• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיעור מוחות- ביטוחים

bambuk

משתמש רשום
דירוג
2
היי חברים,
כבר קרוב לשנה שאני קורא בבלוג וקצת בפורום, החלטתי לקחת חלק פעיל בפורום וגם לשתף מחשבות:)

בן 24, רווק ובריא לחלוטין. רץ הרבה.

כרגע יש לי כמה סוגי ביטוחים:
-כללית פלטינום+זהב בתשלום 94 ש"ח בחודש
-בריאות: ניתוחים, השתלות, תרופות + אמבולטורי דרך איילון ב70 ש"ח לחודש (כולל ה30% הנחה דרך הקבוצת רכישה)
-א.כ.ע על סך 75% מהמשכורת דרך הקרן פנסיה בעבודה
-שארים דרך הקרן פנסיה בעבודה *מבטל*

1. לפי מה שקראתי והתייעצתי עם סוכן ביטוח אני לא משתמש בשירותי שיניים או נשים בהיריון (( את הפלטינום ויכול להישאר רק עם הכללית זהב?
2. לגבי הבריאות לא הבנתי מה זה התוספת אמבולטורי ומה זה יעזור לי?

אשמע לשמוע את דעתכם:) האם צריך ביטוחים נוספים? לבטל אחרים? לשנות?

*לא מחפש ייעוץ אישי ו/או המלצה אלא רק לשמוע עוד דעות שונות

אהלן חבר, יישר כח , מועדים בשמחה.
אם אני הייתי אתה: [לא יועץ, דיי טיפש, אל תקשיב או בטעות תעשה משהו מהדברים הבאים]

א. מוודא שהביטוח בריאות הוא באמת פרטי ומהשקל ה-1 ואז, או מבטל לגמרי את השב"ן או לכל הפחות נשאר עם השכבה הבסיסית.
אלא אם כן אתה נקבה [יש הטבות להיריון וכו].
אני לא ביטלתי את השב"ן כי אני קונה שקרכלשהו כל חודש וזה בסל.
ב. עובר לקופת גמל כי הא.כ.ע דרך הקרן פנסיה היא "טובה" דיו רק אם אתה נשאר בלי ידיים ובלי רגליים, אחרת יש פה אנשים שראיתי שאמרו להם ללמד שיעורים פרטיים דרך הסקייפ בשכיבה.
ג. תפסיק להתייעץ עם סוכני ביטוח. תקח מישהו שמקבל ממך כסף ואינו רואה בך רק ש"ח מהלך.
ד. בנוגע לאמבולטורי
ה. יש הגורסים כי צריך גם לעשות נגד מחלות קשות כי סביר להניח שאחד מכל X יהיה עם סרטן, קטונתי. לי יש. כי כבר היה לי ואני מפחד לבטל בגלל הטיות קוגניטיביות.

כל הנ"ל הוא תוצאה שלי מחפירות של מעל חצי שנה בפורום, תצלול, יש פה מלא דברים מעניינים.

* אש עליך שאתה פה בגיל כזה. מקנא.

יש הגורסים כי צריך גם לעשות נגד מחלות קשות כי סביר להניח שאחד מכל X יהיה עם סרטן, קטונתי. לי יש.
זה גם ביטוח בסגנון ביטוח תאונות, שאתה כאילו מרוויח מהפגיעות שלך. לא רק שזה לא המטרה של ביטוח, יש סרטנים שונים שעבורם מקבלים פיצויים שונים, ועבור הסרטנים הנפוצים זה פשוט גרושים (אם בכלל).

זה גם ביטוח בסגנון ביטוח תאונות, שאתה כאילו מרוויח מהפגיעות שלך
מסכים לגמרי.
במקרה הנ"ל
השאלה היא מה הסיכוי שתהייה נכה/תיפצע מתאונה שהיא לא תאונת דרכים אל מול הסיכוי שיהיה לך סרטן.
בהתחשב בזה שקוראים לי בח'ברה "שלומי והענן" , אני יודע שברגע שאני אבטל את הביטוח, חברה סלולרית תבנה לי אנטנה על הגג או תחת האדמה או לא יודע מה

לא הייתי ממהר לבטל ביטוח אבדן כושר עבודה. אם כבר, הייתי מוסיף ביטוח אבדן כושר עבודה שמכסה מעבר למה שקרן הפנסיה נותנת.
כאחד שחלה במחלה כרונית ולא מקבלים אותו לביטוחים כאלה יותר (הייתי בגיל שלך כשזה קרה, בריא, עושה ספורט, בלי רקע משפחתי, לא מעשן וכו', וזה בא משום מקום), הייתי שמח אם היה לי ביטוח כזה עכשיו, ליתר ביטחון.

נערך לאחרונה ב:
ג. תפסיק להתייעץ עם סוכני ביטוח. תקח מישהו שמקבל ממך כסף ואינו רואה בך רק ש"ח מהלך.
איך אפשר להתייעץ עם מישהו בתשלום לגבי ביטוחי בריאות (וביטוחים בכלל) שאינו סוכן ביטוח?
אני מחפש בנרות

אשמע לשמוע את דעתכם:) האם צריך ביטוחים נוספים? לבטל אחרים? לשנות?

*לא מחפש ייעוץ אישי ו/או המלצה אלא רק לשמוע עוד דעות שונות
לא יועץ, לא מייעץ ובכללי לא כדאי לך להקשיב לי כי אני קצת קיצוני בדעות שלי

ביטוח, כל ביטוח זה דבר לא כלכלי בשום בחינה, החברת ביטוח מרוויחה (הרבה) כסף ממה שאתה משלם לה
ותמיד משלמת בסהכ פחות ממה שהיא מקבלת (כלל אצבע הוא שעל כל שקל שהיא משלמת היא מקבלת 2)

בראיה שלי לביטוח יש 3 סיבות:
1. חוקי, יש ביטוים שמחוייבים בחוק כמו ביטוח משכנתא וביטוח חובה ברכב (וגם ביטוח לאומי וביטוח בריאות אבל זה דיון נפרד)
2. נותן תחושה פסיכולוגית של הגנה/ לישון יותר טוב בלילה, יש הרבה שווה להם לשלם כסף למישהו בשביל ישרדמו טוב בלילה שאם מחר יקבלו סרטן מישהו יתן להם פיצוי כספי. אין פה וויכוח זה תחושה אישית של כל אחד
3. להגן עליך מקריסה כללית, כלומר שלא תוכל לשלם את מה שהביטוח מכסה ותשלום על זה יגרום לך "לפשוט את הרגל" - דעתי האישית שבמדינה מערבית ובטח בישראל כמעט שאין באמת מקרים כאלה...

ביטוחי בריאות מפחידים אותנו מאוד ולוקחים מאיתנו כסף על הפחד הזה
בסוף הם משלמים לך מאוד קצת אם באמת הגעת למצב שאתה צריך אותם
ועל הדרך תצטרך לבזבז הרבה מאוד זמן, זיעה ועצבים בלקבל את מה שמגיע לך (לא כולל זה שהם יפעילו חוקרים פרטיים או ינסו לגרור אותך לבית משפט בשביל להימנע מתשלום - שיטת "מצליח")

אמבולטורי לדוגמא מבטח אותך לדברים מאוד נפוצים שהסבירות שתשתמש בהם גבוה (אמבולנס, פיזוטרפיה, מדרסים, טיפולי מים, רכיבה טיפולית וכו וכו)
השווי כסף אבל בסוף שההטבות שבמקרה אירוע תקבל הוא מאוד נמוך לרוב לא יותר מכמה אלפי שקלים בודדים
קל להבין שלא שווה להוסיף 50 שקל בחודש בשביל לכסות אירוע של סבירות של 1 ל10 שתשתמש בזה פעם אחד בתקופת חיים בשווי של 2000 שקל
(תחסוך 3 שנים את 50 שקל זה יכסה כל מה שתרצה בלי טובת של אף אחד)

בהמשך לזה ממליץ תמיד לחשוב כמה כסף כל הביטוחים האלה שווים לך / כמה במקסימום תקבל
תנסה לקמט את זה לסכום ולחסוך אותו בעצמך

יש הרבה ביטוחים שהם חשובים לאנשים מסויימים, ותמיד אתה יכול להיות זה שבסטטיסטיקה מחר נופל מגג של בניין ומשותק כל החיים וצריך תרופה ניסיונית באלפי שקלים בחודש אבל צריך לדעתי לשים את הגבול בין סיכוי לסיכון
עוד לא שמעתי שאנשים מבטחים את עצמם מפני פגיעה של ברק אבל זה גם אפשרי...

נ.ב.
שנכנסים מאוד לעומק של הדברים מבינים שיש כל כך הרבה סייגים בביטוחים שתמיד אתה תיפול בין השורות
כמו שלא מזמן למדתי שביטוח סיעודי לא תופס ב3 הדברים הבאים (לא אימתי את זה ואולי יש ביטוחים חריגים שבהם זה כלול):
- פיגוע טרור
- אירוע שקרה בזמן העבודה
- תאונת דרכים
אז אם אני מוריד את הזמן שאני ישן, בגדול הביטוח הסיעודי מבטח אותי רק איזה 4 שעות ביום...

הרבה בריאות לכולנו (-:

ברוך הבא,

א. מוודא שהביטוח בריאות הוא באמת פרטי ומהשקל ה-1 ואז, או מבטל לגמרי את השב"ן או לכל הפחות נשאר עם השכבה הבסיסית.
אלא אם כן אתה נקבה [יש הטבות להיריון וכו].
מסכים, אני חושב שכדאי לך להישאר עם שב"ן בסיסי (זהב), מכיוון שאתה צעיר וזה זול, פירוט בהמשך.

ב. עובר לקופת גמל כי הא.כ.ע דרך הקרן פנסיה היא "טובה" דיו רק אם אתה נשאר בלי ידיים ובלי רגליים, אחרת יש פה אנשים שראיתי שאמרו להם ללמד שיעורים פרטיים דרך הסקייפ בשכיבה.
לא מסכים.
המצב שמתאר @Shlomi Z הוא כשיש אי-הסכמה על דרגת אי-כושר, ואז אין שום קשר לאיזה סוג ביטוח, אם הביטוח לא מסכים שאין אבדן כושר עבודה או נכות אז הוא לא ישלם.
ההבדל בין ביטוח נכות בפנסיה לבין ביטוח אכ"ע עם הגדרת עיסוק "ספציפי" זה שבפנסיה ניתן להפנות לעבודה אלטרנטיבית רק בהתאם להשכלתו, הכשרתו או ניסיונו של החוסך, בעוד שעיסוק ספציפי אומר שניתן להפנות לעבודה רק בעיסוק הממש ספציפי של החוסך. הדרך הכי פשוטה להרחיב את הביטוח היא באמצעות רכישת "מטריה ביטוחית" שמרחיבה של הביטוח הפנסיוני שלך (יש שם עוד כל מיני הרחבות אפשריות כמו תשלום מהיום הראשון ועוד כמה אפשרויות, תקרא באינטרנט), זה יעלה לך גרוש וחצי (לי בגיל 30 זה עלה 30 ש"ח בחודש).
להרחבה:
https://pensuni.com/?p=4599

ה. יש הגורסים כי צריך גם לעשות נגד מחלות קשות כי סביר להניח שאחד מכל X יהיה עם סרטן, קטונתי. לי יש. כי כבר היה לי ואני מפחד לבטל בגלל הטיות קוגניטיביות.
בגדול זה הימור. נפצעת? "הרווחת", לא נפצעת? אתה משלם סתם.
זה נועד להעניק "שקט נפשי" במקרה שאתה מפרנס משפחה ומסיבה כלשהי אתה נשאר ללא הכנסה או עם הוצאות רפואיות גבוהות (אין סיבה שזה יקרה אם יש לך ימי מחלה בעבודה, מטריה ביטוחית שכוללת כיסוי מהיום הראשון וביטוח רפואי פרטי). לדעתי בזבוז כסף, זה ביטוח יקר.

אני מסכים עם מה ש @Ariel42 רשם חוץ משתי הנקודות האלו:
אמבולטורי לדוגמא מבטח אותך לדברים מאוד נפוצים שהסבירות שתשתמש בהם גבוה (אמבולנס, פיזוטרפיה, מדרסים, טיפולי מים, רכיבה טיפולית וכו וכו)
השווי כסף אבל בסוף שההטבות שבמקרה אירוע תקבל הוא מאוד נמוך לרוב לא יותר מכמה אלפי שקלים בודדים
קל להבין שלא שווה להוסיף 50 שקל בחודש בשביל לכסות אירוע של סבירות של 1 ל10 שתשתמש בזה פעם אחד בתקופת חיים בשווי של 2000 שקל
(תחסוך 3 שנים את 50 שקל זה יכסה כל מה שתרצה בלי טובת של אף אחד)
זה נכון אם יש לך חסכון יפה לשעת צרה, לצעירים בד"כ אין כזה ולכן זה דווקא יכול להיות שימושי לצעירים.
אם זה לא יקר (הנחה ממקום עבודה או דיל אחר), זה גם שווה למבוגרים יותר (לדעתי) ולו רק בשביל הראש השקט, כי כמו שאמרת זה ביטוח שנמצא בשימוש רחב יחסית.

אז אם אני מוריד את הזמן שאני ישן, בגדול הביטוח הסיעודי מבטח אותי רק איזה 4 שעות ביום...
ממש לא, שכחת תרחיש של מחלה, ולא חסר, שלא נדע מצרות.
ביטוח סיעודי בקופות החולים זול מאוד (כמה שקלים בחודש בגיל 24) ואין כל סיבה שלא תרכוש אותו.

@bambuk, אתה צעיר ולכן חלק מהביטוחים יהיו עבורך זולים ממש כמו מטריה ביטוחית לצורך הרחבת כיסוי לביטוח הנכות/אכ"ע בפנסיה וביטוח סיעודי בקופ"ח. לדעתי בגלל ששניהם ביחד יעלו לך כמה שקלים בחודש, זה no brainer, תרכוש אותם ויפה שעה אחת קודם. כשתגיע לגיל 30 והפרמיות יעלו מעט - תחשוב שוב.

נערך לאחרונה ב:
זה נכון אם יש לך חסכון יפה לשעת צרה, לצעירים בד"כ אין כזה ולכן זה דווקא יכול להיות שימושי לצעירים.
אם זה לא יקר (הנחה ממקום עבודה או דיל אחר), זה גם שווה למבוגרים יותר (לדעתי) ולו רק בשביל הראש השקט, כי כמו שאמרת זה ביטוח שנמצא בשימוש רחב יחסית.
זה כמובן מאוד סוביקטיבי וכל אחד עם החיסכון שלו (או של ההורים שלו)
לדעתי כמה אלפי שקלים בודדים לא ימותתו כלכלית את הצעיר הממוצע, מה גם בדרכ כל מה שבאימבולטורי הוא "טיפולי רשות" אף אחד לא אמר שאת חייב לעשות דיקור סיני בשביל לרפא דלקת בכתף מה גם זה לאחרונה נכנס לשבן
בסוף עשרות שקלים באלה בחודש בגיל צעיר נותנים לך כיסוי די נמוך למשהו שהסבירות שתשתמש בו די זניחה
בגיל מבוגר יותר שהסבירות עולה כך גם המחירים
מעבר לזה שתמיד יש כוכבית
אתה לא באמת יכול לעשות איפה שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה
לי יצא הרבה פעמים להזדקק לאחד השירותים האלה ופשוט בגלל זמן ובירוקרטיה והגבלות של בחירת מטפל וכו בחרתי לוותר על ההחזר וללכת פרטי
פשוט בשביל לקבל 500 שקל החזר אתה צריך להשקיע יום שלם של טלפונים פקסים וכו...

אבל כן מי שאין לו כלל חיסכון ביטוח מכל סוג שהוא נותן לו איזה שהיא הגנה כלכלית
העניין שבגיל כזה הסיכוי שהטלפון שלך יפול על הריצפה וישבר המסך והתיקון יעלה לך 1000 שקל הרבה יותר גדול מאשר תזדקק לאיזה טיפול אמבולטורי
ועדין לא רואה אנשים רצים לבטח טלפונים סלולרים ב50 שקל לחודש...

ממש לא, שכחת תרחיש של מחלה, ולא חסר, שלא נדע מצרות.
ביטוח סיעודי בקופות החולים זול מאוד (כמה שקלים בחודש בגיל 24) ואין כל סיבה שלא תרכוש אותו.
יש לי בטן מאוד מלאה על ביטוחים סיעודים
בגדול יש להם כל כך הרבה דרכים להתחמק מתשלום שזה פשוט גזל
לגבי מחלה, יש חוק שאומר שאתה צריך תקופת אכשרה (בדרכ זה 60 יום)
כלומר אתה צריך להיות במצב סיעודי במשך 60 יום בשביל להתחיל לקבל כספים כולל רטרואקטיבי
נשמע סביר מאוד
אבל בין השורות מתחבא סעיף שאם אתה מאושפז בפרק זמן הזה אז המונה ימים מתאפס (כי באישפוז אתה לא סיעודי והבית חולים מטפל בך)
ככה שאדם לדוגמא שחולה סרטן ויכול להיות סיעודי לכל דבר לא באמת יצליח לקבל אף פעם גמילה כי כל חודש הוא הרי נוסע לבית חולים לטיפול/ בדיקה/ מעקב
יותר מזה גם אם תתאשפז במוסד סיעודי ותוכר כסיעודי על ידי קופ"ח והמוסד הסיעודי יחלט פשוט שאתה צריך עירוי דם או טיפול או כל דבר שמאשפז אותך בבית חולים אתה לא תקבל את הגמלת סיעוד
וגם אם תצליח להוכיח ולעמוד בכל הדרישות מבחנים וכל הבקשות לרוב זה מאוד קשה לעבור את החסמים הבירוקרטים בשביל לקבל מה שמגיע לך
והרבה צריכים להעזר בעורכי דין, או חברות פרטיות שתובעות את הזכויות שלך בשביל 20 אחוז ממה שתקבל וכו...
קיצר זה בכלל לא ורוד

תמיד יש את המקרה הספציפי שבבזכותך הביטוח 123
אבל בסטטיסטיקה רחבה החברות האלה מרוויחות הרבה מאוד כסף אז הוא צריך להגיע מאיפה שהו...

"טיפולי רשות"
כל דבר מעבר לסל הממלכתי הבסיסי אפשר לומר שהוא "רשות", אבל אתה מתעלם מהכיסויים החשובים ביותר שם כמו למשל: התייעצות רופא מומחה נוסף ללא המתנה או צילומי MRI ללא צורך בהמתנה של עד 6 חודשים, כיסוי נוסף לפיזיותרפיה ועוד.
לי יצא הרבה פעמים להזדקק לאחד השירותים האלה ופשוט בגלל זמן ובירוקרטיה והגבלות של בחירת מטפל וכו בחרתי לוותר על ההחזר וללכת פרטי
פשוט בשביל לקבל 500 שקל החזר אתה צריך להשקיע יום שלם של טלפונים פקסים וכו...
לא יודע באיזה ביטוח אתה, יצא לי לממש זכויות וזה היה קלי קלות ואפשרויות הבחירה היו רחבות (בחלק מהמקרים תבחר מה שאתה רוצה ורק תשלח קבלה במייל, ובחלק אחר - לבחור מתוך רשימה סגורה של כמה מאות שמות בכל רחבי הארץ, לא בדיוק מגביל).
אבל כן מי שאין לו כלל חיסכון ביטוח מכל סוג שהוא נותן לו איזה שהיא הגנה כלכלית
זו הנקודה שלי ולדעתי היא חשובה יותר מהשאר, אם אין כסף בצד - אז כדאי להשאיר את הביטוח.

יש לי בטן מאוד מלאה על ביטוחים סיעודים
קיצר זה בכלל לא ורוד
מסכים ואני גם נכוויתי ממימוש זכויות בעייתי (עבור קרוב משפחה) בביטוח סיעודי פרטי.
אבל אני מדבר על הביטוח של קופת החולים, למיטב הבנתי זה קצת יותר פשוט שם.
ובכל מקרה, עד גיל 30 זה עולה כ- 10 ש"ח לחודש, לדעתי אין מה לדון על זה אפילו.

אבל בסטטיסטיקה רחבה החברות האלה מרוויחות הרבה מאוד כסף אז הוא צריך להגיע מאיפה שהו...
ברור, אבל גם פה יש יש ביטוחים יותר "משתלמים" מאחרים.
למשל ביטוח תאונות אישיות הוא משתלם מאוד לחברות (ולכן גם פחות כדאי למבוטחים).
אבל שוב - הביטוחים שאני מדבר עליהם (מטריה, סיעודי בקופ"ח) זה מחירי רצפה לצעירים.

כל דבר מעבר לסל הממלכתי הבסיסי אפשר לומר שהוא "רשות", אבל אתה מתעלם מהכיסויים החשובים ביותר שם כמו למשל: התייעצות רופא מומחה נוסף ללא המתנה או צילומי MRI ללא צורך בהמתנה של עד 6 חודשים, כיסוי נוסף לפיזיותרפיה ועוד.
אני חושב שאני מתכוון לביטוח של הנספחים האמבולטורים ואתה מתכוון לשבן
בכל אופן כן השבן לפעמים יכול להשתלם וגם ההחזרים והתעסקות שם קצת יותר פשוט
אם זאת בהתייעצויות יש המון כוכביות (לא תמיד אוכפים אותם אבל זה סיפור אחר)
אסור לך ללכת להתייעצות לרופא שמטפל בך כבר או ללכת לטיפול אצל רופא שהיית בייעוץ אצלו
לי היה מקרה שרופא שטיפל בנו בבית חולים רצינו ללכת אליו באופן פרטי להתייעצות רגועה לא בבית חולים בשקט וכו וזה לדוגמא לא אושר
כנל זה מאוד בעייתי ללכת לטיפול (ולבקש עליו החזר) אצל אותו רופא מומחה שהתייעצת איתו
MRI בדרכ אם זה דחוף תקבל במיידי ואם לא במידה ואתה מוכן לנסוע שעה שעתיים תמיד תמצא תור יחסית קרוב בבית חולים כל שהוא בארץ...
ובכללי אני לא חושב שMRI זה משהו שצריך "לקנות" את התור המוקדם בו כי זה בא על חשבון מישהו אחר והמכונה עצמה נתקנה במיסים שלי ושלך
פיזוטרפיה בדרכ זה מותנה בX פעמים בתנאים מסויימים והרבה יותר פשןוט לפעמים לתת לפזיוטרפיסטת 100 שקל שיבוא אליך אחהצ הביתה מאשר להיגרר לקופ"ח או לעמוד בתור וכו וכו

לא יודע באיזה ביטוח אתה, יצא לי לממש זכויות וזה היה קלי קלות ואפשרויות הבחירה היו רחבות (בחלק מהמקרים תבחר מה שאתה רוצה ורק תשלח קבלה במייל, ובחלק אחר - לבחור מתוך רשימה סגורה של כמה מאות שמות בכל רחבי הארץ, לא בדיוק מגביל).

זו הנקודה שלי ולדעתי היא חשובה יותר מהשאר, אם אין כסף בצד - אז כדאי להשאיר את הביטוח.
יש ויש
בהריון באמת היה לי יחסית חוויות טובות (כי אני לקוח שרוצים לשמר וימשיך עוד הרבה)
בטיפול בהורים/ סבים חוויתי חוויות קשות שממש מנסים להתנער ממך ולא לעזור לך
ברמה שכולם היו צריכים לערב אותי כי הם פשוט הרימו ידים
ואם בן אדם בן 70 (וגם בן 50) לא מצליח להבין או לקבל את ההחזר שמגיע לו אז יש פה פגם
כי בסוף זה אמור לשרת אנשים חולים ומבוגרים
כסף בצד לדעתי זה חובה אבל זה גם חלק מהקרן ביטחון שלי בכל מקרה, במקרה שלי זה קרן ביטחון משפחתית מורחבת (כלומר כל הבני משפחה באותו תיק ביטחון אחד)

מסכים ואני גם נכוויתי ממימוש זכויות בעייתי (עבור קרוב משפחה) בביטוח סיעודי פרטי.
אבל אני מדבר על הביטוח של קופת החולים, למיטב הבנתי זה קצת יותר פשוט שם.
ובכל מקרה, עד גיל 30 זה עולה כ- 10 ש"ח לחודש, לדעתי אין מה לדון על זה אפילו.
אני נכוותי פעמיים מביטוח סיעודי של הקופח...
בשניהם המטופלים נפטרו לפני שקיבלו שקל אחד (ומאבק ובקשות של יותר מ3 שנים לכל אחד)
ונגיד שזה כסף זניח בגיל צעיר, אבל אחרכ מה תעשה תוותר עליו בדיוק שהסיכון עולה
רק להבנה ביטוח סיעודי בגיל 70+ זה כבר 200 שקל
כלומר לזוג זה הוצאה של 5K שנתית, בעשור הם משלמים 50K
בשביל המקסימום שיקבלו הוא באזור ה150K אחרי הרבה תביעות ועוגמת נפש
לי נשמע משהו מאוד לא משתלם...

ברור, אבל גם פה יש יש ביטוחים יותר "משתלמים" מאחרים.
למשל ביטוח תאונות אישיות הוא משתלם מאוד לחברות (ולכן גם פחות כדאי למבוטחים).
אבל שוב - הביטוחים שאני מדבר עליהם (מטריה, סיעודי בקופ"ח) זה מחירי רצפה לצעירים.
כל אחד שם את הקו איפה שמתאים לו וזה לגטימי
גם לי יש מספר קטן של ביטוחים בעיקר בשביל הפן הפסיכולוגי ולא הכלכלי

אני חושב שאני מתכוון לביטוח של הנספחים האמבולטורים ואתה מתכוון לשבן
גם בשב"ן יש את הכיסויים הנ"ל, אבל אני כן מתכוון לכיסוי האמבולטורי בביטוח הפרטי, הכיסויים שם טובים יותר מהשב"ן וקלים יותר למימוש, לפחות מניסיוני.
בהתייעצויות יש המון כוכביות
באמת שאין, הסתכלתי בפוליסה שלי (חדשה, לא מהישנות) - אני יכול (והשתמשתי בזה בפועל) ללכת להתייעץ עם מי שבא לי ולקבל השתתפות בעלות הביקור, עד 3 התייעצויות בשנה, זה בנוסף למה שהשב"ן מספק, שהוא כמו שאתה אומר מוגבל יותר.
ובכללי אני לא חושב שMRI זה משהו שצריך "לקנות" את התור המוקדם בו כי זה בא על חשבון מישהו אחר והמכונה עצמה נתקנה במיסים שלי ושלך
זה לא נכון - הכסף מהתורים הפרטיים נכנס לקופה של הרפואה הציבורית, אז זה לא על חשבון אף אחד, להיפך - זה המנוע שמשפר את השירות שאתה מקבל "בחינם". ללא קשר, אני לא מתכוון לשבת ולסבול כמה חודשים כי הבעיה שלי "לא דחופה" אם יש לי ביטוח שנותן לי תור תוך שבועיים ולא תוך חודשיים, לטעמי זה שווה כסף. בסופו של דבר שירותים אמבולטוריים זה משהו שהוא בשימוש די נפוץ ולכן גם הכיסוי יקר יחסית, כל אחד צריך לעשות חושבים אם הוא צריך את זה או לא, אין פה תשובה נכונה.
פיזוטרפיה בדרכ זה מותנה
בביטוח פרטי זה לא מותנה בכלום חוץ מהפניה מרופא, אתה הולך לאן שבא לך (או מזמין הביתה) ומקבל השתתפות בעלות עד גבול הכיסוי.

אני נכוותי פעמיים מביטוח סיעודי של הקופח...
אין לי ניסיון אישי עם ביטוח סיעודי של קופ"ח - לכן מקבל את דבריך.
ועדיין, אני מבטח את עצמי בביטוח סיעודי בקופ"ח, אבטל כשאהיה מבוגר יותר (ומבוסס יותר כלכלית).

בטיפול בהורים/ סבים חוויתי חוויות קשות שממש מנסים להתנער ממך ולא לעזור לך
ברמה שכולם היו צריכים לערב אותי כי הם פשוט הרימו ידים
במאמר מוסגר, ביטוח בריאות הוא אחד התחומים שבהם סוכן ביטוח טוב הוא יתרון אדיר (וזאת בניגוד מוחלט לסוכנים פנסיוניים למשל).
סוכן ביטוח בריאות טוב יידע למצות את הפוליסה שלך במקרה הצורך עד תום, כולל שימוש בסעיפים שונים למטרות שלא עלו בדעתך.
במקרים קשים הוא גם יידע להשיג לך דמי ביטוח לפנים משורת הדין (אם יש לו כוח מול חברת הביטוח).
וגם במקרים הסטנדרטיים - הוא לוקח ממך את כאב הראש של מיצוי הזכויות שלך.

במאמר מוסגר, ביטוח בריאות הוא אחד התחומים שבהם סוכן ביטוח טוב הוא יתרון אדיר (וזאת בניגוד מוחלט לסוכנים פנסיוניים למשל).
סוכן ביטוח בריאות טוב יידע למצות את הפוליסה שלך במקרה הצורך עד תום, כולל שימוש בסעיפים שונים למטרות שלא עלו בדעתך.
במקרים קשים הוא גם יידע להשיג לך דמי ביטוח לפנים משורת הדין (אם יש לו כוח מול חברת הביטוח).
וגם במקרים הסטנדרטיים - הוא לוקח ממך את כאב הראש של מיצוי הזכויות שלך.
גם סוכן פנסיוני טוב יכול לסייע באותה מידה... השאלה אותה שאלה, איך מגיעים אליהם וכמה זה עולה לך
אני מבוטח בביטוח פרטי ישירות מול אחת מהחברות הגדולות שבדרך כלל עובדת רק מול סוכנים.
כיוון שאין לי נסיון (לשמחתי) אז אני באמת לא יודע אם ברגעי הצורך אצטער על כך, והאם זה שווה את הכמה שקלים כל חודש

גם סוכן פנסיוני טוב יכול לסייע באותה מידה...
מה סוכן פנסיוני יכול לעשות עבורך שאתה לא יכול לבד? לנייד קופה? לשנות מסלול ביטוח/השקעה?
עבור ההדיוט המצוי, אני מסכים שסוכן טוב הוא נחוץ, אבל גם עבור אנשים שאינם הדיוטות - סוכן בריאות טוב הוא לא בר תחליף.
אני מבוטח בביטוח פרטי ישירות מול אחת מהחברות הגדולות שבדרך כלל עובדת רק מול סוכנים.
כיוון שאין לי נסיון (לשמחתי) אז אני באמת לא יודע אם ברגעי הצורך אצטער על כך, והאם זה שווה את הכמה שקלים כל חודש
כנ"ל, רק שאצלי ההפרש גבוה יותר מכמה שקלים כל חודש.

גם בשב"ן יש את הכיסויים הנ"ל, אבל אני כן מתכוון לכיסוי האמבולטורי בביטוח הפרטי, הכיסויים שם טובים יותר מהשב"ן וקלים יותר למימוש, לפחות מניסיוני.

באמת שאין, הסתכלתי בפוליסה שלי (חדשה, לא מהישנות) - אני יכול (והשתמשתי בזה בפועל) ללכת להתייעץ עם מי שבא לי ולקבל השתתפות בעלות הביקור, עד 3 התייעצויות בשנה, זה בנוסף למה שהשב"ן מספק, שהוא כמו שאתה אומר מוגבל יותר.
אני מסכים שבביטוח פרטי ולא בשבן יש אולי פחות כוכביות ואולי יותר קל לקבל החזר
אבל מהניסיון שלי כל דבר כזה כרוך בכאב ראש מסוים + מצב שהעלות טיפול עצמה לפעמים יותר גבוה בגלל שזה דרך הביטוח
אני לא בטוח שזה חוקי אבל נתקלתי בזה לא פעם
בכלל בעולם ה"הריון" המחירים שם מרקעים שחקים בגלל שזה "על חשבון הביטוח" וכו
ללא קשר לכמה באמת עולה או שווה הטיפול
ולפעמים אתה מעדיף לשלם עכשיו בלי כל הבירוקרטיה והתחשבנויות אחרי (במיוחד שתחשוב על עצמך שאתה מבוגר וחולה)
ברור שיש כאלה שזה משתלם ועדיף להם ולכן באמת אין לזה תשובה

זה לא נכון - הכסף מהתורים הפרטיים נכנס לקופה של הרפואה הציבורית, אז זה לא על חשבון אף אחד, להיפך - זה המנוע שמשפר את השירות שאתה מקבל "בחינם". ללא קשר, אני לא מתכוון לשבת ולסבול כמה חודשים כי הבעיה שלי "לא דחופה" אם יש לי ביטוח שנותן לי תור תוך שבועיים ולא תוך חודשיים, לטעמי זה שווה כסף. בסופו של דבר שירותים אמבולטוריים זה משהו שהוא בשימוש די נפוץ ולכן גם הכיסוי יקר יחסית, כל אחד צריך לעשות חושבים אם הוא צריך את זה או לא, אין פה תשובה נכונה.
אני לא בטוח שהכסף נכנס לקופה הציבורית בדיוק, ובטח הוא לא זה שממן את הMRI שמגיע בכלל מתקציב משרד הבריאות
בדרכ יש איזה מישהו חיצוני שגוזר קופון, ראה:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5296689,00.html
ללא קשר, גם בדיקה פרטית של MRI שמוגבלת לתקרה של 2200 שקל זה לא סכום שישבור את האדם הממוצע כלכלית

אין לי ניסיון אישי עם ביטוח סיעודי של קופ"ח - לכן מקבל את דבריך.
ועדיין, אני מבטח את עצמי בביטוח סיעודי בקופ"ח, אבטל כשאהיה מבוגר יותר (ומבוסס יותר כלכלית).
בשביל לישון טוב בלילה זה מעולה
בשביל להשתמש בזה , מאחל כמובן שלא תצטרך
ואם תצטרך שלא אתה תעשה את זה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N סיעור מוחות - ביטוחי מנהלים לא פעילים צרכנות פיננסית 2
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
S ביטוחים צרכנות פיננסית 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
dudde162000 ביטוחים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוחים צרכנות פיננסית 11
א ניהול ביטוחים צרכנות פיננסית 4
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
T ביטוחים צרכנות פיננסית 17
A ביטוחים בדירה להשקעה נדל"ן 30
K ביטוחים לצעיר בריא צרכנות פיננסית 25
B ביטוחים בקרן פנסיה עם מגבלת גיל צרכנות פיננסית 4
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
the_newbie ביטוחים לשוכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E ביטוחים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
S ביטוחים צרכנות פיננסית 4
2028_שנת_פרישה ביטוחים לקטסטרופות פיננסיות צרכנות פיננסית 2
ITS ביטוחים - תמונת מצב אישית - איך להוזיל ומה מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ליאור ביטוחים והקטנת עלותם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
C ביטוחים נדרשים עבור זוג צעיר צרכנות פיננסית 44
amit ביטוחים לעצמאים צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה