• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח)

אני חושב שהחלק הכי חשוב זה החלטה על חלוקת ההון בין סוגי הנכסים כמו כן חלוקה בין אחוז השקעה בארץ ואחוז השקעה בחו״ל.
1. אני לא חושב שמישהו ״מקצועי״ יכול לעשות את זה במקומך. בטח לא אם זה פוליסת חיסכון כזו.
2. אני חושב שהפרסומת הזו לא הגונה מכיוון שהיא רומזת שמי שמשקיע בהם יכול להרוויח יותר מ״קוף״. פרקטית זה לא בהכרח נכון. הם בטח לא מבטיחים את זה, אפילו בלי דמי ניהול.

having said that,
אל תשכחו שיש הרבה פסיכולוגייה בכל מה שקשור להשקעות. אני נוטה להאמין שלהרבה אנשים קל להתמיד בהשקעה גם כשיש ירידות אם הם מאמינים ש״מישהו שם יודע מה הוא עושה״.

אל תשכחו שיש הרבה פסיכולוגייה בכל מה שקשור להשקעות. אני נוטה להאמין שלהרבה אנשים קל להתמיד בהשקעה גם כשיש ירידות אם הם מאמינים ש״מישהו שם יודע מה הוא עושה
או שלפחות יש מרחק מספיק גדול בינם לבין כפתור ה-Sell.
זוכר שקראתי פעם שבזמן משבר 2008, דן אריאלי בכוונה הזין ססמאות לא נכונות לחשבון ברוקר שלו כדי שזה יחסם והוא לא יוכל בקלות למכור מניות.

וואלה זו פרסומת כמו כל פרסומת אחרת. 99% ממה שמפרסמים להמונים הוא זבל או יקר או זבל יקר.
מרבית הציבור יכשל במבחן בקיאות בסיסי ביותר במושגי יסוד בשוק ההון ובוודאי לא רואה את עצמו ככזה שיכול לנהל בהצלחה את כספיו או מבין שניתן להכות את ה'מומחים' בשקלול דמי ניהול ע"י רכישה של שני ני"ע בלבד בשיטת הקנה-אחזק-אזן.
אז סופר סטנדרט. הפרסומת רלוונטית, או יכולה להיות רלוונטית, לאיזה 90% מגושי הבשר שברשותם כמה ג'ובות בכיס או בפק"ם או בקופה שאכזבה והיא מעבירה נהדר את המסר הפסיכולוגי, לוחצת בדיוק על הבורות והפחד ומציגה את הפתרון המוצע כתוצאה אך טבעית ובלתי נמנעת של הנ"ל.
כל שנותר לאותו צופה ממוצע שבדיוק חושב מה לעשות עם השנקל הוא לחייג לכלל ולשאול בבושת פנים אם אפשר לקבל הנחה או הטבה קטנה, כי בכל זאת, הוא לא פראייר. אם לא יתנו לו, הוא יסתפק בכרטיס ברכה לקראת חגי תשרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Gari האם what goes down must come up כשזה מגיע לבורסה ? שוק ההון 7
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
c881 כשנציג מכירות אומר לך "אולי לא מגיע לך"... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
Liron2035 מה עשיתם/מתכננים לעשות כששווי חשבון IB מגיע ל-250K$? שוק ההון 5
I מכירת rsu לאחר עזיבת חברה, מגיע כתלוש שכר? שוק ההון 2
אורן לא הבנתי איך הגיעו לתשואה מצטברת 20.38% כשאני מגיע ל18.74% שוק ההון 10
U הדיוט בתחום, התפטרתי, מה מגיע לי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה פנסיה במיטב דש - הכסף שאני מפקיד לא מגיע שוק ההון 29
ע הגדלת ההפרשה מהברוטו לקרן השתלמות עבור שכיר שאינו מגיע לגובה הפטור צרכנות פיננסית 2
הסולידית ה-EUSSR מגיע לסולידית - אנא עזרתכם! אוף טופיק 12
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
c881 המודל הציליאני מגיע לישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
M ביטוח לכסף בברוקרים ישראלים במקרה של פריצה לחשבון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ פקדון לכסף חדש בלבד צרכנות פיננסית 15
L שאלה לגבי מעבר מחשבון דמו לכסף שוק ההון 3
Y חיפוש נתיב השקעה לכסף.. שוק ההון 7
E צריך את עזרתכם בנוגע לכסף פנוי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה