• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

חשבון לצורך המרת מט"ח

sector

משתמש רשום
דירוג
1
אני נמצא בבית השקעות ושמתי לב שהמרווח עבור המרת מט"ח עולה לי יותר מ50 ש"ח בחודש. אני מעדיף להמשיך לעבוד עם בית השקעות ישראלי משיקולים כמו אי הגשת דוח שנתי אבל חשבתי לפתוח חשבון נוסף עבור המרת מט"ח(לדוגמא interactive brokers דרך המטווח captrader, הבנתי שעמלת ההמרה היא 0.003% עם 15 ש"ח מינימום - אני אשלם 15 ש"ח, משיכה אחת חודשית בחינם, דמי אי פעילות מתקזזים 1$ לחודש שאפשר לבטל אם אני משאיר בחשבון 1000$). לאחר מכן חשבתי או לקנות ניירות דרך החשבון שהמרתי דרכו את המט"ח והעביר אותם לבית השקעות או להעביר את המט"ח לבית השקעות(אני לא בטוח שאפשר ישירות כי בהסכם כתוב שהכספים יתקבלו רק מהחשבון שלי, אז יכול להיות שאני אעביר את המט"ח קודם כל לבנק ואז לבית השקעות).
השאלות שלי:
1. האם בשיטה של העברת ניירות, במקרה שמכרתי את הנייר בבית השקעות וקניתי אותו בברוקר זר, אני צריך להגיש דו"ח שנתי?
2. האם במקרה ואני רק ממיר מט"ח דרך חשבון בברוקר זר אני צריך להגיש דו"ח שנתי?
3. מה היתרונות והחסרונות של השיטות(כולל מבחינת עלויות העברה דרך בנק וכו', עלויות העברת ניירות שלא מצאתי מידע בנושא)? האם יש פה כאלה שפתחו חשבון נוסף בסגנון?
4. האם יש סבירות גבוהה שיעשו לי בעיות בברוקר הזר על פעילות שהיא רק לצורך המרת מט"ח ומשיכות/העברות או בבית השקעות בארץ על קבלת ניירות מברוקר זר?

תודה

sector

משתמש רשום
דירוג
1
לגבי העברת מט"ח אני חושב שזה פחות רלוונטי בגלל עמלת קורספונדנט שיכולה להתבטא באחוזים מהעברה.
לגבי העברת ניירות הבנתי שהעברה לבית השקעות ישראלי זה ללא עמלות מצד המתווך. השאלה אם סביר שיהיו השלכות כמו שכתבתי פה:
האם יש סבירות גבוהה שיעשו לי בעיות בברוקר הזר על פעילות שהיא רק לצורך המרת מט"ח והעברת ניירות או בבית השקעות בארץ על קבלת ניירות מברוקר זר?
בנוסף, האם יש סבירות גבוהה שבית השקעות יעשה בעיות על כך שאני לא ממיר מט"ח דרכו?

EyeKey

משתמש ותיק
דירוג
121
תן לי להבין, אתה הולך לעשות את כל העבודה הזאתי בשביל לחסוך 35 שקל בחודש שיתקזזו לאורך זמן עם איבוד התשואה על להחזיק במזומן 1000$?
אני לא יודע אם אתה מפספס משהו, אבל פרקטית זה לא הולך לעבוד. נשמע כמו הרבה מאוד עבודה עבור חיסכון זניח... (אם בכלל). תחפש פה שרשורים איך אנשים מסתבכים עם העברת ניירות ערך מהארץ לחו"ל. ואתה מתכוון לעשות את זה כדבר שבשגרה? אתה תצטרך לעבוד כל כך הרבה כל פעם בטרטור בין שני הגופים. זה ממש לא תהליך אוטומטי כמו העברה בנקאית.
חוץ מזה שאני לא אתפלא אם הבית השקעות הישראלי יסגור לך את החשבון כי תעלה לו יותר כסף ממה שאתה משלם לו עם כל העבודה שתיצור לו עם הפעולות העברה האלו.

לעשות דו"ח שנתי פעם בשנה זה פחות עבודה מזה.

נערך לאחרונה ב:

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,968
אני נמצא בבית השקעות ושמתי לב שהמרווח עבור המרת מט"ח עולה לי יותר מ50 ש"ח בחודש
זה המון. אם תעשה סקר שוק, סביר שתמצא אלטרנטיבות זולות בהרבה גם בישראל.

sector

משתמש רשום
דירוג
1
תן לי להבין, אתה הולך לעשות את כל העבודה הזאתי בשביל לחסוך 35 שקל בחודש שיתקזזו לאורך זמן עם איבוד התשואה על להחזיק במזומן 1000$?
אפשר במקום 12$ בשנה דמי אי פעילות
זה ממש לא תהליך אוטומטי כמו העברה בנקאית
האם פרקטית דרך העברה בנקאית במקום העברת ניירות הרעיון שלי יכול לעבוד?

זה המון. אם תעשה סקר שוק, סביר שתמצא אלטרנטיבות זולות בהרבה גם בישראל.
אני משלם 200 פיפס(2 אגורות) מהשער + שמתי לב שבפועל ממירים לי לפי השער הגבוה של היום או משהו כזה
האם יש יותר זול?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,968
אפשר במקום 12$ בשנה דמי אי פעילות

האם פרקטית דרך העברה בנקאית במקום העברת ניירות הרעיון שלי יכול לעבוד?

אני משלם 200 פיפס(2 אגורות) מהשער + שמתי לב שבפועל ממירים לי לפי השער הגבוה של היום או משהו כזה
האם יש יותר זול?
תבדוק בפסגות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 78
M מסמכים לצורך פתיחת חשבון ב IB שוק ההון 9
doc29 פתיחת חשבון בנק בארה"ב לצורך השקעה בנדל"ן צרכנות פיננסית 105
לאץ' פתיחת חשבון במיטב דש טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 15
R עובדי אינטל שסוחרים בקרנות אמריקאיות (או כל אחד אחר שיש לו חשבון RSU/ESPP ב-ETRADE וסוחר בדולרים) ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
O מספר חשבון בנק במס הכנסה להחזר מס מיסים 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
U רוצה לפתוח חשבון אצל ברוקר אמריקאי, קצת חושש מהמעבר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
V מסמכים דרושים לפתיחת חשבון ב-INTERACTIVE BROKERS פוסטים מאיכות נמוכה 1
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
I תלונה על רואה חשבון שלא התנהל בצורה תקינה צרכנות פיננסית 27
א פתיחת חשבון בבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
B IB דורשת Proof of Income בשביל פתיחת חשבון Margin, יש דרך אחרת? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
T שינוי תנאי חשבון ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
ג חשבון ב coinbase כאזרח אמריקאי תושב ישראל, יצא למישהו? השקעות אלטרנטיביות 7
נ חשבון ב TD Ameritrade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
S מס על חשבון בוקר בחו״ל ארה״ב מיסים 8
G חשבון IRA בקופ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
1 עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18
מתכנת התנהלות עם חשבון LinkedIn התפתחות אישית 6
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הטבות חשבון בנק דרך מועדון הוט (בנק לאומי) צרכנות פיננסית 1
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
מ לא יכול לסגור חשבון בנק בגלל נייר ערך שלא נמכר - מכירים? צרכנות פיננסית 6
מ הלוואה על חשבון "פוליסה פיננסית"? צרכנות פיננסית 4
M פתיחת חשבון דולרי לחנות דיגיטלית. צרכנות פיננסית 12
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
S פתיחת חשבון להעברת כספים מרווחי נדל"ן בארצות הברית שוק ההון 10
X פתיחת חשבון בIB לאחר פתיחת חשבון(ללא העברת כסף) באינטרקטיב ישראל - אזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
D פתיחת חשבון בנק באינטרנט ללא צורך הגעה לסניף צרכנות פיננסית 1
S האם ניתן לפתוח חשבון של IB ישירות בהונג קונג מבלי לעבור בשלוחה הישראלית? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
א פתיחת חשבון השקעות מתחת ל21 שוק ההון 4
D חשבון בנק נוסף צרכנות פיננסית 18
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
E משא ומתן על עמלות חשבון מט״ח בבנק ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
S פתיחת חשבון בנק להשקעות בארה"ב - משתמש בהכנסות מהשקעת נדל"ן שוק ההון 0
R איך אני יכול לוודא חשבון מסחר של חברה קטנה שוק ההון 4
1 חשבון בנק לא פעיל לסגור או לא? צרכנות פיננסית 18
R פתיחת חשבון בIB צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

למעלה