• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס ירושה בארה"ב - זה בכלל רלבנטי?

למה אתה חושב ככה? בגלל שכתוב "נכס"?
פסקה לפני זה היא מדברת על זה שזה תקף גם למניות.
הנכס הנדלני הביא את כל התיק לפתחו של ה IRS, אתה לא מצפה שהוא יוותר על הקינוח...

דיברתי אתמול עם בחור מ quantum (ניהול תיקי השקעות) לגבי נושא מס הירושה. הוא אמר לי שהוא ביצע משיכה אחת של סכום קטן (לטענתו 50$), אז התקשרו אליו לברר פרטים ולוודא שזה הוא וכו' וכך במידה והוא ירצה לבצע את המשיכה האמיתית, המערכת כבר "תכיר" אותו והמשיכה תהיה ללא בעיות.

עם המידע הזה התקשרתי לביטריידר כדי לוודא שאני יודע מה הפעולות ושם אמרו לי דברים אחרים לגמרי. יש 2 פעולות שצריך לבצע: המרת הדולרים לשקלים (לא חובה) והעברת הכסף לישראל. הם אמרו ש"אף אחד לא שואל שום דבר כי זה הכסף שלך אז מה אתה רוצה שישאלו?". המרה לשקלים ניתן לבצע רק מעל לסכום של 2000$.

את הפעולה הראשונה אפשר לבצע ב TWS - מישהו יודע איך? - לטענתם לוקח כ 3 ימי עסקים עד שרואים את הכסף בחשבון של IB
כשזה קורה, את הפעולה השניה אפשר לבצע ב account management ומשם אפשר להעביר את השקלים לחשבון הבנק בישראל (אין לי מושג מה קורה לחשבון הבנק כשמתים). זה לוקח כיומיים.
הם אמרו שעדיף להתקשר אליהם על מנת לבצע את כל הפעולות האלה כדי שלא יהיו פאשלות אבל אם אתם מתים, אפשר לתת יפוי כח לבני זוג/משפחה כך שהם יוכלו לעשות את הפעולות האלה. אין לי מושג מה יקרה בפועל אם חס וחלילה הנישום כבר לא ינשום.

לסיכום: אם אתם מתכננים למות, מעבר ללומר לבני הזוג/משפחה את התהליך למשיכת הכספים והסיסמאות השונות, תוודאו שיש מקום בפריזר להקפיא את הגופה שלכם עד שעוברים 5 ימים והכסף התקבל בחשבון הבנק. רק אז שידווחו לרשויות על מותכם בטרם עת.

לחילופין: אולי טראמפ יבטל את מס הירושה ובא לציון גואל.

לסיכום: אם אתם מתכננים למות, מעבר ללומר לבני הזוג/משפחה את התהליך למשיכת הכספים והסיסמאות השונות, תוודאו שיש מקום בפריזר להקפיא את הגופה שלכם עד שעוברים 5 ימים והכסף התקבל בחשבון הבנק. רק אז שידווחו לרשויות על מותכם בטרם עת.
לאט לך. שמעת על מקרה של אזרח ישראלי שנדרש לשלם מס ירושה בארה"ב על מניות שקיבל ירושה מאזרח ישראלי אחר, ללא אזרחות אמריקאית?
כשתשמע על זה, תתחיל לברר על מקררים.

את הפעולה הראשונה אפשר לבצע ב TWS - מישהו יודע איך? - לטענתם לוקח כ 3 ימי עסקים עד שרואים את הכסף בחשבון של IB
כשזה קורה, את הפעולה השניה אפשר לבצע ב account management ומשם אפשר להעביר את השקלים לחשבון הבנק בישראל (אין לי מושג מה קורה לחשבון הבנק כשמתים). זה לוקח כיומיים.
הנסיון שלי:
על מנת שאוכל באמת לדעת כמה זמן יקח, ביצעתי תרגיל "על רטוב" לפני שבוע ב IB
לקחתי כ 2000 $ (יצא כ 7590 ש"ח) המרתי אותם לשקלים
נכנסתי ל Account Manager --Funding
בדיוק כמו במסך של ההפקדה בחרתי את האפשרות Withdrawal
האפשרויות היו רבות, בחרתי באפשרות של העברת זהב לחשבון שהוא על שמי (כנראה שאין עמלה על זה), הזנתי את נתוני הבנק כולל ה SWIFT שזה קוד שמתקבל ע"י חיפוש שם של הבנק ומספר הסניף במערכת שלהם, ניתן לקבל אותו גם דרך האתר של הבנק אבל בחיפוש זה מצא לי אותו לבד
הזנתי את הסכום שרציתי למשוך וזה שמר את תבנית הפרטים לפעם הבאה
עשיתי זאת ב 16:00 שעון ישראל יום ד', הכסף היה בחשבון ב 8:00 שעון ישראל יום ה'
אני חייב לציין שהמניות שמכרתי באותו היום אפילו לא הספיקו "להבשיל" שלפי הברוקר זה 2-3 ימים, זה לא הפריע לכסף לעבור
במסך אחרי שהפרטים נשמרו צויין כי לוקח עד 2 ימים שהכסף עובר
במקום אחר באתר קראתי שזה יכול להגיע למקסימום 6 ימים, אני מתאר לעצמי בגלל שבת\חג\אי פעילות אחרת
באותו היום שלחתי העברת זה"ב עם הכסף חזרה ולמחרת (לא בדקתי לפני) השקלים שולשלו חזרה לחשבון הברוקר
2017 סוף סוף הגיעה :)

עריכה: שכחתי לציין שקיבלתי Confirmation Mail על מנת שאאשר את המשיכה ושזה אני, זה דרש סיסמא ואת ה Activation code שהגיע במייל

תודה על הפירוט, כששאלתי איך התכוונתי לשלב הראשון של ביצוע ההמרה עצמה את השלב השני ביצעתי על יבש.
הבנתי שיש טיקר usd.ils בתוכנת המסחר שלהם וככה אתה עושה את ההמרה, זה מה שגם אתה עשית?
באמת לקח 3 ימים לביצוע ההמרה עצמה, עד שראית את השקלים אצלך בחשבון של ביטריידר/IB?
אני מבין שמלבד אימייל עם קוד אישור (אחד להמרה ואחד להעברה), לא הייתה שום יצירת קשר איתך whatsoever? אני תוהה אם זה בגלל הסכום או סיבה אחרת.

אני חייב לציין שהמניות שמכרתי באותו היום אפילו לא הספיקו "להבשיל" שלפי הברוקר זה 2-3 ימים,
למה הכוונה בזה?

ושוב, תודה.

באמת לקח 3 ימים לביצוע ההמרה עצמה, עד שראית את השקלים אצלך בחשבון של ביטריידר/IB?
תוך 36 שעות (אני מעריך) כל התהליך הסתיים כאשר דולרים שהיו לי בחשבון בחו"ל ב IB סיימו את דרכם כשקלים בחשבון הישראלי (על שמי)
למה הכוונה בזה?
כדי שהמניות יחליפו ידיים לוקח להעיסקה להבשיל כ 2-3 ימים שבעצם המניות עדיין על שימך (לא באמת, אלא מצויינים על שמך) ולא על שם הקונה, בסיום התהליך המניות "מחליפות בעלים", קוראים לזה Settlement
מה שבעצם קרה וירטואלית, הברוקר כאילו נתן הלוואת גישור לכסות את ההמתנה
זה נקרא SMA (Special Memorandum Account)
טיקר usd.ils בתוכנת המסחר שלהם וככה אתה עושה את ההמרה, זה מה שגם אתה עשית?
רק ככה (אני עושה)

שוב, תודה. אז נשאר רק לתת יפוי כח למישהם שאני סומך עליהם :)

הנסיון שלי:
על מנת שאוכל באמת לדעת כמה זמן יקח, ביצעתי תרגיל "על רטוב" לפני שבוע ב IB
לקחתי כ 2000 $ (יצא כ 7590 ש"ח) המרתי אותם לשקלים
נכנסתי ל Account Manager --Funding
בדיוק כמו במסך של ההפקדה בחרתי את האפשרות Withdrawal
האפשרויות היו רבות, בחרתי באפשרות של העברת זהב לחשבון שהוא על שמי (כנראה שאין עמלה על זה), הזנתי את נתוני הבנק כולל ה SWIFT שזה קוד שמתקבל ע"י חיפוש שם של הבנק ומספר הסניף במערכת שלהם, ניתן לקבל אותו גם דרך האתר של הבנק אבל בחיפוש זה מצא לי אותו לבד
הזנתי את הסכום שרציתי למשוך וזה שמר את תבנית הפרטים לפעם הבאה
עשיתי זאת ב 16:00 שעון ישראל יום ד', הכסף היה בחשבון ב 8:00 שעון ישראל יום ה'
אני חייב לציין שהמניות שמכרתי באותו היום אפילו לא הספיקו "להבשיל" שלפי הברוקר זה 2-3 ימים, זה לא הפריע לכסף לעבור
במסך אחרי שהפרטים נשמרו צויין כי לוקח עד 2 ימים שהכסף עובר
במקום אחר באתר קראתי שזה יכול להגיע למקסימום 6 ימים, אני מתאר לעצמי בגלל שבת\חג\אי פעילות אחרת
באותו היום שלחתי העברת זה"ב עם הכסף חזרה ולמחרת (לא בדקתי לפני) השקלים שולשלו חזרה לחשבון הברוקר
2017 סוף סוף הגיעה :)

עריכה: שכחתי לציין שקיבלתי Confirmation Mail על מנת שאאשר את המשיכה ושזה אני, זה דרש סיסמא ואת ה Activation code שהגיע במייל
עכשיו תנסה להעביר 200K דולר ...
יש לי תחושה שתקבל שיחה אישית מנציג אנושי ולא הוראות בדוא"ל

זה בהחלט למה שאני מצפה
מקווה רק שתהיה קליטה בבית העלמין
אם הבנתי מטרת הניסוי היא לבדוק יתכנות של העברת כספים שקטה במקרה מוות.
אם זה לא מטריד אותך אז אין משמעות לתרגיל, שהיורשים ימוסו.
במידה וזה כן מטריד אותך-
שיחה של נציג אנושי עם יורשיך עשויה /עלולה להסתיים בתשלום מס ו/או דיווח על הונאה לרשות הפדרלית וחסימת החשבון.
כמובן שאם בת הזוג או הילד מתחזה לך כראוי הכל יעבוד,

בהצלחה

לחמוק מתשלום מס ירושה כחוק זו בעצם עבירה פלילית. מוזר לי שמשקיעים סולידים שוקלים את הדבר בקלות ראש.
כמו כל עבירה על החוק קיימת אפשרות סבירה שלא להיתפס אבל מי רוצה להכניס את עצמו למצב הזה?
מתוך קריאה בבלוג הבוגלהאדס הם ממליצים לכל המשקיעים הזרים להתרחק מאחזקת מניות אמריקאיות החייבות במס.
ניתן להשקיע באגחים אמריקאים בלי הגבלה, ניתן להשקיע במניות של חברות זרות בלי הגבלה וניתן להשקיע במניות אמריקאיות עד סך של 60,000 דולרים. כל זה בלי לעבור על החוק ובלי להיות חשוף למס ירושה ובלי לסבך את היורשים שלנו.

לחמוק מתשלום מס ירושה כחוק זו בעצם עבירה פלילית. מוזר לי שמשקיעים סולידים שוקלים את הדבר בקלות ראש.

+1

מתוך קריאה בבלוג הבוגלהאדס הם ממליצים לכל המשקיעים הזרים להתרחק מאחזקת מניות אמריקאיות החייבות במס.

תלוי באופק ההשקעה.
משקיע בן 30, בעל אופק השקעה משוער של 50 שנה יכול להיתקע עם קרנות איריות לאחר ששונתה אמנת המס והפכה לבלתי אטרקטיבית. לאדם כזה קרנות אמריקאיות עדיפות לדעתי.
למשקיע בן 65, בעל אופק השקעה משוער של כ-15 שנה, אולי מוטב עם קרנות איריות.

כמובן שאם בת הזוג או הילד מתחזה לך כראוי הכל יעבוד,
אתה צודק
למקרה שזה לא היה ברור, אפרט
יום המוות - הילדים: אבא מת, בוא נרוקן את כל החשבונות ונצפה לשיחה
יום הקבורה - הילדים: אנחנו מקווים שיש בבית העלמין קליטה כדי שהנציגים יוכלו להשיג אותנו בטלפון

בלי לעבור על החוק ובלי להיות חשוף למס ירושה ובלי לסבך את היורשים שלנו.
זה הפתרון הכי נכון משפטית להיום
מזל שאנחנו סתם זורקים דברים לאויר, יש עוד מספר רב של שנים (לרובנו) כדי לראות את המס הזה משתנה לטובה או לרעה
מה שבטוח שבחיי זה לא יהיה השיקול שלי אם לשים את הכסף במקום זול שיש בו מס ירושה, בכל מקום אחר יש גם חוקים שמשתנים
היום אני אלך על הזול, הדבר היחידי שאני יודע בוודאות לגביי מחר זה שבבוקר אשתה קפה

שיחה של נציג אנושי עם יורשיך עשויה /עלולה להסתיים בתשלום מס ו/או דיווח על הונאה לרשות הפדרלית וחסימת החשבון.
אם אני נותן יפוי כח לבת זוג/בן משפחה אזי זה לגיטימי לחלוטין. השאלה הגדולה היא האם השיחה היא מביטריידר או מ IB עצמם.

יש עוד מספר רב של שנים (לרובנו) כדי לראות את המס הזה משתנה לטובה או לרעה
טראמפ אמר שהוא רוצה לבטל את מס הירושה. הבעיה היא שהוא יכול לבטל, נכניס את כל המיליונים שלנו לארה"ב ובעוד 8 שנים ייכנס מישהו חדש שיחזיר את המס. מה נעשה אז? נמכור את הכל (בהפסד או תוך תשלום מס רווח הון)?

מה נעשה אז?
If you can't beat them, join them
אזרחות אמריקאית....
בעוד 8 שנים ייכנס מישהו חדש שיחזיר את המס
המשפט הזה נכון לכל מדינה שיש לך בה כסף, כולל מדינת ישראל ומספר השנים אפילו נמוך בהרבה
כמו שציינתי מקודם, לך היום על הזול, מחר תעשה חושבים (אחרי הקפה), הרי שינוי כזה במס יהיה מדווח המון זמן לפני כדי לבצע החלטות
נמכור את הכל (בהפסד או תוך תשלום מס רווח הון)?
אתה תמיד יכול לעשות פיזור גלובלי כדי להקל על המעבר של כסף גדול במכה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
Ben Dover מס ירושה על אג"חים בארה"ב? שוק ההון 2
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
adamshalev סיכוי לביטול מס עיזבון (ירושה) בארה"ב ? צרכנות פיננסית 23
ס מס ירושה בארה"ב שוק ההון 6
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2