• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכרויות לחסכנים 2018

למען האמת אני לא מבין איך אוכל עוזר במשהו בסיטואציה של הכרות
א"ב של bonding אנושי. אכילה משותפת. יש בזה משהו כל כך קמאי ויסודי.
ישיבה משותפת באינטימיות פיזית מסוימת, וצריכת סמים. בין אם ממריצים קלים על חלב מוקצף, או משכרים שמהווים אחלה חומר סיכה חברתי.
מה יכול להיות התחלה יותר טובה להכרות, ושיחה, שטחיים בהתחלה כמובן. אבל, זה הבסיס.

חוץ מזה שבית קפה/ פאב, עדיף שקט, זאת סביבה בטוחה, וקלה בוודאי להכרות ראשונית. גם יש איזה גבול כזה בין התחלה של אינטימיות, לחוסר אינטימיות לא מאיים. מצד אחד, נמצאים במקום ציבורי, ויש מלצר ואנשים אחרים. מצד שני, יושבים קרוב, על אותה ספה, או לייד אותה פינה בשולחן, מתקרבים לשמוע אחד את השנייה יותר טוב, אוכלים איזושהי מנה יחד. גם קל להתקרב/ להתרחק/ לחתוך לפי התפתחות העניינים.

ולהמשיך בטיול לאורך הים/ שדרה/ פארק, זה כמובן המשך טבעי...
פיקניק בים בערב"
עולה לפחות כפול מקפה או בירה, וזה הרבה יותר השקעה...

מגיעה באיחור.
אין מה לעשות, בעולם הדייטינג הקונצנזוס דורש מנשים להיראות טוב, ומגברים לשלם את החשבון.
שני אלה עולים הרבה כסף..
האלטרנטיבה היחידה היא להיות בעל/ת המון קסם אישי וסקס אפיל שיכפרו על ההתקמצנות.
זה מאוד יומרני לומר "אני לא משקיעה בעצמי - מי שיאהב אותי, יאהב אותי במפנים בלי פשרות" או "אני אציע לה טיול בשדות כאילו אין רוצחים סדרתיים בעולם"
רוצים לחסוך, תתאמנו בלהיות צ'ארמרים.

זאת אמת שכל מי ששלא משקר לעצמו רואה.
אתה מבין שזה ששילמת על מישהי בדייט לא מחייב אותה לשכב איתך.. כן?
זו לא עיסקה.

נערך לאחרונה ב:
עוד אפשרויות פחות קונבציונליות להיכרות מחוץ לאתרי ההיכרויות?
1. התנדבות - תמצאו מקום התנדבות קרוב למקום מגוריכם (עדיפות לכזה שהוא לא שגרתי), ולכו להתנדב. רוב האנשים שמתנדבים בדרך כלל מגיעים ממעמד סוציו-אקונומי מבוסס יחסית (או בדרך לשם), בעלי תפיסה חברתית רחבה, ובדרך כלל אנשים בעלי חוש הומור נהדר.
2. אירועים קהילתיים - ישנם קבוצות פייסבוק שמארגנות אירועים לצעירים, בדרך כלל יש שם מלא רווקים ורווקות נהדרים.
3. יזמות - מצא חן בעיניכן מישהו, תפנו אליו...אל תחכו שהוא יעשה את הצעד הראשון.

זה מאוד יומרני לומר "אני לא משקיעה בעצמי - מי שיאהב אותי, יאהב אותי במפנים בלי פשרות"
הו לא, אלה שאהבו אותי זה היה גם מסיבה חיצונית כנראה. אני לא מכוערת אבל גם לא יפהפיה גדולה ורוב בנות הקבוצה בקיבוץ שלי היו יפות ממני ובטח ובוודאי
שמטופחות ממני. מצד שני, כל המחזרים שלי וגם בני הזוג שהיו לי- את כולם ללא יוצא מן הכלל הכרתי לא דרך דייטים אלא דרך בית ספר, צבא, שנת שירות, הדרכה, טיולים, חברים של חברים, עבודה... אז אפשר להגיד שככה זה היה פעם אבל אני רואה מסביבי שגם היום הרבה מכירים ככה.
ואני כמובן ממליצה על מה שכתב @זאב .

רוצים לחסוך, תתאמנו בלהיות צ'ארמרים.
.

נולי - בהמשך להערותיך החכמות מצטטת פה תגובה מדליקה לפוסט המקורי "הכרויות לחסכנים של בחור מסתורי בשם projectio :

פוסט יפה, באופן אני חושב שסגנון חיים חסכני הוא חסרון משמעותי במציאת בת זוג.

ושבחלק מהמקרים אם להודות באמת, אכן יש קשר בין קמצנות\חסכנות פיננסית לקמצנות רגשית[ POINT TO SELF] כי אתה חייב[או שלא :)] להיות קצת אטום רגשית בשביל לעמוד בלחצים חברתיים ולא לדפוק חשבון גם לאנשים הקרובים אליך ביותר- הרבה פעמים הנקודה הכי חזקה שלך היא גם הנקודה שבה אתה הכי פגיע.

באופן כללי אני חושב, שאם אדם מתאפיין בהרגלי חסכון[חסרון] הוא צריך לפצות על זה בתחומים אחרים, אחד או יותר, שהזמן הפנוי הרב, מאפשר לפתח אותם.

למשל:
-חדר כושר, להיות שרירי להיראות טוב. לטפח את עצמך.
-להיות בעל תחביבים שפונים גם למין הנשי[ריקודים\משחק\ניו אייג’ וכו’]
-להיות בעל זהות ברורה שמשיקה אם קבוצת ההתייחסות של אותה בחורה.
-להיות טוב במיטה.
-להיות איש שיחה טוב, לתחזק מעגל חברתי ולהיות בעל עמוד שידרה באופן כללי.
-להיות בעל סטאטוס מקצועי מכובד.

להיות טוב באחד מאלה או יותר יכול לפצות על החסרון של להיות בינוני ומטה באחרים ולגרום לבחורה
להישאר איתך. אם כי לא כל בחורה ואולי גם לא הבחורה שאתה באמת רוצה בסופו של דבר אנשים מוצאים את עצמם אם הדומים להם ולא אם אלה שהם חושבים שהם צריכים להיות.

זה על פי דעתי המאוד לא מלומדת.

: ]

נערך לאחרונה ב:
השקל שלי:

מי שפוסל על אי ציות למוסכמות חברתיות הקשורות בתשלום בדייטים הראשונים ואחר כן מתרץ זאת באקסטרפולציה על אופיו של הצד השני (כלומר מנסה להסיק מההתנהגות הנ"ל משהו מאוד משמעותי לגבי האופי שלו) - טועה ועשוי להפסיד קשרים טובים.

מי שלמרות שיודע שפסילה כזאת היא התנהגות די נפוצה אצל בני זוג פוטנציאליים ועדין מתעקש לא לציית למוסכמה החברתית בדייטים הראשונים - גם הוא טועה, ועשוי להפסיד קשרים טובים.

יש לינוקס ויש ווינדוס, יש אנדרואיד ויש IOS, יש בחורות שמעדיפות לשלם חצי חצי ויש כאלה שחושבות שגבר צריך לשלם הכל.
למה לא להפסיק להלחם ולהתחיל להנות מכל העולמות?
מגיע חשבון, בלי לומר כלום, שולף כרטיס אשראי, אם היא מעדיפה חצי חצי , היא תוציא את שלה, אם לא אז לא.
יש כל כך הרבה דברים שאפשר לפסול עליהם בדייט, חבל שזה יהיה אחד מהם.

לפני כמה חודשים היה רצף דיונים די פעיל בנושא הזה בדיוק בקבוצת הפייסבוק של הסטודנטים באוניברסיטה שאני לומד בה.
המין הגברי נחלק בדעותיו, בערך כמו כאן: אלו שטענו שהמנהג שהגבר משלם הוא מנהג מטופש שצריך להיעלם, ואלה שמוכנים להחליק את זה 'כחלק מהמשחק'/המוסכמה החברתית
בנות המין היפה הביעו באופן כמעט מוחלט (אך היו קולות אחרים פה ושם) שהן לא מצפות שהגבר ישלם עליהן לחלוטין. הן בעיקר מצפות 'לרקוד את הריקוד', לראות שהגבר מוכן לשלם עליהן. הרבה מהבנות אמרו שמבחינתן עדיף לשלם חצי-חצי. חלקן גם אמרו שאין בעיה שהגבר יציע מראש חצי חצי, כל עוד לא הוא לא מראה במהלך הדייט התנהגות חסכנית/קמצנית יתר על המידה.

בגלל שהאוכלוסייה היא סטודנטים, כולם טענו מראש שהם מעדיפים להימנע מסיטואציה שבה מגיעים לשאלה הזאת על סכומים גדולים. יציאות בקטנה לבירה/בית קפה, על סכומים קטנים. כלומר, לכל הצדדים ברור שזה משחק והכסף הוא לא המטרה הראשית. הדרך הטובה ביותר היא מניעה

כללי היסוד שלי (עד כה...)
אם אני מזמין בחורה לדייט - הזמנתי -שילמתי, לא שואל שאלות ולא בוחן צלחות
הדייט יכול להמשך זמן כלשהו, אם אין feel בשיחה אז הזמן הוא מהירות ההגשה של מקום האירוח של ההזמנה שבוצעה
אם הדייט הולך טוב, תמיד אפשר להמשיך ממשקה חם למשקה קר או מקום שקט למקום רועש - וההיפך
אם הדייט "נוצר" באופן שלא יזמתי, בהגשת החשבון אני שואל אם אוכל לשלם, לא מצפה לתשובה כזאת או אחרת, פשוט מציג את האפשרות ומבטל את האי- בהירות
ניתן לומר שבחורות עצמאיות זה הטיפוס שאני מעדיף אבל אני לא שופט את האופי שלהן על פי אי רצון להתחלק בתשלום בדייט

@Ben Dover ו @DavidA אתם מדברים שטויות עם כל הכבוד, לא כל מטבע שיוצא לכם מהארנק קשור לצריכה מינית, תתבגרו
יש אנשים שרוכשים הנאות רבות, מין הוא רק אחד מהם, לחשוב שתשלום על "זמן שיחה" עם בחורה וכיבוד קל משול לביקור זונה "כי שילמת על...", ממש לא
מבלי להכיר אתכם אישית אבל הייתי בקרבת תגובות כאילו, רובן נבעו מבורות עם תמהיל של מירמור

אולי אני לא מעודכן, אבל אני את האחת פגשתי באוניברסיטה, כשיצאנו לסרט זה היה אחרי שכבר הינו זוג, ועם עוד חברים, וכל אחד שילם על עצמו כמובן מאיליו.
כשאני קורא כאן זה דיי מבאס. למה להכיר חייב להיות סיפור? אי אפשר כבר פשוט לפתור תרגילים ביחד? לשאול או להתווקח על השעור? לשבת לקשקש בהפסקות על הדשא? ללוות אותה כשהיא קופצת למכלול\אקדמון\.. לקנות עפרון?
השאלה היא איך בכלל מכירים \ מתחברים לחברים חדשים. אני משער שחבר חדש בן אותו מין לא תזמינו לדייט, ולא תחפרו בשאלה מי משלם על כל דבר.

יש אנשים שרוכשים הנאות רבות, מין הוא רק אחד מהם, לחשוב שתשלום על "זמן שיחה" עם בחורה וכיבוד קל משול לביקור זונה "כי שילמת על...", ממש לא
מבלי להכיר אתכם אישית אבל הייתי בקרבת תגובות כאילו, רובן נבעו מבורות עם תמהיל של מירמור
תקרא לי ממורמר, אבל אני ממש לא מסכים עם הדיעה שלך. כשאני מזמין חבר ליציאה בפאב, לרוב כל אחד משלם על עצמו. לא רואה סיבה לשלם על מישהי שאני לא מכיר כשלא הייתי משלם על חבר או אחי בסיטואציה דומה. אז עם כל הכבוד, אצלי זה כלל ברזל, גם אם חלק מהבחורות תחשובנה שאני קמצן (תתפלא, הרוב לא אומרות כלום ועושה רושם שזה לא מפריע להן בהמשך). אגב, גם אם אני יושב עם גבר שהכרתי דרך אחד התחביבים שלי, אני לא אשלם עליו. זה ממש לא קשור לגברים/נשים.
אם תשאל גבר שמשלם על בחורות בדייט לסיבה שהוא עושה את זה, רובם יענו "כי לא רוצה לצאת קמצן/כי זה מה שהבחורה מצפה/לא רוצה להרוס את הסיכויים שלי בגלל 30 שקל". אתה חושב שאני ממציא את זה? חפש בפורומים/קבוצות בפייסבוק. יש על זה עשרות דיונים בקבוצות של אוניברסיטאות בפייסבוק.
אז עם כל הכבוד, אבל לשלם מפחד שלא לדרוך על ביצים זה חוסר עמוד שדרה.

יוצאים מהכלל הם אנשים שמאמינים שמי שמזמין משלם תמיד. יש לי חבר אחד שמאמין שככה זה צריך להתנהל. כשהוא מזמין אותי לפאב הוא משלם עלי וגם הפוך. גם על בחורה הוא ישלם אם הוא יזמין אותה. מצד שני, אם היא זאת שיזמה, הוא יצפה ממנה לשלם. זה מתקבל מבחינתי כי הוא עומד על שלו ולא מתקפל כדי שלא יפסלו אותו או כדי להגדיל את הסיכויים שלו לשכב עם הבחורה.

• אהבתי
Reactions: YPV
יש על זה עשרות דיונים בקבוצות של אוניברסיטאות בפייסבוק.

הי בן, אני חושבת שבחיים הסטודנטיאלים הכללים הם קצת שונים מהיכרויות בגיל 30 +. במסגרת של לימודים האינטראקציה נוצרת הרבה פעמים בנסיבות יותר טבעיות. בגיל 30 + אחרי שאנשים מיצו את המאגרים של היכרויות מהחיים, הם הרבה פעמים נעזרים באתרי היכרויות. ישנה גם ציפיה, די מוצדקת ששני הצדדים כבר יהיו במצב כלכלי מבוסס. בגיל הזה גם הרבה מהגברים שרוצים להכיר מיצו את שלב ההתנסויות במין חסר משמעות ומחפשים קשר רציני. חברותיי שיוצאות אומרות שהן רואות במחווה הקטנה הזאת של תשלום בדייט ראשון הרבה יותר ביטוי של נינוחות, נדיבות לב והבעת עניין. יתר על כן, אחת הדרכים של גבר לא להביע עניין מבחינתן היא לא לשלם את החשבון.

זה אומר שאם כן תחליט להציע לשלם בדייט תניח שהיא חייבת לך סקס?
עריכה: דיברתי בכלל על הדיעה שלו על התשלום בדייטים, ללא קשר לסקס. אבל אם כבר שאלת אני אענה.

קודם כל הבחורה לא חייבת לי כלום גם אם שילמתי עליה.
והתשובה היא שזה קצת מעלה קונוטציה כאת. אם אני לא משלם על חברים שלי אבל משלם עליה... עולה השאלה על מה אני משלם בעצם?
זה מעמיד את כל האינטרקציה בחוסר שוויון, כאילו שהיא עושה לי טובה שהיא שם. כאילו שיש לה משהו שאני רוצה ולא הפוך. אני מאמין שכשאני יוצא עם מישהי, שנינו באותה רמת העניין ורוצים בזה באותה המידה ואין סיבה שמישהו ישלם על הצד השני.

ישנה גם ציפיה, די מוצדקת ששני הצדדים כבר יהיו במצב כלכלי מבוסס.
וזאת אחת הסיבות שלא צריך לשלם אחד על השני.
אגב, הבירה שלה לא תפיל אותי כלכלית וזאת ממש לא הסיבה שאני לא משלם.

בגיל הזה גם הרבה מהגברים שרוצים להכיר מיצו את שלב ההתנסויות במין חסר משמעות ומחפשים קשר רציני.
אני לא משלם גם כשאני מכוון לסטוץ וגם כשאני מכוון לקשר.

חברותיי שיוצאות אומרות שהן רואות במחווה הקטנה הזאת של תשלום בדייט ראשון הרבה יותר ביטוי של נינוחות, נדיבות לב והבעת עניין.
מעולה, אז למה שהיא לא תשלם על הבחור כדי לתת לו את ההרגשה הזאת?

יתר על כן, אחת הדרכים של גבר לא להביע עניין מבחינתן היא לא לשלם את החשבון.
אין קשר לעניין מבחינתי. בדיוק כמו שאני לא משלם על חבר טוב כשאנחנו בפאב. אני מאד מעוניין להמשיך איתו את הקשר. לא רואה סיבה לשלם עבור זה.

אני היחיד פה בפורום שתומך בפמיניזם?

ה מעמיד את כל האינטרקציה בחוסר שוויון
זה מתקזז עם חוסר השוויון של החיים..

באופן אישי אגב, אין לי דעה חד משמעית בנושא.
למעשה, בכל תקופת הדייטינג שלי לא נתקלי בבחור שלא רצה לשלם עלי ואין לי מושג איך הייתי מגיבה בסיטואציה כזו, אבל בדייטים שראיתי שלא ילכו לשום מקום הייתי מתעקשת לשלם על עצמי כדי שהבחור לא ידמיין אפילו לחשוב שאני חייבת לו משהו.
כשאני מזמינה חברה, אז אני לגמרי מהסוג שישלם, בהנחה שלא הלכנו לאיזו מסעדת שף.

נערך לאחרונה ב:
זה מתקזז עם חוסר השוויון של החיים..
גם אם את חושבת שיש חוסר שיוויון כלשהו, דייט ראשון עם גבר שאת עוד לא מכירה זה בטח לא המקום להתקזז על זה. במיוחד כשהוא לא תרם בשום דרך לחוסר השוויון.
בלי קשר, את כבר יודעת את דעתי מדיוני ה"כמה נשים מביאות הביתה". אני לא מאמין שיש אי שיוויון כלשהו. אני לא הולך להכנס לזה בדיון הנוכחי.

למעשה, בכל תקופת הדייטינג שלי לא נתקלי בבחור שלא רצה לשלם עלי ואין לי מושג איך הייתי מגיבה בסיטואציה כזו, אבל בדייטים שראיתי שלא ילכו לשום מקום הייתי מתעקשת לשלם על עצמי כדי שהבחור לא ידמיין אפילו לחשוב שהוא חייב לי משהו.
את רואה, גם את מודעת לכך שתשלום עלול ליצור הרגשה של חייבות כלשהי. בדיוק מזה אני מנסה להמנע. לא רוצה להרגיש חייב או שמישהי תרגיש חייבת לי.

כשאני מזמינה חברה, אז אני לגמרי מהסוג שישלם, בהנחה שלא הלכנו לאיזו מסעדת שף.
אין עם זה בעיה. את תשלמי גם על בחור שתזמיני לצאת איתך?

תקרא לי ממורמר
אני לא, אבל כן עשיתי זאת למי שאני מכיר מקרוב, מהסיבה הפשוטה שזה היה נכון
בכל מקרה, המסר שרציתי להבהיר הוא שכסף הוא רק אמצעי, הוא משמש אותנו למגוון צריכות, לשלם על דייט זאת כמובן בחירה של הצרכן
אני מאפשר לבחורה לשלם בדייט אם זה רצונה, נשים שמצפות שישלמו עליהן לא מפריעות לי כי אני ממש לא הולך לחנך חברה שלמה ש"ככה זה לא אמור להיות"
זה ברור שדייטים הם סוג של משחק, אבל תוך כדי הדייט ניתן גם לשנות כללים שמוסכמים על שני צידי הדייט
אם אתה בא בראש של: "לא משלם ויהיה מה" זה רק פוגע בך
אני לא נותן לכסף להכתיב לי את הדייט, אולי רק לאלכוהול :)

את תשלמי גם על בחור שתזמיני לצאת איתך?
לא יודעת.. לא יצא לי מעולם להזמין בחור לדייט. מניחה שהייתי משלמת במקרה כזה.

ם את מודעת לכך שתשלום עלול ליצור הרגשה של חייבות כלשהי.
כן..
בגלל ש..
דייט ראשון עם גבר שאת עוד לא מכירה

זה מאוד מצער אותי שיש גברים שחושבים כך, אני חושבת שזה לא בסדר, אבל בגלל נסיון עגום, למדתי לקח.
בכל מקרה, כשהבחור חביב ולא עושה וויבים של אנס, וכן בא לי להמשיך להיות איתו בקשר, אין לי בעייה שישלם עלי, אציע בנימוס להשאיר טיפ, או "פעם הבאה עלי" או שקר כלשהו ואני לא ארגיש חייבת.

ג"נ - פעם אחרונה שיצאתי לדייט הייתה לפני עשור.
הבחור שאל אותי אם אני רוצה לאכול משהו, אמרתי "לא.. אני לא רעבה אני רק אשתה משהו קטן", הוא הזמין מנת פסטה שנראתה פצצה, ואז בביסים קטנים סיימתי לו הכל.
עד היום הדינמיקה הזו נמשכת.

נשים שמצפות שישלמו עליהן לא מפריעות לי כי אני ממש לא הולך לחנך חברה שלמה ש"ככה זה לא אמור להיות"
אני מאמין בללכת עם האמת שלי ולא אכפת לי מה החברה מסביב אומרת.
אני ממש לא מנסה לחנך אף אחת, בטח לא בחורה בדייט ראשון. אם מישהי תפסול אותי על תשלום בדייט ראשון, אני נורא אשמח כי חסכתי לעצמי בזבוז זמן על בחורה שטחית.

זה מאוד מצער אותי שיש גברים שחושבים כך, אני חושבת שזה לא בסדר, אבל בגלל נסיון עגום, למדתי לקח.
בכל מקרה, כשהבחור חביב ולא עושה וויבים של אנס, וכן בא לי להמשיך להיות איתו בקשר, אין לי בעייה שישלם עלי, אציע בנימוס להשאיר טיפ, או "פעם הבאה עלי" או שקר כלשהו ואני לא ארגיש חייבת.
אז אנחנו מסכימים על זה, זה עלול ליצור בעיות.
אני לא מבין למה להכניס כסף לדייט ראשון, משהו שאמור להיות קליל וכיפי. העובדה שפעם עשו את זה לא אומרת שצריך להמשיך עם זה.
זה לא בריא, זה עלול ליצור חוסר הבנה, וזה מציב את כל הסיטואציה כלא שיוויונית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
2028_שנת_פרישה הכרויות לחסכנים אוף טופיק 163
V סיפורי הכרויות להשראה אוף טופיק 59
V הכרויות וזוגיות אוף טופיק 3
Myrath הכרויות סולידים אוף טופיק 3
Myrath מאחר שפורום הכרויות חסכנים לא על הפרק... אוף טופיק 52
hommie הכרויות וזוגיות - חישוב מסלול מחדש אוף טופיק 298
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
liranviper טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018 שוק ההון 15
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
כימאי מה עשה התיק שלכם בשנת 2018? שוק ההון 99
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
ר תוספי תזונה - גימיק צרכני או הכרח ב 2018? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
S השוואת קרנות השתלמות/ניהול+מסלולים - 2018 שוק ההון 7
ח תשואות נמוכות/שליליות ברוב מוצרי החסכון הקיימים היום ב- 2018 שוק ההון 9
adamshalev נוהל גילוי מרצון עד 2018-2019 שוק ההון 1
M תחזית אפוקליפטית ל 2018 בגלובס - מתחברים? שוק ההון 2
korma תקרת ההפקדות לקרן השתלמות לעצמאיים ב-2018 שוק ההון 7
adamshalev תחזיות לשנת 2018 אוף טופיק 59

נושאים דומים

Back
למעלה