• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מולטי פמילי בגרמניה

• פותח הנושא OJD
  • פורסם בתאריך

OJD

משתמש רגיל
דירוג
129
ערב טוב,

אני כרגע בוחן מאוד ברצינות השקעת נדל"ן בגרמניה של יזם ישראלי ותוהה מה עוד הייתם ממליצים לבדוק.

מדובר על בניה חדשה של נכס מולטי-פמילי של מעל 100 דירות באחת הערים הגדולות בגרמניה.
האדמה והבנייה מצופים לעלות 19 מיליון יורו, הגיוס הוא של 5.6 מיליון יורו, יש כבר אישור הלוואה מהבנק של 12.6 מיליון דולר (65% LTC).
הסתכלתי על רקורד של השקעות קודמות של היזם, כולן נגמרו בזמן או לפני, וכולן הגיעו לתשואה המצופה או גבוה יותר.
יש השתתפות של הון עצמי בתנאים זהים. יש ניסיון בשוק המדובר, והבטחה כתובה של בנק גרמני גדול לבצע refinance שנתיים לאחר תחילת הבניה. יש בטחונות, שיעבוד מניות חברת ההחזקה, וערבות אישית של היזם.

בנוסף יש שני מסלולי תשואה שהשני הוא פחות מוכר לי.
1) הלוואה לשנתיים/שלוש עם ריבית קבועה של 10%-13% תלוי בגודל השקעה
2) הלוואה לשנתיים/שלוש עם ריבית קבועה של 8%, ובנוסף השתתפות בחלוקת רווחים 49% משקיעים / 51% יזם, עם ציפייה שזה יוסיף 7%-8% ל-8% ריבית, שיסתכם בציפייה לתשואה שנתית של 15%-16%.
במידה ובוחרים באופציה השנייה יש return of capital + preferred return לאחר שנתיים, אחרי ביצוע ה-refinance, וחלוקת רווחים לאחר סיום הבניה והמכירה, הצפי הוא 3 שנים.

תודה רבה.

מה המינימום להשקעה?
יש מוסדיים בהשקעה?
מה היא הריבית של ההלוואה הראשית?
מה הם דמי הניהול אותם גובה היזם מהפרוייקט?
במסלול #1 הריבית משולמת באופן שוטף או רק בסוף הפרוייקט?
במסלול #1 האם מקבלים שיעבוד שני?
במסלול #1 אם זה לא הולך כמצופה האם המלווה הראשי מסכים שנותני הלוואת המזנין יכנסו בנעלי היזם?

מה המינימום להשקעה?
יש מוסדיים בהשקעה?
מה היא הריבית של ההלוואה הראשית?
מה הם דמי הניהול אותם גובה היזם מהפרוייקט?
במסלול #1 הריבית משולמת באופן שוטף או רק בסוף הפרוייקט?
במסלול #1 האם מקבלים שיעבוד שני?
במסלול #1 אם זה לא הולך כמצופה האם המלווה הראשי מסכים שנותני הלוואת המזנין יכנסו בנעלי היזם?

תודה רבה.

מסלול 1# 75 אלף אירו, מסלול 2# 150 אלף
אין מוסדיים, הכל פרטי חוץ מפמילי אופיס אחד.
ההלוואה הראשית היא 3% ריבית
acquisition fee 5%
project mgmt. 2%
asset mgmt. 2%
אין תשלומים במהלך הלוואה במסלול 1#, הכל משולם בסוף ההלוואה, במסלול 2# יש החזר ממון + ריבית בסוף ההלוואה, וחלוקת רווחים במעמד המכירה.

תבשיעבוד שני? ביחס למה?
תוכל להסביר למה אתה מתכוון ב"יכנסו בנעלי היזם"? יש שיעבוד מניות של חברת ההחזקה בהתאם לגודל ההלוואה.

קראתי מספר פעמים. אני מבין את הסקפטיות.

מי הבעלים הנוכחי והאם יש לו קשר לחברה המשקיעה.

תודה. מעניין. על זה.

acquisition fee 5%
זה גבוה מאד, לא מקובל וניגוד אינטרסים מטורף, זה בעצם אומר שבאינטרס של היזם לשלם כמה שיותר על הנכס הנרכש.
אין מוסדיים, הכל פרטי חוץ מפמילי אופיס אחד.
אם ככה אין הוא מגייס ללא תשקיף? הוא עובר על החוק? למה אין מוסדיים בעסקה? זו עסקה קטנה מאד, 1-3 מוסדיים והוא סוגר עניין.
project mgmt. 2%
asset mgmt. 2%
איזה ASSET?!? הוא עוד לא נבנה! הוא גובה דמי ניהול על הפרוייקט ועוד דמי ניהול על הנכס? מי שמע על כזה דבר?
אין תשלומים במהלך הלוואה במסלול 1#, הכל משולם בסוף ההלוואה
מאד מאד לא מקובל, נתקלתי בזה רק בחברות ישראליות שמשווקות לפראייר המצוי הישראלי (NO OFFENSE).
תוכל להסביר למה אתה מתכוון ב"יכנסו בנעלי היזם"? יש שיעבוד מניות של חברת ההחזקה בהתאם לגודל ההלוואה.
שיעבוד על חברת ההחזקה זה כלום, אם יש כשל בהחזר ההלוואה ללווה הראשי הוא מעקל לך את הנכס וחברת ההחזקות אינה שווה דבר. בהלוואות מזנין פעמים רבות באים להסכם עם הלווה הראשי שאם יש דיפולט אז המזנין יכול להכנס בנעלי היזם, לשלם להם את הריבית ולהמנע מעיקול הנכס.
אם אתה משקיע ברמת הEQUITY אז לא חשוב לך, אם ברמת המזנין אז כן.

איזה ASSET?!? הוא עוד לא נבנה! הוא גובה דמי ניהול על הפרוייקט ועוד דמי ניהול על הנכס? מי שמע על כזה דבר?

דמי ניהול פרויקט project mgmt. 2% נשמעים נמוכים מאוד אני לרוב ניפגש בדמי ניהול פרויקט בשיעורים של 10% ל 5% ובהתאמה להקיקף הפרויקט העמלה הינה % על הוצאות בניה וסופט.

לגבי asset mgmt. 2% לא פגשתי במושג הזה בפרויקט בניה אננני מבין איזה צורך הוא משרת..

בנוגע ל
אם ככה אין הוא מגייס ללא תשקיף? הוא עובר על החוק? למה אין מוסדיים בעסקה? זו עסקה קטנה מאד, 1-3 מוסדיים והוא סוגר עניין.

מאחר ומדובר בסכום של כ 5M אשר חלק לא ידוע מאיתו מגוייס כהלוואה אשר להבנתי איננה שייכת לחוקי תשקיף בעניין ניירות ערך. והנותר אם שיווקו מוגבל ללא יותר מ 35 ניצעים או לחילופין ניצעים העומדים בדרישות התיקון לחוק מ 68 - אז אין דרישה בחוק לתשקיף. מה גם הכותב לא ציין אם ישנו תשקיף (הרבה קרנות בישראל מוציאות תשקיף גם כשהם לא מגיסות מוסדיים)

לגבי acquisition fee 5%
זה גבוה מאד, לא מקובל וניגוד אינטרסים מטורף, זה בעצם אומר שבאינטרס של היזם לשלם כמה שיותר על הנכס הנרכש.

אם היזם משקיע שותף באופן חלקי בהשקעה וכן כפי המתואר מרווחי הפרויקט. ברמות מוסיימות מאחר והוא נושא בעלויות אלו בצורה יחסית להשקעתו זה יכול לספק איזון לניגוד האינטרסים שהעלת
לעניות דעתי את גובה ה acquisition fee היתי יותר תולה בתמורת העסקה במרכיב הרכישה שאם מחיר הרכישה המשקף הנחה עמלת הרכישה תהא בפורפרציה למרכיב זה.

• אהבתי
Reactions: OJD
דמי ניהול פרויקט project mgmt. 2% נשמעים נמוכים מאוד אני לרוב ניפגש בדמי ניהול פרויקט בשיעורים של 10% ל 5% ובהתאמה להקיקף הפרויקט העמלה הינה % על הוצאות בניה וסופט.
10% לשנה? אין כזה דבר, אלא אם כן בא לך להפסיד מלא כסף. 2% לשנה זה מה שמקובל.
מאחר ומדובר בסכום של כ 5M אשר חלק לא ידוע מאיתו מגוייס כהלוואה אשר להבנתי איננה שייכת לחוקי תשקיף בעניין ניירות ער
הבנת לא נכון, בהחלט כן נכנס תחת הקטגוריה שמחייב תשקיף.
והנותר אם שיווקו מוגבל ללא יותר מ 35 ניצעים או לחילופין ניצעים העומדים בדרישות התיקון לחוק מ 68
נכון, הנחתי בגלל הסכומים הקטנים שהוא לא יכול בכלל להתקרב לסכום המבוקש מבלי לפנות להרבה יותר מ35 ניצעים אבל אין ודאות שזה המצב.
. מה גם הכותב לא ציין אם ישנו תשקיף (הרבה קרנות בישראל מוציאות תשקיף גם כשהם לא מגיסות מוסדיים)
מעט מאד, אפשר לספור על יד 1 וחציח את מספר הקרנות שהוציאו תשקיף, העלויות של זה הם מטורפות.
אם היזם משקיע שותף באופן חלקי בהשקעה וכן כפי המתואר מרווחי הפרויקט. ברמות מוסיימות מאחר והוא נושא בעלויות אלו בצורה יחסית להשקעתו זה יכול לספק איזון לניגוד האינטרסים שהעלת
אז הוא בעצם לא משקיע דבר בעסקה, כלומר הוא משקיע X ואני מבטיח לך שסכום X זה סכום מאד דומה למה לעמלת רכישה שלו, להכנס לעסקה עם מישהו שאין לו מה להפסיד (NO SKIN IN THE GAME) זה רעיון לא כ"כ טוב בלשון המעטה.
לעניות דעתי את גובה ה acquisition fee היתי יותר תולה בתמורת העסקה במרכיב הרכישה שאם מחיר הרכישה המשקף הנחה עמלת הרכישה תהא בפורפרציה למרכיב זה.
אל תשלה את עצמך, השוק בגרמניה עמוס במשקיעים וזה שוק של מוכרים, לא של קונים, הסיכוי שהנכס הנרכש נמכר בפחות ממחיר השוק (למה שמישהו יעשה כזה דבר) ויגיע לגברת כהן מחדרה בארץ ישראל הוא שואף ל0.

• אהבתי
אני כרגע בוחן מאוד ברצינות השקעת נדל"ן בגרמניה של יזם ישראלי ותוהה מה עוד הייתם ממליצים לבדוק.

מדובר על בניה חדשה של נכס מולטי-פמילי של מעל 100 דירות באחת הערים הגדולות בגרמניה.
האדמה והבנייה מצופים לעלות 19 מיליון יורו,
לא מבין כלום בהלוואות ובבנקים, אבל מבין קצת בבנייה ובגרמניה ועושה את החישוב הבא :
עלות בניה ממוצעת למ"ר בבניה למגורים בגרמניה לשנת 2018 לפי HOAI היא 1860 יורו (קבוצות מחירים 300 ו-400) . ניקח יחס ברוטו-נטו פנומנאלי ונוסיף עלויות נלוות ונגיע לעלות כוללת למ"ר מגורים של כ-2500 יורו .
נניח גודל דירות ממוצע של 75 מ"ר ונניח רק 100 דירות ונגיע, הפלא ופלא, ל-19 מליון יורו. נהדר. כל עוד הקרקע פנויה ולא מזוהמת, אין בעיות ביסוס, מי תהום, אתר בניה לא בעייתי ולא קורות קטסטרופות. אבל אנחנו אופטימים.
חסר משהו?
כן! הקרקע! עלות קרקע ממוצעת למ"ר מגורים בגרמניה עומדת על כ-500 יורו למ"ר, וזה ממוצע כולל חורים על הגבול עם פולין. אתה מדבר על אחת הערים הגדולות אז תוסיף 30-40% (בהנחה שלא מדובר בהמבורג, מינכן, שטוטגארט, פרנקפורט, אאוגסבורג, דיסלדורף או אינגולשטד, אז מדובר בכפולות).
בקיצור- בתקצוב של הפרויקט שלך חסרים לפחות 3 מליון יורו. עכשיו יש שתי אפשרויות
או שמדובר בשילוב של מגרש בעייתי עם איכות בניה נמוכה ביותר שמביאים לפרויקט שאכן עולה כמו שאומרים לך שעולה (ואז גם התשואה צריכה להיות מחושבת בהתאם),
או שהיזם רוצה להוציא את הפרויקט לדרך בכל מחיר, ואחרי שהפרויקט כבר יצא לדרך והמשקיעים כבר שקועים אפשר להתחיל לסובב את הסכין.

או שאני לא מבין על מה אני מדבר ולא ממליץ ולא מייעץ.

זה בעצם אומר שבאינטרס של היזם לשלם כמה שיותר על הנכס הנרכש
או שהיזם רוצה להוציא את הפרויקט לדרך בכל מחיר, ואחרי שהפרויקט כבר יצא לדרך והמשקיעים כבר שקועים אפשר להתחיל לסובב את הסכין.

אני מהמר שהיזם הוא הבעלים הנוכחי בקרקע והוא מממש את הרווח עליה כבר ברכישה הראשונית.

• אהבתי
ארץ עם ילודה שלילית עמוקה, ומהגרים מוסלמים רבים. אז מי צריך שם נדלן?
אני לא משקיע שם, ולא בגלל העבר.

ארץ עם ילודה שלילית עמוקה, ומהגרים מוסלמים רבים. אז מי צריך שם נדלן?
אני לא משקיע שם, ולא בגלל העבר.
באיזה מדינות אתה כן משקיע?

תודה רבה לכולם וסליחה על העיכוב במענה.

acquisition fee 5%

מבדיקתי זה על הצד הגבוה אבל לא מופרך. לרוב התחום הוא %2-%6 בהצעות רבות שנתקלתי בהם.

זו עסקה קטנה מאד, 1-3 מוסדיים והוא סוגר עניין.

אני לא יודע לגבי המוסדיים, החברה היא חברה גרמנית, היזם הוא ישראלי לשעבר, גר בגרמניה כבר הרבה שנים ואולי אין לו קשר עם מוסדיים ישראלים.

לאחר בירור לגבי עמלת ה-ASSET MGMT, מדובר בעצם ב-Disposition Fee, שנאסף רק במעמד מכירת הדירות.
ובהינתן שהיא העמלה המרכזית, אשר מתקבלת רק בהינתן סיום מוצלח של הפרויקט ומכירת הדירות, הפחד מ-De Facto חוסר SKIN IN THE GAME כבר לא מחזיקה בדיוק, מכיוון שה-SKIN נשאר ב-GAME עד מכירת הדירות, ויש תמריץ רציני להגיע לסוף הפרויקט.

אין תשלומים במהלך הלוואה במסלול 1#, הכל משולם בסוף ההלוואה - מאד מאד לא מקובל, נתקלתי בזה רק בחברות ישראליות שמשווקות לפראייר המצוי הישראלי (NO OFFENSE).

מבירור אפשר לקבל תשלום שנתי. בכל אופן אני מתמקד באופציה 2.

שיעבוד על חברת ההחזקה זה כלום, אם יש כשל בהחזר ההלוואה ללווה הראשי הוא מעקל לך את הנכס וחברת ההחזקות אינה שווה דבר. בהלוואות מזנין פעמים רבות באים להסכם עם הלווה הראשי שאם יש דיפולט אז המזנין יכול להכנס בנעלי היזם, לשלם להם את הריבית ולהמנע מעיקול הנכס.
אם אתה משקיע ברמת הEQUITY אז לא חשוב לך, אם ברמת המזנין אז כן.

לגבי הבטוחונות, אז בנוסף לשיעבוד מניות חברת ההחזקה, יש גם ערבות של נכסי היזם.
בנוסף בדקתי ויש אפשרות להכנס לנעלי היזם במידה של DEFAULT על ההלוואה הראשית של הבנק.
כל זאת למרות שסיכוי של DEFAULT הוא מאוד נמוך מכיוון שמדובר רק על תשלומי ריבית.

לפני שמדברים על מספרים, ממליץ להכיר טוב טוב את החוקים באזור, לא בגרמניה כמכלול, אלר באזור הזה נקודתית.

משהו ספיציפי שהיית מסתכל עליו? העיר היא אסן.

אני מהמר שהיזם הוא הבעלים הנוכחי בקרקע והוא מממש את הרווח עליה כבר ברכישה הראשונית.

הבעלים הקודם הוא יזם ישראלי בלא קשר ממשי אל היזמים הנוכחיים. הוא הגיע אל הנוכחיים והציע להם להתחלק 50/50 בפיתוח של הפרוייקט. הוא סורב ובמקום זאת הציעו לו 2.5מ ולהיות שותף שקט שמקבל %20 מרווחי היזם.

לא מבין כלום בהלוואות ובבנקים, אבל מבין קצת בבנייה ובגרמניה ועושה את החישוב הבא :

..

תודה רבה @KFC Uerdingen 05
הנחה אחת לא מדויקת שהביאה אותך ל19 מיליון, היא: 75 מ"ר לדירה.
הדירות המתוכננות בבניין המדובר הן בגודל של 40 מ"ר - 80 מ"ר, עם ממוצע של 50 מ"ר.
עם 50 מ"ר ושאר המספרים שרשמת, המספרים עובדים. מדובר בברוטו של כ-5,500 מ"ר.

אני לא יודע לגבי המוסדיים, החברה היא חברה גרמנית, היזם הוא ישראלי לשעבר, גר בגרמניה כבר הרבה שנים ואולי אין לו קשר עם מוסדיים ישראלים.
בגרמניה אין מוסדיים??? אין לקוחות כשירים? בארץ אין פמילי אופיסים ולקוחות כשירים? גם אין לו קשרים עם גברות כהן מחדרה, מה יותר פשוט לדעתך, ליצור קשר עם מוסדי/כשיר 1 או 2 או להקים מערכת שיווק משומנת וליצור קשרים עם עשרות גברת כהן מחדרה?
מבדיקתי זה על הצד הגבוה אבל לא מופרך. לרוב התחום הוא %2-%6 בהצעות רבות שנתקלתי בהם.
לא נתקלתי במעל 2% ולדעתי הסכום הראוי צריך להיות 0%.
יש גבול לכמה מהעוגה אפשר לאפשר לאכול, גם דמי רכישת נכס, גם דמי ניהול וגם אחוזים ניכרים מהרווח? זה חזירות ואני לא עושה עסקים עם חזירים.
ובהינתן שהיא העמלה המרכזית, אשר מתקבלת רק בהינתן סיום מוצלח של הפרויקט ומכירת הדירות, הפחד מ-De Facto חוסר SKIN IN THE GAME כבר לא מחזיקה בדיוק, מכיוון שה-SKIN נשאר ב-GAME עד מכירת הדירות, ויש תמריץ רציני להגיע לסוף הפרויקט.
אז אתה לא יודע מה זה SKIN, מה שאתה מתאר זה בעצם קבלת אופציה בתוך הכסף בחינם, SKIN IN THE GAME זה שהיזם אשכרה מוציא כסף, MONEY מזומני מהכיס ומשקיע בפרויקט ולא שום דבר אחר. אתה רוצה לראות שהוא אשכרה מסכן כסף כמו שאתה מסכן כסף שלך, לא שהוא במקרה הכי גרוע ירוויח פחות.
כלל אצבע שלי וכלל אצבע מומלץ לכולם: אל תעשו עסקים עם מישהו ששותף לרווחים שלכם אבל לא שותף להפסדים שלכם.
לגבי הבטוחונות, אז בנוסף לשיעבוד מניות חברת ההחזקה,
זה כלום.
גם ערבות של נכסי היזם.
מה זה אומר? שיעבוד ראשון בדרגה על נכסים? בספק.

• אהבתי
אז אתה לא יודע מה זה SKIN, מה שאתה מתאר זה בעצם קבלת אופציה בתוך הכסף בחינם, SKIN IN THE GAME זה שהיזם אשכרה מוציא כסף, MONEY מזומני מהכיס ומשקיע בפרויקט ולא שום דבר אחר. אתה רוצה לראות שהוא אשכרה מסכן כסף כמו שאתה מסכן כסף שלך, לא שהוא במקרה הכי גרוע ירוויח פחות.
כלל אצבע שלי וכלל אצבע מומלץ לכולם: אל תעשו עסקים עם מישהו ששותף לרווחים שלכם אבל לא שותף להפסדים שלכם.
מנסה להבין את החשיבות של Skin in the game על ידי השקעה בפרוייקט הספציפי על ידי היזם.
בדוגמא הזו, מדובר על הלוואה עם ריבית קבועה (במסלול 1 לגמרי. ובמסלול 2 לגבי ה 8%) עם ערבות אישית של היזם. לכאורה, מה שחשוב זה לדעת את השווי הנקי או "מה יש לו להפסיד". נניח שאתה יודע שיש לו נכסים אחרים כלשהם. מה ההבדל מבחינתך, אם הוא מכר אותם והכניס את המזומן להשקעה הזו או לא? אם הפרוייקט נכשל, הוא מפסיד אותו דבר.
(הבעייה הרצינית כאן שאין שעבוד מדרגה ראשונה על נכס, זה ברור לי)

מנסה להבין את החשיבות של Skin in the game על ידי השקעה בפרוייקט הספציפי על ידי היזם.
בדוגמא הזו, מדובר על הלוואה עם ריבית קבועה (במסלול 1 לגמרי. ובמסלול 2 לגבי ה 8%) עם ערבות אישית של היזם. לכאורה, מה שחשוב זה לדעת את השווי הנקי או "מה יש לו להפסיד". נניח שאתה יודע שיש לו נכסים אחרים כלשהם. מה ההבדל מבחינתך, אם הוא מכר אותם והכניס את המזומן להשקעה הזו או לא? אם הפרוייקט נכשל, הוא מפסיד אותו דבר.
(הבעייה הרצינית כאן שאין שעבוד מדרגה ראשונה על נכס, זה ברור לי)
אתה מדבר על השקעה בחוב, זה סיפור אחר לגמרי מאקוויטי, פה זה הרבה פחות חשוב מSKIN IN THE GAME, אתה לא שותף שלו, אתה נושה שלו.

ערבות אישית זה נחמד, אם אתה חושב שזה ערבות ל100% מהפירעון זה לא, ממש לא, אם יהיה צרות זה לא שהוא יבוא אליך וישלם לך מה שהוא חייב לך, אתה תאלץ להוציא ממנו את זה בכוח דרך בתי משפט וכו' וגם אז אתה תוציא מעט מאד ממה שהוא חייב לך, סדר גודל של 15% זה יהיה הנחה סבירה.

בהשקעה בחוב תחשוב כמו בנק:
1. מאיפה הוא יחזיר את הכסף? האם המספרים בתוכנית העסקית עושים שכל? האם יש שמאויות בלתי תלויות למספרים שלו או זה הכל סיפורים שלו?
2. למה הוא צריך את הכסף? האם זה לפיתוח/בנייה? קניית קרקע? עמלות לעצמו? החזר הון עצמי? האם זה מספיק? האם זה יותר מדי? האם יש אסמכתאות לתקצוב שלו?
3. מה הוא ממשכן? שיעבוד על חברה = כלום. האם יש שיעבוד שני? האם ללווה הנחות יש רשות מבחינת הלווה הבכיר להכנס בנעלי היזם באם יש דיפולט?
4. האם התשואה הולמת את הסיכון ודרגת החוב?
5. מה הנסיון של היזם? מה ההון העצמי שלו? מהי הנזילות שלו?
6. מקובל לחייב לשים בצד רזרבות לתשלומי ריבית וCARRY COSTS.
7. תלוי בסוג הפרוייקט, מקובל גם לשים קובננטים שאי עמידה בהם מביאה לCASH SWEEP או במקרי קיצון גוררים אירוע דיפולט.
8. חובת דיווח ועדכון על מצב הפרוייקט.
9. ריבית דיפולט גבוהה!

תשמע מתן אשראי לנדל"ן זה מקצוע בפני עצמו, קטונתי מלכסות את כל האספקטים מה גם זה לא המקצוע שלי, כל הדברים האלה למדתי כן מאנשי מקצוע בגלל שאני משקיע בתחום בעזרתם.

עכשיו בוא תסביר לי משהו, אם התחום והתשואות הכביכול גבוהות מושכות אותך ואחרים למה לא להשקיע בחברה שזה כל מה שהיא עושה בעזרת אנשי מקצוע? יש חברות ריט שזה בדיוק מה שהם עושות (ואני משקיע בהם באמת), למה זה טאבו להשקיע בחברה ותיקה, מקצועית מפוקחת, בעלת מוניטין ותשואות גבוהות במקום במדד אבל השקיע לבד בהשקעה לא נזילה, לא שקופה, עם סיכון גבוה, ללא יכולת כלשהי לעשות DD זה כן מושך או כן עושה שכל?
אני באמת לא מבין.

האם ללווה הנחות יש רשות מבחינת הלווה הבכיר להכנס בנעלי היזם באם יש דיפולט?
התכוונת מלווה. נכון?
עכשיו בוא תסביר לי משהו, אם התחום והתשואות הכביכול גבוהות מושכות אותך ואחרים למה לא להשקיע בחברה שזה כל מה שהיא עושה בעזרת אנשי מקצוע? יש חברות ריט שזה בדיוק מה שהם עושות (ואני משקיע בהם באמת), למה זה טאבו להשקיע בחברה ותיקה, מקצועית מפוקחת, בעלת מוניטין ותשואות גבוהות במקום במדד אבל השקיע לבד בהשקעה לא נזילה, לא שקופה, עם סיכון גבוה, ללא יכולת כלשהי לעשות DD זה כן מושך או כן עושה שכל?
אני באמת לא מבין.
משקיע בהם רק בשוק ההון (בינתיים).
האמת היא, שגם אני לא בטוח למה יש לי את החיידק הזהo_o נראה לי שחלק גדול מזה נובע מהתנודתיות הגבוהה בשוק ההון (אני יודע שזה קיים בהשקעות פרטיות, אבל רואים את זה פחות כל בוקר... בנוסף, יש קצת יותר תחושה של שליטה). בכל זאת, נראה לי שהפוטנציאל גדול הרבה יותר בהשקעות כאלו (להבהרה, אני אפילו כבר לא בודק אפשרויות שמשווקים). מחפש דברים קטנים דרך מכרים (סתם דוגמא, השרשור שפתחתי אתמול, יש מצב שזה יהיה אקטואלי בעוד כמה חודשים. היזם (הקטן) הזה, אולי כן יוכל לשעבד דירה בשעבוד ראשון. נראה לי שזה מוריד את החלק הגדול מהסיכון. ואולי זה יוכל להתפתח להשקעות משותפות... הוא לא מרוויח רק 10% שנתיD:)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
V מולטי ויטמין, כן\לא ולמה? אוף טופיק 65
yossik עדשות מולטי פוקל זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א בנקאות פרטית? פמילי אופיס? הכל לבד? צרות של עשירים? שוק ההון 48
N פמילי אופיס השקעות אלטרנטיביות 73
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
U מיסי ייבוא בגרמניה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
E ETF אירלנדי שנסחר בגרמניה שוק ההון 6
ח דירה בגרמניה = חוב מס בגרמניה? מיסים 9
A האם העברת יורו מחשבון עו"ש בלוקסמבורג לחשבון IB מנוהל בגרמניה עלול להיחשב באירוע מס איכשהו ע"י איזהשהיא ראשות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M החלפת כתובת בגרמניה פוסטים מאיכות נמוכה 1
צ שכירות בגרמניה נדל"ן 8
צ נדלן בגרמניה נדל"ן 4
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
S סגירת חשבון בנק בגרמניה צרכנות פיננסית 12
מ השקעת נדלן בגרמניה נדל"ן 30
ה סולידים בגרמניה צרכנות פיננסית 23
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
adamshalev מס ירושה בגרמניה למשקיע נדל"ן ישראלי שוק ההון 7
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back