• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השכרה בזמן עבודות תמ"א 38

fliper

משתמש רגיל
דירוג
542
שלום חברים
בשעה טובה, בתקופה הקרובה יחל שיפוץ תמא 38 בבניין ישן בקרית אונו, בו יש בבעלותי דירת 3 חדרים להשכרה.
אשמח ללמוד מ"חוכמת ההמון" מה כדאי לעשות עם הדירה בתקופת העבודות (מתוכננות להימשך כשנתיים) והיבטים ושיקולים להתנהלות
האם להשכיר ? (אם כן בכמה להוזיל ? מיקהל היעד הרלוונטי ? מה הסיכונים ?), האם להשאיר את הדירה ריקה ?
אני שוקל לנצל את התקופה לשדרג את הדירה (שתהפוך ל 4 חדרים), באיזה שלב להשקיע בשיפוץ הדירה עצמה ? (בתחילת העבודות, בחצי שנה האחרונה ?).
אני שוקל לנצל את שווי הדירה (הינה ללא משכנתא) לטובת רכישת נכס השקעה אחר (כלומר 44.9% ע"ח הדירה הזו ו 44.9% מהדירה הנרכשת) אשמח להתייחסות לכדאיות המהלך ? האם יש משמעות לתזמון המשכנתא בהקשר להערכת הנכס ? (האם הבנק יעריך את הנכס יותר כאשר התמ"א תסתיים או שהוא יידע לגלם את השווי כבר עתה ?)
תודה למתייחסים(@אורי ג. @רוני )

האם להשכיר ? (אם כן בכמה להוזיל ? מיקהל היעד הרלוונטי ? מה הסיכונים ?), האם להשאיר את הדירה ריקה ?
בכמה להוזיל? בכמה שפחות, זה לא אתה קובע זה השוק קובע, בין 25% ל50% נשמע לי סביר.
להשאיר את הדירה ריקה לא נשמע לי רעיון טוב.
אני שוקל לנצל את התקופה לשדרג את הדירה (שתהפוך ל 4 חדרים), באיזה שלב להשקיע בשיפוץ הדירה עצמה ?
לקראת הסוף, אבל הייתי מתייעץ עם הקבלן המבצע או מנהל העבודה מטעמו, את התכנון אפשר ורצוי לעשות מראש.
אני שוקל לנצל את שווי הדירה (הינה ללא משכנתא) לטובת רכישת נכס השקעה אחר (כלומר 44.9% ע"ח הדירה הזו ו 44.9% מהדירה הנרכשת) אשמח להתייחסות לכדאיות המהלך ?
כדאיות המהלך תלויה בתשואה הנכס שתקנה והריבית אותה תקבל על המשכנתא, אין יכולת להתייחס לכדאיות המהלך ללא הנתונים האלה.
קח בחשבון שלאחר סיום התמ"א ערך הנכס יעלה משמעותית וכפועל יוצא מזה יכולת קבלת מימון בגינו.
האם הבנק יעריך את הנכס יותר כאשר התמ"א תסתיים או שהוא יידע לגלם את השווי כבר עתה ?)
השווי יעלה לאט לאט ככל שהפרוייקט יתקדם, השווי המלא יתקבל רק בסוף, אחרי טופס 4.
אני לא יודע מה המשמעות של קבלת משכנתא לנכס בבניין בתהליך תמ"א, יתכן והבנק יראה בזה סיכון נוסף ויתמחר בהתאם.

שאלות המשך:

מה בדרך כלל קורה בתמ"א 38 מבחינת השכרה?
השוכרים מתחלפים? נעשה קשה יותר למצוא שוכר?

שוקל רכישה בבת ים. מבין שיש פוטנציאל עליית ערך, אבל תוהה עד כמה כאב ראש יכול לצמוח מלנסות להשכיר דירה כזו, בעיקר בהנתן האוכלוסיה בעיר.

בנושא קרוב - לכמה עליית ערך אפשר לצפות אחרי תמ"א 38? (נניח בבת ים, על דירה של 1.5-1.7 מ')

במידה ואתה לוקח שכר דירה מופחת, אזי כדאי שתוריד מאחריותך כבעל הבית בהתאם. בתקופת השיפוץ צפויות תקלות רבות שלרוב אינן בגללך אך גורמות נזק ועוגמת נפש לשוכרים.
מסכימה כי עדיף שהדירה לא תהיה ריקה בעיקר בשביל לטפל בבעיות כשמאותרות ומהר, ומנגד עדיף שהשכירות תהיה קטנה בהתאם לאיכות החיים.
אני בחרתי בשכר דירה אפס, תשלומים לרשויות בלבד, ובתמורה להיות מדווחת על כל מה שקורה כולל מענה מלא לכל בעלי המקצוע. אבל, זה מתאים רק אם יש יחסים טובים עם השוכרים מלפני כן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
U דירה להשקעה- השכרה נדל"ן 9
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
Fitch שיפוץ לטובת השכרה נדל"ן 26
J השכרה ב Airbnb של שטח שרשום בטאבו כמסחרי נדל"ן 2
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 48
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
D בונוס בזמן חל"ד או חל"ת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D איך מחושב מחיר מניה בזמן אמת? פוסטים מאיכות נמוכה 10
לאץ' נסיעה לחו"ל בזמן חידוש דרכון אוף טופיק 6
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8
T משלוחים מאיקאה בזמן סייל פוסטים מאיכות נמוכה 0
L מכירת RSU בזמן שוק דובי שוק ההון 11
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
ש הכנסה נוספת בזמן הצבא יומני מסע אישיים 8
ה מעבר בנק בזמן הליך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 1
ה מחפש מערכת להתראות בזמן אמת שוק ההון 5
F ניהול נכסים בזמן רילוקיישן, והבהרה על מיסוי נדל"ן 6
M קרן השתלממות IRA בזמן אבטלה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
אמירב מבוטח נפטר בזמן עיבוד תביעה לקצבה מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
1337justme מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
1337justme חלוקה של VT בזמן אמת שוק ההון 0
ט עמלה לצורך דיווח שערים בזמן אמת?? שוק ההון 5
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
1337justme חשיבות הגשה בזמן של טפסי 161 ו161א מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה