• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מרגיש אבוד (בן 20)

• פותח הנושא פותח הנושא rayzi
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
20
השתחררתי מהצבא אחרי כמעט שנה. איך שהשתחררתי, התחלתי לעבוד והספקתי עד עכשיו לחסוך סכום מכובד. כרגע אני עומד על 250k (עבדתי גם לפני הצבא), וחלק מושקע מניות ובאלטושלר. כרגע אני לומד לפסיכומטרי כי אני מתכנן כבר באוקטובר הקרוב להתחיל ללמוד הנדסה מכנית באוניברסיטת תל אביב. הבעיה היא שאני בלבטים קשים, אם להתחיל ללמוד עכשיו או למשוך עוד שנה. מצד אחד, אני רוצה להעשיר את הידע שלי בכל הנוגע לעולם הפיננסי (בין אם זה נדלן, שוק ההון וכו׳) ולחסוך לפחות עוד 100k. מצד שני, אני רוצה להתחיל את התואר במטרה לסיים אתזה כמה שיותר מוקדם (השאיפה לצאת בגיל 25+- עם תואר), ולהתקדם משם עם תואר ביד. הבעיה היא, שאני לא יודע עד כמה זמן יהיה לי להשקיע בעצמי. אין לי מושג. אני מרגיש שאני נמצא כרגע בצומת שאני לא יודע לאן לפנות. אני אוכל תסביכים וכל היום חושב מה לעשות ואיך לעשות, ואני לא מוצא פתרון.
אני בונה על תואר מכיוון שאני יודע שזה יקצר לי תהליכים (בעיקר בחיסכון) להגיע לחופש כלכלי בגיל צעיר. מה הייתם עושים במצב שלי?

ונ.ב- כרגע אני נכנס לתחום הנדלן (אחרי שלמדתי את שוק ההון וממשיך ללמוד), ולומד את כל התחום הזה. חשבתי על לקנות דירה בפריפריה ולקחת משכנתא ולסגור אותה באמצעות תשלום השכירות שאקבל, אבל הבעיה היא שאם אקח משכנתא זה לפחות ל-20 שנה וזה יהווה לי בעיה בעתיד. במידה וארצה לקנות דירה, אני אצטרך 50% מהשווי של הדירה כדי לקחת משכנתא.
מה גם שאם אני אלך על זה ואקנה לי דירה, אני אעשה את זה רק בסוף שנה (באיזור נובמבר-דצמבר) ואני כבר אתחיל תואר בדיוק. זו עוד סיבה למה אני מתלבט אם להתחיל את התואר עכשיו או למשוך עוד שנה-שנתיים.

אני בונה על תואר מכיוון שאני יודע שזה יקצר לי תהליכים (בעיקר בחיסכון) להגיע לחופש כלכלי בגיל צעיר. מה הייתם עושים במצב שלי?

נשמע שאתה בחור מוכשר עם מוטיבציה.
לדעתי השקעה בתואר היא הדרך היעילה ביותר למנף את עצמך לעתיד.

רק לפרופורציה, החיסכון של 100K שדיברת עליו זה משכורת של שלושה חודשים בהייטק.

אל תסנדל את עצמך עם נדל"ן ודברים אחרים שיסיחו את דעתך.

השנקל שלי תנסה לסיים את התואר כמה שיותר מוקדם. בהמשך החיים יהיה לך קשה יותר לפנות את הזמן ללמוד תואר.

בנוגע לקניית דירה מול השקעות אתה מתלבט כאן בין שני מסלולי השקעות מאוד שונים. היו הרבה דיונים בנושא בפורום.

אתה צריך להבין מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ולפי זה לבחור. במילים אחרות תמשיך לקרוא וללמוד לפני שאתה קופץ להחלטה משמעותית כמו לקיחת משכנתא.

נשמע שאתה בחור מוכשר עם מוטיבציה.
לדעתי השקעה בתואר היא הדרך היעילה ביותר למנף את עצמך לעתיד.

אל תסנדל את עצמך עם נדל"ן ודברים אחרים שיסיחו את דעתך.
100 אלף בשלושה חודשים? תלוי מי אתה, מה אתה ומה התפקיד שלך
100 אלף בשלושה חודשים, משמע 33 אלף לחודש, משמע להרוויח ברוטו באיזור ה-70 אם לא יותר.

ותודה רבה על התגובה. מבאס שאני אמשיך ללמוד ולקרוא ולא אעשה עם זה שום דבר בסופו של דבר.
אולי אחרי התואר, אתפנה לזה ואקנה לי כבר את הנכס הראשון (בעזרת ה׳).

השנקל שלי תנסה לסיים את התואר כמה שיותר מוקדם. בהמשך החיים יהיה לך קשה יותר לפנות את הזמן ללמוד תואר.

בנוגע לקניית דירה מול השקעות אתה מתלבט כאן בין שני מסלולי השקעות מאוד שונים. היו הרבה דיונים בנושא בפורום.

אתה צריך להבין מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ולפי זה לבחור. במילים אחרות תמשיך לקרוא וללמוד לפני שאתה קופץ להחלטה משמעותית כמו לקיחת משכנתא.
תודה רבה על התגובה. גם אני בא בגישה הזו, בלהתחיל כמה שיותר מוקדם את התואר כדי לסיים אותו כמה שיותר מוקדם, ומשם להתקדם ולהמשיך עם בסיס חזק. מה שמבאס אותי, זה אצטרך לשים הרבה דברים אחרים בצד בשביל התואר. בספק אם אני אצליח לשלב אותם במקביל. אולי בשנה השלישית-רביעית יהיה לי קצת יותר זמן, בתקווה.

אוקטובר הקרוב להתחיל ללמוד הנדסה מכנית באוניברסיטת תל אביב
הנדסת מכונות זה אחלה תואר ומאוד מעניין (משוחד למדתי גם את זה)
לדעתי זה לא תואר מסובך או קשה מידי ובקלות אפשר לשלב תו"כ התואר המון דברים ויהיה לך הרבה זמן פנוי
אני רוב התואר למדתי רק 3 ימים בשבוע ובשאר הזמן עבדתי (במקצוע עצמו גם בשנתיים האחרונות)
טיילתי בדרום אמריקה ל5 חודשים (על חשבון אחד הסמסטרים, והצלחתי להדביק את הקצב ועדין לסיים את התואר ב4 שנים כלומר ב7 סמסטרים)
ולמדתי המון המון דברים חדשים בין אם דרך הלימודים בפקולטות שונות (ממש כיף לקחת קורס אנטומיה לדוגמא כו צילום או כל דבר שמעניין אותך) ובן אם במישורים לא פורמלים כמו השקעות, נדלן, משפחה וכו...

אל תשכח ששנה אקדמית זה רק 8 חודשיים, תכלס מיולי עד אוקטובר אתה בחופש לעשות מה שאתה רוצה
לימודים בכללי זה תקופה נהדרת בלי שום עול והתחייבויות נוספות , אפשר לעשות כל מה שאתה רוצה
שבשלבים יותר מתקדמים של החיים זה קצת יותר קשה (כי יש התחייבויות למשפחה, משכנתא עבודה וכו)

היית אומר תתחיל ללמוד כמה שיותר מוקדם, מקסימום תמיד אפשר להוריד את הקצב וללמשוך את התואר ל5 שנים ותוכ לעשות עוד דברים
חשבתי על לקנות דירה בפריפריה ולקחת משכנתא ולסגור אותה באמצעות תשלום השכירות שאקבל
בלי להיכנס אם זה כדאי או לא, אגיד רק שלנהל נכס להשכרה בפרפריה שאתה לומד בתל אביב זה כאב ראש ויעלה לך לא מעט (לך תיסע לשם בכל תקלה...) וגם אין קסמים כולם רוצים לקנות בפרפריה בזול ולהשכיר את הנכסים, הרבה יותר קשה למצוא שוכר בפריפריה והרבה נכסים עומדים ריקים בגלל זה
ואם אתה לא מהאיזור עוד יותר קשה יהיה לך להיות עם אצבע על הדופק...

היי זה הנדסת מכונות, בסיום התואר המשכורת היא סביב ה10-14K ברוטו, אחרי 5 שנים יכול להיות סביב ה20K ברוטו
לא מכיר הרבה מהנדסי מכונות שכירים שעוברים את ה40K ברוטו גם עם 10 שנות ניסיון
אבל בהחלט מקצוע מתגמל מעניין ושעות נורמליות

היי זה הנדסת מכונות, בסיום התואר המשכורת היא סביב ה10-14K ברוטו, אחרי 5 שנים יכול להיות סביב ה20K ברוטו
אני מקבל את התיקון.

אבל אחרי השנה הראשונה שהיא בכל מקרה די כללית, הוא יוכל לעבור למסלולים אחרים.
בלי קשר, אני מסכים שיש דברים שכדאי למקסם מעבר לכסף.

הנדסת מכונות זה אחלה תואר ומאוד מעניין (משוחד למדתי גם את זה)
לדעתי זה לא תואר מסובך או קשה מידי ובקלות אפשר לשלב תו"כ התואר המון דברים ויהיה לך הרבה זמן פנוי
אני רוב התואר למדתי רק 3 ימים בשבוע ובשאר הזמן עבדתי (במקצוע עצמו גם בשנתיים האחרונות)
טיילתי בדרום אמריקה ל5 חודשים (על חשבון אחד הסמסטרים, והצלחתי להדביק את הקצב ועדין לסיים את התואר ב4 שנים כלומר ב7 סמסטרים)
ולמדתי המון המון דברים חדשים בין אם דרך הלימודים בפקולטות שונות (ממש כיף לקחת קורס אנטומיה לדוגמא כו צילום או כל דבר שמעניין אותך) ובן אם במישורים לא פורמלים כמו השקעות, נדלן, משפחה וכו...

אל תשכח ששנה אקדמית זה רק 8 חודשיים, תכלס מיולי עד אוקטובר אתה בחופש לעשות מה שאתה רוצה
לימודים בכללי זה תקופה נהדרת בלי שום עול והתחייבויות נוספות , אפשר לעשות כל מה שאתה רוצה
שבשלבים יותר מתקדמים של החיים זה קצת יותר קשה (כי יש התחייבויות למשפחה, משכנתא עבודה וכו)

היית אומר תתחיל ללמוד כמה שיותר מוקדם, מקסימום תמיד אפשר להוריד את הקצב וללמשוך את התואר ל5 שנים ותוכ לעשות עוד דברים

בלי להיכנס אם זה כדאי או לא, אגיד רק שלנהל נכס להשכרה בפרפריה שאתה לומד בתל אביב זה כאב ראש ויעלה לך לא מעט (לך תיסע לשם בכל תקלה...) וגם אין קסמים כולם רוצים לקנות בפרפריה בזול ולהשכיר את הנכסים, הרבה יותר קשה למצוא שוכר בפריפריה והרבה נכסים עומדים ריקים בגלל זה
ואם אתה לא מהאיזור עוד יותר קשה יהיה לך להיות עם אצבע על הדופק...

לא מכיר הרבה מהנדסי מכונות שכירים שעוברים את ה40K ברוטו גם עם 10 שנות ניסיון
אבל בהחלט מקצוע מתגמל מעניין ושעות נורמליות
בכלל לא תואר מתגמל כמו שחשבתי. במיוחד להנדסה. למרות שבדקתי לעומק וראיתי שאפשר להגיע ל12-13 *נטו* ואחרי 5 שנות ניסיון להגיע אפילו ל17-18 נטו.
ותודה רבה על התגובה

אני אוכל תסביכים וכל היום חושב מה לעשות ואיך לעשות, ואני לא מוצא פתרון
1. אני מצטער על הבוטות, אבל כנס לפרופורציות. אין לך מה להרגיש אבוד, כנראה שבעוד 15 שנה ההחלטה אם להתחיל ללמוד באוקטובר 21 או 22 תהיה חסרת כל משמעות בחיים שלך. אתה במצב מצוין מבחינה פיננסית, כנראה טוב מ-99% מבני גילך (שרובם גם בגיל 28 לא יגיעו לשווי הנוכחי שלך).
2. אם השיקול שלך הוא נטו כלכלי, עדיף לך להתחיל את התואר מוקדם יותר. לא כתבת כמה אתה מרוויח כרגע, אני מניח שאם לא כתבת זה לא משהו מיוחד. עדיף לך ללמוד מוקדם יותר כדי שתוכל להתחיל להרוויח משכורת גבוהה מוקדם יותר.
3. מצד שני, אולי יש דברים שאתה רוצה להספיק לפני שאתה מתחיל ללמוד? במה אתה רוצה להתפתח באופן אישי (לא במובן הפיננסי)? מעניין אותך לטייל? ה3-4 שנים יהיו אינטנסיביות (נכון שאם תהיה תלמיד מצוין [בלי מועדי ב'] אכן יהיו לך 3-4 חודשי חופש בשנה, אבל עדיין) ויש לך פריווילגיה לדחות בעוד שנה כי אתה עדיין צעיר. גם אם "תצא לחופש כלכלי" בגיל 38 ולא בגיל 40.
4. למה בחרת בהנדסת מכונות על פני הנדסת חשמל / מדעי המחשב (בהנחה שזו בחירה שלא קשורה לאילוצים של תנאי קבלה)? אני לא אומר שזה פחות או יותר טוב, רק שואל מה השיקול שלך. האם דיברת עם בוגרים של התואר?

נערך לאחרונה ב:
נשמע שאתה במצב מצויין ועם ראש מכוון למטרה כמו שצריך.
החסכונות שהשגת כבר הם כאלו שהרבה בני 30 ואפילו 40 לא השיגו.
המלצה שלי, לדאוג שהכול יהיה דרך אפיקים משתלמים מבחינת מס - קרן השתלמות בעדיפות אם יש אפשרות לפתוח. או קופת גמל . ככה המיסוי לא יאכל מהרווחים שלך.
כדאי להרכיב תיק השקעות בהתאם לסיבולת הסיכון, מידת העניין שלך בתהליך, והיעדים שלך.
השקעה באמצעות תיק השקעות תוכל ללוות אותך לכל אורך החיים ושווה להתחיל כמה שיותר מוקדם בלמידה ובהשקעה. יהיה לך מספיק אופק כדי לתקן טעויות ומספיק זמן בשביל להגיע לתוצאות משמעותיות.
יש הרבה הצעות לתיקים באתר של הסולידית. תראה למה אתה מתחבר - נסה להתחיל במשהו פשוט לתפעול (למשל תיק הארי בראון).
בחר לימודים בלי לחץ, ותיהנה מהם.
אם בוער לך לקנות נדל"ן. השקע הרבה בלימוד התחום, זה גם אפיק מצוין לטווח ארוך
בהצלחה רבה

אל תתחיל ללמוד אם אתה לא סגור על עצמך. זה לא זמן שחוזר.
אני התחלתי בגיל 26 הנדסת מכונות ולמען האמת אכלתי סרטים מהצד השני של אסיים תואר בגיל 30 מי יקח אותי. לכן משהו כמו להתחיל בגיל 23/24 נשמע לי הכי טוב.

אבל אחרי השנה הראשונה שהיא בכל מקרה די כללית, הוא יוכל לעבור למסלולים אחרים
אבל מי רוצה לשבת כל היום מול מסך ולקרוא ולכתוב קוד!!

אני האמת התחלתי מכנות במטרה לעבור להנדסה רפואית, אחרי סיבוב קצר הבנתי שמה שאני רוצה זה הנדסת מכונות עם התמקדות ברפואה ולא הפוך
מסכים שאפשר להגיע למשכורות יותר גבוהות יותר מהר במדמח/ חשמל אבל זה קודם כל תלוי אם זה מעניין אותך
אני באמת נהנה מהעבודה שלי כל יום וגם מהלימודים נהנתי

בסוף הבדל שעל עוד 10K בברוטו זה סה"כ 5K בנטו
לא יודע אם זה שווה לא לשים את הילדים בגן ולא לאסוף אותם אחהצ...
לי לפחות זה מתאים (-:
(ובכל מקרה כסף לא עושים מעבודה (-;)

בכלל לא תואר מתגמל כמו שחשבתי. במיוחד להנדסה. למרות שבדקתי לעומק וראיתי שאפשר להגיע ל12-13 *נטו* ואחרי 5 שנות ניסיון להגיע אפילו ל17-18 נטו.
זה מאוד תלוי לאיזה אפיק אתה הולך, אני הלכתי לתחום של חברות ביו רפואיות וסטארטאפים שם המשכורות קצת יותר גבוהות
אפשר להתחיל ב14 ברוטו (שזה בערך 11 נטו תלוי בנקודות זכות, נסיעות, רכב וכו)
אחרי 5 שנים אפשר להגיע לדרגות ניהול להרוויח סביב ה20-30 ברוטו שיכול לתת 14-19 נטו אבל זה יותר גבוה הממוצע
במיוחד אם אתה הולך לתחום הLOWTECH
כמובן שבסטארטאפים יש גם אופציות (כלומר מניות ששוות כסף, או אקזיט) , ובהרבה חברות יש תנאים נוספים, בונוסים וכו
בשורה התחתונה לרוב מתחילים לעבוד בשעה 9 ומסיימים סביב 5
כמעט בכל המקומות שעבדתי היו גמישים בשעות ואפשר לשחק עם זה ולהתחיל ולצאת יותר מוקדם
אין טירוף של שעות נוספות וכו
בראיה של משפחה צעירה זה שווה הרבה כסף ושקט נפשי במיוחד אם עובדים קרוב הביתה
אם העולם הזה מעניין אותך אתה תהנה
אם אתה עושה את זה רק בשביל טייטל "מהנדס" בשביל למקסם את משכורת וכי התנאי קבלה שלך לא מאפשרים מדמח אז אולי זה לא מתאים לך
כן אפשרי באמת אחרי שנה ראשונה על סמך ציונים (מעל 75-80 בדרכ) לעבור לאיזה פקולטה שתרצה
וכן מה שלומדים בתואר בדרכ די רחוק ממה שעובדים בפועל
כך או כך ממליץ להתחיל לצלול לעולם הזה, תו"כ הלימודים להתעניין וגם לפזול לעוד פקולטות ולעבוד בתחום/ תחומים ותמיד תמיד אפשר לשנות
אני בשנה השניה שלי עבדתי שנה במחקר בפקולטה של פיסיקה (בתחום האסטרופיזיקה) במשהו שמאוד עניין אותי, בסוף אחרי שנה של עבודה הבנתי שזה לא מה שחשבתי ופחות מושך אותי ודווקא הנדסה פרופר של לתכנן דברים ולפתור בעיות זה מה שמעניין אותי

ממליץ לא להסתמך על טבלאות שכר באינטרנט , הם לרוב יחסית מדייקות אבל יהיה לך קשה לקלוע לתת תחום הנכון ולמקצוע שאתה תעבוד בו
תדבר עם בוגרים ומהנדסים וזה יתן לך תמונה יותר מלאה...

אני התחלתי בגיל 26 הנדסת מכונות ולמען האמת אכלתי סרטים מהצד השני של אסיים תואר בגיל 30 מי יקח אותי. לכן משהו כמו להתחיל בגיל 23/24 נשמע לי הכי טוב.
אני התחלתי ללמוד מכונות בגיל 24 והייתי יחסית בין הבוגרים (ביחד עם האנשי קבע) ודווקא התחברתי יותר לעתודאים הצעירים
אין באמת גיל נכון, מסכים שקצת בגרות אישית עוזרת לקבל פרופורציות
בכל מקרה אתה לא מחפש בגיל 30 עבודה אלה בגיל 28 באמצע התואר!!!
אם תסיים את התואר בלי ניסיון זה לא ישנה אם תיהיה בן 30/28/26 יהיה לך קשה למצוא עבודה ראשונה

1. אני מצטער על הבוטות, אבל כנס לפרופורציות. אין לך מה להרגיש אבוד, כנראה שבעוד 15 שנה ההחלטה אם להתחיל ללמוד באוקטובר 21 או 22 תהיה חסרת כל משמעות בחיים שלך. אתה במצב מצוין מבחינה פיננסית, כנראה טוב מ-99% מבני גילך (שרובם גם בגיל 28 לא יגיעו לשווי הנוכחי שלך).
2. אם השיקול שלך הוא נטו כלכלי, עדיף לך להתחיל את התואר מוקדם יותר. לא כתבת כמה אתה מרוויח כרגע, אני מניח שאם לא כתבת זה לא משהו מיוחד. עדיף לך ללמוד מוקדם יותר כדי שתוכל להתחיל להרוויח משכורת גבוהה מוקדם יותר.
3. מצד שני, אולי יש דברים שאתה רוצה להספיק לפני שאתה מתחיל ללמוד? במה אתה רוצה להתפתח באופן אישי (לא במובן הפיננסי)? מעניין אותך לטייל? ה3-4 שנים יהיו אינטנסיביות (נכון שאם תהיה תלמיד מצוין [בלי מועדי ב'] אכן יהיו לך 3-4 חודשי חופש בשנה, אבל עדיין) ויש לך פריווילגיה לדחות בעוד שנה כי אתה עדיין צעיר. גם אם "תצא לחופש כלכלי" בגיל 38 ולא בגיל 40.
4. למה בחרת בהנדסת מכונות על פני הנדסת חשמל / מדעי המחשב (בהנחה שזו בחירה שלא קשורה לאילוצים של תנאי קבלה)? אני לא אומר שזה פחות או יותר טוב, רק שואל מה השיקול שלך. האם דיברת עם בוגרים של התואר?
בסוף שיניתי את דעתי. ירדתי מהנדסת מכונות ושואף למדמ״ח/הנדסת חשמל. החלטתי לתת לזה צ׳אנס. פסלתי את שני המקצועות האלה ישר מפני שבחיים שלי לא עסקתי בתכנות.
ומתכנן להתחיל ללמוד באוניברסיטת בר-אילן, לא בתל אביב. אם אבחר בתל אביב, זה רק בתנאי שאלך למכונות ואקבל 85+ בשנה הראשונה ואז אעשה אעבור משם להנדסה אחרת, אבל לא רוצה לקחת את הסיכון.
אבל האמת היא שאני עדיין לא סגור על זה במאה אחוז ובתסביכים. אני כלכך חושש מהתואר כי אני לא רואה את עצמי עובד בהייטק (במיוחד מתואר כמו הנדסת חשמל או מדמח).
למרות שיש לי ראש ריאלי, אני לא יודע עד כמה טוב אני אהיה. אין לי מושג מה אני רוצה. אני כלכך פוחד לשרוף את השנים האלה. במיוחד השנים המוקדמות של החיים שלי. חשבתי אפילו על לקחת קורס ב20 אלף שקל לכמה חודשים בתחום כלשהו שקשור להייטק, אבל זה סך הכל תעודה שלא שווה כלום. בקיצור אין לי שמץ של מושג מה לעשות.
כרגע אני רק לומד כל השקעות (בין אם זה בשוק ההון, נדלן וכו׳) ומשקיע במניות. ובעיקר עובד. חוץ מזה, אין לי שום דבר. מרגיש פשוט אבוד. ואני יודע שאני סך הכל בן 20, אבל מה שאני הכי לא אוהב זה שאומרים לי ״אתה סך הכל בן 20, כל החיים עוד לפניך״. הזמן טס ככ מהר. מבחינתי, אם אתה רוצה משהו, אתה צריך לעשות אותו עכשיו ולא לחכות עם זה. עכשיו. עכשיו. עכשיו. בלי לדחות את זה.
בקיצור אני בתסביכים..
ותודה רבה על התגובה שלך.

בסוף שיניתי את דעתי. ירדתי מהנדסת מכונות ושואף למדמ״ח/הנדסת חשמל. החלטתי לתת לזה צ׳אנס. פסלתי את שני המקצועות האלה ישר מפני שבחיים שלי לא עסקתי בתכנות.
ומתכנן להתחיל ללמוד באוניברסיטת בר-אילן, לא בתל אביב. אם אבחר בתל אביב, זה רק בתנאי שאלך למכונות ואקבל 85+ בשנה הראשונה ואז אעשה אעבור משם להנדסה אחרת, אבל לא רוצה לקחת את הסיכון.
אבל האמת היא שאני עדיין לא סגור על זה במאה אחוז ובתסביכים. אני כלכך חושש מהתואר כי אני לא רואה את עצמי עובד בהייטק (במיוחד מתואר כמו הנדסת חשמל או מדמח).
למרות שיש לי ראש ריאלי, אני לא יודע עד כמה טוב אני אהיה. אין לי מושג מה אני רוצה. אני כלכך פוחד לשרוף את השנים האלה. במיוחד השנים המוקדמות של החיים שלי. חשבתי אפילו על לקחת קורס ב20 אלף שקל לכמה חודשים בתחום כלשהו שקשור להייטק, אבל זה סך הכל תעודה שלא שווה כלום. בקיצור אין לי שמץ של מושג מה לעשות.
כרגע אני רק לומד כל השקעות (בין אם זה בשוק ההון, נדלן וכו׳) ומשקיע במניות. ובעיקר עובד. חוץ מזה, אין לי שום דבר. מרגיש פשוט אבוד. ואני יודע שאני סך הכל בן 20, אבל מה שאני הכי לא אוהב זה שאומרים לי ״אתה סך הכל בן 20, כל החיים עוד לפניך״. הזמן טס ככ מהר. מבחינתי, אם אתה רוצה משהו, אתה צריך לעשות אותו עכשיו ולא לחכות עם זה. עכשיו. עכשיו. עכשיו. בלי לדחות את זה.
בקיצור אני בתסביכים..
ותודה רבה על התגובה שלך.
כנראה שזה החלטות שאתה צריך לעשות עם עצמך, ואין החלטה נכונה ב100 אחוז
יש כאלה שלא משנה מה יבחרו הם ימצאו את הנק עניין בתחום ויהיו מאושרים בכל מקצוע
ויש כאלה שבדיוק ההפך ותמיד יחשבו שהדשא של השכן יותר ירוק

בפועל מה מתאים לך יותר, רק אתה יודע (יש מבחנים ומכונים שיכולים לעזור לך ולהגיד לך למה אתה יותר מתאים (לא בהכרח שאתה יותר תהנה בו פשוט מה הנתונים שלך יותר מסתדרים איתו) אבל קשה להם לדעתי להפריד בין ההנדסות השנות אז לא יודע אם מומלץ)

לדעתי יש לך 2 אפשריות
א. דחה בשנה אחת, זה לא מאוד משמעותי בטווח הרחוק ואולי יעזור לך להגיע בלב שלם (בונוס נוסף זה אולי הקורונה שתעלם עד אז ולפחות בהחלטה לדעתי עדיף פחות שיעורים בזום ויותר שיעורים בכיתה ולדבר עם החברים)
ב. צלול למים, לא משנה באיזה הנדסה, כמו שאמרת אחרי שנה אתה יכול לעבור אם זה מה שתחליט, בשנה הראשונה תנסה לקחת ככך האפשר קורסים של הפקולטה בשביל לראות אם זה מעניין אותך
> יש קורסים של מבוא, אני עשיתי בסמסטר הראשון קורס מבוא להנדסת מכונות וקורס בשפת C. למרות שאת שניהם סיימתי ציונים מעולים (זה לא קשה הם יחסית קלים כי הם מבוא) הבנתי שהנדסת מכונות זה מה שעושה לי את זה וגרם לחכות לשיעורים ולמטלות בעוד שפת C שבמקרה הטוב היה בסדר....
אבל שוב זה אני יכול להיות שלך זה יהיה המסקנה ההפוכה

בהצלחה!
ותזכור אתה לא מתלבט עכשיו בין עריכת דין לרפואה, סהכ הבחירות שלך בין מקצועות מאוד דומים וחופפים ולא מעט מהנדסי מכונות עובדים בתחום האלקטרוניקה והמחשוב ולהפך...

כנראה שזה החלטות שאתה צריך לעשות עם עצמך, ואין החלטה נכונה ב100 אחוז
יש כאלה שלא משנה מה יבחרו הם ימצאו את הנק עניין בתחום ויהיו מאושרים בכל מקצוע
ויש כאלה שבדיוק ההפך ותמיד יחשבו שהדשא של השכן יותר ירוק

בפועל מה מתאים לך יותר, רק אתה יודע (יש מבחנים ומכונים שיכולים לעזור לך ולהגיד לך למה אתה יותר מתאים (לא בהכרח שאתה יותר תהנה בו פשוט מה הנתונים שלך יותר מסתדרים איתו) אבל קשה להם לדעתי להפריד בין ההנדסות השנות אז לא יודע אם מומלץ)

לדעתי יש לך 2 אפשריות
א. דחה בשנה אחת, זה לא מאוד משמעותי בטווח הרחוק ואולי יעזור לך להגיע בלב שלם (בונוס נוסף זה אולי הקורונה שתעלם עד אז ולפחות בהחלטה לדעתי עדיף פחות שיעורים בזום ויותר שיעורים בכיתה ולדבר עם החברים)
ב. צלול למים, לא משנה באיזה הנדסה, כמו שאמרת אחרי שנה אתה יכול לעבור אם זה מה שתחליט, בשנה הראשונה תנסה לקחת ככך האפשר קורסים של הפקולטה בשביל לראות אם זה מעניין אותך
> יש קורסים של מבוא, אני עשיתי בסמסטר הראשון קורס מבוא להנדסת מכונות וקורס בשפת C. למרות שאת שניהם סיימתי ציונים מעולים (זה לא קשה הם יחסית קלים כי הם מבוא) הבנתי שהנדסת מכונות זה מה שעושה לי את זה וגרם לחכות לשיעורים ולמטלות בעוד שפת C שבמקרה הטוב היה בסדר....
אבל שוב זה אני יכול להיות שלך זה יהיה המסקנה ההפוכה

בהצלחה!
ותזכור אתה לא מתלבט עכשיו בין עריכת דין לרפואה, סהכ הבחירות שלך בין מקצועות מאוד דומים וחופפים ולא מעט מהנדסי מכונות עובדים בתחום האלקטרוניקה והמחשוב ולהפך...
הנדסה זה בדוק, רק לא סגור על איזו הנדסה. וכמו שאמרתי, אני לא רוצה למשוך עוד שנה. רוצה להתחיל את זה כמה שיותר מוקדם ולסיים כמה שיותר מוקדם.
ישלי ראש מאד ריאלי והציונים שלי בתיכון במצמטיקה 5 יחידות הוא 90, פיזיקה 5 יחידות 86 ובהומאניים נפלתי. אני לא יודע עד כמה הציונים האלה משקפים משהו, אבל אני יודע שיש לי ראש ריאלי. מאד התחברתי למתמטיקה בתיכון. מה שאני לא סגור עליו, זה התכנות. בחיים שלי לא נגעתי בתכנות, אני לא יודע מזה תכנות, פשוט כלום.
אנשים שהולכים למדמח/חשמל/הנדסת מחשבים לומדים תכנות מגיל צעיר ומתחברים לזה. אתה מאמין שאפשר להצליח במקצועות האלה גם אין לי רקע בכלל?

אנשים שהולכים למדמח/חשמל/הנדסת מחשבים לומדים תכנות מגיל צעיר
ממש לא. רוב האנשים רק למדו מדמ"ח בתיכון, או התעסקו בזה בצבא. ויש גם כאלה שמגיעים בלי רקע בכלל.
לא צריכים להיות לך רגשי נחיתות בגלל זה. אתה לא חייב לאף אחד כלום. תיקח מבוא למדמ"ח. לא אהבת? אל תלמד. אהבת? מעולה, עכשיו יש לך זיקה לתחום. אני חושב שאפילו בהנדסת מכונות/רפואי יש את הקורס הזה.

נערך לאחרונה ב:
ממש לא. רוב האנשים רק למדו מדמ"ח בתיכון, או התעסקו בזה בצבא. ויש גם כאלה שמגיעים בלי רקע בכלל.
לא צריכים להיות לך רגשי נחיתות בגלל זה. אתה לא חייב לאף אחד כלום. תיקח מבוא למדמ"ח. לא אהבת? אל תלמד. אהבת? מעולה, עכשיו יש לך זיקה לתחום. אני חושב שאפילו בהנדסת מכונות/רפואי יש את הקורס הזה.
הקטע המבאס הוא, זה שאם אלך ללמוד מדמח/חשמל, זה לא כי אני אוהב את התחום, אלא בגלל יותר המשכורות והתנאים. אני מרגיש ככ רע שאני אומר את זה. כולם אומרים ״לך תלמד משו שאתה אוהב״, אז לי ספציפית אין משהו שאני אוהב. כרגע אני בן 20, ואין לי משהו ספציפי שאני אוהב או מתחבר אליו. אני רק זוכר את עצמי בתיכון שהתחברתי למתמטיקה ולמקצועות הריאליים ולכן אני רוצה הנדסה. זה הכל.
חוץ מזה, אני פשוט לא יודע מה אני רוצה ואוהב. שום דבר לא מעניין אותי. פשוט כלום.

הקטע המבאס הוא, זה שאם אלך ללמוד מדמח/חשמל, זה לא כי אני אוהב את התחום, אלא בגלל יותר המשכורות והתנאים. אני מרגיש ככ רע שאני אומר את זה. כולם אומרים ״לך תלמד משו שאתה אוהב״, אז לי ספציפית אין משהו שאני אוהב
אתה לא אוהב כסף? :>
רוב האנשים, אפילו 'הפריבילגים' כאן בפורום, לא אוהבים את העבודה שלהם.
בכל זאת יש הבדל בין לסבול בגלל השגרה והדברים הפחות כיפים ולעשות משהו שכל יום בבוקר אתה סובל מלחשוב עליו.
מה עם תחום מדעי?

אנשים שהולכים למדמח/חשמל/הנדסת מחשבים לומדים תכנות מגיל צעיר ומתחברים לזה. אתה מאמין שאפשר להצליח במקצועות האלה גם אין לי רקע בכלל?
בהחלט.
זה לא ספורט אולימפי שצריך להתאמן אליו מגיל 0 כדי להצליח.
מספיקות כמה שנים בודדות של למידה והתנסות כדי להתמקצע בתחום הזה.
הקטע המבאס הוא, זה שאם אלך ללמוד מדמח/חשמל, זה לא כי אני אוהב את התחום, אלא בגלל יותר המשכורות והתנאים. אני מרגיש ככ רע שאני אומר את זה. כולם אומרים ״לך תלמד משו שאתה אוהב״, אז לי ספציפית אין משהו שאני אוהב. כרגע אני בן 20, ואין לי משהו ספציפי שאני אוהב או מתחבר אליו. אני רק זוכר את עצמי בתיכון שהתחברתי למתמטיקה ולמקצועות הריאליים ולכן אני רוצה הנדסה. זה הכל.
חוץ מזה, אני פשוט לא יודע מה אני רוצה ואוהב. שום דבר לא מעניין אותי. פשוט כלום.
ציטוט מאחד הפוסטים בבלוג:
רוב בני העשרים שאני מכירה פשוט לא חוו מספיק כדי לדעת במה הם טובים, איזה סוג עבודה מסב להם סיפוק מיוחד או באיזו סביבה הם פורחים.

לכן, ככלל, עדיף ללכת בעקבות ההזדמנות, ולא בעקבות הלב. ברוב המקרים הלב כלל לא יודע מה הוא רוצה.

מצאו עבודה כלשהי – גם אם היא בפירוש איננה משאת חלומותיכם. המטרה היא להרוויח כסף, לצבור ניסיון, מיומנויות וקשרים, ולהבין אם זהו סוג העבודה שתרצו בו גם בהמשך. אל תחששו להחליף קריירות בשלב מוקדם זה, עד שיתברר לכם במה אתם טובים. עדיף לחוות, לטעום ולגלות לפני שאתם נוטלים על עצמכם התחייבויות כמו משפחה וילדים שמגבילים את יכולת התמרון שלכם.
היא ממש צודקת פה. אין שום טעם (ואפילו קצת מסוכן) להחליט עכשיו מה מעניין אותך בחיים ומה אתה רוצה לעשות עד גיל 60.
תהיה בטוח שגם אחרי גיל 30 כניראה שעדיין לא תדע מה התחום שלך (או שתחשוב שאתה יודע ואז העדפותיך ישתנו באורח פלא). בינתיים תהנה מהשכר הגבוה שמציע הייטק, ומעבודה שהיא מעניינת ומאתגרת אחת לחודשיים בערך (ככה זה הייטק...)
לבחור תואר על סמך השכר שמקבלים בוגריו, זה הדבר הנכון לעשות ובטח לא משהו להתבייש בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מרגיש אבוד... יומני מסע אישיים 29
ר שאלה\עזרה מרגיש אבוד שוק ההון 6
T יש לי הון להשקיע בדירה חדשה. אבל מרגיש תקוע נדל"ן 27
Q לכאורה יש לי די והותר.... אז למה אני מרגיש כל כך רע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 234
א מרגיש מרומה (אינטראקטיב ישראל) צרכנות פיננסית 18
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
M מרגיש מרומה (מחיר למשתכן) נדל"ן 31
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
Y מרגיש תקוע לאחרונה, אשמח לעזרתכם התפתחות אישית 9
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
ע פוליסה פיננסית - למה אני מרגיש שכולם דוחפים אותי לשם? שוק ההון 53
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
R מרגיש ריקנות יומיומית אוף טופיק 78
ל מרגיש שהכסף שולט לי בחיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
M מישהו ממשתתפי הפורום, יכול להעיד שהוא מרגיש שהוא מנצל וחווה את החיים במלואם? התפתחות אישית 63
ה סולידית, מרגיש לי שאת פיקטיבית אוף טופיק 21
I קצת אבוד - רוצה לגשת למכרז לראשונה נדל"ן 9
N בפרשת דרכים קצת אבוד אשמח להכוונה התפתחות אישית 4
N לא בלב שלם לגבי המקצוע שאני לומד, הנדסאי בניין בן 27 אוף טופיק 6
N בחירת מסלול השקעה פנסיה והשתלמות לשכיר בן 51 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב עצמאי בן 70, כדאי לפתוח השתלמות או פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ דוח למס הכנסה -בן זוג רשום במערכת צרופות לרווק פוסטים מאיכות נמוכה 2
S בן 16 - היכן כדאי לפתוח חשבון בנק? צרכנות פיננסית 1
Elliott ממוצע 83 מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה צריך עצה + שאלה על בן גוריון תואר שני התפתחות אישית 8
E מתלבט איך להשקיע- בן זוג אמריקאי מיסים 11
H בן 26, יומן שיתוף יומני מסע אישיים 11
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 27
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12

נושאים דומים

Back
למעלה