• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתווך מצד הקונה

rosebud

משתמש רגיל
דירוג
63
אני מעוניין לרכוש דירה או שתיים בפתח תקווה, ליד הרק"ל, למגורים ולא להשקעה. הכיוון הוא 4 חדרים בתקציב של עד 2.5מ לדירה. האזור אינו מוכר לי כל כך, ונראה שיש המון דירות למכירה גם מפרטי וגם מקבלנים - אני מרגיש שקצת הולך לאיבוד.
האם כדאי להשתמש בשירותי תיווך לצורך מציאת הדירה? אם כן, איך מוצאים מתווך מוצלח לצורך הזה? איך אפשר לסמוך עליו שייתן לי תמונה מלאה ולא ידחף לסגור עסקה סתם?
אם המתווך מצא דירה שמיוצגת בידי מתווך מטעם הקונה, מה המקובל לגבי התשלום על שירותי התיווך?

נערך לאחרונה ב:
דרך אגב, אם יש פה מישהו שיכול לתת טיפים לגבי השכונות לאורך תוואי הרכבת הקלה, מה מוצלח וממה להיזהר, אשמח לשמוע!

אם המתווך מצא דירה שמיוצגת בידי מתווך מטעם הקונה, מה המקובל לגבי התשלום על שירותי התיווך?
מקובל שהמתווך מנסה לקבל לפחות 2% פלוס מעמ מכל צד, ולפעמים מתפשר, במיוחד בצד של המוכר.

מקובל שהמתווך מנסה לקבל לפחות 2% פלוס מעמ מכל צד, ולפעמים מתפשר, במיוחד בצד של המוכר.
סליחה נפלה טעות דפוס בשאלה שלי, התכוונתי לשאול מה אם המתווך מצא דירה שמיוצגת בידי מתווך אחר מטעם המוכר. האם אצטרך לשלם לשניהם?

בלי קשר למתווך, ממליץ לך לפחות ללכת לכתת רגליך בשכונות שם, לקרוא עליהן במדלן ואולי בקבוצות הפייסבוק שלהן כדי להבין מי האוכלוסיה, מה רמת בתי הספר. זה נכון לדירה להשקעה וזה נכון פי 200 בדירה שאתה מתכנן לגור בה. אם לא לשכור קודם בשכונה לפחות ללכת להסתובב בה ולקרוא עליה ולחקור קצת.
בסוף זו דירה שאתה מתכנן לגור בה לטווח ארוך ואתה הולך להשקיע בכך הרבה זמן וכסף, תעשה את המקסימום כדי לבצע החלטה נכונה.

בלי קשר למתווך, ממליץ לך לפחות ללכת לכתת רגליך בשכונות שם, לקרוא עליהן במדלן ואולי בקבוצות הפייסבוק שלהן כדי להבין מי האוכלוסיה, מה רמת בתי הספר. זה נכון לדירה להשקעה וזה נכון פי 200 בדירה שאתה מתכנן לגור בה. אם לא לשכור קודם בשכונה לפחות ללכת להסתובב בה ולקרוא עליה ולחקור קצת.
בסוף זו דירה שאתה מתכנן לגור בה לטווח ארוך ואתה הולך להשקיע בכך הרבה זמן וכסף, תעשה את המקסימום כדי לבצע החלטה נכונה.
תודה רבה כן אעשה זאת, השאלה אם באמת אפשר ללמוד מהליכה בשכונה?
תודה על העצה לגבי קבוצות פייסבוק!

תודה על העצה לגבי קבוצות פייסבוק!
לא הכל, אבל נראה לי שבאחת ההחלטות הגדולות בחיים כדאי לנסות לדלות מידע מכל מקור אפשרי. אולי תראה את הדרך לגן או לבית ספר ותגלה שהילד לא יוכל ללכת לבית ספר לבד, אולי תראה מה מצב מצוקת החניה, אולי השכונה תהיה מאוד מלוכלכת ולא מטופחת ועוד אלף ואחת סוגיות.
אולי הדרכים בשכונה לא מוצלות ולכן לא יהיה נעים ללכת ברגל בשכונה רוב השנה, אולי אין שבילי אופניים אבל יש המון אנשים על אופניים וקורקינטים על המדרכות.

כן

סליחה נפלה טעות דפוס בשאלה שלי, התכוונתי לשאול מה אם המתווך מצא דירה שמיוצגת בידי מתווך אחר מטעם המוכר. האם אצטרך לשלם לשניהם?
בהרבה מקרים כל מתווך ייקח מצד אחד, ולפעמים יסגרו דיל אחר ביניהם.

לכן אסור לתת למתווך להראות לך נכסים שיש ביד 2 וכו, כי עדיף לך להגיע ישר דרך המתווך של המוכר, כי אז למתווך תהיה מוטיבציה גבוה מאוד לקדם סגירה של העסקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O מכירת דירה בעזרת מתווך או בלי? נדל"ן 17
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
S כח מיקוח מול מתווך שיוזם פנייה למוכר נדל"ן 9
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
M איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך נדל"ן 12
M כיצד בוחנים מתווך/ברוקר? שוק ההון 19
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
Y מתווך מתחמק מבקשה להציג רשיון תיווך בתוקף נדל"ן 42
cypriano de rore המלצה על מתווך בתל אביב נדל"ן 4
פ אשמח לעזרה וטיפים לגבי מכירת ווילה בעזרת מתווך *עשה ואל תעשה* צרכנות פיננסית 20
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D פיצוי על רשלנות מצד בית השקעות צרכנות פיננסית 2
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
always.smile העברות כספיות מצד שלישי לאינטרטקטיב ברוקרס + עמלות המרה שוק ההון 0
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
C המרת הפקדות דולריות מצד שלישי לשקלים צרכנות פיננסית 1
ס האם ההפקדה לקה"ש מוגבלת ב2.5% מצד העובד? צרכנות פיננסית 3
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה