כיווני פיתוח בתוכנה

Metahnot

משתמש רשום
דירוג
0
‎אהלן,
‎אני מתכנת בתחילת דרכו (ללא תואר), מתחיל עבודה בתור מפתח בעוד מספר חודשים ללא ניסיון קודם.

‎יש לי את ההזדמנות פחות או יותר "לבחור" את כיוון הפיתוח המקצועי שלי, ואני דיי מבולבל מכמות האופציות (web backend/frontend, embedded,desktop, רובוטיקה ובקרים וכו׳).

‎אני שם כרגע את שיקול העניין בצד (פחות רלוונטי כי כרגע אין לי שום אינדיקציה לאיזה תחום אתחבר יותר);

‎אשמח לשמוע לדעתכם מהי הבחירה הנכונה בהתייחסות לפרמטרים הבאים:

‎שכר לאחר 2-4 שנים (ומתוך עניין, אשמח להבין הבדלים בשכר ארוך טווח)
‎ביקוש בשוק (כמה קל/קשה למצוא עבודה )
Futureproofing (ברור לי שאין לאף אחד כדור בדולח, מניח שניתן לשער בערך איזה תחום יישאר רלוונטי/בביקוש גבוה בעשור הקרוב)
‎אם רלוונטי - העובדה שאין לי תואר (האם יותר או פחות חשוב בתחומים מסוימים?)

‎פחות אבל עדיין חשוב:
‎אפשרות עתידית לעבוד מרחוק / בחלקיות משרה

‎אשמח לקבל עצות נוספות באופן כללי
תודה!

TheFlash

משתמש ותיק
דירוג
78
לפי המדדים שרשמת:

שכר גבוהה: Algo, AI, ML
ביקוש בשוק יחסית לקושי: JS, Fullstack
דרישה בעתיד: לא יודע

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
131
שכר גבוהה: Algo, AI, ML
הם לא דורשים רקע אקדמי? אולי אפילו תואר שני? - אני לא מהתחום אבל זאת התחושה שקיבלתי

שכר לאחר 2-4 שנים (ומתוך עניין, אשמח להבין הבדלים בשכר ארוך טווח)
חפש טבלאות שכר בגוגל.

Futureproofing (ברור לי שאין לאף אחד כדור בדולח, מניח שניתן לשער בערך איזה תחום יישאר רלוונטי/בביקוש גבוה בעשור הקרוב)
אני לא חושב שיש חיה כזו -
פעם חשבתי שהשפות הlow-level הם יחסית Futureproofing אבל אז הגיעו כל C++14,C++20 והראו לי כמה שטעיתי.
היום אני חושב שבמידה מסויימת חלק מתחום התוכנה בנוי "מטרנדים" שבאים והולכים ואתה צריך "להישאר" על הגל.

אם רלוונטי - העובדה שאין לי תואר (האם יותר או פחות חשוב בתחומים מסוימים?)
רלוונטי בעיקר במשרות הראשונות ו/או משרות שדורשות רקע בהסתברות/סטטיסטיקה/אלגברה וכדומה.

DERONDA

משתמש ותיק
דירוג
62
javascript, תעשה פרוייקט קטן ואחרי זה גדול, תתחיל עם קליינט ואז תעבור לצד שרת

זו שפה משוגעת

לופטגשפט

משתמש רשום
דירוג
14
אני לא חושב שיש חיה כזו -
פעם חשבתי שהשפות הlow-level הם יחסית Futureproofing אבל אז הגיעו כל C++14,C++20 והראו לי כמה שטעיתי
שפת C משמשת היום בהמון חברות כבסיס להמון מוצרים, בעיקר בתחום הembedded. אם ידעת C לפני עשר שנים, אותו דבר תופס גם להיום. גם ב-CPP: במידה וידעת c++11 לפני עשר שנים, השינויים בין c++11 ל-c++14/20 מאוד לא משמעותיים, ובמידה ואתה מפתח מנוסה לא יהיה לך בעיה להשלים את הפערים במהירות(רבה מאוד אפילו).
דווקא כל המסביב זה מה שמשתנה: סביבות פיתוח, סטנדרטים, שפות צד שחייבים לדעת על מנת להשלים פרוייקטים - אבל אלה דברים שבמידה ואתה אוהב את התחום באים כמעט "בחינם" מסקרנות יומיומית.
-ובכן, זה לפחות איך שאני תופס את זה

yahud

משתמש ותיק
דירוג
349
לדעתי תחזור אחורה, ותבין כן לפי "עניין" מה יותר מתאים לך. כל דבר אחר לא רלוונטי לדעתי

נושאים דומים

למעלה