• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודות מינימליות וגמישות?

@paskar
אם מתאים לך ניקיון,
תוכל לעבוד בבית פרטי ואז זה נקרא 'עובד במשק בית' שבעל הבית משלם עבורו ביטו"ל תסתכל על זה באתר הביטוח לאומי.
או תחפש בנין לא גדול לנקות את חדר המדרגות שלהם, הם ישלמו עבורך ביטוח לאומי נדמה לי שזה גם נחשב עובד במשק בית.
אם יש לך ידע טכנולוגי כלשהו תוכל באתרי הפרילנסרים לקחת כל חודש משימה אחת קטנה - פיתוח/עיצוב/תרגום וכו' תסתכל באתרי הפרילנסרים יש שם כמות עצומה של סוגי משרות, לשלם ביטו"ל כעצמאי זה לא ממש משתלם, תבדוק האם יש שם אפשרות לקבל תלוש שכר. (יש לי חבר שמצא שם עבודה קבועה כפרילנסרבמשרה מינימלית ואז ביקש לעבוד כשכיר והסכימו).

אני לא פוסל נקיון, אבל זה לא האידיאל. :)

באיזה אתר חבר שלך הפך לשכיר? האם לא כל הרעיון שלהם הוא פרילנסרים/לא שכירים?

דוגווקינג.
לא בטוחה שהבנתי באתר של ביטוח לאומי אם הכנסה שלא מעבודה יוצא יותר מ168.
כתוב על הכנסה עד 60% מהשכר הממוצע 9.61%. כלומר על הכנסה חודשית של 200 שח משלמים 19.20?

נערך לאחרונה ב:
באיזה אתר חבר שלך הפך לשכיר? האם לא כל הרעיון שלהם הוא פרילנסרים/לא שכירים?
שאלתי אותו שוב אז מסתבר שהוא עבד בתחילה כעצמאי ואז בשלב מסוים החליטו להפוך לשכיר זה התבצע מחוץ לאתר

האמת שלא מזמן יצא לי לראות בפייסבוק מישהו שזה גם עצבן אותו מאוד הנושא של ביטוח לאומי אז הוא לקח יוזמה והקים עיתון אינטרנטי שבו אתה כותב מאמר בחודש, הוא משלם לך ומוציא תלוש משכורת כך שאתה לא חייב לביטוח לאומי. אם אתה זורם על כתיבה שווה לבדוק
https://www.facebook.com/tohenheuv/

@האופטימית
מעניין. אני משער שטכנית אני יכול לכתוב דברים קריאים, השאלה על מה? :) אני גם לא חושב שהסגנון שלי ראוי לציון לחיוב.
אבל זה מזכיר לי משהו. לא היתה איזה חברה שהפיקה חשבוניות על שמה לעצמאים קטנים, ושילמה להם כשכירים? אם אני זוכר נכון, זה נסגר בגלל בעיות חוקיות כלשהן.

דוגווקינג.
אני לא בת"א. :)

לא בטוחה שהבנתי באתר של ביטוח לאומי אם הכנסה שלא מעבודה יוצא יותר מ168.
כתוב על הכנסה עד 60% מהשכר הממוצע 9.61%. כלומר על הכנסה חודשית של 200 שח משלמים 19.20?
דברים ממש לא מוסברים טוב באתר שלהם.
נראה לי שעצמאים משלמים יותר מ-168 ש"ח. לגבי הכנסה לא מעבודה, אני לא רואה למה צריך לספר להם על זה בכלל, כך שזה שווה ערך לדעתי ל-"לא עובד".

@מתכנת. אז זה היה מקרה מיוחד. הבנתי.

אני לא בת"א. :)
אין כלבים בערים אחרות..?
עשיתי דוג ווקינג שנה בחיפה

לגביהכנסה לא מעבודה, אני לא רואה למה צריך לספר להם על זה בכלל, כך שזה שווה ערך לדעתי ל-"לא עובד".
אם זה יגרום לך לשלם פחות ביטוח לאומי (?) וכמה שעות בחודש אז נשמע שזו סוג העבודה המתאימה.

יש כלבים, אבל פחות נפוץ שאנשים ירצו שמישהו אחר יטייל איתם.

לעצמאים בט"ל כנראה יוצא כ-230 ש"ח בגלל זה:
https://www.btl.gov.il/Mediniyut/GeneralData/rates_1954_2007/הכנסה מזערית ומרבית לחישוב דמי ביטוח ותקרת הכנסה לשיעור מופחת/Pages/עובד עצמאי.aspx

לגבי תשלום מינימום בט"ל על "הכנסה שלא מעבודה", לא נראה לי סביר שזה יהיה פחות ממה שהם רוצים ממי שלא עובד, אחרת כולם היו פשוט מדווחים על הכנסות נמוכות.

ממה שמצאתי בינתיים משתמע שאפשר קצת פחות, אבל אני כנראה מפספס משהו...

לפי העמוד הבא ביטוח בריאות יוצא כ-125 ש"ח (שכר ממוצע = ~10000 * 25% * 5%), וביטוח לאומי 4.61% ממשהו:
https://www.btl.gov.il/Mediniyut/Ge.../לא עובד שכיר ולא עובד עצמאי בגיל הביטוח.aspx

המשהו הזה הוא אולי 473 ש"ח, לפי זה:
https://www.btl.gov.il/Mediniyut/Ge...שיעור מופחת/Pages/לא עובד ולא עובד עצמאי.aspx

אבל כנראה יש עוד איזה כוכבית במקום כלשהו, ועוד איזה טבלה או שתיים. :)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
yancuk מעבר בין עבודות התפתחות אישית 6
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N התלבטות בין עבודות התפתחות אישית 2
U לו"ז לתחילת עבודות תמ"א נדל"ן 4
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I חישוב החזר מס לשכיר במעבר בין שתי עבודות מיסים 4
F השכרה בזמן עבודות תמ"א 38 נדל"ן 4
M הפקדה לאותו תיק מכמה עבודות שונות צרכנות פיננסית 1
ד עבודות ללא תועלת-למה הן קיימות? אוף טופיק 85
B תיאום מס במעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 3
A כיצד להשוות משכורות בין עבודות שונות צרכנות פיננסית 23
R עזרה במעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 4
I עבודות למופנמים-יש חיה כזאת? אוף טופיק 23
מ אתיקה ומוסר | כתיבת עבודות לסטודנט, וכו' אוף טופיק 55
I צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית צרכנות פיננסית 13
לא חשוב שמות שתי עבודות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
oz1987 פנסיה ומעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 8
J עבודות פרילנס דרך אתר Upwork התפתחות אישית 3
S רשימת עבודות אלטרנטיביות אוף טופיק 2
ע דרישות הון מינימליות למסחר ב-IB שוק ההון 6
ש בחירת מסלול עמלות מינימליות שוק ההון 8
S חשבון מט״ח עם עמלות מינימליות צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה