• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיתוי הרילוקיישן

מה הבעיה בשינויי מין
גם אם אין שום בעיה אם בוגר/ת בן 18, המצב בקנדה כרגע זה שילדה בת 14 הולכת לדבר עם ״רופא״, פעם ראשונה, בלי הורים, ותוך 5 דקות דיברו איתה על כריתת איברים, ותוך 8 דק רשמו לה טסטוסטרון. והכל צולם על ידה.

גם אם אין שום בעיה אם בוגר/ת בן 18, המצב בקנדה כרגע זה שילדה בת 14 הולכת לדבר עם ״רופא״, פעם ראשונה, בלי הורים, ותוך 5 דקות דיברו איתה על כריתת איברים, ותוך 8 דק רשמו לה טסטוסטרון. והכל צולם על ידה.
אני לא אכנס למקרים בודדים כי אין לי מספיק פרטים. אבל נישמע שהבעיה היא המערכת הרפואית. בקנדה. לא שינוי מין..
בנוסף, להתייחס לשינויי מין עי הביטוי "כריתת איברים" זה לא לעניין.

נערך לאחרונה ב:
אני לא אכנס למקרים בודדים כי אין לי מספיק פרטים. אבל נישמע שהבעיה היא המערכת הרפואית. בקנדה. לא שינוי מין..
בנוסף, להתייחס לשינויי מין עי הביטוי "כריתת איברים" זה לא לעניין.
לילדה בת 14 בלי הורים? ואם זו ילדה שלך?

סיכום מדוייק.
כעקרון, לא סובל את האמריקאים. יש יוצאי דופן. קצת.
לקבוע ״play date” איזה חודשיים מראש אם הילדים רוצים לשחק אחרי צהוריים עם חבר זה דפוק ומתנשא.
להיות כספומט של הילדים.
שום קשר של מה שאנחנו רואים כמשפחה.
הזיות הפרוגרס. סמים. כריתת איברים.
פרידה מהילדים בגיל 18.
איזה חיים עלובים יש להם.
אין שום יתרון כלכלי. פשוט קישקוש.
מזמן לא קראתי כל כך הרבה הכללות בכל כך מעט טקסט. לא יודע מה הייתה החוויה שלך, אבל היא הייתה אישית שלך במקום שבו אתה הייתה. ארצות הברית היא ענקית, והחוויות בה שונות. יש בה דברים טובים. יש דברים שלא. גם בישראל הקטנה, יש דברים טובים ויש שלא. אני מצליח להבין שלך היה לא טוב שם.

מזמן לא קראתי כל כך הרבה הכללות בכל כך מעט טקסט. לא יודע מה הייתה החוויה שלך, אבל היא הייתה אישית שלך במקום שבו אתה הייתה. ארצות הברית היא ענקית, והחוויות בה שונות. יש בה דברים טובים. יש דברים שלא. גם בישראל הקטנה, יש דברים טובים ויש שלא. אני מצליח להבין שלך היה לא טוב שם.
הביקורת הזו נכונה לכל השרשור, לא?

אין שום יתרון כלכלי. פשוט קישקוש.
טענה מוזרה. המשכורות בארה"ב יותר גבוהות ואין כמויות של מיסים כמו בארץ. רכבים עולים משמעותית פחות. בתים גם עולים פחות ביחס לתמורה (בית בארה"ב בהרבה מאוד אזורים זה הרבה מאוד חדרים ושני גאראג'ים וכדומה. לך תמצא כאלו בתים בארץ). בארה"ב הסופר הרבה יותר זול ועם הרבה יותר מבחר. אמאזון עד הבית תוך כמה ימים במחירים הרבה יותר זולים. כבישים מצוינים ודלק זול. לא גונבים ממך מיסים לכל מיני שטויות והמס הפדרלי יחסית נמוך (יש מדינות בארה"ב כמובן שגונבות המון, אבל יש הרבה שלא). עבודה מרחוק בארה"ב נותנת לך הרבה יותר מבארץ כי אתה ממש יכול לעבוד בסטייט אחר מזה שאתה נמצא ואז המשכורת שלך הרבה יותר גבוהה.

רב הדברים שאנשים מדברים עליהם כיקרים זה דברים של הורים. מי שלא מתכוון להביא ילדים ואין לו הורים בארה"ב ירויח כלכלית באופן משמעותי יותר ויהיה לו גם הרבה יותר מה לעשות בארה"ב מאשר בישראל (ארה"ב מדינה ענקית עם אטרקציות מכל הבא ליד. זה גם יתרון כלכלי עצום למי שאוהב אטרקציות מגוונות כי בארץ אין לו הרבה מה לעשות והוא צריך מינימום טיסה לאירופה).

יש בארה"ב דברים יותר זולים, למשל: קניית נדל"ן - תלוי מקום, ממש לא בהכרח, רכב ודלק, מצרכים מעובדים בסופר
יש בארה"ב דברים יותר יקרים, למשל: שכירות (לרוב), ירקות טריים (אני זוכר שבזמנו פלפל בודד עלה בסופר $2 בזמן שבארץ המחיר לק"ג היה יותר זול), כל דבר שמצריך עבודה אנושית (תספורת, מכונאי, רו"ח, וכו'), ביטוח בריאות
באמת המיסים בארה"ב יותר נמוכים לרוב (היתרון היחיד שמצאתי בארץ, לפחות עבורי, הוא מיסוי על RSU וארנונה, כל השאר ממוסה גבוה יותר)
והבדל מטורף, שקשה מאוד להוון, הוא עלות גידול ילדים, שהיא פשוט מטורפת בארה"ב וזולה להפליא (יחסית) בארץ.

אין לי ספק שרווק \ זוג בלי ילדים יכולים לחסוך בארה"ב, ולהנות מחוויות שפשוט לא קיימות בארץ. ואני אומר את זה בתור מי שהיה שם, חלק מהתקופה, תחת הקטגוריה של זוג בלי ילדים.
יחד עם זאת, אני בכלל לא בטוח שמשפחה ממוצעת עם 2+ ילדים תחסוך שם יותר לאורך זמן. גם לא בטוח שלא. תלוי בהמון גורמים.

כמו שאני רואה את זה בארה״ב:

פלוסים
1) מרוויחים יותר - במיוחד בהייטק ובמקצועות חופשיים/פרילנסרים/נותני שירות ולא ציינתי את ההזדמנויות העסקיות והעסקים הצדדיים שניתן להקים בקלות.
2) משלמים פחות מס הכנסה - במיוחד אם גרים במדינה ללא מיסוי מדינתי.
3) משלמים פחות Sales Tax, המקבילה שלהם למע״מ שלנו - ברוב המדינות הוא נע בין 5-10% והוא חל רק על מוצרים, לא על שירותים.
4) מוציאים פחות על הדברים הגדולים - בית, רכב, דלק, קניות.
5) רווחה כללית - כבישים רחבים, מכוניות מרווחות, חניות בשפע, מבחר מוצרים, שילוח מהיר, מדיניות החזרות גמישה, נימוס בסיסי במרחב הציבורי.
6) בידור - ספורט והופעות, אין לארה״ב תחרות - החל מהאמנים הכי גדולים עד לכל ענף ספורט בערך באיצטדיונים הכי מטורפים שיש.

מינוסים
1) בדידות - האנשים בארה״ב דיווחו בהרבה סקרים על בדידות גדולה, חוסר תחושת שייכות ומעגל חברתי.
2) אלימות - שוד הוא לא דבר נדיר כמו במחוזותינו, ואנשים לרוב לא יסתובבו לבד אחריי 8 בערב אלא אם כן בקהילה סגורה או במרכז קניות/בילוי הומה אדם.
3) ביטוחים ותקשורת - ביטוחים למינהם, בריאות (500-1000$ בחודש), רכב (150-200$ בחודש) וכו׳ ושירותי תקשורת כמו אינטרנט (70-100$), סלולר (60-90$) יקרים.
4) תביעות - תרבות מאד Legislative, מה שנקרא תובעים על כל דבר.
5) תרבות עבודה - פחות תנאים לעובדים שכירים, מפטרים מאד בקלות, חוקי העבודה לרוב פחות נוקשים כלפי המעסיקים.
6) דירוג אשראי - בלי הקרדיט סקור, אתה כאילו לא קיים. חלק גדול מקיומך נמדד על ידי הקרדיט שלך - באיזה תנאים ישכירו לך דירה, רכב או משכנתא. תנאי הביטוח ותכנית הסלולר שלך - כל מה שקשור בו מוסר תשלומים.

היתם מוסיפים משהו?

טענה מוזרה.
רב הדברים שאנשים מדברים עליהם כיקרים זה דברים של הורים. מי שלא מתכוון להביא ילדים ואין לו הורים בארה"ב ירויח כלכלית באופן משמעותי יותר
אני לא מתייחסת למה ש- @דורון העלה (ובלי קשר נראה לי שהייתי מתנסחת אחרת) אבל @דורון במפורש כתב לגבי גידול ילדים (גם לגבי הטענה הכלכלית וגם לגבי שאר הטענות על הריחוק מהילדים). אז למעשה דווקא נראה שאתה מסכים איתו (עם הטענה הכלכלית הכוונה…).

זה אולי באמת לא רלוונטי ל- @Wonko שעשה רילוקיישן בתור רווק (ופתח על זה שרשור אחר) אבל זה (אולי) כן רלוונטי לפות״ש שלפחות התייחס בהודעה אחת שלו למחייה עם משפחה, אז אני מניחה שהטענה לגבי עלויות עם ילדים כן רלוונטית (לשרשור הזה לפחות).
עלות חודשית למשפחה היא באזור ה6500$ ללא מגורים, נתפרע ונוסיף עוד 8500$ על שכירות ונקבל 15,000$ לחודש. 180,000$ ונוסיף הוצאות חופשה בארץ פעמיים בשנה ועוד הוצאות לא צפויות ונעגל למעלה - 200,000$
(חוץ מההודעה הזו פות״ש לא פירט האם הוא עובר עם משפחה או לא אז לא יודעת לגבי מצבו, אבל בכל מקרה הוא לא חזר לשרשור אז אני בכלל לא בטוחה שהשרשור הזה עדיין רלוונטי עבורו).

נושאים דומים

Back
למעלה