הכרויות לחסכנים 2018

הנושא בפורום 'דיוני עומק על פוסטים מהבלוג' פורסם ע"י Kintsukuroi, ‏3/9/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. Kintsukuroi

Kintsukuroi משתמש ותיק

https://www.hasolidit.com/היכרויות-לחסכנים

אחד הפוסטים האהובים עליי:)
    נושא סופר מעניין שמעתי סיפור מעורר מחשבה בהקשר וחשבתי לחדש את הדיון.

לפני זמן מה, חברה טובה עם מודעות כלכלית ואף יותר מקורטוב של סולידיות ספרה לי את הסיפור הבא:
    היא התחילה לשוחח עם בחור נחמד באתר היכרויות.
    היתה דינמיקה נעימה והם החליטו להפגש. היא גרה באיזור המרכז והבחור גר ביישוב בדרום, מרחק של כשעה נסיעה. שניהם בני 30 + היא שכירה בתעשית ההיטק והוא בעל מקצוע חופשי עובד כעצמאי.
    הבחור הציע "להפגש לבירה" אפילו שבשיחת הטלפון עלה כי חברתי אינה שותה בירה ומעדיפה יין.
    לבסוף הם סיכמו להפגש בבר יין סמוך לאיזור מגוריה של חברתי. הם נפגשו, ישבו ושתו והיתה שיחה נעימה. הוא שתה בירה היא שתתה יין והם אכלו משהו קטן. בתום הפגישה הגיע החשבון והוא הציע לשלם אותו (בהתאם למוסכמות החברתיות), היא מספרת שהרגישה מעט אי נוחות מצידו ובחרה להתעלם. הם החליטו להפגש שנית ואז הבחור התחיל להציע הצעות כמו "פיקניק בים בערב", "טיול למקום שבו אפשר לראות כוכבים".
    חברתי לא אהבה את ההצעות ממספר סיבות - ראשית היא הרגישה שהיא לא מכירה את הבחור מספיק ותרגיש לא בטוחה להיות איתו לבד בסיטואציות כאלה. שנית ההצעות היו מכוונות לסוג בילויים שהם ממש לא הטעם של חברתי וזה היה די ברור כבר מהכרטיס באתר ההיכרויות ומהשיחה בדייט ראשון. היתה לה הרגשה שלא עמדו מאחורי ההצעות שיקולים רומנטיים אלא... חישוב כלכלי של עלות הדייט.
    לבסוף הם סיכמו להפגש שוב בפאב שכונתי פשוט באיזור המרכז. הבחור שתה בירה חברתי שתתה לימונדה ורצתה לאכול משהו קטן. הוא נדרך ואמר לה ש"הוא לא רעב" כי כבר אכל בבית. היא מספרת כי זה היה מאד ברור שהוא מתכוון לכך שהוא אינו מעוניין לשלם... היא הזמינה משהו קטן והם התחלקו בחשבון. בסיום הדייט חברה שלי נפרדה ממנו לשלום.
    היא אומרת שהיה ברור לה שהיא לעולם לא תרצה להיות בחברת גבר שברור שהוא מחשב כל אגורה בשלבים ראשונים של תהליך החיזור וזאת על אף שהיא אשת קריירה, חסכונותיה שאספה בעמל מושקעים היטב, היא מתנהלת בדרך כלל בחסכנות ויש סיכוי טוב שהיא תוכל לפרוש עוד 10 שנים. היא אומרת שהתנהגות מעידה על קמצנות רגשית שהיא לא יכולה לסבול.

והבחור? בדיעבד הוא היה מאד מעוניין. כאשר אמרה לו ש"זה לא מתאים" הוא כתב לה כמה הודעות כועסות על כך ש"גררה אותו לאיזור המרכז" פעמיים.

אז יכול להיות שאותו בחור הוא "חסכן" אבל כאן לא קרא נכון את המפה בכלל ולכן בשורה התחתונה יצא קרח מכאן ומכאן.
    חברה שלי לא מחפשת "סידור כלכלי" היא מחפשת שותף לחיים שיש בו נינוחות ונדיבות לב.
    באופן אישי, נראה לי שבשדה ההיכרויות חשוב מאד להבין את הסיטואציה ולפעול בהתאם. להבין שיש בחיזור אלמנט של השקעה, גם כלכלית.

אשמח לשמוע דעות ומחשבות מהגברים והנשים שבחבורה.

2. yossik

yossik מודרטור

it is complicated. עדות יד [אוזן] שנייה...
    לכל מטבע שני צדדים.

Equator99 ו-Kintsukuroi אוהבים את זה.
  3. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

נראה לי שהדלק שהוא שילם + זמן ועצבים בפקקים זה הרבה יותר מהלימונדה שהוא חסך.
    מהסיפור הזה אני לא מתרשם שמדובר בחסכן כפייתי, אלא בנטייה מוגזמת לפסול של הבחורה.

4. Oran Hashai

Oran Hashai משתמש ותיק

לפעמים בטח בהתחלה צריך לשחק את המשחק. הקשר די מלאכותי בשלב הזה (מדובר הרי בחוקים לא כתובים) גם אם זה פחות נוח. כשהקשר מתחזק כל אחד מציג את האג'נדה שלו לחיים. לעניות דעתי, חברתך פסלה אותו מהר מדי ומסיבה די שטחית יחסית לקשר שלהם (2 דייטים לא אומרים יותר מדי).

5. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

יכול להיות פשוט קצר בתקשורת. חבל לשפוט בן אדם ככה סתם.
    לי היה קצר כזה בתקשורת. דייט נחמד באיזה בית קפה חביב באזור תל אביב.
    היא הזמינה משהו קטן מאוד לצד הקפה ואני אמרתי לה "למה לא? תתפרעי על עוגיה. יש גם דברים יותר טובים את יודעת...“
    אני כיוונתי מכל הלב שתזמין איזה קרואסון שוקולד /שקדים /עוגת טריקולד/משהו גוטה גוטה כזה וכו'
    היא הבינה ביקורת על זה שהזמינה איזה עוגיה יבשה ומסכנה לצד הקפה, חשבה שצחקתי עליה וחשבה עליי שאני מניאק קמצן.
    למזלי הפרטנרית הייתה מספיק אסרטיבית ורגישה להעלות את הנושא בשיחת הטלפון למחרת. רק אחרי כמה דקות שנרגעתי מהצחוק הסברתי לי ואז היה צריך להרגיע אותה מהצחוק.
    מפה לשם נשואים כבר עשור++

סול, wa11a, דורון ו-22 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  6. Kintsukuroi

Kintsukuroi משתמש ותיק

אז הם נפגשו בשעות הערב ולא היו פקקים.
    ואחרי ההודעות הזועמות היתה הסכמה בין כל החברות שטוב עשתה שאמרה לו שלום.
    If you can't stand the heat get out of the kitchen

naftul21 אוהב/ת את זה.
  7. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

זאת סיבה מספיק טובה, ועדיין אני לא רואה הוכחות לקמצנות.

wa11a ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  8. Kintsukuroi

Kintsukuroi משתמש ותיק

חוסר יכולת לפרגן לבחורה להזמין משהו קל לאכול בדייט בבר שכונתי = קמצנות
    נסיונות חוזרים מאולצים מאד לדייטים חסכוניים אך לא מתאימים (חברה שלי לא אוהבת ים, לא אוהבת טיולי שטח, טיפוס מאד ביתי וזה היה מאד ברור) גם לא מי יודע מבשר טובות

9. naftul21

naftul21 משתמש ותיק

אני מתרשם שהוא קמצן אבל זה על בסיס התיאור שלך.
    רק על ההודעות הזועמות טוב שניתקה את הקשר

10. Kintsukuroi

Kintsukuroi משתמש ותיק

כאמור, נושא מעניין עם מורכבות....
    תוהה מה בעיניכם האופציות לדייט סביר לאנשים בני 30 + שנפגשים בדרך הכי מקובלת בגילאים האלה, אתרי היכרויות.
    בית קפה? פאב? אופציה סולידית ואטרקטיבית שחמקה מעיניי?

דרך אגב, בהקשר לנושא הגבר עם הרכב שעלה בדיונים קודמים - החברות הרווקות שלי דיווחו שמטעמי שמירה על הבטחון האישי הן בדרך כלל אינן מעוניינות שיאסוף אותן מהבית בחור שזה עתה הכירו באתר היכרויות....אני חושבת שזה נותן קצת מרווח נשימה

משה אוהב/ת את זה.
  11. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

בית קפה/פאב לפחות לפעמים הראשונות.

wa11a ו-may אוהבים את זה.
  12. מצב צבירה

מצב צבירה משתמש ותיק

קודם כל זה קצת עצוב שמכירים רק באתרי הכרויות בגילאים האלו, היתי שמח אם זה לא היה המצב. לגשת למישהי בת 28+ במרחב ציבורי ולנסות לשוחח איתה היום מרגיש לא מקובל כמו בעבר, בגלל אתרי ההכרויות, אבל זה נושא לשיחה אחרת.
    לגבי דייטים סולידים? בית קפה/פאב ולהפרד מ-60-70 ש"ח זו לא האופציה הכי גרועה שיש דווקא. היו לי כמה דייטים בהן נפגשנו במקום ציבורי ומרכזי בת"א ומשם פשוט טיילנו יחד או אם יש איזה שהוא אירוע/פסטיבל חינמי, אז ללכת לשם זה נהדר. תוך 20 דק' אתה כבר מבין אם זה זה או לא, ואם זה זה, אז ללכת לשבת בבית קפה או פאב ולהוציא עליה כמה שקלים, זו השקעה לא רעה לעומת לשבת ישר בבית קפה או פאב בלי לדעת אם יש כימיה בסיסית.

13. naftul21

naftul21 משתמש ותיק

תעוף על זה
    מבלי להיעלב נשמע קצת קמצני

Benjamin Willard ו-יוסי מערוף אוהבים את זה.
  14. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

לפעמים גם מספיקות 3 דק', אז מה?
    בחורה השקיעה ערב בשבילך (שלא לדבר בטח על איפור/שיער/התארגנות). תן לה שעה. לך תדע.. אולי בסוף תופתע.

may, אל ניניו ו-בת העמק אוהבים את זה.
  15. מצב צבירה

מצב צבירה משתמש ותיק

להוציא 60-70 שקל זו קמצנות? מה, להזמין אותה לארוחת במסעדה יוקרה ב-600 שקל?

16. מצב צבירה

מצב צבירה משתמש ותיק

לך לוקח שעה, לי לוקח 20 דק' ויש כאלו שלוקח להם 3 דייטים.

17. fliper

fliper משתמש ותיק

@Kintsukuroi
    סיפור יפה. מחדד את ההבדל בין חסכן לקמצן. יש סיטואציות בחיים שצריך להנות מלהיות large, נדיב וטוב לב, אגב גם במונחים כלכליים הבחור מפסיד,השקעה קטנה יחסית יכלה להוליד זוגיות מופלאה.
    בקיצור כמו שכתבת קמצן (גם ריגשית), טוב שחברתך גילתה זאת כבר בשלב הראשוני.

Kintsukuroi, naftul21, yotamd ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  18. בת העמק

בת העמק מודרטור

שונאת את המוסכמה הזאת. לא מבינה למה היא קיימת בכלל. כל המשחקים והשטויות האלו של "תהיה גבר, תהיה נדיב" מוציא אותי מדעתי.
    נפגשים שני אנשים להיכרות, מה קשור עכשיו תשלום? שכל אחד ישלם על עצמו ותתעסקו במה שחשוב- להכיר, להתעניין, לשוחח.

wa11a, kerenX, רוני ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  19. Kintsukuroi

Kintsukuroi משתמש ותיק

בת העמק, נהגתי לחשוב כמוך אבל...אז העירו את עיניי שאשה לאורך כל חייה, גם סולידית, נושאת בעלויות מבחינת זמן וכסף של השקעה במראה. גם אם את אלופה והורדת את ההוצאות למינימום יש כאן עלות חודשית שהגבר אינו נושא בה אך בהחלט נהנה מתוצאותיה:). נראה לי רק הוגן שישלם את המחיר הזניח של דייט בעת ההיכרות הראשונית.

יתר על כן, לדעתי הנורמה הזו השתמרה כי לנשים (בדרך כלל) חשובה יותר התחושה של גבר המעניק הגנה, גם כלכלית.

משה, naftul21, Ofec_Bar ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  20. איש(3718)

איש(3718) משתמש בכיר

גם היא יצאה קרחת מכאן ומכאן, אלא אם כן היא מעדיפה את הפוזה של מי שמחכה לאביר על הסוס הלבן על פני מערכת יחסים אמיתית.

למרות שאני חסכן באישיותי, בסיטואציה של מכירות (וזו הסיטואציה) אני משחק אותה לארג'. זה מאפשר לבן זוג לדייט להראות את אופיו האמיתי, האם יתפרע או יגביל את עצמו? אם אני אשים גבולות מוקדם מידי, לא אלמד את גבולות בן\בת הזוג לדייט.

ועם זאת, לנשים בהכללה יש נטיה לשדר ולקלוט סימנים עדינים מידי, ולצפות מגברים לפרש אותם, בשעה שלגברים בהכללה אין את היכולת לקלוט ולשדר סימנים כאלו :)
    אנחנו לא משדרי\קוראי מחשבות, וגם אתן לא, צריך לתקשר במילים, אפילו בדייט ראשון.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.