• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכרויות לחסכנים 2018

אדון קפה שחור,
אמרתי את הדיעה שלי, אני עומד מאחורי הדיעה הזאת. ברור לי מאד שהרבה אנשים לא מסכימים איתה.
בשום מקום לא אמרתי שאני מחפש הסכמה או הבנה של מישהו.

גם בהודעה הקודמת אמרת שאני מחפש הצדקה. אז אני לא.

ברשותכם אני אפרוש מהדיון. זה נהפך לסתם משרפת זמן.

בשום מקום לא אמרתי שאני מחפש הסכמה או הבנה של מישהו.
בטח שכן, אבל זה לא משנה
זה לא מתפקידי להעמיד אותך "על טעותך" כי זאת דעתך, דעתך שמורה לך וזכותך להביע אותה

בהצלחה לך בעולם הדייטים ומאחל שתמצא את זאת שתואמת לך
(לא בציניות)

יצא לי להיות שותף בהרבה פגישות עסקיות בין לאומיות.
במקרים האלו נהוג שהמארח משלם על האורח על ארוחות ולעיתים גם מלון, ושמתחלפים והמארח הופך לאורח הצד השני משלם.
בדר"כ מדובר בטווח של כמה אלפי שקלים אבל זה לא עניין של כסף, זה עניין של כבוד והכנסת אורחים ו2 הצדדים יודעים שאם תיהיה עסקה, הכסף הזה יחזור. ושאם אין עסקה אז שניהם מפסידים.
מי שמגיע לפגישה מממן לעצמו את הכרטיס טיסה, זה מראה גם על רצינות מהצד שלו.

כמו כן, צריך לסנן מראש לא רציניים, לפעמיים הם מסננים את עצמם ולא מעוניינים ולפעמיים הצד שלנו פשוט משאיר את זה בגבולות פגישה עיסקית רגילה ולא ארוחה,סיור וכו'. במקום שאני עבדתי בו הפגישות היקרות היו מתקיימות אחת לחודשיים בערך.

אני נוטה לאמץ את הגישה הזאת גם בדייטים, קודם עדיף לסנן כמה שיותר ואם כבר אני מזמין בחורה לדייט, אני קובע במקום שנוח לי ליד הבית ואני משלם, רק תבואי על חשבונך וזמנך.
אם יוצא מצב ושנינו נפגשים באמצע/אצלה אני גם משלם, למרות שאני לא חושב שזה הוגן בכלל, חונכתי לשלם ואני חושב שלפעמיים הכמה שקלים האלו שווים את הרושם הראשוני, לא מנסה לשנות סדרי עולם.
אם אחרי כמה דייטים מגלים שהיא נצלנית אז חותכים ואם היא אחלה היא כבר תתעקש לשלם.

נערך לאחרונה ב:
האשכול הזכיר לי את המאמר 'פמיניזם ומלתעותיו' ממליץ לקרוא בזמנכם הפנוי
http://regevelya.net/feminism/

מצוטט מה-"מאמר":
"...אז מה בעצם מניע נשים כיום לעבר פמיניזם רדיקלי? ... טראומת ילדות"

מציע לכם לא להשקיע את האנרגיה בלקרוא...

מצוטט מה-"מאמר":
"...אז מה בעצם מניע נשים כיום לעבר פמיניזם רדיקלי? ... טראומת ילדות"

נו? לגמרי לא מתקבל על הדעת? רק ראוי שתבהיר שזה הוצג כהסבר אפשרי מתוך כמה אופציות לדעת הכותב (אחרת עוד נחשוד שנסיונך לעוות עובדה זו בציטוט הדווקני מהפינצטה משרת ניסיון השתקה...).

נו? לגמרי לא מתקבל על הדעת? רק ראוי שתבהיר שזה הוצג כהסבר אפשרי מתוך כמה אופציות לדעת הכותב
א. לא מתקבל על הדעת שזאת סיבה לא זניחה.
ב. נראה לי שלא קראת את המאמר. אביא את הציטוט שאני מתייחס אליו. הקוים התחתונים שלי. לא מצאתי אותו מונה טראומת ילדות כסיבה אחת מבין רבות (אהיה הוגן - אפשר אולי להבין בצורה עקיפה מהמאמר שחלק מהנשים נעשות פמיניסטיות כי נשים אחרות ממלאות אותן במסרים כאלה).
הנה:

אז מה בעצם מניע נשים כיום לעבר פמיניזם רדיקלי?
הרצה מהירה אחורה לתחילת המאמר. איך בעצם ידעתי את כל אותם דברים על חברתה האמריקאית של בת דודתי, ועוד מתמונה אחת בודדת? פשוט מאוד.

טראומת ילדות

הכאוס העולמי שכל כך הרבה רדיקלים רואים הוא בסך הכל השתקפות של הסערה הפנימית שבהם.

את אותו מבט חלול שהיה לה על הפנים כבר קל לי לזהות והוא אחד המאפיינים של מה שעולם הפסיכיארטיה מכיר כיום כקבוצת הפרעות אישיות אשכול ב' (Cluster-B Personality Disorders), קבוצת הפרעות המאפיינת בעיקר נשים שעברו טראומה או התעללות בילדות, הרבה פעמים מצד האב. בנות כאלה גדלות להיות מלאות בכעס ושנאת אדם שבאופן פרדוקסלי מביאות אותן לאקטיביזם כמו פמיניזם וטבעונות רדיקליים.

מי שהיתה קרבן בילדותה תמצא קרבנות בכל מקום כשתגדל

אני מתפלא להיות הראשון שכותב על הקשר בין השניים, אני רואה את הדפוס הזה חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב. לכו לכל פמיניסטית צעקנית עם מגאפון בכיכר רבין ושאלו אותה לגבי הילדות והמשפחה שלה. עולם הפסיכולוגיה יודע שהסוד לחיים מאושרים טמון בתקופת ילדות אוהבת. ולראיה, אותן הפרעות אישיות הן נדירות במשפחות ישראליות חמות ואוהבות אך נפוצות מאוד במדינות המאופיינות במשפחות קרות ומעטות ילדים – כמו מערב אירופה או ארה"ב.

לא מצאתי אותו מונה טראומת ילדות כסיבה אחת מבין רבות
לא אמרתי רבות אמרתי כמה.
וכנראה שאתה לא קראת כי לצד טראומות ילדות הוא מונה מיד אח"כ ערך מיני נמוך וגם פרופיל הורמונלי - וכל זה בקונטקסט של אקטיביסטיות רדיקליות בהן מתמקד רק חלק מהמאמר, מאמר שעוסק בהבדלים בין גהברים לנשים גם מזוויות אחרות.

אפשר אולי להבין בצורה עקיפה מהמאמר שחלק מהנשים נעשות פמיניסטיות כי נשים אחרות ממלאות אותן במסרים כאלה

שוב אתה מעוות וממעיט כדי להוציא אותו קיצוני. כך הוא כותב ובמפורש (לא בעקיפין) על רוב הפמיניסטיות (בעיני עצמן):

"רוב הבנות בישראל המגדירות עצמן 'פמיניסטיות' חיות אורח חיים לא פמיניסטי בעליל. הן בנות טובות ממשפחות חמות שיצא להן לקרוא פה ולשמוע על זכויות נשים. הן אוהבות את החיים יותר מדי מכדי להקדיש לזה יותר מדי מחשבה ושמחות לגדל ילדים באהבה ולפנק את בעלן כשהוא חוזר מהעבודה. הן עוסקות במקצועות 'נשיים', חובבות שופינג מושבעות ומחזיקות באמתחתן ארון שלם של נעלי עקב. we love you."

שמע מה שאתה עושה לא הוגן. נעזוב שלא בטוח שקראת (גם מבחינת הזמן בו לקח לך להגיב לראשונה) ברור שקל לקחת מאמר כזה ולדוג ממנו ציטוטים שירגיזו אנשים, אבל לנתק אותם מהמכלול ומהקונטקסט המלא כדי להשחיר מישהו זה די סגנון בולשביקי. לא משחקים שחושב שיעבדו בפורום הזה

בנות כאלה גדלות להיות מלאות בכעס ושנאת אדם שבאופן פרדוקסלי מביאות אותן לאקטיביזם כמו פמיניזם וטבעונות רדיקליים
גיחכתי בקול.
רוב הבנות בישראל המגדירות עצמן 'פמיניסטיות' חיות אורח חיים לא פמיניסטי בעליל. הן בנות טובות ממשפחות חמות שיצא להן לקרוא פה ולשמוע על זכויות נשים. הן אוהבות את החיים יותר מדי מכדי להקדיש לזה יותר מדי מחשבה ושמחות לגדל ילדים באהבה ולפנק את בעלן כשהוא חוזר מהעבודה. הן עוסקות במקצועות 'נשיים', חובבות שופינג מושבעות ומחזיקות באמתחתן ארון שלם של נעלי עקב. we love you.
לא נראה שהוא יודע מה זה פמיניזם.

וכנראה שאתה לא קראת כי לצד טראומות ילדות הוא מונה מיד אח"כ ערך מיני נמוך וגם פרופיל הורמונלי - וכל זה בקונטקסט של אקטיביסטיות רדיקליות בהן מתמקד רק חלק מהמאמר, מאמר שעוסק בהבדלים בין גהברים לנשים גם מזוויות אחרות.

כמו שסימנתי לך - הבחור אומר שם במפורש שלדעתו כל פמיניסטית שתפגוש במחאה היא בעלת טראומת ילדות.
אני מסכים איתך שאחר כך הוא גם טוען שפמיניסטיות עושות את זה בגלל שהן בעלות "ערך מיני נמוך" (הוא מתכוון מכוערות), והוא גם טוען במאמר שנשים רוצות להתנהג כמו גברים בגלל בעיות הורמונליות.
לכל הפחות הוא לא קוהרנטי.

וכל זה בקונטקסט של אקטיביסטיות רדיקליות בהן מתמקד רק חלק מהמאמר
כל חטאי הוא לעזור לקוראי הפורום לסנן את השטויות שלצערי הרב קראתי (עד הסוף). הציטוט הוא דוגמה, שלדעתי משקפת את רמת הכתיבה של המאמר כולו.

שמע מה שאתה עושה לא הוגן.
לא כל מי שלא מסכים אותך עושה דברים בולשביקיים או מנסה להשתיק דעות אחרות. אם הציטוט מביך אותך (ויש שם עוד כל כך הרבה פנינים נוספות באותו סגנון), אין לי כל כך מה להגיד - זו באמת דעת הכותב, והיא באמת קיצונית ומיזוגנית.

בתקופה שיצאתי לדייטים, דייט ראשון תמיד היה משהו בסגנון הליכה בפארק ולא עירב כסף. בגלל שהסיכוי לצלוח את הדייט הראשון נמוך, לא היה לי נעים שמישהו גם יוציא על זה כסף, ובטח ובטח שלא התחשק לי להוציא על זה כסף בעצמי... יש בנות שדווקא ירצו לצאת לבר כי לארג'יות כזו היא תכונה חשובה עבורן, וזו הזדמנות לבחון את זה; בעיני, להשוויץ בידך הנדיבה ולהוציא מלא כסף על מישהי שאתה לא מכיר בדייט יכול לרמז על חוסר אחריות כלכלית. ואני גם שונאת בארים בלי קשר אז מנסה כמה שפחות להגיע אליהם.

אני לא יודעת בדיוק איך מבדילים בין קמצנות לחסכנות, אבל לפעמים זה עניין של תחושה... ולפעמים זה גם משתנה עם הזמן. יש הבדל בין להוציא על מישהי שאתה לא מכיר (בעיקר כשאתה יוצא לדייטים רבים), לבין להוציא על בת הזוג שלך. כך זה היה אצלנו, ככל שיצאנו יותר זמן - כך הגיעו יותר פינוקים :lol:

באחד הדייטים הלכנו לאכול במיוחד בהאפי האור 1+1.
ביקשנו חשבון והתחלקנו חצי חצי באשראי.
המלצרית: חילקתי לכם חצי חצי, באחד מכרטיסי האשראי יצא 20 אגורות יותר.
הוא: אני מקווה שזה בכרטיס שלה.

התאהבתי.

בלי שום קשר מה הדעה שלי בדיון הנ"ל הזכרתם לי את הסרטון הזה :

דעתי:
הגבר צריך להציע לשלם.
הבחורה צריכה להציע להתחלק.
אם הגבר לא מעוניין בה - להסכים להצעה שלה.
אם הגבר מעונין בה - להתעקש.
אפשר להוסיף משפט סולידי כמו "זה לא נראה אלגנטי להתחלק חצי חצי, אני אשלם הפעם ואת פעם הבאה:)"

אם היא מעוניינת בו - להסכים
אם היא לא מעוניינת - להתעקש לשלם על עצמה.

נראלי הכי פשוט, פייר והגיוני.

כמעט כל הדייטים הראשונים שלי היו גם האחרונים, ותמיד קבעתי פגישה במקומות כמו מקונלד'ס, פיצה האט או איזה בית קפה.
לא נראה לי שיש קשר בין זהות המקום להצלחה בדייט.

שונאת את המוסכמה הזאת. לא מבינה למה היא קיימת בכלל. כל המשחקים והשטויות האלו של "תהיה גבר, תהיה נדיב" מוציא אותי מדעתי.
נפגשים שני אנשים להיכרות, מה קשור עכשיו תשלום? שכל אחד ישלם על עצמו ותתעסקו במה שחשוב- להכיר, להתעניין, לשוחח.
נשים בישראל התרגלו לנצל גברים ומרגישות כמו נסיכות.... גבר שיוצא לכמה דייטים בשבוע יפשוט את הרגל עם אלפי ש"ח בחודש וצריך גם להחזיק רכב...

נערך לאחרונה ב:
נשים בישראל התרגלו לנצל גברים ומרגישות כמו נסיכות.... גבר שיוצר כמה דייטים בש וע יפשוט את הרגל עם אלפי ש"ח בחודש וצריך גם להחזיק רכב...
א. למה שגבר יצא לדייטים כמה פעמים בשבוע? מה זה הבולמוס הזה? אם זה תחביב, אז שישלם עליו.
ב. נשים בישראל התרגלו...זאת התחלה רעה מאד לתגובה בעיניי. כל הנשים? רק בישראל?
ג. המנהג הדוחה הזה (גבר משלם את החשבון של האישה) הוא פועל יוצא של רצון 2 הצדדים. אחד רוצה להרגיש לארג' ומפנק, השני רוצה שיפנקו אותו.
ד. מה קורה בדייט ראשון של להט"בים?

נשים בישראל התרגלו לנצל גברים ומרגישות כמו נסיכות.... גבר שיוצא לכמה דייטים בשבוע יפשוט את הרגל עם אלפי ש"ח בחודש וצריך גם להחזיק רכב...

אף אחת לא מכריחה אותך לצאת לכמה דייטים בשבוע, לצאת עם נשים בכלל או להחזיק רכב.

המנהג הדוחה הזה (גבר משלם את החשבון של האישה) הוא פועל יוצא של רצון 2 הצדדים. אחד רוצה להרגיש לארג' ומפנק, השני רוצה שיפנקו אותו.
יש הרבה שלא רוצים לשלם אבל מפחדים שזה ידחה אותם בעיני האשה...
לדעתי, זה אינטרס של האשה שלא ישלמו עליה ולא יווצרו ציפיות בכלל...
כל הליך ההכרות זה ניסיון וטעיה והנוהג שכל העול נופל על הגבר ממש מקומם ולא סולידי בכלל....
לארג'יות מתבטאת בדיבור והתנהגות ולא בתשלום....

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
2028_שנת_פרישה הכרויות לחסכנים אוף טופיק 163
V סיפורי הכרויות להשראה אוף טופיק 59
V הכרויות וזוגיות אוף טופיק 3
Myrath הכרויות סולידים אוף טופיק 3
Myrath מאחר שפורום הכרויות חסכנים לא על הפרק... אוף טופיק 52
hommie הכרויות וזוגיות - חישוב מסלול מחדש אוף טופיק 298
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
liranviper טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018 שוק ההון 15
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
כימאי מה עשה התיק שלכם בשנת 2018? שוק ההון 99
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
ר תוספי תזונה - גימיק צרכני או הכרח ב 2018? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
S השוואת קרנות השתלמות/ניהול+מסלולים - 2018 שוק ההון 7
ח תשואות נמוכות/שליליות ברוב מוצרי החסכון הקיימים היום ב- 2018 שוק ההון 9
adamshalev נוהל גילוי מרצון עד 2018-2019 שוק ההון 1
M תחזית אפוקליפטית ל 2018 בגלובס - מתחברים? שוק ההון 2
korma תקרת ההפקדות לקרן השתלמות לעצמאיים ב-2018 שוק ההון 7
adamshalev תחזיות לשנת 2018 אוף טופיק 59

נושאים דומים

Back
למעלה