• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המרת מט"ח דרך הבנק

yanosh34

משתמש בכיר
דירוג
1,579
הנושא של התנאים בהמרת מט"ח קצת חדש לי.
בהצעה של IBI העמלה היא 0.5% או 0.7% מהסכום (תלוי בסכום) וההמרה היא לפי השער הרציף.
זה ישיר וברור.

בבנק (שמנסה כעת להשוות תנאים) ההמרה למיטב הבנתי היא:
השער נקבע על פי שער קניה\מכירה ואז יש גם עמלה שלצורך העניין נניח שיש ממנה פטור.
הסתכלתי על קצת היסטוריה ואני רואה שהמרווח בין השער היציג\אמצע (שנתייחס אליו כאל שקול לשער הרציף לצורך העניין) לשערי קניה\מכירה נע בין 0.7% ל1%.

מנקודת מבטי, ועבור הצורך לעשות השוואה בין ההצעות, האם נכון להתייחס להצעה של הבנק כאל 0.85%~ בממוצע אל מול השער הרציף?
מישהו יכול להסביר קצת על כיצד המרווחים האלה נקבעים?

עד כמה שידוע לי, ההצעה הטובה ביותר עבור מט"ח היא מהמסחר העצמאי של מגדל. אין עמלת המרת מט"ח ומקבלים את השער הבין בנקאי, שזה השער הכי טוב שאתה יכול לצפות לקבל.

@Jane Doe כשאתה אומר שער בין בנקאי, הכוונה היא לשער קניה\מכירה (בהתאם לפעולה) או לשער האמצע ביניהם?

עד כמה שידוע לי, ההצעה הטובה ביותר עבור מט"ח היא מהמסחר העצמאי של מגדל. אין עמלת המרת מט"ח ומקבלים את השער הבין בנקאי, שזה השער הכי טוב שאתה יכול לצפות לקבל.
אני יודע שזה מה שהם אומרים אבל זה לא מדויק.
אם תתקשרי אליהם ותשאלי כמה דולרים תקבלי עבור 10 אלף שח ואחר כך כמה שקלים תקבלי על הסכום שהם כרגע נתנו לך את תראי שלא תקבלי 10 אלף בחזרה.
מניסיון שלי (יש לי IRA דרכם) הם גובים את העלות ע"י bid-ask spread שיוצא לרוב 2 אגורות לדולר (או במילים אחרות בערך 0.5-0.7%).

בפעמים שדגמתי את מגדל (סטטיסטיקה על משהו כמו 4 דגימות) קיבלתי הפרש של 0.2% בין שער קניה.מכירה לבין השער הממוצע של הקניה והמכירה.
היה לי חשבון מסחר עצמאי במגדל עד שמגדל סגרו לי את החשבון באופן חד צדדי (קשים חייהם של האזרחים האמריקאים).

לפני כמה שנים ארה"ב חייבה את כל המוסדות הפיננסים בעולם בעלי לקוחות אמריקאיים למלא כל מיני דוחות מס, ומאז הרבה מוסדות פיננסיים מסרבים לקבל אמריקאיים כלקוחות. כך למשל, אזרחים אמריקאיים הגרים מחוץ לארה"ב החלו לוותר על אזרחותם האמריקאית רק כדי שיוכלו לקבל משכנתא מהבנק המקומי שלהם.

לפני כמה שנים ארה"ב חייבה את כל המוסדות הפיננסים בעולם בעלי לקוחות אמריקאיים למלא כל מיני דוחות מס, ומאז הרבה מוסדות פיננסיים מסרבים לקבל אמריקאיים כלקוחות. כך למשל, אזרחים אמריקאיים הגרים מחוץ לארה"ב החלו לוותר על אזרחותם האמריקאית רק כדי שיוכלו לקבל משכנתא מהבנק המקומי שלהם.
ממש לא נכון!
כול מה שצריך למלא זה טופס קצר מאוד (3 שורות - שם, social security number וכתובת מגורים בארץ).
זה לא דוח מס, זו בסך הכול הצהרה.
הרבה ישראלים חכמולוגים בעלי נתינות אמריקאית מסרבים משום מה למלא את הטופס הזה ולכן הבנקים בישראל מסרבים לפתוח להם חשבון מט"ח והשקעות בחו"ל.
זה מהלך לגיטימי לחלוטין לפי חוק הלבנת הון.
לכן מי שלא חותם לא יכול לסחור בארה"ב מישראל.
ההצהרה כאילו "החלו לוותר על אזרחותם האמריקאית" לא נכונה לאנשים נורמטיבים. רק מתי מעט בעלי הון וטייקונים ויתרו על אזרחות.
אז בבקשה, לשים דברים בפרופורציות.
היה לי חשבון מסחר עצמאי במגדל עד שמגדל סגרו לי את החשבון באופן חד צדדי
אני חתמתי על המסמך הנידרש ואין לי הגבלות, אין כזה דבר לסגור חשבון באופן חד צדדי ואני מאוד סקפטי לגבי התגובה שלך.

ממה שאני מכיר, הפער bid-ask בבנקים הוא לרוב קרוב יותר ל-0.7%-0.9%, וזה בלי לספור את עמלת ההמרה שלרוב יש בנוסף.
ההצעה של IBI לדעתי משתלמת יותר, גם אם לא מגיעים ל-0.5% אלא רק ל-0.7%.
אגב, קח בחשבון שאם אתה ממיר סכום גדול, אתה יכול להתמקח עם IBI והם יכולים לרדת גם מתחת ל-0.5% בהמרה ספיציפית.

מישהו מכיר את שערי ההמרה בדואר ישראל?

אגב, קח בחשבון שאם אתה ממיר סכום גדול, אתה יכול להתמקח עם IBI והם יכולים לרדת גם מתחת ל-0.5% בהמרה ספיציפית.
אתה מדבר מנסיון או מניח הנחה?

@yossik , אתה כותב דברים מאוד נחרצים בשביל מישהו שלא מכיר את הפרטים.

עובדה היא שמגדל ממשו את הסעיף בחוזה על מנת ליסגור לי את החשבון באופן חד צדדי תוך התראה קצרה למדי. זה בכלל לא היה קשור לחתימה על טפסים. לא סחרתי בשום ניירות ערך אמריקאיים מהחשבון שלי במגדל.

ציטוט מתוך מכתב הפרידה המרגש ממגדל: "בהתאם לשיקול דעתה של חברתינו, ובעקבות כללי הרגולציה החלים עלינו, אנו מבקשים לממש את זכותינו, לפי סעיף 12 להסכם, לסיים את ההתקשרות בינינו." ... "מאחר שהיוזמה לסגירת החשבון היא מצד חברתינו, לא תגבה ממך, לפנים משורת הדין, עמלה בגין העברת ניע/מזומן לחשבונך האחר"

האמריקאיים יצרו בעיות רבות לאזרחים שלהם מחוץ לארצות הברית, לא רק בישראל
תוכל לקרוא עוד על כך ב
"Superlawyer Jim Bopp takes on McCain-backed tax act that targets Americans overseas"
וגם ב
"Mike Lee to storm Europe to rally opposition to U.S. tax law"

עובדה היא שמגדל ממשו את הסעיף בחוזה על מנת ליסגור לי את החשבון באופן חד צדדי תוך התראה קצרה למדי.
אז כנראה שנפלת על פקידון שלא מכיר את הנושא. אני מכיר את הנושא מצויין לאורכו, רוחבו ובאלכסון.
אני אזרח אמריקאי, השקעתי ומשקיע בארץ ובחו"ל וצריך לחתום רק על טופס וזהו זה.
אם יש כאן עוד משהו בפורום שניתקל בבעיה דומה אשמח לשמוע פרטים נוספים.

עובדה היא שמגדל ממשו את הסעיף בחוזה על מנת ליסגור לי את החשבון באופן חד צדדי תוך התראה קצרה למדי.
יש התייחסות של @הסולידית לנושא הזה כפי שכתבה בבלוג שלה:
http://www.hasolidit.com/הדוד-סאם-התקשר-והוא-רוצה-את-המיסים-שלו
ציתות:
"לבנק שבאמצעותו אתם מחזיקים ני"ע אמריקאיים נותרו ארבע אפשרויות מעשיות:
1. לציית ב-100% להוראותיו של הדוד סאם ולדווח על חשבונות של אמריקאים
2.לסגור לחלוטין חשבונות של אזרחים אמריקאיים ולמנוע מאזרחי ארה"ב להשקיע באמצעותם.
3.לספוג את ניכוי המס במקור ולגלגל אותו ללקוחותיהם.
4. להתנתק לחלוטין מהממסד הפיננסי האמריקאי.
המפקח על הנחה את כלל הבנקים בישראל לפעול בהתאם לאפשרות מס' 1, בין היתר מכיוון שאפשרויות 2, 3 ו-4 הן בבחינת התאבדות פיננסית של כל מוסד שמכבד את עצמו."
אז נראה שקודם כול אני חייב לך התנצלות כי מגדל, ברוב טיפשותה הפעילה את האופציה השניה.
דבר שני אם זה אכן המקרה אז עצתי לך לעבור לבית השקעה אחר.
אבל זה עדיין לא פוטר אותך מלמלא טופס 9-W וכפי שאמרתי זה בסך הכול שם, כתובת ומספר ביטוח בארה"ב (מקביל לת.ז שלנו).

צריך להגיש גם דוח המפרט את כל החשבונות הפיננסיים הקיימים מחוץ לארה"ב(F BAR), כולל חשבונות השקעות ועו"ש, וכן בתנאים מסוימים גם דוח מס אישי.

מישהו מכיר את שערי ההמרה בדואר ישראל?
זה מתקשר לרעיון שעלה לי - האם ניתן לדעתכם למשוך מזומן מהבנק, להמיר בדואר/ציינג' למט"ח מזומן ולהפקידו חזרה בבנק?

זה דורש פטור מעמלות עו"ש למיניהן אבל אותן הרבה יותר קל להשיג מהטבות מט"ח.

זה מתקשר לרעיון שעלה לי - האם ניתן לדעתכם למשוך מזומן מהבנק, להמיר בדואר/ציינג' למט"ח מזומן ולהפקידו חזרה בבנק?

זה דורש פטור מעמלות עו"ש למיניהן אבל אותן הרבה יותר קל להשיג מהטבות מט"ח.
ניתן.
זה כנראה יעלה יותר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Shadows המרת מט"ח בסכום גבוה צרכנות פיננסית 1
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
K המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 3
א המרת מט"ח שוק ההון 13
N המרת מט"ח בסכום גדול צרכנות פיננסית 3
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
N המרת מט"ח בברוקר ישראלי מיסים 2
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
O המרת מט"ח בIB שוק ההון 7
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0
L פתיחת חשבון IB רק לטובת המרת מט"ח והעברה כספית לברוקר אחר? שוק ההון 34
OiNK עזרה בחישוב עמלות המרת מט״ח צרכנות פיננסית 13
E המרת מט'ח בחשבון מרג'ין IB - מינימום 2000$? שוק ההון 5
G המרת מט"ח אונליין צרכנות פיננסית 37
D המרת מט״ח בira מול מיטב טרייד שוק ההון 3
א המרת מט"ח בזול - לא כחלק מתהליכי מסחר והשקעות צרכנות פיננסית 70
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
F המרת מט"ח - הבדל 100 פיפס בסכום גדול שוק ההון 7
unrealx שאלה בנושא המרת מט"ח - 2 פיפס שוק ההון 11
C עמלת העברת/המרת מט"ח בבנק צרכנות פיננסית 8
J המרת מט"ח ב-IB למטרת משיכה שוק ההון 5
S עמלות המרת מט"ח ב IRA שוק ההון 12
ש כרטיס אשראי עם מינימום עמלות המרת מט"ח צרכנות פיננסית 45
נ המרת מט"ח באינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 4
Z איך מושכים כסף מIBKR לחשבון ישראלי בצורה זולה כולל המרת מט"ח? שוק ההון 3
jenglender המרת מט"ח של פסגות - סיוע למשקיע חדש צרכנות פיננסית 5
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
liranviper שירות המרת מט"ח עד 2,500 ש"ח צרכנות פיננסית 9
שמוליק קיפוד המרת מט"ח צרכנות פיננסית 4
ק עמלת המרת מט"ח מיטב דש טרייד שוק ההון 36
Jane Doe האם ניתן לקזז ריווחי הון על מניות בחו"ל עם עמלות המרת מט"ח? צרכנות פיננסית 18
ע עמלת המרת מט"ח בבתי השקעות שונים? שוק ההון 12
R עלויות המרת מט"ח בIRA צרכנות פיננסית 10
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
V שאלה על עמלת המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 7
ש המרת שקלים ליורו והעברת היורו לבנק בחו״ל צרכנות פיננסית 6
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
א המרת ILS ל-BGN והעברתם לחו"ל צרכנות פיננסית 0
Z המרת מטח באקסלנס שוק ההון 5
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6