• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיתוי הרילוקיישן

אני לא מוצא כרגע את המקור, אבל זו הגזמה ממש גדולה. מרבית המקרים של החטיפה בארצות הברית הם של חטיפה על ידי בן משפחה. אנסה לחפש את המקור, אבל יש לדעתי אפילו ספרים על המיתוס שהתפתח של חטיפת ילדים בארצות הברית.

@קפיטליסט_מרושע
האם בארה"ב התופעה של חטיפת ילדים באמת נפוצה כמו הדעה הרווחת? או שמדובר בהגזמה?
אין לי מידע שלא זמין באינטרנט, אבל מההרגשה שלי:
1. זה לא באמת נפוץ, אלא אם זה כאמור במשפחה (הורים גרושים והאב חוטף את הילד למשל)
2. התרבות מסביב לזה בהחלט מלחיצה - בדיסני הילדים הולכים עם רצועות של כלב, אסור להוריד את העיניים מהם בגינה, זרים לא אמורים לפנות לילדים בשום פנים ואופן
3. עדיין, למרות הידע שזה לא נפוץ, לא היינו נותנים לילדים קטנים ללכת בסופר למעבר ליד להביא משם קורנפלקס למשל

התרבות מסביב לזה בהחלט מלחיצה - בדיסני הילדים הולכים עם רצועות של כלב, אסור להוריד את העיניים מהם בגינה,
יש לי מכרים שחטפו להם את הילד בדיסני
האבטחה מיד סגרה את כל שערי האתר (בכריזה אמרו איזה תירוץ קלוש), והורו להם לעמוד בשער הפתוח היחיד ולהסתכל על הרגליים של כל הילדים, כי החוטפים מחליפים את כל הבגדים מיד וא"א לזהות את הילד, ורק נעליים זה תמיד מסובך אז משאירים את הנעליים עליו
ואכן רק בגלל הנעליים הם מצאו אותו

אין לי מידע שלא זמין באינטרנט, אבל מההרגשה שלי:
ממה ששמעתי מחבר שחזר מארה"ב: ילדים יגיעו לבי"ס או בהסעת אוטובוס או שההורים יסיעו אותם.
בשום אופן לא ילכו לבד לבי"ס כי אז יחטפו אותם.

יש לי מכרים שחטפו להם את הילד בדיסני
האבטחה מיד סגרה את כל שערי האתר (בכריזה אמרו איזה תירוץ קלוש), והורו להם לעמוד בשער הפתוח היחיד ולהסתכל על הרגליים של כל הילדים, כי החוטפים מחליפים את כל הבגדים מיד וא"א לזהות את הילד, ורק נעליים זה תמיד מסובך אז משאירים את הנעליים עליו
ואכן רק בגלל הנעליים הם מצאו אותו
זה לא נכון. למה להפיץ שקרים בכוונה? אל תענה, זה לא באמת מעניין אותי לשמוע את ההסבר.

שוב. הכל יחסית אנקדוטלי. כמובן שיש סכנות. בכל מקום יש. זה מיתוס שמאוד קל לצטט אותו על חטיפת ילדים. זה נכון שיש פחד. זה לא נכון בכל האזורים בארצות הברית. יש ערים שבהחלט ילדים מסתובבים בהם חופשי. יש גם מקומות שגם ילדים לא מסתובבים חופשי. ארצות הברית גדולה. יש בה מקומות מסוכנים ומקומות פחות. מספיק להפחיד. להזכירכם, גם אנחנו לא חיים במקום מאוד מאוד בטוח.

באנגלית:
בעברית:

אמל"ק: אגדה אורבנית נושנה.

להזכירכם, גם אנחנו לא חיים במקום מאוד מאוד בטוח.
וגם בישראל יש אנשים שהסיכון הבטחוני מאד משפיע עליהם למרות שהאיום הממשי, לפחות לאזרח במרכז הארץ, הוא אפסי.

אני רק אתן פה הערה כללית שאמרו אותה כבר אבל אני אזכיר שוב - ארה"ב היא מדינה ע-נ-ק-י-ת עם הבדלים עצומים בין אזור לאזור וכמובן שאפילו בין שכונות (דין סביון/צפון רמת אביב לא דין לוד/נווה שאנן).

באזור שאני גר מעל 90% מהאנשים לא נועלים את דלת הבית הלילה וילדים בני 6 מטיילים עם הכלב לבד ברחוב (לא, אני לא מגזים).
גן לילדים עולה חצי מהארץ והחינוך הציבורי מצויין.
ביקרתי חברים בstate אחר ובטעות נכנסתי לשכונה לא טובה - מצאתי את עצמי אוכל צהריים ב"מסעדה" עם סורגים בכל מקום, מוקף בבני נוער שמגלגלים ג'וינטים והומלס שחיפש קצת אוכל (חוויה אנטרופולוגית מעניינת מאוד כהערת אגב). באותה עיר היו קהילות מגודרות עם אבטחה בשער כך שיש לך ביטחון אישי מדהים (בתוך הקהילה).

אז כן, דברים שהם ברמה הפדרלית (כמו ביטוח בריאות תלוי מעסיק) כנראה די נכונים, אבל ביטחון אישי, cost of living, מיסוי וכו' הם מאוד, מאוד אנקדוטליים.
כל דיון משמעותי על יתרונות/חסרונות צריך להיות מאוד ספציפי לstate ואפילו עיר/שכונה מסויימת.

באזור שאני גר מעל 90% מהאנשים לא נועלים את דלת הבית הלילה וילדים בני 6 מטיילים עם הכלב לבד ברחוב (לא, אני לא מגזים).
גן לילדים עולה חצי מהארץ והחינוך הציבורי מצויין
מוכן לשתף איזה state אתה?

כל דיון משמעותי על יתרונות/חסרונות צריך להיות מאוד ספציפי לstate ואפילו עיר/שכונה מסויימת
אני לא מסכים, אתה תמיד יכול לפרט יותר או להכליל יותר, זה עניין של סדר גודל ושל נקודת מבט. כשמסתכלים על הממוצע (או כאשר מכלילים) אז מפשטים את העולם ומתעלמים מנקודות קצה. סתם לדוגמא, גובה של גבר ישראלי ממוצע הוא 177 ס״מ, לעומת 181 בהולנד. האם זה אומר שכל ההולנדים גבוהים מהישראלים? לא. יש ויש. אבל עדיין בדר״כ כנראה שהולנדי יהיה גבוה יותר מישראלי.

בחזרה לדיון, יש עדיין מכנה משותף לכל האמריקאים ולכלל המדינה. לדוגמא תרבות הרכב האמריקאית לעומת הרכבות באירופה. אי שיוויון בין מקומות שונים ואנשים שונים. וכן גם בתי ספר ציבוריים ברמה נמוכה.

נערך לאחרונה ב:
ספציפי לstate ואפילו עיר/שכונה מסויימת.
הרבה יותר למודגש.
רוב הסטייטים גדולים בסדר גודל מישראל, כך שאם פה יש גיוון בטח ששם.
בנוסף, היות ואין באמת גבולות בין סטייטים ורוב החוקים הנורמטיביים זהים, עיר שכנה שמעבר לגבול כנראה תהיה יותר דומה לעיר שלך מאשר עיר באותו סטייט אבל 3 שעות נסיעה ממך.

בקיצור מחזק ממש את העניין האנקדוטלי.

כן גם בתי ספר ציבוריים ברמה נמוכה.
זה שוב מסביר כמה חלק מהדיון פה קשור לחוסר ידע ומושפע מסטראוטיפ של מה קורה בארצות הברית. סטראוטיפ שמחובר לאנקדוטות. יש ערים שבהם בתי הספר הציבוריים הרבה יותר טובים מבית ספר פרטי שתנסה לשלוח את הילדים שלך אליו פה. ושוב, אילו אפילו לא בהכרח ערים, אלא שכונות. המדינה כל כך גדולה שהשונות עצומה.

זה שוב מסביר כמה חלק מהדיון פה קשור לחוסר ידע ומושפע מסטראוטיפ של מה קורה בארצות הברית. סטראוטיפ שמחובר לאנקדוטות. יש ערים שבהם בתי הספר הציבוריים הרבה יותר טובים מבית ספר פרטי שתנסה לשלוח את הילדים שלך אליו פה. ושוב, אילו אפילו לא בהכרח ערים, אלא שכונות. המדינה כל כך גדולה שהשונות עצומה.
אם זה עניין של שכונות (בתוך עיר ספציפית) אז זה פחות קשור לגודל של ארצות הברית ויותר, אולי, לעובדה שהאוכלוסיה מאוד לא הומוגנית (נניח בשונה מאירופה, או לפחות אירופה עד לפני 20-30 שנה).

ערים שבהם בתי הספר הציבוריים הרבה יותר טובים מבית ספר פרטי שתנסה לשלוח את הילדים שלך אליו פה. ושוב, אילו אפילו לא בהכרח ערים, אלא שכונות.
הטענה שלי היא שהמשפט הנ״ל נכון גם להודו ולסין ולבריטניה ולהמון מקומות אחרים.
למרות השוני עדיין אפשר למצוא מאפיינים דומים או להסתכל על ממוצעים.

ותן קצת קרדיט לאחרים, אני יכול להגיד שדווקא אלו שגרו שם מביאים אנקדוטות איזוטריות. אני מתבסס על מידע חיצוני כמו oecd

אני לגמרי נותן לך קרדיט, ואפילו מסכים שיש ממוצע לכל מדינה. אני רק טוען, שלפחות בהקשר של נושא השרשור, חווית הרילוקיישן היא אישית. ושבקלות ניתן למצוא מקומות להיות בהם שהחינוך הוא טוב ויש ביטחון מלא. דרך אגב, בממוצע, תמותת התינוקות בארצות הברית גבוהה מאד יחסית, בוודאי ביחס למעמד שלה בעולם המתפתח. זה קשור לממוצע ולחוסר השיוויון העצום שיש בארצות הברית. האם עבור מי שעושה רילוקשיין זה משנה (מלבד חוסר הרצון לחיות במקום שזה הממוצע בו)? לא, משום שיהיה לו ביטוח בריאות טוב וגישה למערכת בריאות, שאם יש לך כסף, היא מאוד טובה.
רק לגילוי הנאות. אני גר בישראל ואין לי שום פוזיציה בעניין.

שלפחות בהקשר של נושא השרשור, חווית הרילוקיישן היא אישית.
מסכים לחלוטין.

בעולם המתפתח
מפותח לא מתפתח

משום שיהיה לו ביטוח בריאות טוב וגישה למערכת בריאות, שאם יש לך כסף, היא מאוד טובה.
זה לא מדויק. אתה נתון לחסדי הביטוח והאם הם יסבסדו או לא. גם אנשים עם ביטוח רפואי מהעבודה תמיד חוששים וחושבים פעמיים לפני שהולכים לרופא. בתור מהגר, אתה תלוי במעביד שלך ברמה קיצונית. המעביד יכול לפטר אותך תוך יום ואז אתה מאבד גם את הויזה וגם את ביטוח הבריאות.
בארה״ב אתה תמיד מרחק של שן אחת מפשיטת רגל.

זה קשור לממוצע ולחוסר השיוויון העצום שיש בארצות הברית. האם עבור מי שעושה רילוקשיין זה משנה (מלבד חוסר הרצון לחיות במקום שזה הממוצע בו)
כן, זה משנה לך. כי אתה תהיה מוקף באנשים עם קצת פחות מזל עם פחות כסף, פחות בריאות, פחות השכלה. זה אחד הגורמים לבעיית ההומלסים שם.
שוב אתה יכול להגיד אותו דבר על הודו. גם שם ממוצע התינוקות גבוה, גם שם אתה יכול למצוא רפואה פרטית. האם אתה תגיד שהאי שוויון לא משפיע על האדם הממוצע פרט למספר על דו״ח?

נושאים דומים

Back
למעלה