• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הצפי בעניין האנרגיה הירוקה?

guy_s

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
חשוב לי להדגיש שאני לא רוצה ייעוץ או משהו בסגנון, רק תמונת מצב כללית על התחום של אנרגיה ירוקה..
התחלתי ללמוד את שוק ההון לפני כ 5 חודשים ואני בתחילת הדרך עשיתי טעיות פה ושם..
אחת מהם היית שלא חילקתי נכון את הפיזור במדדים השונים..
השקעתי סכום יפה על mtf renewable energy עקב המלצה של בן משפחה כאשר היא היית בעליה.. באותו הזמן האמת לא ידעתי כל כך מה אני עושה ולא בחנתי את זה לעומק לפני שאני נכנס (טעות של מתחילים..)
בקיצור, אני כרגע בהפסד של כ17% שם מההון שהושקע.
כרגע אני שוקל אם לצאת בהפסד או לחכות לעליה..
אשמח לשמוע ממכם את דעתכם בנושא עתיד האנרגיה ירוקה והצפי לשנה הקרובה-שנתיים הבאות.

תודה מראש, גיא. :)

אשמח לשמוע ממכם את דעתכם בנושא עתיד האנרגיה ירוקה והצפי לשנה הקרובה-שנתיים הבאות.
הצפי לאנרגיה ירוקה בשנים הקרובות הוא מבטיח ביותר, בין זה לשאלה אם קרן מסויימת תרוויח או תפסיד בשנים הקרובות אין אבל דבר או חצי דבר (כשאתה מדבר על "טעויות" זאת בדיוק הטעות).

לא מייעץ ולא ממליץ אבל לדעתי האישית מרגע שמודים בטעות, לדגור על הטעות יותר זמן זה בד"כ לא מה שעוזר.

מה יקרה עם המניות בשנתיים הקרובות? תן לי רגע להוציא את כדור הבדולח ואני אענה

מה יקרה בשנה-שנתיים הקרובות? אלוהים גדול.
אתה יכול לקרוא על המדד שהיא עוקבת אחריו כאן.
לי קופצים שני דברים: סטיית תקן גבוהה יחסית וכמות נמוכה מאוד של מניות במדד (43!)
כשהנייר בהפסד זה הזמן הכי טוב לעבור למשהו סביר יותר

לא מאמין באנרגיה ירוקה כהשקעה
קנביס קרס, קריפטו יקרוס, כל באזז ללא גב אמיתי יקרוס

מה רע בסנופי באמת שלא מבין למה אנשים מסתבכים

התחום הזה צפוי לצמוח הרבה בשנים הקרובות ולכן המניות של החברות בתחום נסחרות במחיר גבוה ביחס לשווי שלהן "על הנייר" (כלומר הנכסים והרווחים שיש להן היום). השוק מתמחר כבר למעשה תחזית צמיחה מסוימת בהינתן כל המידע הציבורי הזמין. השאלה הנכונה היא לא מה יהיה עם התחום של אנרגיה ירוקה בשנים הקרובות, אלא האם מה שיהיה זה יותר או פחות צמיחה מאשר תחזיות הצמיחה של אנשים שמבינים בזה הרבה יותר ממני וממך.
להישאר בפוזיציה של 100% השקעה באנרגיה מתחדשת זה למעשה להמר על זה שטובי המוחות בשוק עושים הערכת חסר לצמיחה העתידית של התחום. ממליץ לקרוא על המושג "עלות שקועה". ה17% לא צריכים להיות שיקול לכאן או לכאן (בין אם הם הפסדים או גם אם הם היו רווחים). אסטרטגיה יותר מקובלת היא לגוון בין הרבה (או כל) התחומים וכך לקבל את תשואת השוק. גילוי נאות: אני בעצמי כן מושקע יתר בתחום הנ"ל, אבל בהיקף של 5-6% מהתיק בלבד. לא ממליץ ולא מוסמך להמליץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג מה הצפי של הצטרפות IB כחבר בורסה רחוק ? שוק ההון 63
L מה הצפי שלכם לתשואת מדדי המניות לשנים הקרובות ולמה שוק ההון 63
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
מ בעניין מיסוי דירה שניה נדל"ן 1
מ בעניין משכנתא ומיסוי דירה נדל"ן 13
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P עתירה לבג"צ בעניין קרנות השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 18
A שאלה בעניין הנחת הבסיס להשקעה לטווח ארוך שוק ההון 20
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
N דילמה בעניין קרן השתלמות שכיר צרכנות פיננסית 5
O "עמלות צד ג' שלבנק אין צד בעניין" שוק ההון 4
O חוסר הבנה בסיסי בעניין השקעות שוק ההון 2
unrealx למה לא כתוב שום דבר על הקרן מחקה הזאת בעניין ההפיכה לקרנות סל? שוק ההון 5
B שאלה בעניין קרן השתלמות שוק ההון 5
ה "בסופו של דבר יש לנו תיק השעות אחד"? עזרה בעניין זה! שוק ההון 13
O סדר בעניין מיסים בארץ + ארה"ב שוק ההון 2
Y מה דעתכם על הכתבה הזאת בעניין האינפלציה? צרכנות פיננסית 5
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
מ התלבטות בעניין רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
S בעניין הפוסט "המקפצה שלך לאזרחות 0.2" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
א כיצד מחירי הנפט עלולים להשפיע על מניות האנרגיה המתחדשת? שוק ההון 17
ש האם האנרגיה תפיל את ה-bitcoin? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back