• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבע הקריפטו לונה

• פותח הנושא Zorg
  • פורסם בתאריך
זו בעיה עקרונית ברשתות מבוססות Proof of Stake, בProof of Work זה אפשרי אבל סיפור קצת שונה. יש כל מני וריאנטים שעוזרים בסיפור הזה אבל טכנית כן. עכשיו תשאל אם מישהו רוצה לקחת הימור של כמה מיליארדים, ואללה לא יכול לענות על זה.
עוד משהוא שעלה לי לראש. מה כמות הכסף המינימלי שאפשר לעשות את זה. אם לדוגמא אני קונה 100 ביטקויין, פותח על ידי בוטים 10,000,000 ארנקים שכולם שלי כמובן. מתחיל לסחור בביטקוין שלי בין החשבונות הללו וכל הזמן מוריד את המחיר באפסילון. לכאורה תמיד יש לי את ה 100 אבל כל הזמן אני מוריד את המחיר. אפשרי ? ואותו דבר כמובן לכיוון השני. מעלה קצת את המחיר ולמעשה יש לי מכונה לייצור כסף.

דבר כזה כמובן לא אפשרי בכסף פיאט בגלל מספר החשבונות בנק שיהיה צורך לפתוח.

זה אפשרי באופן תיאורטי ? או שהבורסות ערוכות למנוע דבר כזה ? ואם אני מנהל הבורסה , לי זה אפשרי ?

נערך לאחרונה ב:
קטע מטורף הם מתחילים עכשיו בתכנית להחזיר את הערך לדולר, לא נכנסתי לפרטים אבל זה כולל הלוואה של הרבה ביטקוין, לבינתיים הטוקן שלהם עלה ב-1100%. פשוט לונה פארק למהמרים.

ממה שהבנתי הם דווקא מתכננים לזרוק את UST מהחלון, להנפיק 1 מיליארד לונה ולחלק לפי הקריטריונים פה.

העניין זה, מי בכלל רוצה לונה? ואם אין לו Stablecoin, והאפליקציה העיקרית על הבלוקצ'יין הייתה אנקור, אז מה הטעם בו?
עדיף שיחלקו את רזרבות הביטקוין שלהם ויעלמו מהמפה (בהנחה שהן עדיין קיימות איפשהו).

אפשר לדעת למה ? למה לא להחזיק פשוט דולר ? הרי המהות של המטבעות הללו זה שהם צמודים לדולר. למה לא פשוט להחזיק דולרים, לא מזומן אלא חשבון דולרי. חוץ מהסיבות האידיאולוגיות כמובן.

כי עם דולרים אתה לא יכול לקנות כלום מלבד בבורסה ריכוזית דרך אשראי/העברה בנקאית וכ'ו, רוב הזוגות במסחר בקריפטו גם בבורסה ריכוזית וגם בבורסה מבוזרת הם סטייבלקוין למטבע X.

אתה לא חושב שגם המטבע הזה ריכוזי מדי? או סיכון צג ג׳ מוגדל?
העובדה שהוא ריכוזי לא רלוונטית, אם כבר להפך, יש חברה ששומרת על הpeg שלו בכך שהיא שומרת רזרבות מזומן כדי שהערך שלו ישמר.
סיכונים יש בכל דבר זה עניין של עלות מול תועלת, גם להחזיק דולר זה מסוכן, עובדתית אתה מפסיד 2%-4% מהכסף שלך כל שנה אם אתה מחזיק דולרים, זה סיכון שאתה חי איתו...
אתה יודע להגיד מי הגוף שמלווה?
בטח Gemini

עוד משהוא שעלה לי לראש. מה כמות הכסף המינימלי שאפשר לעשות את זה. אם לדוגמא אני קונה 100 ביטקויין, פותח על ידי בוטים 10,000,000 ארנקים שכולם שלי כמובן. מתחיל לסחור בביטקוין שלי בין החשבונות הללו וכל הזמן מוריד את המחיר באפסילון. לכאורה תמיד יש לי את ה 100 אבל כל הזמן אני מוריד את המחיר. אפשרי ? ואותו דבר כמובן לכיוון השני. מעלה קצת את המחיר ולמעשה יש לי מכונה לייצור כסף.

דבר כזה כמובן לא אפשרי בכסף פיאט בגלל מספר החשבונות בנק שיהיה צורך לפתוח.

זה אפשרי באופן תיאורטי ? או שהבורסות ערוכות למנוע דבר כזה ? ואם אני מנהל הבורסה , לי זה אפשרי ?
אני מניח שיש פרסומים אקדמים על הנושא. אני לא יכול לענות על זה, אבל זה דיון מעניין. הניחוש שלי זה שאתה צריך המון ביטקוין.
מה שטוב בביטקוין (וחלק מהקריפטו האחרים) זה שמתקפה על הרשת לא משתלמת הרבה פעמים, ומן הסתם לא כל מתקפה תצליח, גם אם תיאורטית היא יכולה להצליח. יש המון פקטורים שיכולים לקרות - נניח שהרשת מזהה מתקפה ואז מחליטים לעשות fork לרשת לרשת ״חדשה״ לא כולל התוקף.

עוד משהוא שעלה לי לראש. מה כמות הכסף המינימלי שאפשר לעשות את זה. אם לדוגמא אני קונה 100 ביטקויין, פותח על ידי בוטים 10,000,000 ארנקים שכולם שלי כמובן. מתחיל לסחור בביטקוין שלי בין החשבונות הללו וכל הזמן מוריד את המחיר באפסילון. לכאורה תמיד יש לי את ה 100 אבל כל הזמן אני מוריד את המחיר. אפשרי ?
למה זה שאתה מוכר לעצמך ישפיע על המחיר?
כדי להשפיע אתה צריך למכור בבורסה - להציע לכל מי שרוצה לקנות ממך ביטקוין בזול. אז תצליח אולי להוריד טיפה את המחיר אבל תפסיד כסף כי מי שיקנה זה לאו דוקא הארנק השני שלך אלא מישהו אחר.
אם תנסה לקנות מחדש ביטקוין כדי להמשיך עם הקונץ תצליח לקנות פחות ממה שמכרת, עד שיגמר.

למה זה שאתה מוכר לעצמך ישפיע על המחיר?
כדי להשפיע אתה צריך למכור בבורסה - להציע לכל מי שרוצה לקנות ממך ביטקוין בזול. אז תצליח אולי להוריד טיפה את המחיר אבל תפסיד כסף כי מי שיקנה זה לאו דוקא הארנק השני שלך אלא מישהו אחר.
אם תנסה לקנות מחדש ביטקוין כדי להמשיך עם הקונץ תצליח לקנות פחות ממה שמכרת, עד שיגמר.
זה ענייין של הסתברות וכמות החשבונות שאתה פותח. תהיה הסתברות שאתה בעצם מוכר לעצמך בתזמון נכון. כלומר אתה תפסיד את הכסף בהסתברות מסויימת כמובן אבל זה ייקח זמן. ולכן זה תלוי בכמות הכסף ההתחלתית ומספר החשבונות שאתה פותח. ככל שאתה פותח יותר חשבונות ויש לך יותר כסף כך עולה ההסתברות שתוכל להשפיע על המטבע לאיזה כיוון שתרצה. (למשל אם כל הביטקוין בעולם אצלך ויש לך 100 מיליארד חשבונות אזי המקרה ברור וההסתברות לכשלון היא נמוכה)

זה ענייין של הסתברות וכמות החשבונות שאתה פותח. תהיה הסתברות שאתה בעצם מוכר לעצמך בתזמון נכון. כלומר אתה תפסיד את הכסף בהסתברות מסויימת כמובן אבל זה ייקח זמן. ולכן זה תלוי בכמות הכסף ההתחלתית ומספר החשבונות שאתה פותח. ככל שאתה פותח יותר חשבונות ויש לך יותר כסף כך עולה ההסתברות שתוכל להשפיע על המטבע לאיזה כיוון שתרצה. (למשל אם כל הביטקוין בעולם אצלך ויש לך 100 מיליארד חשבונות אזי המקרה ברור וההסתברות לכשלון היא נמוכה)
זה לא עובד לא בתיאוריה ולא בפרקטיקה.
נתחיל בזה שקנייה כזו מאסיבית של ביטקוין תעלה את המחיר דרסטית, אקט המכירה צריך לעבור בבורסה כדי להוריד את המחיר, אם אתה עובר בבורסה אתה משלם עמלה מה שאומר שאתה מפסיד כסף גם כאשר אתה כביכול קונה ומוכר לעצמך(דבר שהוא רחוק מבטוח), אתה צריך כמות אדירה של כסף נזיל בשביל לבצע דבר כזה ובסופו של דבר מה יוצא לך מזה? הורדת את הערך של ביטקוין ל0 הפסדת מאות מיליארדי דולרים ויש לך עכשיו 21 מיליון מטבעות ששווים ביחד 0 דולר נו ו...?
אגב גם בסיטואציה כזו - כל עוד אין לך שליטה של 51% מהצמתים ברשת אין לך שום שליטה על ביטקוין, הרשת פשוט תצביע על הארד-פורק לפני ה"התקפה" שלך ואתה תשאר בלי כלום עם מטבעות שאין לך מה לעשות איתם.

אגב גם בסיטואציה כזו - כל עוד אין לך שליטה של 51% מהצמתים ברשת אין לך שום שליטה על ביטקוין, הרשת פשוט תצביע על הארד-פורק לפני ה"התקפה" שלך ואתה תשאר בלי כלום עם מטבעות שאין לך מה לעשות איתם.
האם גורם כמו לדוגמה המשטר בסין יכול להתקין מליוני צמתים וכך להשתלט על הרשת?

האם גורם כמו לדוגמה המשטר בסין יכול להתקין מליוני צמתים וכך להשתלט על הרשת?
פעם אולי כן, היום כבר לא. מלבד לשרוף הון הם גם לא ירוויחו שום דבר מזה...
משהו קצת יותר "ריאלי" יהיה להחיל מתקפה של 51% מיינרים אבל בשביל זה הם יצטרכו לרכוש בערך 750,000 מיינרים בעלות כוללת של 7.5 מיליארד דולר(ועוד עשיתי להם הנחה, בכל זאת הם קונים בסיטונאות...) שיצרכו בערך 2.25879 GW בשעה...
ואז מה? הערך של ביטקוין ירד ל0 ברגע שזה יקרה, אין דרך שבה אתה גם שחקן רע וגם מרוויח כסף זה או שאתה שחקן רע ומפסיד כסף או שאתה שחקן טוב ומרוויח כסף ככה המערכת בנויה.

משהו קצת יותר "ריאלי" יהיה להחיל מתקפה של 51% מיינרים אבל בשביל זה הם יצטרכו לרכוש בערך 750,000 מיינרים בעלות כוללת של 7.5 מיליארד דולר(ועוד עשיתי להם הנחה, בכל זאת הם קונים בסיטונאות...) שיצרכו בערך 2.25879 GW בשעה...
ואז מה? הערך של ביטקוין ירד ל0 ברגע שזה יקרה, אין דרך שבה אתה גם שחקן רע וגם מרוויח כסף זה או שאתה שחקן רע ומפסיד כסף או שאתה שחקן טוב ומרוויח כסף ככה המערכת בנויה.
אם יאיים על יציבות מטבע או משטר עשרה מיליארד דולר ותחנת כח גרעינית צנועה זה כסף קטן למעצמה

העניין הוא לא רק להרוויח. אלא האם מדינה כמו סין יכולה דיי בקלות להוריד את הערך של המטבע הזה ל- 0. אם כן אזי יש בעיה. זה הכל. בנוסף אתה לא לוקח בחשבון את אפקט הריצה לבנק כאשר מטבע יתחיל לרדת.

העניין הוא לא רק להרוויח. אלא האם מדינה כמו סין יכולה דיי בקלות להוריד את הערך של המטבע הזה ל- 0. אם כן אזי יש בעיה. זה הכל. בנוסף אתה לא לוקח בחשבון את אפקט הריצה לבנק כאשר מטבע יתחיל לרדת.
זה לא "דיי בקלות" וגם לא מתקרב לזה. אם יש למדינה אינטרס לתקוף את ביטקוין היא חייבת להוציא את זה לפועל כמה שיותר מהר כי בכל יום שעובר זה נהיה יותר קשה, העובדה שזה לא קרה עד עכשיו מוכיחה עד כמה זה מסובך או שאין לשום מדינה אינטרס לעשות את זה. בכלל לא חישבתם פה זמן הקמה, כוח אדם, עלויות הקמה, עלויות תחזוקה, נדל"ן, חשבון חשמל, וכו' וכו'.

בנוסף ככל שביטקוין מתבסס הוא גם נהיה מוגן פוליטית. התפתחה סביבו תעשייה שלמה, הוא כבר חלק מהפנסיה של אנשים, הוא מטבע רשמי של 2 מדינות, וחברות ומשקיעים פרטיים השקיעו בו מיליארדים. אתה לא קם בוקר אחד ומפרק את כל העסק בלי לצפות לתגובה.

אתה לא קם בוקר אחד ומפרק את כל העסק בלי לצפות לתגובה.
סוגיה מעניינת. אחרי הכל זה חוקי כרגע לעשות את זה. בהנחה כמובן שזה אפשרי, למרות שכולנו מקווים שלא אפשרי.

סוגיה מעניינת. אחרי הכל זה חוקי כרגע לעשות את זה. בהנחה כמובן שזה אפשרי, למרות שכולנו מקווים שלא אפשרי.
כמובן שאפשרי, אבל יקר בטירוף (הרבה יותר מ-7.5 מיליארד דולר) ולא מורכב רק מבחינה טכנית אלא גם פוליטית. ביטקוין הוא גלובלי, תגרום לו לקרוס ותפתח חזית עם משקיעים מכל העולם שכוללים בתוכם קבוצות מאוד חזקות כמו פוליטיקאים, חברות גז וחשמל, מדינות קטנות (ולא רק קטנות אם נחשיב גם את טקסס לדוגמה שהיא מאוד פרו ביטקוין) ועוד רבים.

נערך לאחרונה ב:
העניין הוא לא רק להרוויח.
אז מה העניין אם לא להרוויח? הון כספי/פוליטי הוא בדיוק העניין, זה מה שאתה מפספס, אף אחד גם אם יכל(ושוב זו אופציה "ריאלית" בכוונה במירכאות) לעשות זאת לא רוצה לעשות זאת לא רק בגלל שזה לא פרקטי בעליל אלא גם כי ביטקוין תוכנן בצורה כזו שאין לך שום דבר להרוויח אם אתה משתתף רע במשחק הזה(או לכל הפחות, אם תהיה שחקן טוב תרוויח יותר מאשר להיות שחקן רע) - זה לא באג זה פיצ'ר של המערכת.

חוץ מזה כל מה שLibertad כתב לך נכון אבל העניין הוא לא האם אפשר או אי אפשר, תיאורטית הכל אפשרי.
העניין עם ביטקוין הוא "האם משתלם לך לעשות את זה" לא "האם אתה יכול לעשות את זה".

נערך לאחרונה ב:
כל הקריפטו שבעולם יכול מחר לרדת לאפס, וזה עדיין לא ישמיד ולו דולר אחד, זה רק שינה את ההתפלגות של הדולרים בין אנשים.
איך זה משנה את התפלגות הדולרים אם הדולר לא מחליף ידיים? סוחרים בקריפטו, לא בדולר.

איך זה משנה את התפלגות הדולרים אם הדולר לא מחליף ידיים? סוחרים בקריפטו, לא בדולר.
איך השגת את הקריפטו שלך? נתת משהו בתמורה בשביל לקבל אותו. בין אם זה שקלים, או דולרים או עזים, ערך עובד מיד ליד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
M מטבע Pi השקעות אלטרנטיביות 4
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11
A שונות אינפלציה בין מדינות כפונקציה של שערי מטבע אוף טופיק 20
שם משתמש בעייתי לבחור קרן כספית: פשוט להטיל מטבע? שוק ההון 38
י אינטרקטיב ברוקרס IBKR משלמים על מזומן ריבית שנתית של מעל 5% בעבור מטבע הריאל הסעודי( SAR). שוק ההון 2
ש אותו מדד - מטבע שונה שוק ההון 11
Level גידור מטבע שוק ההון 7
F השקעות מטבע דיגיטאלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z ביטקויין או כל מטבע קריפטו למה ? השקעות אלטרנטיביות 8
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
ה מטבע פאי פוסטים מאיכות נמוכה 8
א תשואה דולרית וגידור מטבע שוק ההון 1
Trevor נוסחאות לשערי מטבע - אקסל אוף טופיק 11
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
דאניל מטבע לתקופת הקורונה אוף טופיק 14