• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיווני אויר

קונשט

משתמש רשום
דירוג
0
איך יודעים איזה כיווני אויר בוחרים בדירה חדשה?

איזה שרוצים, מקובל שהכיוון דרום ומערב הם הטובים יותר ולפיכך גם יקרים יותר בדרך כלל אבל זה מאד תלוי באזור, בתשתיות שעוברות, גורמים שמסתירים וכו'

העיקר שיהיו לפחות 2 סמוכים, אתה לא רוצה דירת מסדרון (אני מניח).

צפון מערב. משם מגיע רוב הרוח הקרירה יחסית ואף פעם לא לקחת צד דרומי. דרום זו אשליה, זה נראה לנו הצד הכי מואר כי כך זה נחשב באירופה, בארץ זה אומר הצד הכי אפל, כי רוב השנה התריסים מוגפים בצד הזה לטובת מיזוג נורמאלי לבית.

תבדוק באתר של השירות המטאורולוגי את משטר הרוחות באזור בו אתה רוצה לקנות. אישית אני אדם שאוהב המון אור טבעי בדירה אז בשבילי זה מזרח - דרום או דרום - מערב. כמובן יש עוד שיקולים קרבה לכבישים/בניינים חוסמים/פארק ועוד.

הכי חשוב שהכיוונים לא יהיו למעלה ולמטה.
מחזק ומוסיף שיש הרבה דעות בנושא, כמו שתוכל לראות הדיון ממש משתנה מעיר לעיר, בטלגרם קם דיון ער בקבוצות שמדברות רק על כיוונים בתל אביב, רמת גן וכמעט בכל עיר.. ללא ספק נושא מורכב

רק חשוב שלא להתבלבל בין כיוונים בתל אביב, לקבוצות הטלגרם שנקראות "כיוונים ישוב X" הם מכוונים לדברים אחרים (:

אישית, מעדיפה מה שיותר מוצל / פחות חם וזה מזרח וצפון

מזרח פחות חם? איפה?
מההיכרות שלי ממזרח אין בריזה (כי מגיעה מהמערב, אז אפילו לא נכנסת), וכשמגיע רוח מהמזרח זה רוח שרבית שלפעמים מלווה באבק.

בלי קשר לכיוונים, תבדקו היכן תתלו את המסך הגדול בסלון כדי שהשמש לא תכה עליו משעות אחר הצהרים ועד השקיעה [לאלו מכם שלא עובדים בשעות האלו]..

אם מדובר בעיר חוף וקומה גבוהה הייתי הולך על כיוון מערב ללא התלבטות.

בלי קשר לכיוונים, תבדקו היכן תתלו את המסך הגדול בסלון כדי שהשמש לא תכה עליו משעות אחר הצהרים ועד השקיעה [לאלו מכם שלא עובדים בשעות האלו]..
יש פתרונות כמו הצללה, תריסים , וילונות וכד'.
לא הייתי מוטרד מזה יותר מדי.

אני אישית העדפתי צפון מערב, אבל יש כמה פרמטרים שאתה צריך לקחת בחשבון, גובה הדירה, קרבה לים, מיקום הבניינים הסמוכים וכו...

העיקר שיהיו לפחות 2 סמוכים, אתה לא רוצה דירת מסדרון (אני מניח).
למה לא? זה מייצר זרימה מדהימה של אוויר בדירה, הלוואי שהיו בונים היום יותר דירות עם כיווני אוויר מנוגדים. גרתי בדירה כזו בחיפה ולא היה צריך מזגן מרוב בריזה.

למה לא? זה מייצר זרימה מדהימה של אוויר בדירה, הלוואי שהיו בונים היום יותר דירות עם כיווני אוויר מנוגדים. גרתי בדירה כזו בחיפה ולא היה צריך מזגן מרוב בריזה.
מסכים, זה מעולה.

נכון.
אנחנו גרים בבנין רכבת ישן כזה. חלונות ממערב למזרח. מדליקים מזגן חודשים בודדים בשנה.

נושאים דומים

Back
למעלה