• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש המלצה לקורא ספרים אלקטרוני (Ebook Reader)

nomad

משתמש רגיל
דירוג
549
אף פעם לא היה לי כזה. האמת קצת מצחיק כי בהתחלה (10-15 שנה?) חשבתי שזה די מפגר כאילו לכולם יש סמארטפון אז מה צריך עוד איזה מכשיר חיוור רק לספרים... אבל היום מבין שטכנולוגיית הדיו האלקטרוני שלא מאמצת העיניים + בטריה שמחזיקה גם חודש בשימוש אינטנסיבי דווקא אמור להיות אחלה דבר.

רק לא מתמצא בשוק הזה.
בעיקרון מחפש מכשיר בגודל בינוני שבנוסף לתמיכה בפורמטים הנפוצים גם יכלול חיבוריות Wi-Fi ודפדפן אינטרנט כלשהו (בסיסי ומוגבל ככל שיהיה) שיאפשר קריאה באתרי אינטרנט סטטיים. ויתמוך גם בעברית.

מה עוד כדאי שיהיה מה ממליצים?
הבנתי שלא חסר היום מתחרים טובים לקינדל של אמזון (שדי נועלת אופציות) אשמח להמלצות

נערך לאחרונה ב:
בעידן הפרה-היסטורי היה לי קינדל DX (בגודל של טאבלט) והייתי מאוד מרוצה ממנו, אבל אמזון הפסיקו לייצר אותו, ובסופו של דבר המכשיר שהיה לי קרטע. עכשיו הזמנתי אחד חדש בגודל רגיל, אבל זה בחלקו כי אני צריכה לראות איך מה שאני כותבת נראה עליו אחרי התאמה לקינדל. הקישור לאמזון הוא יתרון וחיסרון לדעתי.

בנוסף לא מזמן נרשמתי ל-Kindle Unlimited (כרגע קוראת באייפון ובמחשב) ויש שם המוני ספרים, חלקם אפילו טובים, שאפשר לקרוא תמורת עשרה דולר בחודש. אפשר לשאול למכשיר עד עשרה ספרים בבת אחת. אני יודעת שאתה רוצה המלצות גם על מכשירים שאינם קינדל, אבל זה הניסיון שלי...

Onyx Boox Nova 2
מצויין

האמת קצת מצחיק כי בהתחלה (10-15 שנה?) חשבתי שזה די מפגר כאילו לכולם יש סמארטפון
הנובה שיש לי זה בתכלס אנדרואיד. אבל אין עליו אפליקציות תקשורת, והוא קצת נכה בשביל להתכתב דרכו. אחד היתרונות שלו מבחינתי זאת בדיוק הנכות שלו. הוא מעולה בשביל לקרוא, או להאזין, ודיי מעפן לכל דבר אחר. כלומר לקחת אותו, להשאיר את הטלפון וללכת לאנשהו, מבטיח שאקרא ולא אגלוש בפייסוש.

הנובה שיש לי זה בתכלס אנדרואיד. אבל אין עליו אפליקציות תקשורת, והוא קצת נכה בשביל להתכתב דרכו. אחד היתרונות שלו מבחינתי זאת בדיוק הנכות שלו. הוא מעולה בשביל לקרוא, או להאזין, ודיי מעפן לכל דבר אחר. כלומר לקחת אותו, להשאיר את הטלפון וללכת לאנשהו, מבטיח שאקרא ולא אגלוש בפייסוש.
האמת הדגם שרשמת (שמבין שאין לך אותו) Onyx Boox Nova 2 נראה מושלם, מעל ומעבר לצרכים ששאלתי. באחת הסקירות עליו ביוטיוב מראים שאפשר אפילו לראות בו סרטונים לא רע
https://youtu.be/39J4JoRmUtY אז אין ספק שיעבוד סבבה עם אפליקציות תקשורת. שמע מדהים לאן התחום הזה צמח לא עקבתי.

זה מדגמי 2020. מניח שיש דגמים ישנים וזולים בהרבה שעושים מה שחיפשתי אבל פייר מאד אהבתי האופציה של הסרטונים והיכולת לגלוש בכל אתר כמו באנדרואיד רגיל והכל בטכנולוגיית דיו אלקטרוני ובטריה שמספיקה לזמנים מטורפים. מאד שימושי בכל מני מצבים.

בסרטון הבחור אמר שיש גם לחברת boyue דגמים עם יכולות כאלה . שמע אצטרך לעשות שיעורי בית כמי שלא מכיר העולם הזה.
אשמח כמובן לשמוע עוד המלצות.
תודה

שמבין שאין לך אותו
על השולחן ליידי...

הוא גם טוב עם עברית. גם שים לב שהוא עולה פי 4 מקינדל.

**
שים לב לתמיכה באפליקציות של חנויות ספרים בעברית.

אגב איפה קנית בכמה?
אמזון רשמי וכו...
אז נגיד מה מפריע לך להתכתב דרכו
הביצועים של המסך לא משהו. באיכות גבוהה הוא דיי איטי (חסר משמעות כשקוראים ספר), וככל שהוא מגיב יותר מהר האיכות מתדרדרת.
לדברים שהוא נועד להם, כלומר, קריאה, כתיבה/ציור עם העט שלו, הוא ממש נחמד. אני ממש מרוצה.
אבל דברים אינטראקטיביים, או כל דבר שדורש זריזות, אפשר. אבל... זה לא כיף ומגושם.
אל תצפה לחוויה של טאבלט. זה EBOOK עם מלא יכולות אחרות.

והאמת, שאני גם לא רוצה להשתמש בו לדברים כאלה. להפך.

התלבטתי על הנובה וראיתי ביוטיוב משהו אחד שמנע ממני לקנות: זמן התגובה ואיכות בכתיבה וציור עם העט. האם בהתרשמות שלך יש באמת עיכוב מורגש? @Benjamin Willard
חשבתי שהם בטח ישתפרו בדגם הבא, אז לחכות עוד קצת... אבל אולי זה לא משמעותי?

ממליץ לבדוק את Pocketbook הם לא נופלים מקינדל ולרוב זולים ממנו, רכשתי את שלי במאי ביד שתיים (חדש מהקופסה) ואני מבסוט ממנו מאוד, אבל חייב לציין שאני משתמש בו נטו בתור ספר אלקטרוני לא יותר

התלבטתי על הנובה וראיתי ביוטיוב משהו אחד שמנע ממני לקנות: זמן התגובה ואיכות בכתיבה וציור עם העט. האם בהתרשמות שלך יש באמת עיכוב מורגש? @Benjamin Willard
חשבתי שהם בטח ישתפרו בדגם הבא, אז לחכות עוד קצת... אבל אולי זה לא משמעותי?
באפליקציית הכתיבה שלהם זמן התגובה דיי סבבה, במסגרת המגבלות של המסך לדעתי.
הבנתי שהייתה בעיה עם אפליקציות צד ג' ושהם הוציאו עדכון ששיפר. לא מכיר.

אם המטרה שלך היא כתיבה, וציור, לא בטוח שזה המכשיר בשבילך. הם מציעים עוד כל מיני דגמים. לא חפרתי לגביהם.

בעיקרון מחפש מכשיר בגודל בינוני שבנוסף לתמיכה בפורמטים הנפוצים גם יכלול חיבוריות Wi-Fi ודפדפן אינטרנט כלשהו (בסיסי ומוגבל ככל שיהיה) שיאפשר קריאה באתרי אינטרנט סטטיים. ויתמוך גם בעברית.
תיקח בחשבון שברגע שאתה מחפש מכשיר שיהיה יותר מקורא אלקטרוני, אתה בעצם מתחיל להוריד מהיתרונות שלו. כדי לקרוא באתרי אינטרנט למשל, צריך להוסיף טכנולוגיה שעלולה לפגום ביעילות של טכנולוגיית הדיו או להכביד עליו (אומרת כל זאת כהדיוטית בפרטים הטכניים שקיבלה בזמנו הסבר ממהנדס חומרה, אולי אחרים יידעו להסביר טוב ממני). בעיני עדיף מכשיר פשוט שמשמש אך ורק לקריאת קבצים (ספרים מאמרים וכו') ולגלוש באינטרנט בפלאפון/טאבלט נפרד.
בעיקרון תמיכה בעברית לא אמורה להיות הבעיה, אלא יותר למצוא מכשיר שהאתרים של ספרות ישראלית רשאים להמיר אליו קבצים בפורמט שלו - למשל, אמזון לא מאפשרים לאתרים ישראלים למכור ספרים אלקטרוניים בפורמט מותאם לקינדל, לפחות נכון לעכשיו.

תיקח בחשבון שברגע שאתה מחפש מכשיר שיהיה יותר מקורא אלקטרוני, אתה בעצם מתחיל להוריד מהיתרונות שלו. כדי לקרוא באתרי אינטרנט למשל, צריך להוסיף טכנולוגיה שעלולה לפגום ביעילות של טכנולוגיית הדיו או להכביד עליו (אומרת כל זאת כהדיוטית בפרטים הטכניים שקיבלה בזמנו הסבר ממהנדס חומרה, אולי אחרים יידעו להסביר טוב ממני). בעיני עדיף מכשיר פשוט שמשמש אך ורק לקריאת קבצים (ספרים מאמרים וכו') ולגלוש באינטרנט בפלאפון/טאבלט נפרד.
בעיקרון תמיכה בעברית לא אמורה להיות הבעיה, אלא יותר למצוא מכשיר שהאתרים של ספרות ישראלית רשאים להמיר אליו קבצים בפורמט שלו - למשל, אמזון לא מאפשרים לאתרים ישראלים למכור ספרים אלקטרוניים בפורמט מותאם לקינדל, לפחות נכון לעכשיו.
כן אין ספק ששימוש באינטרנט יפחית מזמן הבטריה ושגלישה פחות אידיאלית בדיו אלקטרוני אבל למרות שאשתמש בעיקר לקריאה חשוב לי מכשיר שיענה לכמה שיותר מטרות.
לא הייתי רוצה למשל לוותר על אפשרות להקים hotspot מהטלפון ולחבר את זה כשצריך להוריד תוכן, אפילו אם זה סתם עיתונים בpdf מהטלגרם, ועצם זה שהטלגרם יכול לרוץ ישירות במכשיר זה כבר שדרוג בשבילי ביחס למכשירים ישנים או בעלי מגבלות, אפילו שברור לי שגם הwifi וגם הטלגרם ישארו כבויים רוב הזמן.

לגבי פורמטים מניח שאסתדר כי Android יכול לפתוח כל הפורמטים ויש פתרונות רשמיים יותר ופחות להמרות ביניהם שאפשר להסתדר. אני סולד מנעילות מכוונות וכל השטויות האלה, גם אם אצטרך להימנע מפורמט מסויים מספיקה לי העובדה שמה שהיום אני פותח בסמארטפון אוכל לפתוח בEreader שזה המון חומר טכני באנגלית. בעברית הרוב זה למעשה עיתונים. מניח שככה זה יישאר. אני פחות בקטע של ספרות יפה בשלב זה של חיי.

Not replying to this thread specifically, probably not relevant at this point, was just looking for a thread about e-readers to comment on instead of starting a new one.

Just wanted to say that I got a Kindle Oasis during Black Friday, to replace my old Kindle Paperwhite which lost some touch sensitivity in some areas and made using it frustrating.
So far I'm really liking the Oasis.
The device is much less bulky, I was surprised at how small it was when I first got it, but when I compared it to the Paperwhite I realized the screen area is actually larger.
The page refresh feels much faster, making the navigating menus and such less frustrating.
And the physical page turning buttons right next to my thumb when I hold it make it a more comfortable and consistent experience.

So overall pretty happy with the device and it makes me want to read more.

אני מחפשת מכשיר שיהיה טוב בעיקר לקריאת מאמרים לאבא שלי.
איך קינדל עובד היום עם pdf? הבנתי שפעם היה עם זה בעיה.
יש לכם המלצה על מכשיר שטוב לאקדמאים? עדיפות לאחד עם חיבור לאינטרנט ויכולת גלישה לאתרים וכמה שיותר גדול (יש לו בעיות ראיה).

יש לכם המלצה על מכשיר שטוב לאקדמאים? עדיפות לאחד עם חיבור לאינטרנט ויכולת גלישה לאתרים וכמה שיותר גדול (יש לו בעיות ראיה).

I haven't used it myself, but the reMarkable 2 looks pretty good for those kinds of uses, it's pretty big and allows annotation with the stylus.

אהלן, אני מחפש לתקף את עניין הקינדל לספרים בעברית. מצאתי בעיקר תגובות בנות שנה-שנתיים פלוס ואני יודע שדברים משתנים מהר.
ראיתי שיש את האתרים אינדיבוק ו getbooks שיש להם מגוון טוב בעברית. מישהו יכול לחוות דעה?

מעיר שוב את השרשור...
מחפש קורא ספרים אלקטרוני בעיקר בשביל הילד. הוא בכיתה ג' אבל קורא ברמה של ה' - ו' וממש תולעת ספרים.
האם מישהו יכול להמליץ גם על מכשיר וגם על אפליקציות /אתרים עם מאגר ספרים בעברית בדגש על ספרי ילדים? יש בכלל חיה כזאת?

מעיר שוב את השרשור...
מחפש קורא ספרים אלקטרוני בעיקר בשביל הילד. הוא בכיתה ג' אבל קורא ברמה של ה' - ו' וממש תולעת ספרים.
האם מישהו יכול להמליץ גם על מכשיר וגם על אפליקציות /אתרים עם מאגר ספרים בעברית בדגש על ספרי ילדים? יש בכלל חיה כזאת?
אני משתמש באוניקס boox שכבר הוזכר פה בשרשור. מכשיר מעולה, פתוח (בניגוד לקינדל) ובעל יכולות מרשימות. עולה בהתאם. אם שווה את המחיר זה כבר שיקול שלך.
יש להם שלל דגמים בגדלים ומחירים שונים. יש כאלה עם מסך מגע ועט לכתיבה וכאלה בלי.

לגבי אפליקציות בעברית יש את evrit, מאגר עצום בעברית, אפשר להסתכל עליו באתר שלהם לראות אם מתאים.
בנוסף, לספריות המקומיות יש אפליקציה שאפשר "להשאיל" בה ספרים בחינם בכפוף למנוי בספרייה הציבורית.

אם מישהו שוקל עברית על Kobo, בזמנו כשבדקתי, מערכת ההפעלה לא הראתה עברית כמו שצריך. אם כי משתמע שכן אפשר ע"י התעסקות בלפענח מאחורי הקלעים דברים כמו פונטים ועוד, או אולי תוכנות צד-שלישי.

הדגם הספציפי היה Libra. מכשיר חביב, חוץ מזה שאין SD. הדור השני נראה לי קצת שנמוך (סליחה לאקדמיה) מבחינה פיזית, אבל טכנית בסדר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
T מחפש המלצה לקורס Data Science התפתחות אישית 3
S מחפש המלצה על עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית אוף טופיק 3
S מחפש המלצה על מסנן פחם לברז מים ראשי בכניסה לדירה אוף טופיק 7
הרץ במבוך מחפש המלצה על סיר טיגון בשמן עמוק אוף טופיק 1
ת מחפש מקלדת חדשה, למי שמקליט הרבה (משפטנים, מתכנתים) - המלצה? אוף טופיק 6
C מחפש המלצה למספר ספרים בנושאים שונים התפתחות אישית 9
S מחפש המלצה למנהל/ת חשבונות לעסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ע מחפש המלצה לרכב משפחתי סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
A מחפש המלצה לרואה חשבון לעסק בענייני מחשבים צרכנות פיננסית 0
פ מחפש המלצה לשואב אבק שנותן תמורה טובה למחיר . תקציב 800-1200 צרכנות פיננסית 9
ש מחפש המלצה על ספר בנושא עתידנות התפתחות אישית 5
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12

נושאים דומים

Back
למעלה