• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המשבר הנוכחי שינה את דעתכם על קרנות החירום?

אתה שוב מחלק עיצות בדיעבד
אני טוען מה קורה במציאות ואתה ממשיך לתת עיצות לשינוי של אותו עבר
אנשים לא חייבים לזוז בקצב שלך ואתה ממשיך לדחוף את העגלה ולהיות בין הבודדים עליה
אני מדבר על המציאות ומסביר לך אותה
אתה מדבר על מצב ספציפי שבו אתה נמצא עם שלל פיתרונות בשרוול
אני טוען, לא לכולם יש את אותם אמצעים בשרוול

זה לא משנה עד כמה טכנולוגיים פה בפורום, אורח החיים שלהם מכיל רכיב מזומן
הסברתי לך את 2 הנקודות האישיות שלי
לכל אחד אחר יש נקודות שימוש משלו
רק תמשיך להאזין, זה בסדר, אבל אתה שופט אנשים וזה לא מתפקידתך

לגביי וה 3 אנשים שכתבו על פיתרון של מזומן, כפי שכתבתי, זה אנקדוטלי
רק אתה עושה מזה כוכב הערב, וזה אפילו לא זמר חימום

השאלה פה האם דעתם של אנשים השתנה

דעתי לא השתנתה, וכך גם דעתך
אז מה אתה בדיוק מנסה, להסביר לאנשים איך להתנהל בעבר?

כרטיס פלסטיק זה לא חוכמה ולא ג'וקר
יש לו כישלון מרכזי ב"מצב חירום"
והוא תלוי בתשתית שתמיד עובדת בשיגרה -> "חשמל"

וכן, כשהכל טוב, הכל טוב

אתה שוב מחלק עיצות בדיעבד
אני טוען מה קורה במציאות ואתה ממשיך לתת עיצות לשינוי של אותו עבר
הפוך - אני שואל שאלה תאורטית, ובמקום לענות עליה אתה נותן לי אנקדוטות מהעבר שלך.
אנשים לא חייבים לזוז בקצב שלך ואתה ממשיך לדחוף את העגלה ולהיות בין הבודדים עליה
אני מדבר על המציאות ומסביר לך אותה
אתה מדבר על מצב ספציפי שבו אתה נמצא עם שלל פיתרונות בשרוול
אני טוען, לא לכולם יש את אותם אמצעים בשרוול
מה?
אני בסה"כ מציג פתרונות שקיימים בשוק. הם לא אצלי בשרוול והם לא קסם.
אני באמת מנסה להבין מה אנשים מוצאים במזומן, לא למה אתה ספציפית השתמת במזומן לפני עשור.

זה לא משנה עד כמה טכנולוגיים פה בפורום, אורח החיים שלהם מכיל רכיב מזומן
הסברתי לך את 2 הנקודות האישיות שלי
לכל אחד אחר יש נקודות שימוש משלו
סבבה, את 2 הנקודות שלך הבנתי, ואמרתי לך שלדעתי הם לא תקפים לרוב האנשים (רוב האנשים לא "מפחדים" מהמערכת ברמה כזאת שהם יפחדו ממעקב עקב שימוש באשראי, ורוב האנשים לא הולכים לשלם במזומן בשביל להתמקח על עוד כמה אחוזים בודדים במחיר).
רק תמשיך להאזין, זה בסדר, אבל אתה שופט אנשים וזה לא מתפקידתך
איפה ראית אותי שופט??
אני בסה"כ מנסה להבין מה הרציונל מאוחרי שימוש במזומן של אנשים.
לגביי וה 3 אנשים שכתבו על פיתרון של מזומן, כפי שכתבתי, זה אנקדוטלי
רק אתה עושה מזה כוכב הערב, וזה אפילו לא זמר חימום
אתה זה שהפך את זה ל"כוכב הערב".
אני בסה"כ שאלתי אותם למה הם עושים את זה, ואתה התחלת מזה דיון של 5 עמודים, לא ברור לי למה.
אולי במקום לענות לי על שאלות שלא שאלתי, תתן להם לענות על מה שכן שאלתי.

השאלה פה האם דעתם של אנשים השתנה
זה אכן היה הדיון המקורי, אבל מתוך הדיון הזה התפתח תת דיון (ארוך מידי לטעמי) שדיבר על "למה אנשים מחזיקים כמויות אדירות של מזומן בבית.
דעתי לא השתנתה, וכך גם דעתך
אז מה אתה בדיוק מנסה, להסביר לאנשים איך להתנהל בעבר?
אמרתי כבר 100 פעם מה אני מנסה - אני מנסה להבין.
אין שום מניע נסתר, אין שום נסיון "לחנך" אנשים או "לשפוט" אותם.
אני רואה אנשים שמתנהגים שונה ממני בצורה מאוד קיצונית, ומעניין אותי להבין את המניעים שלהם.
מותר?
כרטיס פלסטיק זה לא חוכמה ולא ג'וקר
יש לו כישלון מרכזי ב"מצב חירום"
והוא תלוי בתשתית שתמיד עובדת בשיגרה -> "חשמל"
גם דף נייר זה לא חוכמה ולא ג'וקר. וגם לו יש הרבה כישלונות במצבי חירום.
לפי הלוגיקה שלך, בוא נשמור כולנו מטילי זהב בבית, כי זה אמצעי התשלום היחיד שחסין (או שלא. אף אחד לא מבטיח לך שמישהו בכלל ירצה זהב במצבי חירום מסויימים).

אני חושב שזה נהיה דו שיח בין אנשים שלא מצליחים להסביר
אחד לשני את הרציונל שלהם.
האמת שאני עד עכשיו לא מבין למה קפה שחור ענה לשאלה ששאלתי אותך.
במיוחד כשהוא לא מתנהל כמוך, והתשובות שלו לא באמת מקדמות את הדיון.

אני אשמח לשמוע את דעתך בנושא.
ומי שנבלע לו הכרטיס ולא מוכן להשאר עוד פעם
ללא כסף בגלל עיקולים/הגבלות/ניצול מסגרת וואט אבר
עניתי על זה כבר בכמה דיונים - בדיוק בגלל הדברים האלה יש לי כמה חשבונות בנק בכמה מדינות שונות בעולם, עם כרטיסי אשראי וכספומט וכו'
אני לא רואה שום תרחיש סביר שבו כל הכרטיסים שלי וכל חשבונות הבנק שלי מעוקלים/מוגבלים וכו' בדיוק באותו זמן.
מצד שני, מספיק שמדינת ישראל תקרוס, או סתם שתיהיה היפר אינפלציה בשקל, וכל הניירות שיש לך מתחת לבלטות לא יהיו שווים כלום. לעומת זאת, אם אתה מפזר אחזקות על פני מדינות שונות ומטבעות שונים, הסיכוי שדבר כזה יקרה הוא אפסי.
כלומר אני לא טוען שאתה פראנואיד, אני טוען שאני הרבה יותר פרנאויד ממך :)
ואין נכון או לא בהרגשה ובתחושת הבטחון
לא טענתי שיש נכון או לא נכון. סתם מנסה להבין את הרציונל, בהינתן האופציות האחרות.
מה יש במזומן שאני מפספס? מה הוא נותן לך שהפתרון שלי לא נותן?
אה ויש לי כרטיסי אשראי של הביוקר עם מסגרות
של מאות אלפי שקלים...
שוב, לא דיברתי על מצב כלכלי כזה או אחר ובאמת שלא מעניין אותי איזה מסגרות יש לך או לא.
אפשר להחזיק כרטיס אשראי גם עם מסגרת של 500 ש"ח ועבודה בשכר מינימום.
אני שאלתי ספציפית לגבי ההגיון שהנחה אותך להחזיק מזומן.

אני שאלתי ספציפית לגבי ההגיון שהנחה אותך להחזיק מזומן.
ואני עניתי כבר
שאין הגיון
יש תחושת בטחון
זה לא כלכלי
אבל זה נותן לי שקט בראש
וסתם שאלה:
רוב העולם המערבי אגר מזון ונייר טואלט
בזה יש הגיון?
כי אני לא אגרתי
יש מה שמתאים לך
ומה שמתאים למישהו אחר

ואני עניתי כבר
שאין הגיון
יש תחושת בטחון
זה לא כלכלי
אבל זה נותן לי שקט בראש
ברור לי שזה לא כלכלי.
זה גם לא בהכרח כלכלי להחזיק חשבונות בנק מסביב לעולם, אבל זה נותן לי תחושת ביטחון :)
סתם תהיתי אם יש פה איזה משהו שאני מפספס, מעבר לפסיכולוגיה ומשקעי עבר.
רוב העולם המערבי אגר מזון ונייר טואלט
בזה יש הגיון?
כי אני לא אגרתי
יש מה שמתאים לך
ומה שמתאים למישהו אחר
תלוי איפה ומה.
לפני תקופה כזאת (שבה יכול להיות שלא תוכל לצאת מהבית לתקופה ארוכה) אכן אפשר למצוא הגיון מסויים בלאגור מזון (ספציפית כזה שלא מתכלה).
לגבי נייר טואלט - היו מדינות שבהן באמת היה מחסור אמיתי (ממה שהבנתי, באוסטרליה ספציפית רוב נייר הטואלט מגיע ביבוא מסין, והמחסור שם התחיל אחרי שסגרו את כל מפעלי היצור בסין בגלל הקורונה).
ברוב שאר מדינות העולם המחסור נבע סתם מפאניקה מיותרת - אנשים ראו שיש מחסור (ולא שמו לב שזה במדינה אחרת בכלל), אז הם הלכו וקנו יותר (שיהיה. הרי זה לא שהנייר מתקלקל), מה שגרם בתורו למחסור זמני.
כי אני לא אגרתי
יש מה שמתאים לך
ומה שמתאים למישהו אחר
גם אני לא אגרתי.
אבל פה אני מבין את ההגיון (או את מהלך המחשבה) של הצד השני. אני יכול להסכים איתו או לא, אבל לפחות אני מבין מה המניעים שלו.
במקרה של מזומן אני פשוט לא מצליח להבין את המניעים הבסיסיים. לא יודע, אולי סתם משהו דפוק אצלי.

אני רואה אנשים שמתנהגים שונה ממני בצורה מאוד קיצונית, ומעניין אותי להבין את המניעים שלהם.
מותר?
כן
רק אתה מסתכל על זה הפוך
אתה הקיצוני שמסתכל על הנורמל
לא שקיצוני זה רע, פשוט שימוש במזומן זה הנורמל

אני לא אנקטדוטלי, אני זה שמשתמש גם במזומן
אתה זה שאנקדוטלי שמשתמש אך ורק בפלסטיק

לגביי מה שאתה מנסה להבין, תוציא את ה"כלכלה" ואת המשמעות הזאת
זה קשור להתנהגות אישית וזהו

לפי הלוגיקה שלך, בוא נשמור כולנו מטילי זהב בבית,
עברנו לחלק שאתה מדמיין שאנשים אומרים דברים?
אתה רוצה גם לשאול וגם ולהגיב וגם להסכים לעצמך?

אני מסביר לך שפשוט להבין ששימוש רק בשיטה אחת, הוא בסדר, אבל לא מתאים לכל האנשים,
גם אם לך זה כן
2-3 אמצעי תשלום מחומרים פיזיים שונים זאת הדרך הבטוחה ביותר
גם אם לך זאת לא

אתה לא מבין את המשמעות של יותר מאמצעי תשלום אחר שהוא לא רק פלסטיק או נייר או מתכת?

חירום זה לא מצב שיגרה.

יש סיבות רבות לשימוש במזומן:
  1. אנונימיות - אם למשל מכרתי משהו ביד 2 ואני לא רוצה שהבנאדם יצור איתי קשר ויציק לי. אפשר למכור במזומן מבלי לספק מספר טלפון/כתובת/שם מלא. מקרים אחרים שבהם זה שימושי: כשאתה קונה מתנה לבת זוג ולא רוצה שהיא תחשוד עקב חיוב באשראי. מי שמשתמש באביזרי מין/שירותי חשפנות/פסיכיאטר/רופא עור עקב מחלת מין/טיפול זוגי/חוקר/עו"ד וכו. יש דברים שפשוט לא תרצה שאחרים ידעו עליך למרות שהם חוקיים.
  2. שוק שחור - לא שאני מעודד את זה, אבל אפשר לקנות המון שירותים בהוזלה משמעותית אם משלמים במזומן. לפי כל מני סטטיסטיקות חלק נכבד מהמדינה משתמש בזה בדרך כזאת או אחרת.
  3. ביטחון - במיוחד מול עסקים שאתה לא סומך עליהם. אף אחד לא יכול להעתיק את האשראי שלך או לגהץ פעמיים כשאתה מביא בדיוק את הסכום. אז נכון שהכל מבוטח אבל לא תמיד קל לקבל את הכסף חזרה. מצב עוד יותר שכיח, אני יושב בבר עם כמה חברים ופתאום מפילים על המלצרית 12 כרטיסי אשראי עם סכומים רנדומליים. לפעמים אני פשוט בטוח שהיא תתבלבל אז מעדיף לתת מזומן ולחסוך את כל ההתחשבנויות אח"כ.
  4. מאפשר לעשות עסקים עם אנשים פחות טכנולוגיים או עסקים ממש קטנים. למשל דוכנים בשווקים/מורים פרטיים וכו שלא רוצים להתעסק עם חברות אשראי.
  5. עוזר לחיסכון - לחלק מהאנשים קל יותר לחסוך כשהם מקציבים מזומן פיזית לתקופה ומשתמשים רק בזה. אני אישית בחיים לא הבנתי את זה אבל מכיר אנשים שזה הגדיל להם את החיסכון משמעותית.
  6. פשטות - לפעמים אתה חייב למישהו 50 שח ואין לך כח להוסיף את המספר שלו (אם יש לו ביט/pepper pay למיניהם בכלל) או לרשום את חשבון הבנק שלו. אתה פשוט נותן לו שטר וסיימנו. מקרה שקרה לי לאחרונה: מזכירה ממחלקה אחרת בחברה עשתה מגבית לאיזה עובד שעזב. אני מכיר אותו ורציתי לתת את הכסף, אבל לא ממש מכיר אותה ואין לי כח להוסיף אותה ל- contacts וכו.

כן
רק אתה מסתכל על זה הפוך
אתה הקיצוני שמסתכל על הנורמל
לא שקיצוני זה רע, פשוט שימוש במזומן זה הנורמל
באיזה שלב אמרתי שהצד שלי הוא ה"נורמלי", או שבכלל יש צד כלשהו שהוא "נורמלי"?
אתה כל הזמן מכניס לי מילים לפה שמעולם לא כתבתי.
תקרא שוב - בסה"כ אמרתי שיש הבדל מאוד גדול בין הגישות שלנו. לא יודע איך הגעת מפה לזה שצד אחד נורמלי והשני לא.
אני לא אנקטדוטלי, אני זה שמשתמש גם במזומן
אתה זה שאנקדוטלי שמשתמש אך ורק בפלסטיק
ושוב אתה לא קורא את מה שאני כותב.
לא אמרתי שאתה אנקדוטלי, אמרתי שהמקרה שקרה לך (שהשתמשת בתקופה במזומן) הוא אנקדוטה.
ושאלתי למה אנשים בכללי אוהבים להשתמש בזומן ולא למה אתה השתמשת במזומן בשנים 2016-2018.
לגביי מה שאתה מנסה להבין, תוציא את ה"כלכלה" ואת המשמעות הזאת
זה קשור להתנהגות אישית וזהו
איפה אמרתי "כלכלה"?

באמת שלא מתאים לך. בד"כ אתה קורא ומגיב לעניין, אבל משום מה בכל השרשור הזה נראה שאתה אפילו לא קורא את מה שאני כותב אלא סתם ממציא דברים שכאילו כתבתי.

עברנו לחלק שאתה מדמיין שאנשים אומרים דברים?
אתה רוצה גם לשאול וגם ולהגיב וגם להסכים לעצמך?
כן, אני זה שמדמיין שאנשים אומרים דברים.
אני פשוט המשכתי עם הלוגיקה שלך קדימה (באופן שהיה די ברור שהוא לא רציני) כדי להסביר שהטיעון שלך (הספציפי זה שהגבתי אליו באותו ציטוט) הוא בולשיט.
זה שיש מספר מצבים קיצוניים בודד שבהם כרטיס אשראי "נכשל" זה לא רלוונטי, כי יש אפילו יותר מצבי קיצון (הרבה פחות קיצוניים) שבהם מזומן נכשל.
אני מסביר לך שפשוט להבין ששימוש רק בשיטה אחת, הוא בסדר, אבל לא מתאים לכל האנשים,
גם אם לך זה כן
2-3 אמצעי תשלום מחומרים פיזיים שונים זאת הדרך הבטוחה ביותר
גם אם לך זאת לא
דוקא כרטיסי האשראי שלי עשויים מ 2-3 חומרים פיזיים שונים. חלקם ממתכת, חלקם מפלסטיק וחלקם מאיזה חומר מתכלה מוזר :)
אתה לא מבין את המשמעות של יותר מאמצעי תשלום אחר שהוא לא רק פלסטיק או נייר או מתכת?
מבין. אני משתמש במספר לא קטן של אמצעי תשלום.
אבל לא מבין למה להכליל מזומן כאחד מהם. יש מספיק אמצעים אחרים שהם הרבה יותר גמישים והרבה יותר בטוחים.
חירום זה לא מצב שיגרה.
אהה, באמת?
תודה על ההסבר. הייתי בטוח ששיגרה זה חירום וששחור זה לבן.

פשטות - לפעמים אתה חייב למישהו 50 שח ואין לך כח להוסיף את המספר שלו (אם יש לו ביט/pepper pay למיניהם בכלל) או לרשום את חשבון הבנק שלו. אתה פשוט נותן לו שטר וסיימנו. contacts וכו.

דוקא אז לא מומלץ. חובות כדאי לסגור עם תיעוד (אלא אם חברים קרובים/משפחה)

יש סיבות רבות לשימוש במזומן:
קודם כל תודה על התשובה המושקעת :)
אנונימיות
מסכים. זה באמת אחד המצבים הבודדים שבו אני מבין שימוש במזומן.
דומה קצת לסעיף הקודם לדעתי (במיוחד כשמדובר בשוק שחור של מוצרים/שרותים "לא חוקיים"). בכל מקרה, מסכים שזה שימוש נפוץ במזומן.
ביטחון - במיוחד מול עסקים שאתה לא סומך עליהם.
דוקא מול עסקים כאלה אני מעדיף את הביטחון שיש בכרטיס האשראי.
. אף אחד לא יכול להעתיק את האשראי שלך או לגהץ פעמיים כשאתה מביא בדיוק את הסכום. אז נכון שהכל מבוטח אבל לא תמיד קל לקבל את הכסף חזרה.
מהנסיון שלי זה דוקא מאוד קל.
קרה לי לא מזמן שגיהצו לי סכום לא נכון, פתחתי פניה באפליקציה של הכרטיס ובאופן מידי הסכום חזר אלי עד לבירור הנושא (שכמובן בסוף התברר שאכן נגבה ממני יותר מידי כסף והפרש הוחזר סופית).
גם לגבי העתקות של כרטיס אין בעיה - ברגע שאתה רואה חיוב שלא ביצעת מכחישים עסקה ומבטלים את הכרטיס. זה הרבה יותר קל מאשר להתמודד עם זה שגנבו לך כסף מזומן מהארנק כשלא שמת לב.
מצב עוד יותר שכיח, אני יושב בבר עם כמה חברים ופתאום מפילים על המלצרית 12 כרטיסי אשראי עם סכומים רנדומליים. לפעמים אני פשוט בטוח שהיא תתבלבל אז מעדיף לתת מזומן ולחסוך את כל ההתחשבנויות אח"כ.
לא יודע, עשיתי את זה המון ולא נתקלתי בבעיות.
חוץ מזה שיש לזה היום די הרבה פתרונות:
1. בהרבה מקומות המלצר יבוא אליך עם טאבלט ויחייב אותך לייד השולחן.
2. בהרבה מקומות אפשר לשלם פשוט אונליין (יש ברקוד על החשבון שאפשר לסרוק), ואפשר לחלק בקלות את החשבון ככה שכל אחד ישלם את החלק שלו.
3. הפתרון האהוב עלי - אני משלם באשראי וכל שאר האנשים מעבירים לי את הכסף בביט/פיי/פייבוקס וכו' (אלא אם למישהו אחר יש פטיש למיילים, ואז עושים תורות וכל פעם מישהו אחר משלם).
מאפשר לעשות עסקים עם אנשים פחות טכנולוגיים או עסקים ממש קטנים. למשל דוכנים בשווקים/מורים פרטיים וכו שלא רוצים להתעסק עם חברות אשראי.
ראיתי כבר הרבה דוכנים קטנים שמקבלים אשראי.
חוץ מזה שלא נתקלתי עוד בבנאדם שסירב לקבל כסף בהעברה בנקאית או באפליקציית תשלומים.
עוזר לחיסכון - לחלק מהאנשים קל יותר לחסוך כשהם מקציבים מזומן פיזית לתקופה ומשתמשים רק בזה. אני אישית בחיים לא הבנתי את זה אבל מכיר אנשים שזה הגדיל להם את החיסכון משמעותית.
זהו, גם אני שמעתי על זה ותהרוג אותי אני לא מצליח להבין את ההגיון מאחורי זה.
א. במזומן אין לך שום תיעוד על מה הוצאת את הכסף, אז אין לך שום יכולת לתחקר או לתכנן תקציב קדימה.
ב. מה אתה עושה כשנגמר לך הכסף באמצע החודש? תשאר רעב כל שאר החודש?
פשטות - לפעמים אתה חייב למישהו 50 שח ואין לך כח להוסיף את המספר שלו (אם יש לו ביט/pepper pay למיניהם בכלל) או לרשום את חשבון הבנק שלו. אתה פשוט נותן לו שטר וסיימנו. מקרה שקרה לי לאחרונה: מזכירה ממחלקה אחרת בחברה עשתה מגבית לאיזה עובד שעזב. אני מכיר אותו ורציתי לתת את הכסף, אבל לא ממש מכיר אותה ואין לי כח להוסיף אותה ל- contacts וכו.
ומצד שני יש לך כוח לרדת למטה, לצאת לחפש כספומט, לנסות להיזכר בקוד הסודי שלך, להוציא כסף (ואולי אפילו לשלם על זה עמלה), לחזור חזרה, ללכת פיסית למחלקה השניה, לחפש איפה המזכירה יושבת, לראות שהיא לא בשולחן שלה וללכת לחפש אותה בין המשרדים, ואז להביא לה את הכסף במזומן ושהיא תגיד שאין לה עודף, או שיותר גרוע - היא מביאה לך עודף במטבעות של שקל.
כל זה כדי לחסוך כמה לחיצות בטלפון? (אגב, היום אפשר להעביר כסף לאנשים גם בלי להוסיף אותם לcontacts).

באיזה שלב אמרתי שהצד שלי הוא ה"נורמלי", או שבכלל יש צד כלשהו שהוא "נורמלי"?
אתה כל הזמן מכניס לי מילים לפה שמעולם לא כתבתי.
תקרא שוב - בסה"כ אמרתי שיש הבדל מאוד גדול בין הגישות שלנו. לא יודע איך הגעת מפה לזה שצד אחד נורמלי והשני לא.

ושוב אתה לא קורא את מה שאני כותב.
לא אמרתי שאתה אנקדוטלי, אמרתי שהמקרה שקרה לך (שהשתמשת בתקופה במזומן) הוא אנקדוטה.
ושאלתי למה אנשים בכללי אוהבים להשתמש בזומן ולא למה אתה השתמשת במזומן בשנים 2016-2018.

איפה אמרתי "כלכלה"?

באמת שלא מתאים לך. בד"כ אתה קורא ומגיב לעניין, אבל משום מה בכל השרשור הזה נראה שאתה אפילו לא קורא את מה שאני כותב אלא סתם ממציא דברים שכאילו כתבתי.

כן, אני זה שמדמיין שאנשים אומרים דברים.
אני פשוט המשכתי עם הלוגיקה שלך קדימה (באופן שהיה די ברור שהוא לא רציני) כדי להסביר שהטיעון שלך (הספציפי זה שהגבתי אליו באותו ציטוט) הוא בולשיט.
זה שיש מספר מצבים קיצוניים בודד שבהם כרטיס אשראי "נכשל" זה לא רלוונטי, כי יש אפילו יותר מצבי קיצון (הרבה פחות קיצוניים) שבהם מזומן נכשל.

דוקא כרטיסי האשראי שלי עשויים מ 2-3 חומרים פיזיים שונים. חלקם ממתכת, חלקם מפלסטיק וחלקם מאיזה חומר מתכלה מוזר :)

מבין. אני משתמש במספר לא קטן של אמצעי תשלום.
אבל לא מבין למה להכליל מזומן כאחד מהם. יש מספיק אמצעים אחרים שהם הרבה יותר גמישים והרבה יותר בטוחים.

אהה, באמת?
תודה על ההסבר. הייתי בטוח ששיגרה זה חירום וששחור זה לבן.
עברנו לתגובות ילדותיות
אתה לא מעניק ערך לדיון ומנסה להתחכם

אתה תקוע בתלות מוחלטת ש"יאשרו לך את העיסקה"
זאת בחירה שלך
אני משאיר את הנושא הזה לבחירתי
אם ארצה לאשר עיסקה כלשהי בעצמי, בהחלט אעשה זאת
אם זה לא מספיק ברור לך, החופש הזה, אני לא אנסה להסביר
כי זה כבר גובל בשינוי האישיות, ואני ממש לא עוסק בתחומים האילו

עברנו לתגובות ילדותיות
אתה לא מעניק ערך לדיון ומנסה להתחכם
עברתי לתגובות האלה רק בגלל שאתה מעולם לא ענית לעניין בדיון הזה.
חבל. זה באמת לא מתאים לך. בד"כ אתה הרבה יותר רציני בדיונים.
אתה תקוע בתלות מוחלטת ש"יאשרו לך את העיסקה"
לא הבנתי.
אתה הרי תקוע בתלות מוחלטת שהצד השני יאשר את ה"עסקה". הרי אם המוכר לא מוכן למכור לך אז לא תיהיה עסקה.

אבל אתה לא משחק אותה שאתה לא יודע למה אנשים משתמשים בו
פשוט אתה בוחר שלא
איפה שיחקתי אותה שאני לא מבין למה אנשים משתמשים בו?
ברור לי שיש אנשים שמשתמשים במזומן, וברור לי למה חלקם משתמש בו. מה שאני לא מבין זה למה לאגור כמויות גדולות ממנו ולמה להשתמש בו כלכך הרבה ע"י אנשים שאין להם בעיה עם כרטיס אשראי.
ושוב - אני לא מדבר על מקרים שבהם אתה רוצה שלא יקשרו אותך לעסקה (אנונימיות) או שאתה סתם רוצה לשלם ב"שחור" בשביל הנחה או מקרים שאתה לא יכול לקבל כרטיס אשראי מכל מיני סיבות.
מה שמעניין אותי זה כל המקרים האחרים (שמהווים את הרוב המוחלט של העסקאות), ומה שמעניין אותי זה הצורך של חלק מהאנשים לאגור אותו בכמויות גדולות במקום לא בטוח בלי שום ביטוח.

עברתי לתגובות האלה רק בגלל שאתה מעולם לא ענית לעניין בדיון הזה.
חבל. זה באמת לא מתאים לך. בד"כ אתה הרבה יותר רציני בדיונים.

לא הבנתי.
אתה הרי תקוע בתלות מוחלטת שהצד השני יאשר את ה"עסקה". הרי אם המוכר לא מוכן למכור לך אז לא תיהיה עסקה.
עניתי לך על כל מה ששאלת
כל מה שעשית מעבר זה מרחת את הבורות שלך על פני מספר עמודים שלא לצורך
הסבירו לך אנשים מה הם עושים בהווה ובעבר ואתה מדבר על העתיד

לגביי אישור העיסקה, אתה תלוי בצד שלישי כדי שיאשר לך לקנות ממישהו משהו

עניתי לך על כל מה ששאלת
לא ענית על כלום.
סתם זרקת כל מיני דברים שלא קשורים לשאלה, וכששאלתי אותך שאלות המשך התחמקת.
זה בסדר, אתה לא צריך לענות או להתחמק. אתה יכול פשוט להגיד שלא בא לך לענות וזהו.

הסבירו לך אנשים מה הם עושים בהווה ובעבר ואתה מדבר על העתיד
זה בדיוק העניין - לא שאלתי מה עשית בעבר או בהווה, שאלתי "למה".
אני בסה"כ מנסה להבין את ההגיון, לא מעניין אותי כמה כסף הוצאת במזומן ב8 לאוקטובר 2017 ולא מעניין אותי כמה כסף היה לך בבנק או בבית מתחת לבלטות באותו זמן. אלו סתם אנקדוטות מהעבר שלך.
אני מנסה להבין את הלך המחשבה - מה גורם לאנשים היום להמשיך לעבוד עם מזומן בצורה כזאת, כאשר יש כלכך הרבה אלטרנטיבות יותר יעילות ויותר בטוחות.
אני מנסה להבין מה אני מפספס.

לגביי אישור העיסקה, אתה תלוי בצד שלישי כדי שיאשר לך לקנות ממישהו משהו
רק שאני יכול לבחור את הצד השלישי הזה מבין המון אופציות, ואם אחד לא מאשר אין בעיה לעבור לשני ולשלישי ולעשירי ולשלושים. אחד מהם בטוח יאשר.
לעומת זאת, כשאתה משלם במזומן אתה תלוי בצד ג' אחד ויחיד שנותן ערך לחתיכת נייר הזאת. במקרה של שקלים קוראים לו "מדינת ישראל"
(אלא אם כן אתה מחזיק בבית גם סטוק של RMB, דולר, אירו ועוד כמה מטבעות).

הצורך של חלק מהאנשים לאגור אותו בכמויות גדולות
כתבו לך כאן האנשים שציטטת
שזה מספק צורך כלשהו נקודתי
אחד מהם שהוזכרו על סכום גדול היה שלא יהיה כסף בכספומט או לא יצא ממנו מכל סיבה שהיא

אנשים רגילים לא באמת שומרים סכומים גדולים במזומן, רק כאלה שיהיה להם ערימות ממנו, לכלל יש בו גם צורך\חובה יומיומית

לא עושים זאת למצבי שיגרה
עושים זאת עבור מצבי קיצון

לכן, הנסיון שלך להבין משהו שהוא לא כללי, אלא אנקדוטלי מחייב פנייה אישית לכל מי שעושה זאת

אני מנסה להבין את הלך המחשבה - מה גורם לאנשים היום להמשיך לעבוד עם מזומן בצורה כזאת, כאשר יש כלכך הרבה אלטרנטיבות יותר יעילות ויותר בטוחות.
אני מנסה להבין מה אני מפספס.
עכשיו אתה "מתעצב" לכוון הזה
תקרא את התגובות האינפנטיליות שלך לכל מצב שכתבו לך כאן
כאילו אתה מגן הטכנולוגיה
הסיפור שלך עם ה 5 שקלים הוא החלק שבדיוק תיאר את כל ההתייחסות שלך לנושא

אתה לא "מנסה להבין" שום דבר
אתה עושה הצגה כדי לדחוף את הנקודה שלך

תתקדם מהמחשבה שיש כאן אנשים שעושים זאת ביום יום
אף אחד לא שומר מזוודות של דולרים במרתף
נכון היום אין צורך להחזיק את כל הכסף מחוץ לבנק, כמו שהוריי היו צריכים לעשות
אבל היום בהחלט צריך להחזיק חלק ממנו בלי תלות ב"גורם מאשר"
לא הזהות של הגורם המאשר ולא הריבוי של הגורמים המאשרים,
אלא עצם קיומו ושהוא חלק מהעיסקה שלך

תקרא שנית מה כתבת כדי שתבין על מה אני מדבר

עכשיו אתה "מתעצב" לכוון הזה
לא. זאת הייתה השאלה שלי מלכתחילה.
תקרא את התגובות האינפנטיליות שלך לכל מצב שכתבו לך כאן
כאילו אתה מגן הטכנולוגיה
נו באמת.
הסיפור שלך עם ה 5 שקלים הוא החלק שבדיוק תיאר את כל ההתייחסות שלך לנושא
נכון - זה החלק שמסביר שאין לי מושג מה כולם רוצים מהמזומן ואשמח להבין מה פספסתי.
אתה לא "מנסה להבין" שום דבר
אתה עושה הצגה כדי לדחוף את הנקודה שלך
בינתיים אתה זה שעושה פה הצגות.
אני העליתי שאלה (ואני מזכיר שוב שלא אליך, ולא ברור לי למה החלטת להגיב. אבל סבבה), ואתה מנסה להסיט את הדיון לכל מיני כיוונים אישיים.
לי לא איכפת מה כל אחד יעשה בסוף הדיון הזה. אין לי שום אינטרס לדחוף אנשים להשתמש באמצעי תשלום כזה או אחר.
אני בסה"כ מנסה להבין את הרציונל של האנשים שמתנהגים שונה ממני.
תתקדם מהמחשבה שיש כאן אנשים שעושים זאת ביום יום
אף אחד לא שומר מזוודות של דולרים במרתף
סבבה, ועדיין יש פה אנשים שביום יום משלמים רק (או בעיקר) במזומן. ולא אנשים שיש להם בעיית אשראי וכו.
ואת זה אני מנסה להבין.
אבל היום בהחלט צריך להחזיק חלק ממנו בלי תלות ב"גורם מאשר"
לא הזהות של הגורם המאשר ולא הריבוי של הגורמים המאשרים,
אלא עצם קיומו ושהוא חלק מהעיסקה שלך
אתה עושה את עצמך או שבאמת לא הבנת את התשובה שלי?
אני אסביר שוב ולאט - גם אתה צריך גורם מאשר. בלי הגורם המאשר שנקרא "מדינת ישראל" הערך של אותה חתיכת נייר שאתה רוצה להשתמש בה כדי לקנות מוצר היא 0.
אז אם אתה משתמש במזומן אתה תלוי בגורם מאשר לא פחות ממי שמשתמש בפלסטיק.
ההבדל היחיד הוא שאפשר יחסית בקלות להחזיק כמות גדולה של כרטיסי פלסטיק מגוונים שנסמכים על המון גורמים מאשראי שונים, ואולי במזומן אתה בד"כ מוגבל לגורם מאשר אחר או שניים (לא מכיר אנשים שמסתובבים עם 20 סוגי מטבעות שונים עליהם באופן קבוע).
תקרא שנית מה כתבת כדי שתבין על מה אני מדבר
אני חושב שאתה זה שצריך לקרוא את הדיון הזה מחדש. נראה שאתה לא מצליח להבין בכלל מה שאלתי ולא מצליח להבין את התשובות שלי אליך.

אני אסביר שוב ולאט
אל תתנשא
אף אחד לא צריך את האישור של מדינת ישראל כדי לבצע עיסקה במזומן
אתה מביא טיעון חלש כל כך שגובל בהטרלה
אתה מתבלבל נראה לי בין "מסוף חשמלי" שחייב לפעול , שבו המוכר סומך על תשובת הגורם המאשר כדי לבצע איתך את העיסקה
לבין שני אנשים שמעוניינים לסמוך על מה שהם רואים ומרגישים בידיהם בלי להיות תלוים בגורם כזה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה קצרת טווח בזמן המשבר הנוכחי שוק ההון 8
L האם מנצלים את "המשבר" על מנת לצמצם את השימוש במזומן? צרכנות פיננסית 134
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
נ איך אתם נוהגים כבעלי דירות עכשיו בזמן המשבר? נדל"ן 119
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
J אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה? שוק ההון 0
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
D למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי? שוק ההון 120
A מחיר הזהב הנוכחי - רלוונטי או לא שוק ההון 16
א אלוקציית אג"ח תחת עקום התשואות הנוכחי שוק ההון 19
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36

נושאים דומים

Back
למעלה