• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס ירושה בארה"ב - זה בכלל רלבנטי?

hoplite

משתמש סולידי
דירוג
16
יש כאן הרבה דיונים על מס ירושה ומתייחסים לזה כדבר מוגמר, אבל מישהו בכלל יודע אם זה נכון? אתמול דיברתי עם יועצת השקעות בבנק שלי והיא אמרה שמנסיונה לאנשים שאינם תושבי\אזרחי ארה"ב זה בכלל לא רלבנטי. הכסף מושקע דרך בנק ישראלי ולכן הממשלה האמריקאית לא נוגעת בו.

למישהו יש מידע אחר? אולי אפילו מראי מקום\דוגמאות?

אתמול דיברתי עם יועצת השקעות בבנק שלי והיא אמרה שמנסיונה לאנשים שאינם תושבי\אזרחי ארה"ב זה בכלל לא רלבנטי. הכסף מושקע דרך בנק ישראלי ולכן הממשלה האמריקאית לא נוגעת בו.
אני לא חושב שהיא יודעת על מה היא מדברת.
מס הירושה האמריקאי מאוד ברור והוא חל על כל אדם על פני כדור הארץ שמחזיק נכסים אמריקאיים.
הם אפילו ציינו מפורשות שהמס חל גם על אזרחים זרים שמחזיקים נכסים אמריקאיים בחשבונות בנק שאינם אמריקאיים כך שזה סותר את טענתה.

צורפו קישורים בפורום בעבר למקור המידע עצמו אז אתה יכול לחפש את הקישורים הללו (או סתם לקרוא את המקור בגוגל).

יש כאן הרבה דיונים על מס ירושה ומתייחסים לזה כדבר מוגמר, אבל מישהו בכלל יודע אם זה נכון? אתמול דיברתי עם יועצת השקעות בבנק שלי והיא אמרה שמנסיונה לאנשים שאינם תושבי\אזרחי ארה"ב זה בכלל לא רלבנטי. הכסף מושקע דרך בנק ישראלי ולכן הממשלה האמריקאית לא נוגעת בו.
בעיקרון היא צודקת אבל יש לציין שזה המצב כיום, מחר הממשלה שם כן יכולה לשנות את דעתה וכן להתחיל לגבות את העניין הזה.
לפי דעתי הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך מאד מהסיבה העיקרית שזה יפגע מאד באטרקטיביות של השוק המניות שלהם, בנוסף לעובדה שיש להם בעיה לדעת מתי אתה מת...
האם זה סיכון מסויים? בהחלט כן.

ככל שהכסף רחוק יותר מהאמריקאים כך קטן הסיכוי שהמס יגבה בפועל, אבל ע"פ חוק אתה חייב במס.
לדעתי, הסדר בסיכון יורד הוא:
חשבון בנק\ברוקר אמריקאי
חשבון בנק\בית השקעות ישראלי
חשבון IRA של קופת גמל או קרן השתלמות

אנחנו מפזרים את הכסף בין השלושה (לא באופן שווה), ולקראת הזקנה רוב הכסף כבר לא ישאר בברוקר הזר (אפשר להעביר ניירות ערך מברוקר זר לבית השקעות מקומי מבלי לממש \ לשלם מס רווחי הון).
הנחת העבודה שלי בכל מקרה היא שבנק \ בית השקעות בארץ כן יחייב במס הזה מכיוון שזה החוק וארה"ב לוחצת חזק על בנקים לציית לחוק (ראה פרשת העלמת המס בבנק לאומי). יכול להיות שבפועל זה לא נגבה היום, אבל מאד יכול להיות שמחר תגלה שכן, או שאולי אוכפים את זה רק על חשבונות מגודל מסויים.
לא הייתי בונה את אסטרטגיית ההשקעה שלי על אמירה של בנקאית בבנק.

לא הייתי בונה את אסטרטגיית ההשקעה שלי על אמירה של בנקאית בבנק
האמת? זה מחריד לשמוע בנקאית בבנק על מס ירושה אמריקאי כאילו היה מדובר על איזה דבר ערטילאי שלא יכול להתקיים.
מצד שני, אם לא אקשיב למישהו שאמור להיות מומחה בתחום הבנקאות, למי כן אקשיב?

אם אתה לוקח את עצמך כמומחה, נהדר ושילכו כולם לחפש.
אם אתה לא, אתה מחפש מישהו שתהיה מוכן לשלם לו כדי שייתן תובנות שיחסכו/יעשו לך כסף.
אני משתמש במונח "בנקאית" לחלופין ככלכלנית או יועצת השקעה (כמובן שזה לא מחייב שהיא כזו).
כלקוח הבנק שלא מבין דבר בהשקעות, ועוד איך הייתי בונה את אסטרטגיית ההשקעות שלי על אמירה של בנקאית, זה בדיוק מה שמחריד אותי בכל הסיפור, שהיא לא יודעת על מה היא מדברת.

הלקוחות התמימים לא מודעים בכלל שמוכרים להם לוקשים, זה מטריד אותי מאוד.

הלקוחות התמימים לא מודעים בכלל שמוכרים להם לוקשים, זה מטריד אותי מאוד.
זה אכן בעיה, אבל חובה להבין שמדובר בגוף עם ניגוד אינטרסים ש"מייעץ" לך. עד עכשיו כל העצות שקיבלתי היו מזיקות לתיק שלי ובאו מעמדה של הבנק רוצה לדחוף לי משהו ולא ממקום של הבנה אמיתית של הצרכים שלי וייעוץ שתורם לצרכים הללו.

אין לי בעיה עם אינטרסים, יש לי בעיה כשאנשים בבנק נותנים מידע שאינו נכון.
יש הבדל בין לכוון לקוח למוצרים של הבנק לבין לשקר לו בפנים.

לא יודע אם היא הטעתה אותו בכוונה (פלילי) או סתם מתוך בורות, בכל מקרה, הדבר הזה מחייב בדיקה.

טוב, לפי הטבלה המצורפת (נלקחה מדו"ח של קרדיט סוויס ב-https://www.credit-suisse.com/media/pb/docs/us/privatebanking/services/summary-non-resident-aliens.pdf) עושה רושם שמניות, אך לא כל האג"חים, נתונות למס ירושה אמריקאי. יש פה גם איזה אספקט של מס הכנסה שלא נכנסתי אליו.

d2Qbd1M.png

אך לא כל האג"חים, נתונות למס ירושה אמריקאי. יש פה גם איזה אספקט של מס הכנסה שלא נכנסתי אליו.
גם לא כל המניות, רק מניות שהם US SITUS, וגם זה כאמור תאורטי בלבד.

ברור שמבחינת החוק היבש אזרח ישראלי (לא אמריקאי) שמחזיק בנכסים אמריקאים (למשל, ETF) מחוייב במס ירושה גבוה.
מספר רואי חשבון שהתייעצתי איתם אומרים: "כן, אבל פרקטית זה לא קורה". אני לא יודע כמה סטטיסטיקות יש לכל אחד, אבל כן קיימת תופעה בארץ של אמונה שהאמריקאים לא אוכפים את החוק הזה לאזרחים לא אמריקאים. יכול ליהיות שבעתיד זה ישתנה. בניגוד לזה, יש כמובן רואי חשבון שמתפרנסים מהעניין הזה, והם יזהירו אותך שהאמריקאים כבר בדרכם אליך עוד לפני תהליך הגסיסה... (לא רוצה לפרסם שמות. תחשפו בגוגל קל לגלות אותם).
אני ברמה האישית כן מתייחס לזה ברצינות, כי טיעון כמו: "נכון זה החוק, אבל אף אחד לא אכף את זה עד היום" - עלי לא מקובל.
מצד שני, אני כן חושב שאם תהיה אכיפה בישראל, זה יעשה הרבה רעש ואני משוכנע שנשמע על זה בתקשורת הכלכלית.
אני לא מייעץ ולא יועץ.

אני לא יודע כמה סטטיסטיקות יש לכל אחד

כבר כתבתי את זה באחד משירשורי הענק על מס ירושה, אבל הנה זה שוב:
Based on the IRS statistics for 2013, only a total of 190 NRA tax returns were filed and only 154 of them were taxable returns.

מתוך הלינק הזה:
http://blogs.angloinfo.com/us-tax/2014/11/10/us-estate-for-nonresident-alien-individuals/

כך שמי שרוצה להסתמך רק על סטטיסטיקה (מעט לא מעודכנת) יכול בלב שלם להתעלם מהסיכון הזה. אני אישית לא מתעלמת כי אני מאמינה שארצות הברית יכולה להחליט כן לאכוף את החוק ברגע אחד, ואם היא מחליטה היא מסוגלת להכריח את המוסדות הפיננסים בעולם לתת לה את הנתונים הדרושים לשם כך. כולל רטרואקטיבית למי שכבר מת.

כולל רטרואקטיבית למי שכבר מת.
no offense אבל זה נשמע לי הנפצה.
עד כמה שאני מבין, מדובר על מס עזבון שחל על עזבונו של הנפטר ולא כמו שהוא מכונה מס ירושה שחל על היורשים.
לכן, מרגע שניתן צו ירושה והעזבון חולק, אי אפשר לגבות ממנו מס. היורשים לא חייבים במס ולכן לארה"ב לא יכולה להיות שום דרישה מהם.
על מנת לגבות את המס, צריך להתערב בתהליך המשפטי של צו הירושה.

מחזק את ה @סולידי , זה בלתי אפשרית פרקטית.
איך ייקחו את המס אחרי שהוא חולק בין 10 אנשים (ילדים\נכדים וכו') שכל אחד מהם השתמש בכסף בשביל לשלם משכנתאות וגני ילדים וכו'

אם למר ז"ל יש תיק בשווי בשווי מיליון דולר ב IB, איך בדיוק יקבלו הנישומים (יורשים) את הירושה הזו כאשר אף אחד לא יודע מה הסיסמה/שאלות ביטחון שמר ז"ל הגדיר? אני מתאר לעצמי ש IB צריכים להתערב במקרה כזה ועכשיו השאלה היא מה היחס שלהם לחוק הזה.

אם למר ז"ל יש תיק בשווי בשווי מיליון דולר ב IB, איך בדיוק יקבלו הנישומים (יורשים) את הירושה הזו כאשר אף אחד לא יודע מה הסיסמה/שאלות ביטחון שמר ז"ל הגדיר? אני מתאר לעצמי ש IB צריכים להתערב במקרה כזה ועכשיו השאלה היא מה היחס שלהם לחוק הזה.
במקרה כזה אני מנחש שבסבירות של 99% IB יקיימו את החוק כלשונו ולאחר שהיורשים יוכיחו כי האדון אכן ז"ל וכי הם האכן היורשים כחוק, הם יגבו מס ירושמה לפני שיעבירו להם את הכסף\חשבון.
אגב זה לדעתי גם לא משנה אם יש להם את הססמא - כי סיכוי טוב שמקרה של ריקון החשבון (או אפילו סתם משיכת כספים) IB ירצו לעשות בדיקה טלפונית מול בעל החשבון. עשו לי כבר כמה בדיקות טלפוניות שכאלו על הרבה הרבה פחות ממשיכת כספים מהחשבון.

כי סיכוי טוב שמקרה של ריקון החשבון (או אפילו סתם משיכת כספים) IB ירצו לעשות בדיקה טלפונית מול בעל החשבון
בביטריידר אמרו שעל מנת להוציא את הכסף, צריך רק סיסמה ואת התשובות לשאלות הביטחון.

לא לשכוח שמס הירושה מתחיל מעל רף של 60k $

למרבית הנישומים הצעירים לא יהיה ארוע מס או סכנה אמיתית , למבוגרים יש תיק גדול יותר הסיכון גדול יותר אבל גם בדרך כלל תיק מניות קטן יותר
(2 מליון שח בגיל פרישה שקול כנראה ל 600k מניות) אז בסך הכל הסיכון קטן יחסית
מי שיש לו סכומי כסף (מעל ה 600k שח) אחרים עדיף שיתיעץ עם עו"ד ויקים נאמנויות כדי לפתור את הבעיה במקום לנסות "לתחמן" את המערכת

במקרה כזה אני מנחש שבסבירות של 99% IB יקיימו את החוק כלשונו ולאחר שהיורשים יוכיחו כי האדון אכן ז"ל וכי הם האכן היורשים כחוק, הם יגבו מס ירושמה לפני שיעבירו להם את הכסף\חשבון.
עד כמה שידוע לי בארה"ב הרבה פחות נהוג לבצע ניכוי במקור, סומכים על האזרחים שידווחו וישלמו את המס. לכן סביר בעיני מה שכתבו כאן, הם נותנים את הכסף לא כי הם מתעלמים מהחוק אלא כי החוק לא מחייב אותם, הוא מחייב את בעל הנכסים.

עד כמה שאני מבין, מדובר על מס עזבון שחל על עזבונו של הנפטר ולא כמו שהוא מכונה מס ירושה שחל על היורשים.
לכן, מרגע שניתן צו ירושה והעזבון חולק, אי אפשר לגבות ממנו מס. היורשים לא חייבים במס ולכן לארה"ב לא יכולה להיות שום דרישה מהם.
על מנת לגבות את המס, צריך להתערב בתהליך המשפטי של צו הירושה.
מחזק את ה @סולידי , זה בלתי אפשרית פרקטית.
איך ייקחו את המס אחרי שהוא חולק בין 10 אנשים (ילדים\נכדים וכו') שכל אחד מהם השתמש בכסף בשביל לשלם משכנתאות וגני ילדים וכו'
1. צו ירושה וכולי הם דברים שקורים בישראל על פי החוק הישראלי. אני לא מתיימרת לדעת שממשלת ארה"ב תכבד אותם.
2. ואיך גובים חוב אחרי שמישהו השתמש בכל הכסף? גובים. בשביל זה יש הוצאה לפועל, הליכים משפטיים, וכדומה.
אני לא טוענת שזה סביר שזה יקרה, רק שזה יכול לקרות, וכך אני מתייחסת לזה. זה לא גורם לי לא להשקיע בנכסים אמריקאיים, אבל כן להיות מודעת לסיכון - למשל, להסביר אותו לבן זוגי שידע מה לעשות עם התיק אם אני על ערש דווי, להשקיע חלק מהכסף דרך קרנות איריות, לשלוט בבעלות כך שתקטין סיכון מס ירושה, ולעקוב באופן רצוף אחרי הנכסים החשופים כדי שאדע כמה סיכון יש לי. ניהול סיכונים.

מי שיש לו סכומי כסף (מעל ה 600k שח) אחרים עדיף שיתיעץ עם עו"ד ויקים נאמנויות כדי לפתור את הבעיה במקום לנסות "לתחמן" את המערכת
הקמת חברה שלך שסוחרת בשבילך עולה בקירוב 6 אלף ש"ח בשנה. זה 1% מ-600 אלף ש"ח. דמי ניהול די גבוהים... גם אם יש לך 6 מיליון זה לא זניח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
Ben Dover מס ירושה על אג"חים בארה"ב? שוק ההון 2
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
adamshalev סיכוי לביטול מס עיזבון (ירושה) בארה"ב ? צרכנות פיננסית 23
ס מס ירושה בארה"ב שוק ההון 6
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2