף שיפור כי אם כל הניסיונות עד עכשיו לא עבדו אז נמשיך לנסות.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,840
השאלה "דרג מאחת עד עשר איך אתה מרגיש" היא שאלה איומה במיוחד כשהיא באה בהקשר של משוב על טיפול אבל לא רק. היא מפורשת שונה על ידי אנשים שונים ועל ידי אותו אדם בזמנים שונים, הרפיטבליות שלה נמוכה מאד, והשונות של התשובות גבוהה מאד גם על ידי אותו אדם אלא אם כן הוא מנסה במפורש להיות קונסיסטני עם התשובה הקודמת שלו. בנוסף התשובה מושפעת מניסוח השאלה, יש נטיה לרצות את השואל, נטיה לתרץ לעצמך את בזבוז הזמן והכסף, ובהקשר של מדידת טיפול יש גם אפקט של "לא נעים לי" ו"הוא היה ממש בסדר אז אני לא רוצא לפגוע בו"
הקיצוני היה פזיוטרפיסט שליווה אותי למכונת המשוב בקופ"ח ודי הבהיר שהתשובות צריכות לשקף שיפור כי אם כל הניסיונות עד עכשיו לא עבדו אז נמשיך לנסות.
אין לי כוח להיכנס לכל הדיון למעלה, אבל אתייחס לזה כי זה קשור בהבנה של שיטות מחקר באופן בסיסי, בלי קשר לפסיכולוגיה:
כל הטיעונים שלך על ה"רעש" שיש בשאלות כאלו נכונים לחלוטין, אבל הם לא פוגעים בכלל בתוקף הממצאים של ניסוי מדעי:
ה"רעש" הזה (שנקרא גם שונות מקרית, כי הוא נובע מגורמים מקריים לחלוטין או לפחות מקריים ביחס לשאלת המחקר) גורם לכלל התשובות שהתקבלו במחקר להיות מפוזרות יותר, כך שקשה יותר למצוא בהן דפוס.
ספציפית, הדפוס אותו מחפשים בניסוי מדעי הוא הבדל קונסיסטנטי בין קבוצת הניסוי לקבוצת הביקור. כדי לדעת שההבדל הזה הוא אמיתי ולא חלק מהרעש שיש בתשובות, בודקים באמצעים סטטיסטיים שההבדל בין הקבוצות גבוה בצורה מובהקת מההבדלים המקריים (השונות המקרית). קצת יותר בפירוט - הרעש גורם להבדלים בין תשובות ונבדקים גם בתוך קבוצת הניסוי וגם בתוך קבוצת הביקורת, אבל מכיוון שהוא לא נובע מההבדל בין הקבוצות (וההבדל הוא, בהגדרה, העובדה שקבוצה אחת עברה טיפול ואילו השניה עברה פרוצדורת ביקורת), הרי שהרעש הזה יהיה דומה בין הקבוצות. אם מצאנו שההבדל בין הקבוצות גדול יותר מהרעש הזה, זה מצביע על כך שבסבירות גבוהה ההבדל בין הקבוצות לא נבע מהרעש אלא משאלת המחקר (טיפול במקרה הזה).
העובדה שיש הרבה רעש בניסויים בפסיכולוגיה גורמת לכך שיהיה קשה יותר למצוא אפקטים משמעותיים אפילו אם הם באמת קיימים (כיוון שאם הרעש בתוך כל קבוצה הוא מאוד גדול, יהיה קשה -ובלתי אפשרי סטטיסטית- להבחין בהבדל הקטן שבין הקבוצות). העובדה שמצליחים (אם וכאשר, כמובן) למצוא אפקט מובהק בתנאים כאלו של רעש דווקא מחזקת את הממצאים, שכן האפקט היה חזק דיו כדי לבלוט מעבר לרעש.

כמובן, אני מתייחס רק למחקר מדעי שנוהל כהלכה, לא למערכות משוב בקופת חולים...

Ofec_Bar

משתמש רגיל
דירוג
304
הייתי ממליצה להורים ללכת לייעוץ הורי אצל מישהו שיוכל לעזור לתת עצות וללוות בתהליך כשיש לו את מלוא האינפורמציה. טיפול לילד אולי צריך אבל לא בטוח שזה הדבר הראשון.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,264
אא"כ חלוקת הקבוצות מקורלצת עם הרעש.

עזוב, בוא נזייף ישר דו"ח וזהו ... למה להתאמץ?
ולמי שכן רוצה (קצת) להתאמץ, קל מאד לחלק קבוצת אנשים ל 2 קבוצות בצורה אקראית לחלוטין.

Lali

משתמש רגיל
דירוג
1,117
איך זה בדיוק עובד? לרוב האנשים יש לכל היותר שתי סבתות.
מצחיק. אחת היתה סבתא רבה. תחשוב על לגור עם אמא שלך, אמא שלה, ואמא של אמא שלה. :-P

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
מה לדעתכם צריכה להיות הגישה לילדים בני 21-22 שהחליטו להקדיש את מיטב שנותיהם למשחקי מחשב ליליים?
על חשבון שאר הדברים החשובים: בנות, לימודים , עבודה , חסכון פיננסי.

נתקל בזה גם אצלי וגם אצל עמיתים לעבודה, וזה משפיע גם על היחסים בין ההורים עצמם

יש שינוי?

RockStar

משתמש רגיל
דירוג
117
אחת הסיבות שבחרתי להימנע מלהביא ילדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
ז התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking אוף טופיק 59
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
I שאלה על הפסדי הון שלא קוזזו מיסים 4
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25

נושאים דומים