• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שר המיסים מכה שוב

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך
על מנת להיות עשיר, צריכה להיות קבוצה נחותה ממך (כלכלית). וכדי שכל מי שנתמך בדרך זו או אחרת על ידי משלמי המיסים יוכל להמשיך לקבל תמיכה, כדאי שמשלמי המיסים לא יברחו או יישברו.
הסולידית כתבה על זה פוסט יפה עוני יחסי – קנאה אבסולוטית, שווה קריאה.
אז המדיניות הכלכלית היתה שונה. כמו לשאר רכיבי הקואליציה בשיטת המשטר שלנו, גם לכחלון ולחרדים יש דרישות פוליטיות שביבי נאלץ להיענות להן, וגם הרצוג היה נעתר להן
תתפלא לשמוע שעלות הדרישות הללו כל כך זניחה ביחס לתקציב, גם אם לא ייעתר להם, לנו האזרחים בקצה השרשרת לא יהיה יותר טוב כלכלית (זוכרים מה היה בממשלה הקודמת?).
ואני לא מדבר בכלל על הוגנות וסדרי עדיפויות אלא על פרופורציות בלבד.
את ההוצאות הגדולות באמת ציינו כבר לפני:
כי צמצום המגזר הציבורי - לא יקרה.
צמצום מע' הבטחון - לא יקרה.
צימצום פנסיות תקציביות - לא יקרה.
במסגרת עבודתי יצא לי לא פעם לעבוד עם משדרי ממשלה או פרויקטים שמתוקצבים על ידי המדינה.
הבזבוז חוגג מכל פינה כמו בצה"ל, ציוד וכו', ממש קומם אותי, אבל בינינו לא משם תגיע הישועה.

ואני לא מדבר בכלל על הוגנות וסדרי עדיפויות אלא על פרופורציות בלבד.
את ההוצאות הגדולות באמת ציינו כבר לפני:

במסגרת עבודתי יצא לי לא פעם לעבוד עם משדרי ממשלה או פרויקטים שמתוקצבים על ידי המדינה.
הבזבוז חוגג מכל פינה כמו בצה"ל, ציוד וכו', ממש קומם אותי, אבל בינינו לא משם תגיע הישועה.

אם נוותר מראש אז באמת לא ישתנה כלום. אבל צריך לדרוש, לנסות לשנות, לא לוותר. להתפקד למפלגה שהכי קרובה לדיעותיך ולנסות להשפיע פוליטית. היום בעידן הרשתות החברתיות יש הרבה יותר סיכוי לשנות דברים מלמטה.

• אהבתי
Reactions: ogi
אני מתבייש במפלגות הקיימות וכנראה שלא אצביע יותר בעתיד
עוד יותר גרוע.
מציעים פה להתפקד לליכוד כדי לנסות לשנות אותו מבפנים.. קצת פחות מירי רגב ומיקי זוהר וקצת יותר.. המ.. עדיין לא סגורה על זה.

לגבי ביבי, ייתכן מאד שאם לליכוד היו יותר מנדטים ולא היה זקוק לכחלון/חרדים/וכיוב בממשלה, אז המדיניות הכלכלית היתה שונה.
אין סיכוי בחיים. כמו שכל השנים הם סיפרו לנו שזה השמאל שמפריע להם לעשות "סדר" במדינה, והנה.. הם בלי שמאל.. אז? כלום.
הבעייה של הימין היא ביבי, שזיהה שמה שישאיר אותו בשלטון הוא התבהמות ופילוג בעם, אז הוא מטפח התבהמות ופילוג בעם.

לי אישית נראה שהוא פועל טוב יותר מאיך שפעל לפיד. אבל הייתי מעדיף את גרמן במשרד הבריאות.
לי הם נראים אותו הדבר.. ודווקא גרמן שרופה אצלי מאז עניין ההפלרה.

אני חייב לשאול אם ילדת ילדים.
מה זה משנה? האם עמדה של אישה שלא ילדה פחות רלוונטית מעמדה של גבר שלא ילד?
היא צודקת מאוד. יש הרבה נשים שלא נהנות מהאימהות. הן אוהבות את הילדים, הכל בסדר, אבל אם הן צריכות לבחור בין טחינת מרקים ואמבטיות ללהישאר לישיבה חשובה במשרד, בדיוק כמו רוב הגברים בעידן שלנו, הן תבחרנה בישיבה במשרד. אני אחת כזו, ואני לא מתביישת, ואם מעניין אותך, אז יש לי שני ילדים, ובייבי סיטר נאמנה.

@מתכנת
אני מניח שאתה מתייחס לעשירון עליון בעושר שאינם שכירים,
עשירון עליון צורך יותר כנראה אבל כמה הוא צורך יותר וכמה מעמ הוא משלם ואיזה אחוז מנטל המס הכולל נובע מאותו עשירון, אין בדוח הנל פילוג אולי יש את זה ללמ"ס.
מה שאני אומר שבמבט על לא הייתי מזניח את הכנסות המדינה ממיסים ישירים ועקיפים מאוכלוסיית השכירים, אני חושב שהתחרות מי מחזיק את המדינה היא מעניינת אינטלקטואלית ואולי משרתת אגנדה כזו או אחרת.
בתכלס לכל עשירון של שכירים ועשירון של עצמאים יש נטל מס ישיר ועקיף ממוצעים ורק ניתוח זהיר יכול לתת תמונה מדויקת וכוללת, שכיר ממוצע בארץ שכנראה אינו חוסך (לפי דיווחים של הלמס) ושמשלם מס הכנסה של 15℅ (נניח) משלם כנראה 18℅ מעמ על 85℅ מהמשכורת כלומר כמעט 15℅ משכרו ברוטו הוא מעמ, ולכן התרומה שלו למיסוי היא פי שתיים ממס ההכנסה הישיר, אז אולי זה אומר שאותו שכיר ממוצע משלם כמעט 30℅ מהמס במדינה ? זה חישוב גס אבל מכניס לפרופורציה
דרך אגב מסתבר שהשכירים תורמים מס ישיר יותר מהחברות ויותר מהעצמאים , אני לא חושב שזה אומר אוטומטית שצריך להעלות מס לעצמאים או חברות כי הם תורמים פחות
הנתונים הם רק חלק מהתמונה , שיקולי שרידות מגזר עיסקי, העלמות מס והוגנות מבחינת שרותים

מה זה משנה? האם עמדה של אישה שלא ילדה פחות רלוונטית מעמדה של גבר שלא ילד?
.

זה דווקא מאוד משנה , ההורות משנה את התפיסה שלך לגבי דברים -חכי ותראי.

ואני בכלל לא מתייחס פה לשוביניזם ופמיניזם , בשמחה הייתי מחליף את אשתי בחופשת לידה אבל המאמץ הפיזי והנפשי בלידה הוא עצום -היא חייבת מנוחה יותר ממה שהגבר צריך.

ובכלל לא דיברנו על כאלה שילדו בקיסרי.

חכי ותראי.
מה זה חכי ותראי.. אני אמא, לשניים, ואני מצדדת בה.
וכן, אני יודעת כמה קשה זה ללדת (בלי אפידורל, אם מישהו מעוניין להעניק לי מדליה).
בהחלט צריך התאוששות.. לטפל בתינוק בן יומו לבד בבית, זו לא בדיוק התאוששות. יותר קל להיות במשרד הממוזג ושמישהו אחר יחתל ויניק.

מה זה חכי ותראי.. אני אמא, לשניים, ואני מצדדת בה.
וכן, אני יודעת כמה קשה זה ללדת (בלי אפידורל, אם מישהו מעוניין להעניק לי מדליה).
בהחלט צריך התאוששות.. לטפל בתינוק בן יומו לבד בבית, זו לא בדיוק התאוששות. יותר קל להיות במשרד הממוזג ושמישהו אחר יחתל ויניק.
והיית מוכנה לחזור למשרד ולפקקים אחרי שבועיים ושבן זוגך יטפל בתינוק?

למה לא עשית את זה?

אני מניח שאתה מתייחס לעשירון עליון בעושר שאינם שכירים,
לא, התייחסתי גם לשכירים - לחציון/שליש העליון של מעמד הביניים.
דרך אגב מסתבר שהשכירים תורמים מס ישיר יותר מהחברות ויותר מהעצמאים
אתה יכול לבסס את הטענה הזו עם סימוכין?
**עריכה**
אתה צודק, ככל הנראה נובע מהעובדה שיש הרבה מאוד שכירים ומעט עצמאיים, בנוסף השכיר תמיד מרוויח לעומת העצמאי שהסטטיסטיקה חרצה את גורלו להיכשל אז לא ישלם מס. ולעומת החברות שייתכן והוצאות השכר שלהם מאוד גדולות ביחס לרווחים.
**סוף עריכה**
בתכלס לכל עשירון של שכירים ועשירון של עצמאים יש נטל מס ישיר ועקיף ממוצעים ורק ניתוח זהיר יכול לתת תמונה מדויקת וכוללת, שכיר ממוצע בארץ שכנראה אינו חוסך (לפי דיווחים של הלמס) ושמשלם מס הכנסה של 15℅ (נניח) משלם כנראה 18℅ מעמ על 85℅ מהמשכורת כלומר כמעט 15℅ משכרו ברוטו הוא מעמ, ולכן התרומה שלו למיסוי היא פי שתיים ממס ההכנסה הישיר, אז אולי זה אומר שאותו שכיר ממוצע משלם כמעט 30℅ מהמס במדינה ?
* שוב, מס הכנסה מושת פרוגרסיבית ולכן המשתכרים יותר משלמים יותר בלתי פרופורציונלית, מע"מ מוטל על הצריכה ולכן מתחלק בצורה שוויונית יותר.
* קצת סוציאליזם, לדעתי כן היה מקום להפחית את המע"מ על מוצרים חיוניים ותרופות למשל.
* לטענתך המשתכרים יותר שמצליחים לחסוך צורכים פחות ולכן משלמים פחות מע"מ, מי שמחזיק רכב משלם יותר מכס ובלו גם אם הצריכה שלו נמוכה.
* אין ארוחות חינם. מי שחוסך הרבה ישלם הרבה מאוד מס בשלב כלשהו, לכל היותר הוא נהנה מדחיית מס אבל אי אפשר לזלזל בתרומה שלו למדינה בטווח הארוך. במילים אחרות, או שתשלם מע"מ עכשיו על כל ההכנסה, או שתחסוך ותשלם אח"כ מס רווח הון, או שתשב על מזומן ומתישהו תחזור לאחת משתי האפשרויות הראשונות.
לקחת את המספרים שלי ברצינות. רוב הנתונים שאנשים מפליצים וגם לא מעט ממה שמתפרסם באתרי חדשות הם לרוב רק סדרי גודל (והרגשת הכותב).
תודה על הנתונים, לא ידעתי שאלה הם סדרי הגודל.
סתם אנקדוטה, לאחר ש @הסולידית שכנעה אותי להתעלם מהרעש שמייצרת העיתונות הפיננסית סביב שוק ההון ובכלל, ותחת זה לקחת אחריות אישית, שמתי דגש גם על "הרעש הסוציאלי" ו"הרעש המתבכיין" והפסקתי לקרוא את הכתבות הללו, גם כאשר אני נתקל בהם דרך חיפושים וכד' אני לוקח בעירבון מאוד מוגבל את הידיעות והולך לברר בעצמי את הנתונים המדויקים.

@c881 ככ הרבה שנים בהייטק ועדיין לא שם ?
כל כך הרבה שנים ולא מוכן להשאר במשרד יותר מ-8 שעות ביום.
אני מודע למגבלה מבחינת תפקידים, משכורות.
לבריאותי הנפשית ולבילוי עם הילדים בגיל הרך, זה שווה לי.
אני עוד זוכר את המטפלת שהיתה לי, הורים שחוזרים מפיצול, שלומדים ערב.

@מתכנת לגבי הפחתת מס על מוצרים חיוניים, מציע לבדוק מה קרה כשהוגדר הפחתה על סלומון משומר מול סלומון טרי (אאל''ט), פתאום אף אחד לא יבא את היקר.

לגבי מיסוי על דירות... אכן אם היו נוהגים לדברי @ע.מדי וקובעים מס אחיד על הכנסה פירותית/הונית מעבודה/שכירות/שוק ההון...
היה הרבה יותר קל ומאזן להשקיע בכל האפיקים או להחליט להצמד לאפיק אחד, בלי להמציע טלאים על טלאים...

• אהבתי
Reactions: Roi
@מתכנת לגבי הפחתת מס על מוצרים חיוניים, מציע לבדוק מה קרה כשהוגדר הפחתה על סלומון משומר מול סלומון טרי (אאל''ט), פתאום אף אחד לא יבא את היקר.
אתה צודק, לא התכוונתי ברמה הזאת, יותר בקטע של לחם, מוצרי חלב וכד' (סליחה.. ד"ר אריה אבני טוען שהחלב מזיק :))
אין ספק שמבחינה כלכלית מע"מ אחיד וגורף זו השיטה היעילה ביותר.
ה OECD שיבח את ישראל על הטלת מע"מ אחיד.

@מתכנת
הדוגמא שנתתי היתה כמובן מקורבת עם הרבה "ניפנופי ידיים" רק כדי להציג שהמיסוי העקיף והישיר של השכירים אינו כל כך שולי, מערכת כלכלית במדינה מאוזנת אינה חד צדדית
בעלי ההון לא ממנים את השכירים הפרזיטים
והשכירים לא ממנים את מעלימי המס מהעשירון העליון, קיימת סינרגיה.
אני באמת לא יודע כמה מוצאים על צריכה בעשירון העליון אבל אני כנראה (ואני מצטט מזכרון מחקר של הלמס) המשפחה הממוצעת אינה חוסכת ומכך הגיע החישוב שלי הלא מדוייק.
אין לי ספק שגם אם אני צודק זה לא אומר דאסטרטגיה של פגיעה במגזר עיסקי תועיל לגביית מיסים או לרווחה.
אני מאוד בעד מיסוי הוגן דיפרנציאלי על כלל ההכנסות, בלי לאלץ אנשים להעדיף לעבוד או להשקיע או להיות יזמים או עצמאים, יום אחד זה יקרה אני מקווה

ממי תיקח את הכסף? תענה ברצינות.. ממי אפשר עוד לקחת כסף?
מאוד נוח להיות ה"טפיל" ולזעוק שאין שוויון בהכנסות וצריך לקחת יותר ממי שמרוויח יותר ממני (אבל כמובן לא ממני)

אבל זה מה שהעם רוצה
לזה קוראים עריצות הרוב.
אפשר גם לקחת אותם את העשירון העליון ולזרוק אותו לכלא.
אני בטוח שתהיה הסכמה לדבר.

יש את הסיפור המפורסם על 10 חברים שנפגשים פעם בשבוע קבוע במסעדה. בסיום הארוחה הם מקבלים חשבון של 1000 ש"ח.
החברים החליטו לחלק את החשבון לפי גובה ההכנסות שלהם ככה שמשה שמרוויח הכי הרבה ישלם 500 ש"ח
השנים הבאים ישלמו 200 ש"ח כל אחד, החמישי ישלם 100 ש"ח וה-5 שמרוויחים הכי מעט לא ישלמו בכלל.
יום אחד החליטו החברים (ללא משה) שמשה מרוויח הרבה יותר מהם וזה לא הוגן שהם צריכים לשלם ביחד 500 ש"ח.
הם הרביצו למשה וגרמו לו לשלם את כל החשבון.

שבוע לאחר מכן משה לא ההצטרף והחברים קיבלו חשבון של 900 ש"ח.
לפתע הם גילו את גודל הטעות שעשו ונאלצו לשלם הרבה יותר מהסידור המקורי.

נערך לאחרונה ב:
אנחנו לא מדברים פה על מי שמרוויח יותר מהממוצע, אלא על פי 3 מהממוצע...
איזה פשע חמור!!!
איפה משטרת המיסוי?

ואגב אני בעד מע"מ דיפרנציאלי או פטור מע"מ על מוצרי צריכה חיוניים (קצת סוציאליסטי :))
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא.
אחד הדברים (היחידים?) שטובים במיסוי בארץ הוא מע"מ לא דיפרנציאלי.
אתה מונע לוביסטים שילחצו על חברי כנסת להכניס מוצרים מסוימים תחת מיסוי מועדף.
אתה נמנע מכל מיני נסיונות לקיטלוג שונה (תראה מה קרה בבריטניה עם בגדי ילדים "גדולים")

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 שר אוצר בשירות האל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 35
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
H קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? התפתחות אישית 6
c881 שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול אוף טופיק 86
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
I הוספת תחום עיסוק ברשות המיסים מיסים 0
עידו ג error 404 - אתר רשות המיסים אוף טופיק 14
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
י פורסמו העסקאות האחרונות ברשות המיסים נדל"ן 4
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
hommie האתר של רשות המיסים אוף טופיק 5
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
מ איך עובד עניין המיסים מיסים 14
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
A רשות המיסים ו- IRA לא פטורה שוק ההון 17
ע שאלה על הפחתה בכמות המיסים במשכורת צרכנות פיננסית 35
amidar מסלול ירוק של רשות המיסים להעברת כספים להשקעות בחו"ל. שוק ההון 8
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31

נושאים דומים

Back
למעלה