• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רשימת הספרים האהובים עלי

ליאור

משתמש רגיל
דירוג
100
ממש לעניין הפיתוח האישי
7 Habits - כמובן. זה התנ"ך ומשם ממשיכים לעוד ועוד מסטאפן קאבי
Awaken the Giant Within - מוטיבציה על סטרואידים וכל ספר או קורס של אנתוני רובינס יגרום לך להרגיש כל יכול ויעורר אותך בבוקר עם שיר חדש בלב

ולדברים שאולי לא יופיעו תחת הקטגוריה הזאת בחנות הספרים אבל בשבילי הם ה
רוברט קיוסאקי - קראתי הכל, האהוב עלי הוא Guide to Investing
The Millionaire Next Door וכל ספר של תומס סטאנלי
Ordinary People, Extraordinary Wealth - וספרים אחרים של ריק אדלמן (לא ידעתי שיש כזה דבר תכנון פיננסי עד שנתקלתי בספרים שלו. מאוד בקו של הסולידית)

רק הערה בנוגע לספרים של קיוסאקי, אחרי שיצא לי לקרוא כמה המסקנה ברורה: קראת אחד, קראת את כולם.
אני ממליץ להסתפק בספר הראשון: אבא עשיר אבא עני. מי שלא יבין או לא יתחבר ל - mind set אחריו, לא יעזור לו לקרוא את השאר ומי שיתחבר, לא צריך מעבר לזה.
אני מבסס את זה גם על אנשים אמיתיים שאני מכיר שקראו והתלהבו אבל לא רק שהם לא מיישמים משהו מזה, הם גם לא מבינים למה אני עושה דברים מסויימים שכן מיישמים.

רק הערה בנוגע לספרים של קיוסאקי, אחרי שיצא לי לקרוא כמה המסקנה ברורה: קראת אחד, קראת את כולם.
אני ממליץ להסתפק בספר הראשון: אבא עשיר אבא עני. מי שלא יבין או לא יתחבר ל - mind set אחריו, לא יעזור לו לקרוא את השאר ומי שיתחבר, לא צריך מעבר לזה.
אני מבסס את זה גם על אנשים אמיתיים שאני מכיר שקראו והתלהבו אבל לא רק שהם לא מיישמים משהו מזה, הם גם לא מבינים למה אני עושה דברים מסויימים שכן מיישמים.
אני מעריך את קיוסקאי אחרת: אני מסכים שספרו ״אבא עשיר אבא עני״ הוא הטוב ביותר, אני גם מסכים שיש חברתיות מסויימת בספריו, אבל, ראשית, לא לכולם נופל האסימון מיד, מהר, ובפעם הראשונה. אנחנו ״מתוכנתים״ לחשוב על עבודה, קביעות, הכנסה מיגיעה, ולעתים דרושות מספר מכות אינטלקטואליות בקודקוד כדי לשנות פרספקטיבה. לפעמים יש לקרוא יותר מפעם אחת. לעתים יותר מספר אחד.
שנית, הספרים לא זהים. אבא עשיר אבא עני הוא אכן בעיקר ליצירת השקפה (mindset), אבל כמו @ליאור אני חושב שהמדריך להשקעות הוא מצויין, והוא לא אותו דבר בכלל. הוא כבר עוסק ביסודות של חשיבה עסקית.
לבסוף סדרת הספרים של ה״יועצים״ של קיוסקאי (לא יודע אם הם תורגמו לעברית): על מסים, יישוייות משפטיות, נדל״ן, למשל, הם מעולים ופרקטיים ומומלצים מאוד (אכתוב רשימה משלי אח״כ ואציין אותם).
תודה @hajbi, עכשיו גם דרבנת אותי לכתוב על המסע שלי, שבספריו של קיוסקאי היה בו חלק, והוא מדגים את נקודת מבטי זו על ספריו.

למען האמת נכון שיש חזרה שוב ושוב על העקרונות בספרים של קיוסאקי. נפגשתי איתה כאשר קראתי את הספרים וזה אכן היה לחזור על דברים שכבר שמעתי ממנו. אבל כמו שאורי אומר, זה בעצם העניין. לשמוע בפעם הראשונה משהו שלא שגור אצלך הוא לשמוע ולשכוח. עצם החזרות, וכל פעם באופן שונה עם דוגמאות וקונטקסט אחר, לא משעמם ומשמש להזכרה ואסימילציה של הרעיונות לדרך המחשבה.

למעשה Guide to Investing היה הספר הראשון של קיוסאקי שקראתי והגעתי אליו בטעות כי חשבתי שהוא מדריך להשקעה במניות. הוא פתח לי עולם מושגים ואפשרויות שלא חשבתי עליהן אף פעם אך יצאתי ממנו יותר מבולבל ממבין כי חסרים בו היסודות היות והוא נבנה על גבי אבא עשיר אבא עני. בכל ספר יש חזרה אבל גם הרבה דברים וזויות חדשות וקריאת יתר הספרים מטמיעה את החומר בדרך המחשבה ומשלימה את הפאזל.

ממש לעניין הפיתוח האישי
7 Habits - כמובן. זה התנ"ך ומשם ממשיכים לעוד ועוד מסטאפן קאבי
Awaken the Giant Within - מוטיבציה על סטרואידים וכל ספר או קורס של אנתוני רובינס יגרום לך להרגיש כל יכול ויעורר אותך בבוקר עם שיר חדש בלב

ולדברים שאולי לא יופיעו תחת הקטגוריה הזאת בחנות הספרים אבל בשבילי הם ה
רוברט קיוסאקי - קראתי הכל, האהוב עלי הוא Guide to Investing
The Millionaire Next Door וכל ספר של תומס סטאנלי
Ordinary People, Extraordinary Wealth - וספרים אחרים של ריק אדלמן (לא ידעתי שיש כזה דבר תכנון פיננסי עד שנתקלתי בספרים שלו. מאוד בקו של הסולידית)

אהבתי מאוד את The Millionaire Next Door, גורם לך להבין שהכל אפשרי ושהרבה אמונות שגורות כמו "אתה חייב להיוולד למשפחה הנכונה!" בעצם, מוטעות.

7 הרגלים - בהתחלה מאוד נמנעתי מקריאה בגלל הכותרת, הרגישה שלי פשוטה כזאת, כמו TO DO LIST. ובפועל הספר שונה לחלוטין, משנה חיווט.

רוברט קיוסאקי - מלך ה-MINDSET. קראתי מספר ספרים שלו, אחרי "אבא עשיר אבא עני", הרגיש לי מעט מיותר. סה''כ חוזר על מנטרות דומות, מי שצריך את זה - מצויין. מי שרוצה ללכת לכיוון אחרי - פחות.

קיוסאקי חשוב במובן זה שהיה הראשון שהסביר באופן עממי ופשוט שכסף יכול לעשות כסף, ושההכנסה הונית שווה לא פחות מהכנסה פירותית. זו תובנה שעבור אנשים שגולשים באתר הזה היא ברורה כשמש, אבל תשאל בן-אדם מהרחוב והוא עדיין יהיה משוכנע שיש רק דרך אחת להרוויח, והיא לרתום כוח עבודה וזמן.

אני נהנה מאוד מקריאת "Random walk down Wall Street".
מלכיאל מציג שיטות שונות לניתוח שוק ההון ומלגלג להן באותן נשימה (חוש הומור בריא אף פעם לא מזיק).
האם מישהו מכיר ספר מאקרו כלכלה מומלץ להרחבת האופקים?

אני נהנה מאוד מקריאת "Random walk down Wall Street".
מלכיאל מציג שיטות שונות לניתוח שוק ההון ומלגלג להן באותן נשימה (חוש הומור בריא אף פעם לא מזיק).
האם מישהו מכיר ספר מאקרו כלכלה מומלץ להרחבת האופקים?

כן, Naked Economics עזר לי להבין מושגי יסוד במאקרו-כלכלה והוא מאד נחמד לקריאה. הוא גם עזר לי להבין קצת פוליטיקה.

אגב, אם אהבת את Random Walk, אני ממליץ גם על The Inverstor's Manifesto שמדבר על אותו נושא לאור המשברים של שנות ה-2000. מה שהכי אהבתי בו זה שהוא מתחיל בסקירה היסטורית של המשברים לאורך ההיסטוריה האנושית (בפירוט רב יותר מאשר Random Walk) ועוזר לקבל פרופורציות. פרופורציות זה אולי הדבר הכי חשוב שקיבלתי משני הספרים האלה.

@הדיוט בכלכלה , קראתי את ״כלכלה עירומה״ ונהניתי מאוד. אולי אף אשוב לקרוא אותו. תודה על ההמלצות!

בזכות ה"סולידית" קראתי לאחרונה את The Inverstor's Manifesto (באנגלית) ואת Random Walk (בעברית), ממליץ בחום על שני הספרים, שניהם מלאים בדוגמאות מההיסטוריה וכתובים היטב בצורה ברורה ונעימה לקריאה, המומלץ משניהם לפי דעתי הוא Random Walk, לספר יש תרגום לעברית, מה שהקל עלי מאד את הקריאה, מלכיאל (הוא יהודי?) שם ללעג בספר את ה"טכנאים" כל הקשקשנים שמדברים על רמות תמיכה והתנגדות ושטויות מהסוג הזה, וגם את ה"אנליסטים" והניתוח של שווי שוק וכיוצא באלה, מסביר למה בלתי אפשרי ל"תזמן" את השוק, מגחך על כל מיני אמונות תפלות של משקיעים "אפקט ינואר", "אפקט יום שני", מוכיח אמפירית בניתוח של ביצועים לאחור של עשרות שנים שאף קרן מנוהלת לא מביסה את המדד לאורך זמן וזה כאשר יש הטייה ברורה לטובת הקרנות המנוהלות כי כל הקרנות שפשטו רגל, או נסגרו בגלל ביצועים רעים במהלך השנים (והיו הרבה כאלו) בכלל לא הובאו בחשבון כי אין להן תיעוד בכלל.
בנוסף בזכות ה"סולידית" קראתי גם את The lazy person's guide to investing, ספר טוב למי שלא רוצה להתעמק יותר מידי ברקע תאורטי בנושאי השקעות ומניות ולא לקרוא ספרים מורכבים יותר, מי שמתכוון לקרוא את The Inverstor's Manifesto או את Random Walk יכול לוותר עליו.

לי נפל האסימון כאשר קראתי את הספר "בורסה יקירתי" ספר גרוע (היום בדיעבד ואחרי שקראתי ספרים מצויינים אחרים שהוזכרו כאן יכולה לאמר) אבל הפגיש אותי לראשונה עם ה"בורסה" והאפשרות לעשות באמצעותה כסף...לא ממליצה עליו...

איך אף אחד לא הזכיר כאן את the four pillars of investing של ויליאם ברנשטיין? בספר עצמו יש רשימת קריאה מעולה שהוא מפנה אליה. מומלצת כשלעצמה.

טוב, לשם שינוי, אני רוצה להמליץ על ספר מתכונים לחמוצים ושימורים.
קניתי לפני מספר שנים ספר מתכונים לשימורים, כבושים, חמוצים, ריבות ועישון של עודד שוורץ.
כול החמוצים שקונים בסופר ניתן להכין בבית במחיר כמעט בעלות החומרים הגולמיים ובנוסף יש שליטה מלאה על כמות המלחים והוספת טוויסט אישי.
הכותרת 'שימורים'
הוצאת כתר
כריכה רכה, נימכר ב 25 ש"ח.
יש הקדמה מפורטת על תבלינים, עיקור כילים, שיטות שימור ללא כמיכלים ועוד.
מאוד ממליץ עליו.
מאז שקניתי את הספר לא רכשתי חמוצים למיניהם בסופר, הכול תוצרת בית.
מה לא הכנתי בבית - מלפפונים חמוצים, חצילים כבושים ממלואים, ריבות, עגבניות כבושות,מטבלים ורוטבים, שימורי פטריות בשמן, בשר מיובש והרשימה ארוכה.
בקיצור, זה מדריך מושלם לחמוצים.
בתיאבון.

אהלן! אני גר בירושליים ומחפש את הספרים early retirement extreme ואת your money or your life, יש למישהוא רעיון מאיפה אני יכול להשיג אותם בארץ? יש אולי מישהוא שמעוניין למכור אותם, או שגר בעיר ומוכן להשאיל אותם?

תודה מראש

נערך לאחרונה ב:
לא קשורים לפיננסים יותר לפסיכוזה קלאסית:)
1. הבושם
2. תמונתו של דוריאן גריי
3. על העיוורון
4. 1984
5. קן הקוקיה
6. ג'יין אייר
7. בעל זבוב

נערך לאחרונה ב:
בדיוק קראתי ספר משוגע שאני ממש ממש ממליץ עליו, עוד כמה ימים אכתוב פוסט ארוך, הוא יצא לא מזמן ומספר על מסחר בתדירות גבוהה (אני חושש שהם דופקים גם אותנו...):

Flash Boys - Michael Lewis

"The day after the book's release the Federal Bureau of Investigation announced an investigation into high frequency trading, in particular about possible front running, market manipulation, and insider trading."

"On May 1, the SEC announced a $4.5 million fine for the New York Stock Exchange and two affiliated exchanges, on charges related to Lewis's book."

@אנא-אל נסי גם את:
נוסטרומו / קונרד, ג'וזף
בחירתה של סופי / סטירון, ויליאם
עולם חדש מופלא / הקסלי, אלדוס
המסע הארוך ביותר / פורסטר, א. מ.
מרד הנפילים / רנד, אין
כמעין המתגבר / רנד, איין
אלה תולדות / מורנטה, אלזה
אהובת הקצין הצרפתי / פאולס, ג'ון
על הפיקחון / סרמגו, ז'וזה
נמר השלג (הכלה הנצחית) / רומן איטמטוב, צ'ינגיז
לב החשכה (גם: לב המאפליה) / קונרד, ג'וזף
מסע להודו / פורסטר, א.מ.
המשפט / קפקא, פרנץ
מובי דיק / מלויל, הרמן
OLIVER TWIST / DICKENS, CHARLES
מאה שנים של בדידות / גרסיה מרקס, גבריאל
אהבה בימי כולרה / גרסיה מרקס, גבריאל
ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקליי / שיבון, מיקל
והיום איננו כלה/ רומן איטמטוב, צ'ינגיז (ספר לפנתיאון, נמצא בין ה-3 הראשונים שלי).

"הבושם" פשוט מלהיב, ניתן לחוש ולהריח את האדמה במערה...
"1984" קשה לקריאה (מהבחינה המוסרית/אתית) אך מעולה כמחשבה.

מצטרף להמלצה על "אבא עני אבא עשיר". ורוצה להוסיף גם את "4 Hours Week" - שני ספרים שממש שינו לי את כל התפיסה.

אגב, ב"מדריך ההשקעות של אבא עשיר אבא עני" יש שלב שהוא מדבר על כך שהשקעה ב S&P500 היסטורית הכתה את רוב המומחים. זו הייתה הפעם הראשונה ששמעתי את זה וזה היה הפתח שלי לחיפוש באינטרנרט, הגעה לסולידית, ועוד.. וזה קרה רק לפני כחצי שנה :)

מה שכן קצת מאכזב, זה שלאחרונה רוברט קיוסאקי משווק כמו maniac איזה יועץ שלו שמטיף למסחר יומי וניתוח טכני בשוק ההון ומשווק קורסים לניתוח טכני. אז אני לא יודע אם הוא באמת מאמין בזה או שהוא עושה את זה עבור בצע כסף (הרי זה סותר את מה שהוא כתב במדריך ההשקעות, אז או שהוא שינה את הדעה שלו או שהוא משקר)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shlomi171 seekingalpha רשימת מעקב? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
K רשימת שמאים שעובדים עם בנק נדל"ן 1
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M רשימת קרנות שוק ההון 1
omertal רשימת אחזקות של ETF בקובץ CSV שוק ההון 4
Tim_Duncan רשימת נכסים של קרנות השתלמות ופנסיה ב-2020 צרכנות פיננסית 2
G רשימת הטבות מס בהשקעות לזמן ארוך מיסים 2
OiNK רשימת excel של כל החברות הנסחרות בNASDAQ אוף טופיק 17
פסיוני רשימת קרנות ריט שוק ההון 9
E רשימת הוצאות חודשיות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
aeh רשימת סימולים של מדדים מובילים ושל חוזים עתידיים שוק ההון 1
A רשימת קריאה, התייעצות שוק ההון 16