• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מרגיש אבוד...

זה התחיל נחמד

הרעיון היה מלהיב, סוף סוף להתעסק במשהו שנראה לי מעניין ועם פוטנציאל הכנסה הרבה יותר גדול.
נשמע שכאשר היית בתוך הלמידה/העשייה התחושה הייתה טובה, מלהיבה, מעניינת.

אם כמה שזה עצוב להגיד את זה... לצערי כבר שום דבר לא מושך אותי..
אני לא יודעת עד כמה זה מאפיין את רוב האנשים אבל זו בהחלט תופעה מוכרת במצב של חוסר מעש. סוג של מעגל של ניוון מחשבתי/התבטלות שמזין את עצמו.

@משה נתן לך רעיונות נפלאים איך לצאת מהמעגל הזה. העובדה שהיית במקום המתלהב והמתעניין בתחילת הלימודים (בקורס שרכשת) צריכה ויכולה לעודד אותך שזה רק מצב זמני.

כן, לשמחתי הכרתי את הבלוג והפורום לפני כמה שנים ומאז הקפדתי לחסוך כסף (למרות שגם הייתי מבזבז חלק)
השווי שלי מתחלק:
- תיק בניהול עצמי עם 66K
- קרן פנסיה עם 45K
- מזומן 15K
לפי החסכונות שלך נראה שאתה חרוץ ויכול להגשים את המטרות שאתה מציב לעצמך. גם זה יכול לעודד אותך ולהראות לך שאתה יכול.
תשתמש בעקרונות שהעלו כאן ותן לעצמך את הבעיטה שאתה זקוק לה. נשמע לי שאתה רק צריך דחיפה קטנה בכיוון הנכון והשאר כבר יזרום מעצמו.

בהצלחה!

האם אתה סובל מדיכאון? יש לי תחושה שזה כך, אם כן לך לרופא שיטפל בדיכאון,
כאשר לא מדוכאים יותר קל לחפש עבודה\כיוון בחיים.

אני אפילו לא מוצא את המוטיבציה לפתוח את הקורס שרכשתי ולהמשיך ללמוד
זה נשמע דבילי, אבל לי זה עוזר:
נסה ישר על הבוקר, עוד לפני שאתה אוכל וכאלה, להדליק את המחשב ולהפעיל את כל מה שאתה צריך כדי ללמוד. תבין מה הצעד הבא שאתה צריך לעשות (נניח לפתור את תרגיל 3), ומה חסר לך בשביל זה (נניח מחשבון וערך בויקיפדיה שמסביר חוקי חזקות).
רק תכין את הכל, אל תתכוון בכלל ללמוד ממש.
בצורה כזאת, הרבה יותר קל להביא את עצמך להתחיל.

לפעמים ברגע שהתחלת תקבל מוטיבציה ותצליח להמשיך, אבל זו לא המטרה. המטרה בהכנה הראשונית הזאת היא רק להכין הכל, כך שכשכבר תהיה לך מוטיבציה, לא תצטרך לבזבז אותה על המתנה למחשב, חיפוש בגוגל וכאלה, שעלולים בקלות לגרור אותך לפייסבוק וחבריו.

אחרי שהכנת הכל אתה יכול ללכת לאכול ולהתארגן.
כשתחזור עם סוכר בדם, והכל יהיה מוכן ותדע בדיוק מה אתה הולך לעשות בשעות הקרובות, יהיה לך הרבה יותר קל להתחיל לעבוד.

אצלי מוסר העבודה הכי חזק מוקדם בבוקר. תבדוק אם גם אצלך.

בהצלחה!

נשמע לי שאתה רק צריך דחיפה קטנה בכיוון הנכון והשאר כבר יזרום מעצמו.
כיף לשמוע, תודה לך :)

האם אתה סובל מדיכאון? יש לי תחושה שזה כך, אם כן לך לרופא שיטפל בדיכאון,
כאשר לא מדוכאים יותר קל לחפש עבודה\כיוון בחיים.

לא הובחנתי והוגדרתי עם דיכאון או משהו אבל כמו כל בן אדם, יש לי רגעים כאלה ויש לי רגעים כאלה.
לא באמת גם אכפת לי האם אני סובל ממשהו או לא, זה לא ישנה אצלי כלום ואני גם לא מחפש הבחנה מסויימת בשביל להגיד כמו אנשים אחרים "אני סובל מX או אני סובל מY".

תודה לך ובאמת גם לכל שאר החברה פה שהקדישו מזמנם בשביל לעזור. לא מובן מאליו.:$

לא באמת גם אכפת לי האם אני סובל ממשהו או לא, זה לא ישנה אצלי כלום ואני גם לא מחפש הבחנה מסויימת בשביל להגיד כמו אנשים אחרים "אני סובל מX או אני סובל מY".
עכשיו אתה מדבר מתוך הסטיגמה על דכאון. דכאון הוא בעיה רפואית, כמו שאי ספיקת כליות היא בעיה רפואית, ובעיה שבהתערבות אנשי מקצוע ניתן לטפל בה בצורה די טובה, כמו שבאי ספיקת כליות בנסיבות מסוימות ניתן לטפל. ובכל זאת תרשה לי להניח שאם היו לך תסמינים של אי ספיקת כליות לא תגיד "לא באמת משנה לי אם אני סובל ממשהו" ו"לא מחפש אבחנה מסויימת".

הפער בין הבנאליות של המצב המוצג (צעיר באמצע שנות העשרים שמחפש את עצמו וקצת הולך לאיבוד בחיפוש, כתבו על זה כבר מספיק שירים...) לבין התפישה העצמית של המצב גורמת להדיוט נטול יכולות האבחון לתהות אם אבחון של איש מקצוע לא יהיה בכל זאת עצה לא רעה.

אני מרגיש מתוסכל ששרפתי 3 שנים על קריירה שנמחקה כלא היית...
אני מרגיש אבוד שאני לא יודע מה לעשות עם החיים שלי ואיזו קריירה לפתח...
אני פשוט מרגיש כישלון כי בחיים לא חשבתי שאני אגיע למצב כזה...
מרגיש שאיבדתי את הטעם לחיים ואני לא יודע איך להמשיך מכאן...
יש גם חצי כוס מלאה - קיבלת החלטה אמיצה ועשית שינוי - עזבת מקום עבודה שהרגשת שעושה לך רע.
זה שינוי משמעותי ועשית נכון !
לגבי הקורס סייבר - אולי זה לא באמת מעניין אותך? אולי נרשמת מהסיבות הלא נכונות מבחינתך? (שכר גבוה או שזה משהו פופולרי ששמעת עליו?)
אם זה היה מעניין אותך, אתה חושב שלא היית לומד למרות שיש לך את כל הזמן הפנוי שבעולם?

אני לא ממש יודע איך להתחיל אבל אני מרגיש שאני צריך קצת לפרוק במיוחד בתקופה האחרונה וזה המקום היחידי שאני יכול לעשות את זה כשאני מרגיש שהכל קורס לי בחיים.

לפני כחודשיים החלטתי לעזוב את המשרד פירסום שבו אני עובד.
עבדתי באותו מקום 3 שנים אבל בשנה האחרונה שלי הרגשתי שאני טוחן מים, המשכורת לא גדלה (במהלך ה-3 שנים רק ב-1K) ואני קם כל יום מתוסכל בלי אנרגיה וחשק לעבוד, עושה את המינימום ורק מחכה שהיום יעבור ויגיע הסופ"ש.

החלטתי שאני צריך לשנות כיוון אבל לא ממש ידעתי מה...
רוב החברים שלי בהייטק אז החלטתי שאולי כדאי גם לי לנסות.

כחודש לפני שהחלטתי לעזוב את העבודה קניתי קורס תיכנות וסייבר ולאחר שעות העבודה הייתי לומד כמה שעות.
זה התחיל נחמד אבל ללמוד בשעות הערב אחרי יום עבודה היה לא ממש פשוט.

התחלתי לחשוב על הרעיון של לעזוב את העבודה בשביל להשקיע fulltime בלמידה בשביל שאוכל להשתלב בתעשייה כמה שיותר מהר ולהתחיל פרק חדש בחיים שלי, סה"כ נשמע דיי סקסי.

הרעיון היה מלהיב, סוף סוף להתעסק במשהו שנראה לי מעניין ועם פוטנציאל הכנסה הרבה יותר גדול.
אז בעקבות המוטיבציה שהיית לי והתסכול מהעבודה הנוכחית החלטתי לעשות את הצעד ולעזוב.

לאחר שעזבתי, החלטתי שמגיע לי שבוע-שבועיים חופש.
אז הייתי קם כל יום מתי שאני רוצה, משחק במחשב כל היום, הולך להתאמן וסה"כ נהנה.
אבל משבוע שבועיים זה הפך לכמעט חודשיים ועכשיו - אני אפילו לא מוצא את המוטיבציה לפתוח את הקורס שרכשתי ולהמשיך ללמוד.

אני מרגיש לחץ מצד ההורים שלא מבינים מה אני עושה עם החיים שלי,
לחץ שלי שואללה אני בן 26 ואני מובטל בלי שום עבודה או השכלה וללא כיוון.
ובנוסף על זה אני גם חוזר עכשיו להורים (חודש אחרון לחוזה שלי)

אני מרגיש מתוסכל ששרפתי 3 שנים על קריירה שנמחקה כלא היית...
אני מרגיש אבוד שאני לא יודע מה לעשות עם החיים שלי ואיזו קריירה לפתח...
אני פשוט מרגיש כישלון כי בחיים לא חשבתי שאני אגיע למצב כזה...
מרגיש שאיבדתי את הטעם לחיים ואני לא יודע איך להמשיך מכאן...

אני מניח שיש פה אנשים חכמים עם כמה טיפים טובים אבל גם אם לא... אין לי עם מי ממש לדבר על הנושא הזה אז לפחות אני יכול לפרוק את זה כאן...

לילה...
איפה הלכת חבר אתה כולה בן 26.
דבר ראשון הניסיון שצברת לא הלך לפח בכל עבודה ותחום לומדים דברים.
דבר שני באמת שאתה מאוד צעיר בשביל להתחיל לחשוב מחשבות כאלה, אתה עוד תעשה כמה דברים בחיים ותחליט שזה לא מתאים לך אז מה לא קרה כלום.
דבר שלישי זה נשמע כאילו אין לך מחויבות על הראש אישה ילדים, אתה במקום שאתה יכול לקחת את החיים שלך ולעשות ריסטרט בקלות.
דבר רביעי זה בסדר לקחת חופש ולנשום. עזוב את הסביבה ומה חושבים עלייך. בתור אחד שגם נמצא בתוך מיני חופשה כזו של כמה חודשים תהנה ממנה, אחר כך אתה תתבאס שבזבזת תקופה שיכולה להיות כל כך יפה במחשבות יותר מדי עמוקות על החיים, תנוח תמלא מצברים ולפי תחושות החרטה שאתה חש אתה נשמע לי בן אדם שרוצה לאכול את העולם זה יעזור לך בהמשך.
אני בן 30 ורק שנה הבאה מתחיל ללמוד באוניברסיטה ופותח פרק חדש לגמרי בחיים. עזבתי עסקים שהשקעתי בהם 24/7 גידלתי והפכתי אותם לרווחיים כי וואלה קמתי בבוקר ולא היה לי כיף. קח עצה מניסיון המחשבות השליליות האלה לא מובילות לשום דבר טוב.
הכי חשוב קח את החיים יותר בקלות תהנה מהדרך, שום מסלול שתבחר גם עכשיו בגילך "המופלג" אתה לא חותם עליו התחייבות לכל החיים, תתנסה עד שתמצא משהו שאתה אוהב וגם אחרי שמוצאים דבר כזה זה יכול להשתנות במרוצת השנים. היכולת לקום לעזוב ולפתוח דף חדש היא מתכון לחיים מאושרים.
בהצלחה(:

עכשיו אתה מדבר מתוך הסטיגמה על דכאון. דכאון הוא בעיה רפואית, כמו שאי ספיקת כליות היא בעיה רפואית, ובעיה שבהתערבות אנשי מקצוע ניתן לטפל בה בצורה די טובה, כמו שבאי ספיקת כליות בנסיבות מסוימות ניתן לטפל. ובכל זאת תרשה לי להניח שאם היו לך תסמינים של אי ספיקת כליות לא תגיד "לא באמת משנה לי אם אני סובל ממשהו" ו"לא מחפש אבחנה מסויימת".

הפער בין הבנאליות של המצב המוצג (צעיר באמצע שנות העשרים שמחפש את עצמו וקצת הולך לאיבוד בחיפוש, כתבו על זה כבר מספיק שירים...) לבין התפישה העצמית של המצב גורמת להדיוט נטול יכולות האבחון לתהות אם אבחון של איש מקצוע לא יהיה בכל זאת עצה לא רעה.

אני מבין. אכן נקודה מעניינת.
אני פשוט חושש כי ראיתי אנשים שבדיכאון ופשוט הפכו לזומבים כי הביאו להם כל מיני כדורים שרק דפקו אותם עוד יותר.

הייתי מציע הצבת יעדים מתונה יותר וריאלית - תוסיף יותר מיילסטונס בדרך שבה אתה צועד.
לי זה עזר מאוד.

מעבר לזה, תשאל את עצמך האם אתה באמת רוצה בנתיב שבחרת (תכנות) ושלם איתו.

זה נשמע דבילי, אבל לי זה עוזר:
נסה ישר על הבוקר, עוד לפני שאתה אוכל וכאלה, להדליק את המחשב ולהפעיל את כל מה שאתה צריך כדי ללמוד. תבין מה הצעד הבא שאתה צריך לעשות (נניח לפתור את תרגיל 3), ומה חסר לך בשביל זה (נניח מחשבון וערך בויקיפדיה שמסביר חוקי חזקות).
רק תכין את הכל, אל תתכוון בכלל ללמוד ממש.
בצורה כזאת, הרבה יותר קל להביא את עצמך להתחיל.
לי מאוד עוזר לעשות בדיוק את זה, אבל בערב שלפני. ככה אפשר לקום בבוקר, לאכול משהו, ולגשת רענן לעבודה/לימודים/תחביב שרצית לתת בו פוש!!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מרגיש אבוד (בן 20) התפתחות אישית 31
ר שאלה\עזרה מרגיש אבוד שוק ההון 6
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
M מרגיש מרומה (מחיר למשתכן) נדל"ן 31
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
Y מרגיש תקוע לאחרונה, אשמח לעזרתכם התפתחות אישית 9
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
ע פוליסה פיננסית - למה אני מרגיש שכולם דוחפים אותי לשם? שוק ההון 53
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
R מרגיש ריקנות יומיומית אוף טופיק 78
ל מרגיש שהכסף שולט לי בחיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
M מישהו ממשתתפי הפורום, יכול להעיד שהוא מרגיש שהוא מנצל וחווה את החיים במלואם? התפתחות אישית 63
ה סולידית, מרגיש לי שאת פיקטיבית אוף טופיק 21
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה