• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים

DERONDA

משתמש רגיל
דירוג
75
מה לדעתכם צריכה להיות הגישה לילדים בני 21-22 שהחליטו להקדיש את מיטב שנותיהם למשחקי מחשב ליליים?
על חשבון שאר הדברים החשובים: בנות, לימודים , עבודה , חסכון פיננסי.

נתקל בזה גם אצלי וגם אצל עמיתים לעבודה, וזה משפיע גם על היחסים בין ההורים עצמם

כמה זמן זה נמשך?
בעיקרון, אני מכיר מישהו שהקדיש את כל זמן נעוריו למשחקי מחשב, מה שהרס את כל הבגרויות. בגיל 25-24 התאפס על עצמו, שיפר בגרויות ונכון להיום בדרך לסיום תואר במדעי המחשב.

אני מכיר את התופעה והיא לא חדשה בכלל.
לא ניתן לשלול את התופעה על הסף והורה מוסכל יכול לנתב את הבן/ת לאפיקים אחרים כמו לתיכנות משחקים.
אי אפשר לדעת מתי יצוץ הגאון הבא ואומר בצניעות על מישהו שמאוד קרוב לליבי שלאחר ששיחק כול היום והלילה הפך למעצב/מתכנת ראשי של פארם וויל ולאחר מכן עבר הסבה ועבד בחברות על כמו נט-אפ, אי-אם-סי ומיקרוסופט...
בקיצור, חלק מהבעיה היא אצל ההורים שלא מזהים פוטנציאל גלום כי אין להם זמן להשקיע בילדים.

בעיני יש שני מצבים אלטרנטיביים:

1. ילד בגיר יושב בבית הוריו כפרזיט, אוכל, שותה וחי על חשבונם, ומשחק משחקי מחשב כמו קטין. במקרה כזה, שיחה עם ה"ילד" שבה הוא נדרש לממן את מחייתו, גם אם ממשיך לגור בבית, יכולה מאד להתניע עניינים. למשל, לקבוע שעלות המחיה שלו בבית היא 1000 ש"ח לחדר, 250 ש"ח לחשבונות, 750 ש"ח לאוכל, ואם משתמש ברכב, בהתאם. כמובן שכל העלויות האחרות - פלאפון, ביטוח רפואי משלים, בגדים, מחשב חדש, עלות המשחקים, נסיעות לחו"ל - על חשבון הילד. הילד יכול להמשיך ולגור בבית כל עוד ישתתף בעלות הכלכלית שהוא מביא איתו. דרך אגב, את הכסף הייתי חוסכת עבורו בתיק השקעות. רוב ההורים לא צריכים את הכסף הזה כדי לממן את הילד, וזו הבעיה. אלו ילדי שמנת שלא חייבים לעבוד למחייתם. אם מדובר בחודשיים שלושה, לא נורא, אבל לא הייתי מסכימה לתקופת זמן ארוכה מזו. העלויות יכולות להיות ממומנות אפילו ממשרה חלקית, אבל לא יתכן שאדם בוגר לא יקח אחריות על החיים שלו וימשיך להיות ילד, גם אם ההורים צריכים לשים לזה סוף.

2. אדם בוגר מחליט להקדיש את הזמן הפנוי שלו, בניגוד לדעת הוריו, למשחקי מחשב. הוא מממן את עצמו ואיננו לוקח מהם כספים כלשהם, גם לא בעקיפין דרך החיים בביתם. במצב כזה, אם הם הביעו את דעתם, כדאי שישתקו.

בסך הכל מדובר באנשים שלא סגורים על עצמם. התופעה רחבה ומשחקי המחשב מהווים מפלט עבורם.
רצוי לנהוג בעדינות, אפשר למשל להציע לקחת כמה קורסים במדמ"ח באוניברסיטה הפתוחה ולראות אם הוא מתחבר לזה.

לאחר ששיחק כול היום והלילה הפך למעצב/מתכנת ראשי של פארם וויל ולאחר מכן עבר הסבה ועבד בחברות על כמו נט-אפ, אי-אם-סי ומיקרוסופט...

לדעתי זו סטיית תקן, לא הגיוני שרב הגיימרים יהפכו ליזמי הייטק

חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ שׂוֹנֵא בְּנוֹ.
בגיל הזה צריך כבר לדחוף את הילד יפה החוצה, הילד כבר ממש לא ילד, בהחלט צריך להכווין אותו בטוב לכיוון הנכון, להציב תנאים וכו.
מסיון אישי בתור צעיר בגיל הזה, הייתה חסרה לי יותר הכוונה מצד הורי, הייתי יכול להיות במקום אחר עם קצת הכוונה ושכל ישר.
בעולם שיש כל כך הרבה אפשרויות, זה יכול להיות לפעמים overwhelming והתגובה של הרבה אנשים זה להימלט לאזור הנוחות.

חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ שׂוֹנֵא בְּנוֹ.
בגיל הזה צריך כבר לדחוף את הילד יפה החוצה, הילד כבר ממש לא ילד, בהחלט צריך להכווין אותו בטוב לכיוון הנכון, להציב תנאים וכו.
מסיון אישי בתור צעיר בגיל הזה, הייתה חסרה לי יותר הכוונה מצד הורי, הייתי יכול להיות במקום אחר עם קצת הכוונה ושכל ישר.
בעולם שיש כל כך הרבה אפשרויות, זה יכול להיות לפעמים overwhelming והתגובה של הרבה אנשים זה להימלט לאזור הנוחות.
טיפה אוף טופיק, אבל רוצה לספר שכשאחד הילדים שלי הגיע לגיל 18, הגענו לקופת חולים לחתום על כמה טפסים וגם לבדוק בקשר לביטוח המשלים. הפקידה אמרה, לא לדאוג, למרות השינויים האחרים, התשלום ימשיך לרדת מהחשבון שהיה מוזן במחשב עד עכשיו. אני פשוט אמרתי לה, מה פתאום? הילדים האלה זכאים לפרטיות, לקבוע החלטות רפואיות בעניינם, והם גם זכאים לנהל את העלות מחשבון הבנק שלהם. ספציפית, כל עוד הילדים בתיכון או לפני צבא אני אחזיר את העלות, אבל ניהול כל הענין מחשבון הבנק שלהם, לא שלי. הפקידה היתה בשוק. אנשים כאן התרגלו שהם משלמים על ילדים בגירים שמצד אחד יש להם את כל הזכויות ואין להם בכלל חובות... מאותו הגיל, לא משלמת גם על תחבורה ציבורית ולא על דלק ולא על שום דבר. כמובן שמרשה לעצמי לתת מתנות באהבה ובכיף, אבל לא לממן מעבר למחייה (מדובר היה בתקופה שלפני הצבא).
אחר כך, הגיע הזמן גם לשיחה השניה - תמיד להפריש חלק מהמשכורת לחסכון. חלק לחסכון ארוך טווח וחלק למטרה קרובה (לקנות רכב, לנסוע לחו"ל). איך משקיעים, במה משקיעים.

לבקש כסף על מחייה בבית זה לא הטעם שלי. איך בדיוק ניתן לגבות את התשלום? אם ילד (ילד? בגיר לגמרי) לא עובד אז גם לא יהיה לו כסף למימון ואז מה?
בנוסף, ילדים בוגרים שלא לוקחים אחריות מן הסתם גם לא משתתפים באופן הוגן במטלות הבית וזה מעמיס על ההורים וגם מהווה מקור מתמיד לחיכוכים ועצבים לכולם.
כהורים לילד כזה היינו קוראים לו לשיחה ואומרים לו: ילדנו היקר, הנה התבגרת, גמרת תיכון בגרות ואף צבא. בכל השלבים הללו תמכנו בכך ועמדנו לצדך. כעת, אתה בוגר ועליך לקחת אחריות על חייך. קח 3-4 חודשים למצוא לך מקום משלך. אם אתה מתכוון ללמוד מקצוע, ננסה לעזור לך כלכלית. אתה מוזמן להתייעץ ולבקר ונאהב אותך תמיד, אבא ואמא.

אני מאמין בפתרון המאד לא סולידי של ייעוץ מקצועי.
לפני שרוגמים באבנים, זורקים מהבית ודורשים שכר דירה, הייתי מנסה לשלוח לייעוץ מקצועי שיעזור לקבל הכוונה בחיים.
כהורה לילדים צעירים יותר, נשמע לא קל לראות בן בוגר שאין לו שום כיוון בחיים.
אגב, גם אני מכיר סטיית תקן של מישהו שאחרי צבא שהה כמה שנים במזרח, חזר אבוד (כנראה עם לא מעט כימיקלים בדם) וישב בבית בוהה בקירות. היום, עשרים שנה אחרי, הוא פרופ' עם משרה באונ' מובילה. מומחה למזרח אסיה כמובן.

מה לדעתכם צריכה להיות הגישה לילדים בני 21-22 שהחליטו להקדיש את מיטב שנותיהם למשחקי מחשב ליליים?

נתקל בזה גם אצלי וגם אצל עמיתים לעבודה, וזה משפיע גם על היחסים בין ההורים עצמם

קשה לענות בלי להכיר אותכם. מה טיב הקשר ביניכם? מה הוא עשה בצבא? איזה חברים יש לו? מאיפה יש לו כסף לבילויים\מחשבים? הוא יוצא מידי פעם?

באופן כללי עצתי היא תמיד לחשוב על הטווח הארוך ולא על הקצר. בטווח הקצר מותר לו "לבזבז" את מיטב שנותיו על משחקי מחשב (הוא עדיין צעיר), אל תהרסו יחסים ואל תרגמו באבנים. אך צריך גם להתקיל אותו מידי פעם בשאלות על הטווח הארוך ("מה הלאה?"), אם הוא ילד נבון, זה יתחיל לכרסם בו. בשלב כלשהו הוא ימצה המשחקים.
תהיו כמו הקול מעצבן בראש שמופיע מידי פעם :), אך תעשו זאת בנחמדות מירבית ואף פעם לא בזלזול או חוסר אהבה, כי זה יחזור אליכם כבומרנג. תמיד באהבה ובכבוד. תתייחסו בכבוד לכל תשובה שיתן לכם, גם אם לא תסכימו איתה.
זה חלק מהחיים. לפעמים צריך לנוח כדי להתאמץ בהמשך.

21-22 זה הגיל שאנשים עדיין מחפשים את עצמם, היית מעדיף לא יעשו כלום בבית או במדינה אקזוטית בחו"ל?
לדעתי הדאגה קצת מוקדמת מדי...

יש "ילדים" שמתנהגים כך כי הם מתעצלים ונוח להם. יש מקרים שמדובר במשהו זמני של חיפוש עצמי. ויש לא מעט מקרים שמדובר בעצם בדיכאון שמוביל לחוסר מעש, תחושה של חוסר תוחלת, ואובדן דרך. חלק מהבעיה היא כשאתה מצפה מעצמך או כשאתה מרגיש שמצפים ממך להמון (להיות מפורסם, להיות עשיר, להיות זוכה פרס נובל...) ואז כיון שזה נראה חסר סיכוי מעדיפים כבר לוותר מראש.
אני מכירה מישהו שיצא ממצב דומה באמצעות ציפרלקס. אחד אחר שלקח לו הרבה מאד שנים להבין מה הוא רוצה לעשות עם עצמו ובסוף הלך ללמוד תואר בחינוך. בעיני מאד חשוב להבין קודם כל מה הסיבה להתנהגות, והאם היא נראית זמנית או קבועה. אם הסיבה היא פינוק, אולי הגיע הזמן להתחיל לחתוך בהטבות. בלי אינטרנט וטלפון על חשבון ההורים החיים נראים הרבה פחות נוחים. אבל אם מדובר בבחור שגם כשיורידו לו את כל ההטבות האלה יעדיף להשאר בבית ולא לעשות עם עצמו כלום, אני נוטה יותר לחשוב שיש לו בעיה וצריך לעזור לו באופן מקצועי.

אדם בוגר בבית לא עובד לא לומד?
חסר מטלות בבית לעשות? לשטוף כלים, רצפות, שירותים, לעשות קניות, לסדר, כביסה, שיפוצים ועוד ועוד.
לא רוצה? אין מחשב.
נראה שהוא עדיין ילד, חנכו אותו כילד.
להכריח אותו ללכת לעבוד או ללמוד אי אפשר, לגרש מהבית לא ממליץ, אבל לא נראה לי הגיוני שיהיה טפיל בבית.

שלקח לו הרבה מאד שנים להבין מה הוא רוצה לעשות עם עצמו
איך אפשר להבין מה רוצים אם לא מנסים? משחקי מחשב ליליים לא מקדמים את ההבנה הזאת במיוחד.
כי נשמע שמדובר בחוסר מוטיבציה בכל תכומי החיים:
יש משהו שכן עושה חוץ מלשחק במחשב? אולי באמת שיתכנת משחק מחשב כמו ש @yossik סיפר? זה יקדם אותו גם אם הוא לא יהפוך ל
למעצב/מתכנת ראשי של פארם וויל

למה כולם כאן מניחים שמי שאוהב לשחק משחקי מחשב הוא אוטומטית גם עם נטייה לתכנות?
הרבה פעמים אנשים שקועים במשחקי מחשב כדי לברוח מהמציאות ומהחיים האמיתיים עם כל הקשיים שלהם.
אני במקום ההורים הייתי מנסה לנהל שיחה רצינית עם הבן, ועולי לשקול לשלוח את הילד לפסיכולוג, עד כמה שזה לא סולידי. לא תמיד ה"ילד" מסוגל לדבר עם ההורים וצריך מישהו נייטראלי ומקצועי שידבר איתו.
הכי קל לשבת לשחק כל הלילה ולישון כל היום, ככה לא צריכים להתמודד עם החיים וכל הקשיים שלהם. השאלה היא מתי מגיעים למסקנה שזה שלב שצריך להיגמר?
אפשר לשלב משחקים עם חיים נורמאליים במקביל, אבל ברגע שזה הופך לדבר היחיד, אז יש בעיה.
המשחקים זה מפלט שבו מישהו שהוא כישלון בחיים יכול להפוך להצלחה וירטואלית, ותמיד יש עוד פסילה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
ז התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking אוף טופיק 59
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
I שאלה על הפסדי הון שלא קוזזו מיסים 4
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25

נושאים דומים