• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קריאת ספרים באנגלית

• פותח הנושא bimw
  • פורסם בתאריך

bimw

משתמש רגיל
דירוג
223
שלום, אני חדש בפורום. קניתי כמה ספרים באנגלית שמעניינים אותי והתחלתי לקרוא ולתרגם אותם ולשנן את כל המילים שאני לא מכיר. במקביל התחלתי לצפות בסדרות עם תרגום באנגלית במקום בעברית. העברתי את המחשב, האייפון, הגוגל כרום והג'ימייל לאנגלית. והתחלתי לדבר עם הכלב שלי ועם סירי באנגלית (כי הם לא צוחקים עליי). מה עוד אני יכול לעשות בשלב זה כדי לשפר את האנגלית שלי?

שאלה נוספת: בעזרת ה' כשיהיו לי ילדים בעתיד, אם אני אשים להם מגיל 0 רק סרטים, סדרות ושירים באנגלית, אקנה להם רק משחקים באנגלית ואקריא להם רק סיפורים באנגלית, אבל בשאר הזמן נדבר בבית בעברית. האם זה יספיק כדי שהם ירכשו את האנגלית כשפת אם ולא יצטרכו לעבור את הייסורים שאני עובר?

תודה מראש.

נערך לאחרונה ב:
שאלה נוספת: בעזרת ה' כשיהיו לי ילדים בעתיד, אם אני אשים להם מגיל 0 רק סרטים, סדרות ושירים באנגלית, אוריד להם רק משחקים באנגלית ואקריא להם רק סיפורים באנגלית, אבל בשאר הזמן נדבר בבית בעברית. האם זה יספיק כדי שהם ירכשו את האנגלית כשפת אם ולא יצטרכו לעבור את הייסורים שאני עובר?

קשה לומר. לי יש אנגלית טובה שהתפתחה עם הזמן, כנראה בעיקר מהאינטרנט ומקריאת ספרים.
מה שעזר לי הוא שגדלתי בבית מאד טכנופילי עם מחשב מגיל 0 וידעתי להקליד באנגלית "CD GAMES" לפני שידעתי לכתוב כתב יד בעברית.
אני לא טוב בקליטת שפות אחרות וזה מאבק רציני עבורי לזכור את משמעות המלים ביחס לחברים שלמדו איתי.

אם אתה רוצה להבטיח קליטת שפה טובה למיטב ידיעתי שיחה יום יומית בשפה הזו היא הדרך המובטחת הכי טובה.

התחלתי לקרוא ולתרגם אותם ולשנן את כל המילים שאני לא מכיר.
רק לקרוא. אין צורך לשנן מילים לא מוכרות, המוח יודע להשלים את המשמעות שלהם מההקשר של המשפט.
אם אתה קורא ספרים בקינדל אתה יכול להתקין עליו מילון אנגלי-אנגלי (לא אנגלי-עברי), זה מאוד עוזר.

לנסות לנהל שיחה ארוכה וקולחת עם מישהו שאינו דובר עברית זו כניראה הדרך הכי יעילה ללמוד.
יש כל מיני פלטפורמות מקוונות לזה.
פעם גם היו מקומות כאלה בתל אביב שקראו להם פאבים, ואז גם היו בהם יוזמות של מפגשי החלפת שפות. כדאי לנסות כשיתאפשר.

רק לקרוא. אין צורך לשנן מילים לא מוכרות, המוח יודע להשלים את המשמעות שלהם מההקשר של המשפט.

כאחד שעבר קורס שפתי בשירות הצבאי, אני קצת חולק על המשפט הזה.
יש לא מעט מילים וביטויים שרק לאחר שאני וחבריי למדנו אותם בצורה מסודרת במהלך הקורס, הצלחנו להבחין בהם בשפה ולהבין אותם.

קרה לי גם באנגלית.

ברוך הבא לפןרום.
מה שאתה עושה ופועל למען הבנת קריאה/דיבור באנגלית אכן יעזור לך.
עברית היא שפת האם שלי ולמרות זאת כול המכשירים דוברי אנגלית.
שאלה נוספת: בעזרת ה' כשיהיו לי ילדים בעתיד, אם אני אשים להם מגיל 0 רק סרטים, סדרות ושירים באנגלית, אקנה להם רק משחקים באנגלית ואקריא להם רק סיפורים באנגלית, אבל בשאר הזמן נדבר בבית בעברית. האם זה יספיק כדי שהם ירכשו את האנגלית כשפת אם ולא יצטרכו לעבור את הייסורים שאני עובר?
כן, אצלנו זה היה מעורב, השפה בבית היתה אנגלית. אני דיברתי עם הילדים באנגלית והאישה בעברית, סרטים וכו׳ היה מעורב.
בכול אופן, כדאי שהורה אחד ידבר עם הילדים עברית והשני אנגלית.

תודה לכולם

תחפש בגוגל ''לימוד אנגלית חינם''. בעיקרון אנגלית זו שפה יחסית קלה ללמידה. יש חוקיות שחוזרת על עצמה (כמו מיקום של e ו-a במילים כמו moderate, operate וכו' -זה תמיד אותו דבר). תלמד מתי להתשמש ב-ing ומתי לא, ואיך להשתמש בזמנים שונים (present simple וכו') ואז יהיה לך קל יותר. אתה גם יכול להתכתב עם אנשים בחו''ל באנגלית-יש כל מיני אפליקציות למציאת חברים חדשים וכו'.

ולשנן את כל המילים שאני לא מכיר
אני אישית פחות מאמינה בשינון, שינון יהיה פרקטי אם באמת יצא לך להשתמש באותן מילים ששיננת בטווח הקרוב והרחוק מאותו זמן ששיננת.
תנסה ללמוד באנגלית תכנים שמעניינים אותך, זה תורם כמעט לכל החלקים של הטמעת השפה - שמיעה, קריאה, עיבוד, כתיבה. כלומר למשל להפעיל איזשהו סרטון (באנגלית כמובן) וברקע רצות הכתוביות באנגלית, ותוך כדי אתה כותב לעצמך נקודות חשובות באנגלית. ככה גם אתה מאמץ אוצר מילים ספציפי לתחומים רלוונטיים עבורך.

ולא יצטרכו לעבור את הייסורים שאני עובר?
ללמוד תכנים שמעניינים אותך גם יגרמו לזה שתהנה מהתהליך:) בהצלחה!

שלום, אני חדש בפורום. קניתי כמה ספרים באנגלית שמעניינים אותי והתחלתי לקרוא ולתרגם אותם ולשנן את כל המילים שאני לא מכיר. במקביל התחלתי לצפות בסדרות עם תרגום באנגלית במקום בעברית. העברתי את המחשב, האייפון, הגוגל כרום והג'ימייל לאנגלית. והתחלתי לדבר עם הכלב שלי ועם סירי באנגלית (כי הם לא צוחקים עליי). מה עוד אני יכול לעשות בשלב זה כדי לשפר את האנגלית שלי?
רעיונות שלי:
א. יש תוסף לכרום שאתה יכול לסמן מילה והוא מתרגם+קול
ב. זרוק אבן, קח את האלבום של דילן שהיא פוגעת בו ותתרגם את השיר לעברית.
ג. תראה סרטים וסדרות [לא מורכבים] עם תרגום לאנגלית.

בהצלחה , חג שמח וברוך תהייה בסוכתנו

ממליץ לך לחפש על לימוד עם Rosetta stone
תוכנה מדהימה שמדמה קליטת שפה כמו שילד קולט אותה, ללא הסברים בכלל.
אני נחשפתי אליה רק אחרי שלמדתי את השפה לבד, אבל חברים שלמדו איתה הצליחו מאוד.
מצטרף למה שאמרו לגבי שינון, אין צורך, רק לצרוך את השפה כמה שיותר ולדבר אותה.

עשית צעדים טובים ונכונים, כל הכבוד.
אני דווקא חושב שלראות סדרה או סרט באנגלית עם תרגום לעברית זו הדרך הנכונה, כי ככה אתה "מתרגם" לעצמך בלייב ולומד את השפה, אבל זו נקודה מעניינת.
בנוגע לילדים - התעניינתי פעם בנושא (במשפחה יש מספר שפות + זוגות חברים שמדברים בשפות שונות).
ההמלצה כיום של קלינאי תקשורת לילדים זה הפרדה - שכל הורה ידבר עם ילדיו בשפה אחת, שהיא שפת האם שלו.
אם תדבר עם הילדים אנגלית מגיל אפס יש לזה יתרונות וחסרונות:
יתרונות - ילמדו אנגלית
חסרונות - יקבלו את השגיאות, מבטא וטונציה לא נכונה (ידברו כמו ישראלים...)
לדעתי - כנראה הכי טוב לעודד אותם לראות ולשמוע אנגלית של דוברי אנגלית (ספרים, טלוויזיה וכו'), אבל לא לדבר איתם בעצמך

אני למדתי את האנגלית שלי ממשחקי הרפתקה של סיירה ולוקס ארטס. זכור לי שבכיתה ה'-ו' שיחקתי Gabriel Knight Sins of the Fathers וישבתי עם מילון כדי לתרגם מילים שלא הכרתי.

מזל שלא היה אז פורטנייט.

אני למדתי את האנגלית שלי ממשחקי הרפתקה של סיירה ולוקס ארטס. זכור לי שבכיתה ה'-ו' שיחקתי Gabriel Knight Sins of the Fathers וישבתי עם מילון כדי לתרגם מילים שלא הכרתי.
I still have a box of them, don't even have a disk drive on any of my computers at this point.
nM8Bs4J.png

So it was that, using computers in general back in the DOS, and early Windows days was pretty impossible without English, I remember some file that you had to run on DOS to convert character sets.
And just reading Sci-Fi books.

I recently got a new Kindle Oasis, which is much more responsive than the old Paperwhite, so there's a feature where you can highlight a word and it would look it up in the dictionary and Wikipedia, much more convenient than looking it up on the computer.

אני דווקא חושב שלראות סדרה או סרט באנגלית עם תרגום לעברית זו הדרך הנכונה
לדעתי לא, כי אם הוא יתרכז בלקרוא את הכתוביות בעברית מתוך הרגל או נוחות-הוא יקשיב פחות לאנגלית.
עדיף לצפות עם כתוביות באנגלית ואז גם מקשיבים וגם אפשר לקרוא בו זמנית וקולטים את דרך הדיבור, צורת דיבור וכו'.

נערך לאחרונה ב:
אני דובר 5 שפות ואנגלית ברמה C2 - שזה native/bilingual. לגבי הילדים העתידיים: הדבר שהצית אצלי את האנגלית זה שהתחילו לעבוד איתי על זה מגיל 5, אני חושב. וחשוב בעת לימוד שפה להפוך את זה להרגל יומיומי וגם להציג בפניהם תרבות אנגלו-סקסית כמו ספרות ומדיה. כי בסופו של דבר אם אין לך אהבה לשפה, אז לא תהיה מוטיבציה להתקדם.

אם אתה בשלב שאתה יכול לקרוא ספרים ולראות סדרות ללא-תרגום לעברית וכל מה שחסר לך זה אוצר מילים וביטויים, אז אתה כבר נמצא ברמה B1, אני מאמין. זה לכשעצמו כבר נהדר, כי כדי לפרוץ מכאן ל-B2 ובהמשך C1 אתה כבר עושה את כל הדברים נכון. תישאר מחובר למדיה אמריקאית.
הייתי מציע לך דווקא לתקוף את הכתיבה כרגע ולא את הדיבור - בגלל שזה הרבה יותר זמין. להשקיע בספר טוב של כללי דקדוק ולהתאמן על אמת בהשתתפות בדיונים בפורומים אמריקאים. גם אם אוצר המילים שלך כרגע טעון שיפור, אתה כבר תהיה מעל כמות מאוד נכבדת של אמריקאים אם תדע את ההבדל בין:
they're ל-their
then ל-than
ועוד דברים כאלה...
זה יהיה מצוין! את העברית הם ממילא יקלטו מהסביבה עצמה, אבל להתחיל הקניית אנגלית מגיל צעיר זה מעולה.

כנס מדי פעם לפורומים אמריקאים שהם לא stackoverflow והיווכח בעצמך למציאות העגומה...
הייתי אומר אפילו שאם אתה יודע שאומרים:
I graduated from college.
במקום:
I graduated college.
אז אתה כבר מעל החציון, מבחינת רמה. הטעות הזאת נפוצה לפחות כמו ישראלים שלא יודעים לכתוב בזמן עתיד עם אותיות אית״ן

למדתי אנגלית בשביל ללמוד לתכנת בגיל צעיר, אבל האוצר מילים מעולם לא היה נרחב כמו אלה שלמדו מספרים וכו'. לגבי ילדים אנחנו לא עושים מאמץ מיוחד כדי שידעו אנגלית, כנראה ששבתון במדינה דוברת אנגלית תסתדר אותם לכל החיים.

כנס מדי פעם לפורומים אמריקאים שהם לא stackoverflow והיווכח בעצמך למציאות העגומה...
הייתי אומר אפילו שאם אתה יודע שאומרים:
I graduated from college.
במקום:
I graduated college.
אז אתה כבר מעל החציון, מבחינת רמה. הטעות הזאת נפוצה לפחות כמו ישראלים שלא יודעים לכתוב בזמן עתיד עם אותיות אית״ן
המטרה היא להיות מסוגל לתקשר עם אנשים באנגלית, לא להוכיח אתה יודע דקדוק אנגלי יותר טוב מהאמריקאי החציוני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קריאת נתוני אג"ח שוק ההון 11
לארוצה קריאת נתוני משכנתאות לתוך גוגל שיטס אוף טופיק 10
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
A קריאת תשקיף - כיצד לקרוא תשואה של קרן מחקה דולרית ? שוק ההון 1
G קריאת תשקיף של קרן נאמנות שוק ההון 4
הנועזת עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 277
c881 קריאת דוח רבעוני - קרן השתלמות בניהול עצמאי שוק ההון 5
ר פסמיות בעקבות קריאת פוסטים ביומני מסע אשיים יומני מסע אישיים 124
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
A ספרים יד שנייה אוף טופיק 1
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
א זמן מת בצבא - מחפש ספרים או בלוגים מומלצים להשכלה פיננסית התפתחות אישית 5
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
S לגבי קורא ספרים אלקטרוני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
N מחפש המלצה לקורא ספרים אלקטרוני (Ebook Reader) אוף טופיק 22
ש ספרים ופורומים בנדל"ן שחוסכים קורסים וליווי נדל"ן 81
Aranchik ספרים בנושא הורות אוף טופיק 1
c881 ספרים מחודשים של סופרות שנאלצו לפרסם תחת שם גברי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א ספרים בנושא השקעה באגח אוף טופיק 0
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
ה איפה אתם משאילים/קונים ספרים אלקטרוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
קפה שחור ספריה של ספרים אוף טופיק 15
C מחפש המלצה למספר ספרים בנושאים שונים התפתחות אישית 9
G מבצע מעולה לקניית ספרים בסטימצקי. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ת ספרים בנושא הצפנה אוף טופיק 2
M לגבי ספרים ומידע מומלץ התפתחות אישית 1
ט מה הדרך הזולה ביותר שלי להשיג קינדל/קורא ספרים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
R ספרים התפתחות אישית 14
החייל האמיץ השאלה/ מסירה מכירה של ספרים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
C טרייד ספרים ! אוף טופיק 6
Y אנטי שבירות - ספרים חינם לקינדל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
סמדר רגב אגמון איך לקרוא ספרים בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
N ספרים מומלצים להשקעה אוף טופיק 4
מתכנת ספרים מומלצים? העצמה אישית | CBT | NLP | וכד' התפתחות אישית 16
O מחפש ספרים על תרבות הצריכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Y מה עושים עם ספרים משומשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
Koby Paris ספרים מומלצים -המלצות לסדר קריאה התפתחות אישית 31
Koby Paris תקצירים של ספרים מומלצים לקריאה למשקיע המתחיל אוף טופיק 1
c881 אפליקציה ל"השאלת ספרים מהספריה העירונית שלך" התפתחות אישית 10
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115
yossik השאלת ספרים אוף טופיק 2