• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיתוי הרילוקיישן

השכמה מאוחרת

משתמש רשום
דירוג
10
בזמן האחרון אני לא מצליח להתנער מהידיעה שהיכולת לפרישה מוקדמת תואץ משמעותית בעזרת רילוקיישן לארה"ב.
בתור מפתח תוכנה שכיר בהייטק במשרה יחסית בכירה (לא ניהולית), השכר שלי גבוה מאוד לעומת המשק הישראלי, אבל עדיין בארה"ב אוכל למצוא בקלות יחסית עבודה בX1.5-2 שכר, ואני אפילו לא מתייחס לאפשרות של חסכון אסטרונומי במיסים אם מגיעים לסטטוס ניתוק תושבות.
בהנחה שהמגורים במדינה עם יוקר מחייה נמוך-בינוני, אפשר להגיד שכל תוספת השכר הזאת הולכת להשקעות.
מעבר זמני לחו"ל כתא משפחתי זה רעיון שאנחנו מפלרטטים איתו כבר שנים, אבל אף פעם לא היינו באמת בנקודה שזה הרגיש נכון.
עם זאת, הזינוק האפשרי ביציבות הפיננסית שניתן לעשות במספר שנים התחפר לנו חזק בראש.
אשמח לשמוע דעות בנושא

אם אתה על חבילה שמכסה ביקורי מולדת, ביטוח בריאות, מגורים וכולי, שווה. אם אתה רק מקבל שכר וכל ההוצאות עלייך, לא בטוח. אם חופשת קיץ בארץ תעלה לך 5 אלף דולר (טיסות ומחיה בישראל) לא יישאר הרבה לחיסכון...
כמו כן, עלויות המחיה בארהב יקרות מאשר בישראל. כך שאין ספק שתרוויח יפה בארהב, אבל השאלה כמה יישאר לך בסוף.

אם אתה על חבילה שמכסה ביקורי מולדת, ביטוח בריאות, מגורים וכולי, שווה. אם אתה רק מקבל שכר וכל ההוצאות עלייך, לא בטוח. אם חופשת קיץ בארץ תעלה לך 5 אלף דולר (טיסות ומחיה בישראל) לא יישאר הרבה לחיסכון...
כמו כן, עלויות המחיה בארהב יקרות מאשר בישראל. כך שאין ספק שתרוויח יפה בארהב, אבל השאלה כמה יישאר לך בסוף.
לגבי עלויות - בוא ניקח כדוגמא את סן פרנסיסקו שנחשבת אחת הערים היקרות ביותר בארה"ב, עלות חודשית למשפחה היא באזור ה6500$ ללא מגורים, נתפרע ונוסיף עוד 8500$ על שכירות ונקבל 15,000$ לחודש. 180,000$ ונוסיף הוצאות חופשה בארץ פעמיים בשנה ועוד הוצאות לא צפויות ונעגל למעלה - 200,000$.

200,000$ בשנה נחשב שכר בינוני-גבוה בארץ כמפתח תוכנה, בסן-פרנסיסקו זה שכר של בוגר תואר ללא נסיון.

בזמן האחרון אני לא מצליח להתנער מהידיעה שהיכולת לפרישה מוקדמת תואץ משמעותית בעזרת רילוקיישן לארה"ב.
בתור מפתח תוכנה שכיר בהייטק במשרה יחסית בכירה (לא ניהולית), השכר שלי גבוה מאוד לעומת המשק הישראלי, אבל עדיין בארה"ב אוכל למצוא בקלות יחסית עבודה בX1.5-2 שכר, ואני אפילו לא מתייחס לאפשרות של חסכון אסטרונומי במיסים אם מגיעים לסטטוס ניתוק תושבות.
בהנחה שהמגורים במדינה עם יוקר מחייה נמוך-בינוני, אפשר להגיד שכל תוספת השכר הזאת הולכת להשקעות.
מעבר זמני לחו"ל כתא משפחתי זה רעיון שאנחנו מפלרטטים איתו כבר שנים, אבל אף פעם לא היינו באמת בנקודה שזה הרגיש נכון.
עם זאת, הזינוק האפשרי ביציבות הפיננסית שניתן לעשות במספר שנים התחפר לנו חזק בראש.
אשמח לשמוע דעות בנושא
מהניסיון שלי במחייה בארה"ב, לא הייתי קופץ כלכך מהר למסקנה שלך.
חסרים הרבה פרטים וכמובן סביר להניח שיש לך את הנתונים, אבל אלא אם כן אתה מדבר על עבודה בחברות מהטופ של הטופ בארה"ב, קשה לי להאמין שבחברה ממוצעת בארה"ב תרוויח פי 1.5-2 מישראל.
בחברה בינונית שכר של מתכנת בכיר יהיה בסביבות 150 אלף דולר, אולי עם בונוסים וכדומה תוכל להגיע ל185-200 אלף. זה שכר יפה מאוד שייתן לך חיים נוחים ברוב מדינות ארה"ב, אבל פחות במדינות כמו קליפורניה, ניו יורק וכדומה).
יחד עם זאת, על פי מה שאני מכיר עלויות חינוך בארה"ב יותר יקרות מבישראל. לנו בעיר מרכזית מאוד בלב ארה"ב, גן עלה 2000 דולר לילד. אחר כך יש כמובן חינוך ציבורי אבל זה כבר תלוי מיקום ויכול מאוד שתרצה לשלוח את הילדים לבית ספר פרטי, זה כבר סיפור יקר מאוד.
כמו כן, ארה"ב מדינה מאוד מוכוונת צריכה, תתכונן לזה. טיסות לארץ וכדומה יעלה לך הרבה כסף וסביר להניח שתרצה עוד חופשות (כי ביקור בארץ זה לא באמת חופשה).
לסיכום, יכול להיות שאתה צודק לגבי החיסכון אם אתה מוצא משרה בטופ של הטופ בארה"ב אבל בחברה ממוצעת בארה"ב קשה לי מאוד להאמין שתוכל לחסוך סכום משמעותי יותר ממה שאתה יכול בארץ.
יחד עם זאת, רמת החיים בארה"ב גבוהה בהרבה מהארץ (בממוצע), אבל אתה משלם על זה.

נערך לאחרונה ב:
ארה"ב היא מדינה בגודל של יבשת עם הבדלים עצומים בין מקומות שונים בכל פרמטר אפשרי.
לפני שמקבלים החלטה, כדאי לבדוק אלטרנטיבה ספציפית שכוללת את כל העלויות הרלוונטיות.
בנוסף, עם כל הכבוד לחסכון כספי, למעבר למדינה אחרת יש יתרונות וחסרונות משמעותיים לכל אחד מבני המשפחה ולעיתים גם השפעה על אנשים קרובים אחרים. הייתי בוחן אותם בכנות לפני שמדברים על כסף.

נערך לאחרונה ב:
בעזרת רילוקיישן לארה"ב.
בתור מפתח תוכנה שכיר בהייטק במשרה יחסית בכירה
מהנסיון המצומצם שלי עם הרעיון זה לא כזה טריוויאלי. לא מספיק להיות טוב במה שאתה עושה. אתה צריך שכאב ראש וההוצאות יהיו שוות למישהו שירצה להביא אותך לארצות הברית.

יש לך אופציה לפנות עצמאית ולהגיש למשרות בארצות הברית מישראל ואת אתה מתחרה בעוד המון פתיתי שלג כמוך ומוגבל בין היתר במכסות שנתיות ומתחרה בגיוס מקומי.

יש גם אופציה של לעבור בתוך חברה אמריקאית עם נציגות ישראלית(נגיד כמו אינטל) אומנם אין פה מכסות כי אתה נופל תחת ויזה אחרת אבל יש לך אלמנט שלם של פוליטיקה פנים ארגונית של מנהל מקומי שצריך לרצות לשחרר אותך ולדחוף את נושא ושל מנהל בארצות הברית שצריך לרצות את זה ולדחוף את נושא בצד שלו. זה יכול לקרות כאשר יש לך איזה ידע מאוד יחודי בשביל להרים או לנהל משהו מאוד גדול שלוקח זמן. או לחלופין אם החברה שאתה עובד בה מאמינה שיש ערך בערבוב תרבויות.

וזה עוד לפני שמדברים שויזת עבודה לא שווה green card שזה שוב משהו שמותנה ברצון הטוב של המעסיק.

בעיני הגירה\רילוקיישן לארצות הברית על סמך "מקצוע נדרש" כולה להתקיים תחת סט מאוד מצומם על תנאים ולא מעט מזל .

אם אתה בונה על הגירה בלי גרין קארד או אזרחות, אתה מסכן הרבה מאוד ולא בטוח שאתה מבין את זה.

סיפור להמחשה:
בינואר 2000 מכר שלי עבר לעבוד בארה"ב, לנהל שם קבוצה. במרץ החל מה שבדיעבד יקרא פיצוץ בועת הדוט קום. החברה שהוא עבד בה החלה להדרדר כמו כל המשק ונסגרה בתוך שנה.

הוא היה על ויזת עבודה, מה שאומר שהוא חייב מעסיק - רק שלא היו כאלו בתקופה הזו.
להעביר את כל המשפחה שלך והחיים שלך אחרי שמכרת את כל הרכוש פעמיים, מהארץ לארה"ב וחזרה בתוך שנה זה קשוח מאוד, בטח כשאין עבודה בשום צד של האוקיינוס.

אז כן, זו אנקדוטה, אבל היא ממחישה את הסיכון.

בגיל 35-40 ומעלה, חיי ההגירה שלך אפקטיבית כבר נגמרו. אלא אם אתם מאלו שזכאים לדרכון פורטוגזי/אוסטרי או משהו בסגנון. וגם אז, זה מקנה זכות לחיות ולעבוד רק בתוך האיחוד האירופי, מה שבשתי מילים לא שווה (להייטקיסט ישראלי. פקיסטני בוודאי שכן). לא טוב עבור ארה״ב.
נשאר לכם לכל היותר להתמודד שניכם כל שנה בהגרלת הגרין קארד, באוקטובר. תתמודדו שניכם כדי להעלות את סיכויי הזכיה.

מעבר, גם אם זמני, יהיה דבר מאוד יקר. אפילו לבנאדם אחד זה מאוד יקר - מה שתחסכו באמריקה במעבר זמני, יתכן ששכרכם יצא בהפסדכם.

אחת הדרכים היחידות לעבור לאמריקה בסטטוס קבוע היום זה חתונה עם אזרח, אבל אתם כבר נשואים. יש אנשים שמראש לא יוצאים עם ישראלים (בעיקר בנות) כי הם רוצים לעבור ולמצוא כבר בני זוג מקומיים שם. מכיר כאלה.

רילוקיישן זו חוויה מאוד מאוד משמעותית. היא יכולה להיות מדהימה והיא יכולה להיות קשה (עד כדי פירוק משפחות).
אני לא הייתי עושה רילוקיישן רק בשביל לקצר בכמה שנים את היכולת לצאת לפרישה מוקדמת (שאולי כאשר תגיע לזה, בכלל לא תרצה, בפועל, לעשות את זה).
מצד שני, אם זה משהו שאתה רוצה לחוות והמשפחה בעניין (לא כתבת אם יש או אין בת זוג/ילדים) זה בהחלט יכול להיות מהלך נכון עבורך. אבל הבסיס, לדעתי, צריך להיות הרצון לעבור את החוויה. ובת הזוג (אם יש) צריכה להיות לגמרי בעניין.

ג.נ. בתור נערה עברתי עם משפחתי רילוקיישן (קצר יחסית). וזו הייתה חוויה מדהימה שהעשירה אותי ותרמה לי להמשך חיי בצורה שקשה לי אפילו לתאר במילים.
אבל מכירה גם משפחות (כולל ילדים) שזה פירק אותם לגמרי. הקריעה מהמשפחה, מהחברים, מהשפה, מהעבודה (לבן הזוג השני) היא לא דבר של מה בכך. אגב, גם הדרך חזרה לא פשוטה. מכירה משפחות שאחד מבני הזוג רצה להישאר והשני לא, וזה מה שפירק אותם בסוף. כלומר החוויה של הרילוקיישן הייתה מצוינת ודווקא החזרה יצרה את הקושי.

בתור מפתח תוכנה שכיר בהייטק במשרה יחסית בכירה (לא ניהולית), השכר שלי גבוה מאוד לעומת המשק הישראלי, אבל עדיין בארה"ב אוכל למצוא בקלות יחסית עבודה בX1.5-2 שכר
אני לא יודעת מה השכר שלך בארץ (TC) אבל לפני שקופצים לרילוקיישן, שווה לוודא שאכן מקסמת את האפשרויות כאן.
עם כל זה שהמשכורות בהייטק הישראלי גבוהות, הטווח של המשכורות הוא בלתי נתפס (במיוחד במשרה בכירה).

לטעמי היתרון העיקרי בארה"ב בהקשר של פרישה מוקדמת (במידה ואתה מתכוון לפרוש בארה"ב) הוא המנעד האדיר של האפשרויות והמחיר שלהם. הספקטרום הוא אדיר, אתה יכול לקנות אחוזה ענקית במערב ולחיות חיים פשוטים ועצמאיים במעט כסף או במרכז של אחת ממרכזי התרבות הגדולים בעולם ואז זה הרבה יותר יקר. מגוון אדיר של תרבויות, אקלים, גאוגרפיה, ואורח חיים. אבל כסף עוזר ויותר כסף עוזר הרבה יותר.

למה התנאים לקבל green card לפי תעסוקה מוגבלים עד גיל 40?
אין דבר כזה גרין קארד לפי תעסוקה. אתה מקבל גרין קארד בתנאים מאוד ספציפיים. כיום, בגלל בעיות ההגירה שיש בארה״ב, זה מאוד קשוח אפשר לקבל כמעט אך ורק דרך נישואים או זכיה בהגרלה.
אתה כנראה מדבר על אישור עבודה - וכבר הסבירו לפני בשרשור הזה למה זה בעייתי. זה תלוי במעסיק שלך וכו׳... אבל יותר גרוע מזה - רוב הויזות האלה לא מובילות לגרין קארד בסופן.

הכוונה שלי היתה במובן הרחב. בהגירה לקנדה ואוסטרליה למשל, יש מערכת נקודות וככל שאתה מתבגר בגיל אתה מאבד אותן. בדרך כלל מגיל 30 אתה מתחיל כבר לאבד ובגיל 35 הירידה הופכת לתלולה כך שבגילאי 40 הסעיף הזה כבר פועל לרעתך. קנדה תעדיף הייטקיסט בן 27 בתחילת הדרך עם 3 שנות ניסיון ולא סיניור בן 40.

נערך לאחרונה ב:
צודק, הכוונה הייתה ל-Green Card through Employment.
יכול להיות שיש כמה אפיקים כאלה, לרופאים או טייסים. אבל אני בטוח שהם כולם ב-100% באים רק אחרי שאתה מחזיק כבר בויזה אחרת כמה שנים. וגם אז, תתכונן לתחרות אינטנסיבית במיוחד נגד הודים ופקיסטנים שנואשים לסטטוס הזה ומכרו את האחיות שלהם לעבדות במדינות המוצא רק כדי לגייס את הכסף להתמודד.
חוץ מהגרלת הגרין קארד או נישואים, אין לך ממש דבר כזה של קבלת גרין קארד כאן ועכשיו. וגם בנישואים יש תקופת צינון שאתה על סטטוס ביניים.

רוב הישראלים ששומעים עליהם שהלכו לעבוד בסניפים האמריקאיים של החברה שלהם, הם על ויזת L-1. שזה נחמד, אבל זה לא מוביל לגרין קארד. מתאים יותר לשהייה של שנים ספורות כמו שפותח השרשור התכוון. אבל לא בטוח בכלל שזה כלכלי, לישראלי.
טעיתי, הייתי בטוח התכוונת רק לארה"ב.
טוב, האמת היא שלא הייתי ברור מספיק בתגובה הקודמת. אבל האמירה המאוד כללית שלי עדיין די נכונה - מי שכבר עבר את גיל 35, הגירה עבורו כנראה תצטרך להיות דרך תכניות השקעה כמו E-B5, אם אנחנו עדיין מדברים על ארה״ב. השקעה של מאות אלפים (בדולר/יורו תלוי במדינה) בבניית עסק או איזה פיסת נדל״ן.

מי שרוצה להגר לארצות הברית היום ובוא נגיד הוא עדיין רווק בן 33 ומטה, הייתי אומר שמוטב לו לעשות מייקאובר - תספורת חדשה, בגדים חדשים, לרדת במשקל ולפתח את הגוף קצת. ומשם לנסות את מזלו למצוא חברה אמריקאית שתרצה להתחתן איתו. לא צוחק!

למה התנאים לקבל green card לפי תעסוקה מוגבלים עד גיל 40?
הם לא.

יכול להיות שיש כמה אפיקים כאלה, לרופאים או טייסים
לא נכון.
בל אני בטוח שהם כולם ב-100% באים רק אחרי שאתה מחזיק כבר בויזה אחרת כמה שנים
לא נכון.
גם אז, תתכונן לתחרות אינטנסיבית במיוחד נגד הודים ופקיסטנים
לא נכון.
חוץ מהגרלת הגרין קארד או נישואים, אין לך ממש דבר כזה של קבלת גרין קארד כאן ועכשיו
לא מדוייק.
הם על ויזת L-1. שזה נחמד, אבל זה לא מוביל לגרין קארד
לא נכון.
מי שכבר עבר את גיל 35, הגירה עבורו כנראה תצטרך להיות דרך תכניות השקעה כמו E-B5
לא נכון.

אני מתנצל על התגובה היחסית נחרצת - אבל כמעט כל מה שכתבת לא נכון ולמען האמת, ההיפוך המוחלט הוא האמת.
ברגע שחברה אמריקאית מסודרת רוצה אותך, היא יכולה להוציא לך גרין קארד. זה תהליך ולוקח זמן, אבל בהחלט אפשרי. אין שום קשר לגילך. כן יש קשר לדברים אחרים כמו השכלה אקדמית, שנות ניסיון תעסוקתי וכו'. ככל שיהיו לך יותר תהליך הוצאת הגרין קארד יהיה קל יותר (באופן יחסי).
לגבי ויזת L-1 שהזכרת, היא אחת משתי הויזות הכי נפוצות שלאחריהן מקבלים גרין קארד. מדוע? כי כפי שכתבו מעלי, היא נחשבת לדואל אינטנט. ברגע שמעסיק מוציא לך כזאת הוא כנראה רוצה אותך. על מנת שתוכל להמשיך לעבוד אצל אותו מעסיק לזמן בלתי מוגבל, הוא מוציא לך גרין קארד. הויזה השנייה היא H-1B.

אני מתנצל על התגובה היחסית נחרצת - אבל כמעט כל מה שכתבת לא נכון ולמען האמת, ההיפוך המוחלט הוא האמת.
ברגע שחברה אמריקאית מסודרת רוצה אותך, היא יכולה להוציא לך גרין קארד
אבל כמה כוכבים צריכים להסתדר בשביל שזה יקרה? לא מספיק שתעבוד בגוגל ישראל בשביל זה. אתה צריך ממשק עם מנהל בארצות הברית שממש אבל ממש ירצה את מה שיש ספציפית לך למכור. אפילו אם אתה כוכב מיוחד גם אז מספיק שאתה עובד בעיקר מול גוגל אירלנד וכבר לא יהיה מי שיקנה את הסחורה שלך.

המסלול של L1 (ואני אפילו לא מדבר על sponsorship) באמת קיים אבל הוא רחוק מאוד ממשהו שאפשר אקטיבית לכוון עליו בוודאות גבוהה אם תעשה ABC. מעניין באמת להשוות מה מספר הישראלים שזוכים בהגרלה ביחס למספר שמגיע ל-green card דרך מעסיק.

אבל כמה כוכבים צריכים להסתדר בשביל שזה יקרה? לא מספיק שתעבוד בגוגל ישראל בשביל זה. אתה צריך ממשק עם מנהל בארצות הברית שממש אבל ממש ירצה את מה שיש ספציפית לך למכור. אפילו אם אתה כוכב מיוחד גם אז מספיק שאתה עובד בעיקר מול גוגל אירלנד וכבר לא יהיה מי שיקנה את הסחורה שלך.

המסלול של L1 (ואני אפילו לא מדבר על sponsorship) באמת קיים אבל הוא רחוק מאוד ממשהו שאפשר אקטיבית לכוון עליו בוודאות גבוהה אם תעשה ABC. מעניין באמת להשוות מה מספר הישראלים שזוכים בהגרלה ביחס למספר שמגיע ל-green card דרך מעסיק.
יש צוותים שפרוסים על פני סניפים בעולם, אפשר בתוך אותו הצוות לעשות רילוקשיין.

אבל כמה כוכבים צריכים להסתדר בשביל שזה יקרה?
מהנסיון שלי ( לא עדכני מלפני 10 שנים) צריך עורך דין טוב ויצירתי, אם הצלחת לקבל H1B ויש לך השכלה ואין לך עבר פלילי, הוא\היא ידאגו לך ל-green card יש בחוקי ההגירה המון קצוות לעבוד איתם.

יש צוותים שפרוסים על פני סניפים בעולם, אפשר בתוך אותו הצוות לעשות רילוקשיין.
גילוי מאות עובד בצוות כזה. כל מה שכתבתי עדיין עומד בעינו. המנהל המקומי שלך צריך להיות מעוניין ובצד השני צריך להיות מישהו שלא רק מכיר אותך ומרוצה ממך אלא ממש מעוניין למשוך אותך. זה גם אומר שאתה תופס תקן וזה גם אומר שעל אותה עבודה שאתה עושה מישראל ישלמו לך יותר.

וזה כאמור לפני שאני בכלל מדבר על sponsorship ל-green card.

מהנסיון שלי ( לא עדכני מלפני 10 שנים)
לפי מה שאני יודע תהליך של קבלת green card דרך L1 וגם תהליך דרך H-1B(שיותר קשה לקבל ובא עם מכסות) הוא תהליך שמנהל המעסיק שלך ואין לך או לעורך דין שלך שום מילה בעניין. ככה שזה לא מספיק לקבל אשרת עבודה לארצות הברית, אם רוצים משהו קבוע יותר צריך שהמעסיק ידאג לכך אחרת יבעטו אותך אחרי X זמן.

נושאים דומים

Back
למעלה