• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדון דולרי בריבית של % 4.74 לשנתיים או 11.35% במטבע מקומי?

הוא לא אמר מילה על מה זה, איך החלטת זאת?
לא החלטתי אלא אמרתי שזה נשמע לי מפוקפק כמו רוב העיסקאות שאני שומע עליהן בתשואה כזו וסיכון נמוך. כמובן שיש כאלו דברים אבל ברוב המקרים ישנם פרטים חסרים שמסבירים את התמונה המלאה.
כמובן שיכול להיות שאני טועה ולא הייתי צריך להיות כל כך חד משמעי...

נערך לאחרונה ב:
הוא לא אמר מילה על מה זה, איך החלטת זאת?

זה התשואה, אבל מה הסיכון ואיך הוא נמוך?

אני חושב שאפשר (יתקנו אותי אם אני טועה) לדבר על עסקת עבר כזו או אחרת ללא קשר לשירותך.
אני לדוגמא השקעתי לאחרונה בחוב בארה"ב בסיכון בינוני/נמוך בתשואה של 11.5%. הלוואה ליזם שעוסק בהשבחת נכס בשיעבוד שלישי על נכס מניב קיים בפריים לוקשיין.

קיימות אופציות כאלו גם כאן עם אחוזים דומים. אחד המשקיעים שליוותי ביצע עסקה כזו עם בעל מסעדה שרצה לגייס הון להרחבה של העסק שלו. כערבון הועמדה דירה בשווי ההלוואה. סוכם מראש על תקופת זמן (כ-8 חודשים) והמשקיע קיבל החזר של 10.5%. לבעל העסק זה עדיין השתלם כי התנאים שקיבל בבנק היו פחות טובים.

קצת יותר לכיוון המיינסטרים, ניתן למצוא כאן אג"חים קונצרנים של חברות גדולות מאוד במשק שמחפשות לגייס הון מהציבור למטרות שונות. לרוב האג"חים הם לתקופה של 2-4 שנים עם תשואות שנעות בין 6 ל-10% (על הדולר כמובן). גם המינימום המוצע משתנה בין אג"חים כאשר לרוב המינימום הוא 10K דולר. ישנם גיוסים גדולים יותר עם מינימום של 100-250K.

לרוב האג"חים יש גם שוק יד שניה מצוין כך שמידת הנזילות יכולה להיות טובה. לדוגמה שניים בולטים שהסתיימו לאחרונה הם של חברת סופרמרקטים ואחר של חברת מרפאות פרטיות. שתיהן חיפשו להתרחב והציעו אג"חים בתשואות של 8 ו-10% לשנתיים. אותן למשל החשבתי כסיכון בינוני.
לאחרונה הונפקו גם אג"חים של חברות גדולות ויציבות יותר, שאת הסיכון שלהן אני מחשיב כנמוך יותר. חלקן גם שייכות לבנקים/תאגידים גדולים במדינה או מחוצה לה.

לסיכום, הכסף ה-באמת גדול נמצא כאן בעסקאות יחודיות שאותן צריך לתפור. הרבה מהן קשורות לאדמה בלוקיישנים מיוחדים או לפרוייקטים מאוד גדולים של תשתיות. אלו כבר מיועדים למשקיע מאוד גדול או חברת השקעות.

קיימות אופציות כאלו גם כאן עם אחוזים דומים. אחד המשקיעים שליוותי ביצע עסקה כזו עם בעל מסעדה שרצה לגייס הון להרחבה של העסק שלו. כערבון הועמדה דירה בשווי ההלוואה. סוכם מראש על תקופת זמן (כ-8 חודשים) והמשקיע קיבל החזר של 10.5%. לבעל העסק זה עדיין השתלם כי התנאים שקיבל בבנק היו פחות טובים.
לתת הלוואה ב100% LTV זה עסקה בסיכון גבוה מאד, ממש לא עסקה סולידית, תוסיף לזה עלויות עסקה והתשואה כנראה גם יורדת מ10% (מניח שלשירות שלך היה עלות, לרשום שיעבודים עולה כסף וגם לעו"ד צריך לשלם).
קצת יותר לכיוון המיינסטרים, ניתן למצוא כאן אג"חים קונצרנים של חברות גדולות מאוד במשק שמחפשות לגייס הון מהציבור למטרות שונות. לרוב האג"חים הם לתקופה של 2-4 שנים עם תשואות שנעות בין 6 ל-10% (על הדולר כמובן). גם המינימום המוצע משתנה בין אג"חים כאשר לרוב המינימום הוא 10K דולר. ישנם גיוסים גדולים יותר עם מינימום של 100-250K.
שמע כל המדינה מדורגת -BB, זה כבר שם את כל האג"חים עמוק בתחום הזבל. תשואות של 6% ל10% זה ממש לא משהו מיוחד לדירוגים כאלה ואפשר למצוא כאלה בסיטונאות בארה"ב, אפילו על טבע שלנו מקבלים 6%.
המינימום בארה"ב בדרך כלל הוא 2,000$ אגב.
לסיכום, הכסף ה-באמת גדול נמצא כאן בעסקאות יחודיות שאותן צריך לתפור. הרבה מהן קשורות לאדמה בלוקיישנים מיוחדים או לפרוייקטים מאוד גדולים של תשתיות. אלו כבר מיועדים למשקיע מאוד גדול או חברת השקעות.
בטוח שיש כאלה (כמו בכל מקום) אבל כמו שאמרת זה לא ממש רלוונטי למשקיע הקטן, זה כבר יזמות לחברות תשתית עם פעילות בחו"ל, אלו אופרציות של מאות מיליונים.

שלום חברים.
אני מעלה שוב את השרשור . נחשפתי בימים האחרונים לנושא פקדונות בנקאיים באוקראינה .
על פיקדון במטבע המקומי גריבנה בנקים ממשלתיים נותנים תשואה של עד 16% ובנקים פרטיים תשואה של עד 21% האינפלציה כאן גבוהה מאוד אבל שער המטבע מול הדולר יציב מאוד מאז 2014 .
מה דעתכם בנושא ?
אציין שבבנקים הממשלתיים יש ביטוח ממשלתי על כל הפיקדון ואם הבנתי נכון הרי שגם בבנקים פרטיים יש ביטוח ממשלתי על סכום של עד 8000 דולר בערך .
ההתרשמות שלי היא שלמרות הסיכון מדובר בתשואה חלומית .
האם אני טועה ? אשמח לשמוע מכם על הסיכונים הכרוכים בהשקעה כזו

השאלה העיקרית שמעסיקה אותי היא עד כמה אכן ניתן לסמוך על הערבות של ממשלת אוקראינה במידה שאכן הבנק יקרוס או לא יוכל לעמוד בתשלומי הריבית הכל כך גבוהה.

נכון.
כוונתי היתה שמאז הירידה הגדולה בשווי המטבע שהחלה ב2014 עקב המלחמה בקרים . בשנים האחרונות המטבע התייצב ולמרות האינפלציה הגבוהה הערך שלו מול הדולר לא נשחק .

השאלה העיקרית שמעסיקה אותי היא עד כמה אכן ניתן לסמוך על הערבות של ממשלת אוקראינה במידה שאכן הבנק יקרוס או לא יוכל לעמוד בתשלומי הריבית הכל כך גבוהה.
אין סיבה מיוחדת שלבנק תהיה בעיה לעמוד בריבית הגבוהה כי זו ריבית הבנק המרכזי על המטבע בו הפיקדון נקוב.
(לא שאני חושב שזה רעיון חכם)

אין סיבה מיוחדת שלבנק תהיה בעיה לעמוד בריבית הגבוהה כי זו ריבית הבנק המרכזי על המטבע בו הפיקדון נקוב.
(לא שאני חושב שזה רעיון חכם)
אז מה בעצם קורה כאן האם גיליתי את אמריקה ?
היחס של הסיכון לעומת התשואה נראה לי משתלם מאוד.
איזה סיכונים יש במידה שאחליט לשים שם כסף?

שלום חברים.
אני מעלה שוב את השרשור . נחשפתי בימים האחרונים לנושא פקדונות בנקאיים באוקראינה .
על פיקדון במטבע המקומי גריבנה בנקים ממשלתיים נותנים תשואה של עד 16% ובנקים פרטיים תשואה של עד 21% האינפלציה כאן גבוהה מאוד אבל שער המטבע מול הדולר יציב מאוד מאז 2014 .
מה דעתכם בנושא ?
אציין שבבנקים הממשלתיים יש ביטוח ממשלתי על כל הפיקדון ואם הבנתי נכון הרי שגם בבנקים פרטיים יש ביטוח ממשלתי על סכום של עד 8000 דולר בערך .
ההתרשמות שלי היא שלמרות הסיכון מדובר בתשואה חלומית .
האם אני טועה ? אשמח לשמוע מכם על הסיכונים הכרוכים בהשקעה כזו
מ-2016 המטבע איבד בממוצע 2% שנתי מול הדולר, אם מתעלמים מהעליה האחרונה ב-2019, אז כ-3% שנתי מול הדולר.
עדיין משמעותית פחות מהאינפלציה שהיא באזור 10%.
אבל התנודות בשער הן בכיף +/-10% כל חצי שנה, אז לא הייתי קורא לזה יציב במיוחד.
מה שנשאר מהתשואה, כנראה נובע מהסיכון אשראי של הבנק והמדינה.
אין לי מושג מה הסיכון, אבל הוא כנראה די גבוה.

R2dtpmu.png

האם אני טועה
1. המטבע שם לא סחיר, כלומר שער המטבע לא נקבע ע"י כוחות השוק. תבדוק איך השער מתנהג היסטורית ותגלה כי זה היה פיחות כל פעם. מתי יבוא הפיחות הבא אף אחד לא יודע.
2. מכניסים לך מגבלה על המרת/ משיכת מטבע ואז אין לך יכולת להשתמש בכסף שלך.
3. אם אתה חושב שזה כל כך פשוט בירוקרטית לפתוח חשבון, צפויה לך הפתעה.
בהצלחה בכל מקרה.

סתם כדי להבין טוב יותר, אני לא מומחה גדול אבל ההבנה שלי אומרת שכאשר בנק או ממשלה נותנים לך ריבית הרי שהם מצפים להשקיע את הכסף שהם לוו בדברים שיתנו להם תשואה גבוהה יותר מהרבית שהם משלמים . כיצד אם כן בנק או מדינה מסוגלים בכלל להבטיח ריבית גבוהה כל כל הרי כמעט אין השקעה כזו שנותנת אחוז כל כך גבוה מידי שנה?

1. המטבע שם לא סחיר, כלומר שער המטבע לא נקבע ע"י כוחות השוק. תבדוק איך השער מתנהג היסטורית ותגלה כי זה היה פיחות כל פעם. מתי יבוא הפיחות הבא אף אחד לא יודע.
האם תוכל בבקשה להסביר יותר את הנקודה הזו

האם תוכל בבקשה להסביר יותר את הנקודה הזו
מי שקובע את שווי המטבע זה לא כוחות השוק. פקידים אוקראינים הם אלו שקובעים כמה שווה דולר מול גריבנה ומה מותר לאזרח זר לעשות בדולרים ובגריבנה.

סתם כדי להבין טוב יותר, אני לא מומחה גדול אבל ההבנה שלי אומרת שכאשר בנק או ממשלה נותנים לך ריבית הרי שהם מצפים להשקיע את הכסף שהם לוו בדברים שיתנו להם תשואה גבוהה יותר מהרבית שהם משלמים . כיצד אם כן בנק או מדינה מסוגלים בכלל להבטיח ריבית גבוהה כל כל הרי כמעט אין השקעה כזו שנותנת אחוז כל כך גבוה מידי שנה?
אני מניח שהלוואה שמדינה לוקחת זה בשביל ההוצאות שלה, ולא בשביל השקעות. נראה לי שהריבית שהיא מבטיחה היא עידוד למשקיעים להלוות את כספם למדינה, תוך שהמדינה בונה על צמיחה כלשהי והכנסה עתידית ממיסים וכדו' כדי לפרוע את החוב והריביות.
בנק, ככל הנראה משיג תשואה גבוהה מנשיית לווים בריביות גבוהות.
מניח שיש עוד הרבה אפשרויות שלא עלו על דעתי, אף כאלו שאיני מודע להן כלל.

כיצד אם כן בנק או מדינה מסוגלים בכלל להבטיח ריבית גבוהה
לוחצים על הכפתור ומדפיסים כמה שצריך

העולם צופה חדלות פרעון בסיכויים טובים
אם בא לך לנסות לרקוד בגשם בלי להרטב, אתה כמובן מוזמן
הדירוג של המדינה הוא לא זבל, אלא "המיץ של.."

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
ח פק"מ דולרי -ריבית על פקדון בבנקים צרכנות פיננסית 1
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
S פקדון צמוד למדד צרכנות פיננסית 12
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5