• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המשבר הנוכחי שינה את דעתכם על קרנות החירום?

ואו. מסתבר שכל יום לומדים דברים חדשים.

שמע, אני מכיר די הרבה אנשים. כמות האנשים שאני מכיר עם כספת ביתית היא אפסית. כנראה שאני מסתובב בחוגים הלא נכונים...
זה עניין שמדברים עליו מעט (מומלץ גם לקנות במזומן, להתקין לבד וכו'). כספת שיודעים על קיומה היא כמו פרסום הזמנה לביקור בבטאון הגנבים.

או שהם פשוט לא אומרים לך שיש להם...
אני לא אומר שכל מי שאני מכיר יספר לי אם יש לו כספת או לא, אבל יש כמות מספיק גדולה של חברים שכן יספרו לי דברים כאלה.
אני באמת מופתע שזה כלכך נפוץ בחוגים שלך.
אגב, איך בדיוק מתקינים את זה? הרי אם אתה גר בשכירות אתה לא יכול לחבר את זה לדירה בצורה נורמלית (בלי לעשות יותר מידי נזק לדירה), אז מה אתה סתם משאיר אותה ככה על הריצפה? זה קצת מעקר את כל הרעיון, לא?

זה עניין שמדברים עליו מעט (מומלץ גם לקנות במזומן, להתקין לבד וכו'). כספת שיודעים על קיומה היא כמו פרסום הזמנה לביקור בבטאון הגנבים.
תבדיל בין פרסום בראש חוצות לבין מה שחברים טובים מספרים בשיחות בין חברים.
בוא נגיד שאם זה היה נפוץ, הייתי שומע על זה לפחות מחלק מהם.

תבדיל בין פרסום בראש חוצות לבין מה שחברים טובים מספרים בשיחות בין חברים.
בוא נגיד שאם זה היה נפוץ, הייתי שומע על זה לפחות מחלק מהם.
כל אחד ומה שהוא בוחר לספר. זה נפוץ יותר כמובן בקרב בעלי מקצוע מסויימים.

איך בדיוק מתקינים את זה? הרי אם אתה גר בשכירות אתה לא יכול לחבר את זה לדירה בצורה נורמלית
זה שורש בעיית ההבנה
אנשים בגילי כבר גרים בדרך כלל בבית שלהם...
יש לנשותיהם תכשיטים שהצטברו עם השנים
לפעמים ניירת שרוצים לשמור ולפעמים גם נשק.
עלות של כספת היום הינה די נמוכה וישנם
לא מעט מקרים שזו דרישה של הביטוח
כמו איתוראן בביטוח רכב.
שוב אתה כנראה שכיר עם רכב חברה ולא מודע לזה.
ואני לא מדבר על כמויות כמו "בבית הנייר"
אלא כמה אלפים שגם לא לוקח הרבה מקום.
זה גם לא מהותי לתיק ההשקעות כי זה פרומילים
מקווה שהסברתי

נערך לאחרונה ב:
זה שורש בעיית ההבנה
אנשים בגילי כבר גרים בדרך כלל בבית שלהם...
אכן נראה שזה שורש המחלוקת.
לא יודע מי זה "אנשים בגילך", אבל אני כבר מזמן לא בגיל 20-30 וגם חלק גדול מהחברים שלי כבר עברו את הגיל הזה (ויותר ממנו). ועדיין הרוב גרים בשכירות (עם או בלי נשים וילדים).
עם כי נשמע לי הגיוני שהתפיסה של "חייבים לקנות דירה" מתחברת מצויין עם התפיסה של "חייבים להחזיק מזומן" ובאופן טבעי גם עם כספת ביתית.
פשוט כל התפיסה הזאת מאוד לא נפוצה בקרב מעגל החברים/מכרים שלי (גם אלו שבגילאי 40-50+).
שוב אתה כנראה שכיר עם רכב חברה ולא מודע לזה.
כרגע שכיר זה נכון, אבל בלי רכב.
הגיוני שבעלי עסקים יחזיקו כספת, כי מן הסתם הם גם מתעסקים בהרבה מקרים עם מזומן בעסק.
אבל לדעתי בעלי עסקים הם עדיין מיעוט יחסית לכמות השכירים שיש במשק.
וגם בעלי נשקים הם לא אחוז מהותי מכלל האנשים.

חברים יקרים,
הרסתם את השרשור הזה שנושאו - קרנות חירום.
בדיוק מה שקרה לשרשור 'אילו יציאת צרכניסטיות' שננעל...

נו באמת, זה הטיעון שלך להחזקת עשרת אלפים שקלים?! אתה עושה צחוק מהדיון.

אתה גם מדגים חוסר אחריות בהליכה לספר בניגוד לחוק.
הטיעון הבסיסי הוא שמזומן זה כלי אנונימי ונטול בירוקרטיה להעברת כספים ולכן רצוי שיהיה לכל אחד כמה אלפים בבית. לפעמים אתה לא רוצה שהממשלה תתערב לך בטרנזקציות.

בזמן הקורונה כל מיני נותני שירותים חוקיים רצו להימנע מחיכוך עם הרשויות ולכן הם עברו זמנית לעבודה שחורה במזומן. אני לא שופט אותם ובמקומך לא הייתי שופט ספרים. אלה אנשים שבסך הכל רוצים להתפרנס.

אם יש ביקוש ויש היצע אז השוק קובע שצריכה להתבצע טרנזקציה.
אם יש טרנזרציה שצריכה להתבצע ויש הנחיות של הממשלה שלא מאפשרות לה להתבצע בדרך חוקית, אז היא תתבצע עם מזומן.

ומה למדת מאז?
אולי למשוך עשרת אלפי שקלים זו הגזמה, אבל יכול להיות שבמצב אחר כן הייתי זקוק לכסף. לכן אני לא מתחרט על המהלך שעשיתי.

לא הזדקקתי ליותר מדי מהכסף הזה אבל כן השתמשתי בו והוא הוכיח את עצמו כחיוני.
הזמנתי כמה פעמים ירקות מהשוק (שהיה סגור, אבל עשו משלוחים) וגם הם הסכימו לקבל רק מזומנים.

אני מכיר אנשים שנתקעו באמצע מעבר דירה בקורונה. גם המובילים מקבלים רק מזומן.

נערך לאחרונה ב:
בעלי מקצוע, טכנאים בסכומים קטנים. לא מקבלים אשראי ואפליקציות (כן, גם כשנותנים קבלה)
צריך להתחיל לדרוש את זה מהם.
במדינות אחרות זה כבר מקובל.

החלטתי שצריך להיות יותר כסף זמין למשיכה בטווח קצר, מאשר קרן חירום שמושקעת במשהו שרק צריך פקודה למכירה ורק פקודה לבנק ורק משיכה מהבנק.
כל השאר לא השתנה.

הכל במדדים רחבים.
אין באמת הבדל מהותי בין פיאט אחד למשנהו, כולם סובלים מאותם חסרונות.
אני מסכימה לגמרי באופן כללי. ספציפית להשנה, ההצמדה לדולר היתה עדיפה מההצמדה למדד.
באופן פרטי עצרתי את ההעברה של החסכון השנתי לתיק כי לא רק העבודה שלנו נעצרה כמעט לגמרי כרגע, גם צריכים להיכנס מתחת לאלונקה אצל הבן (וגם רוצים לתרום למי שנשארו בחוסר כל אחרי הטבח).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה קצרת טווח בזמן המשבר הנוכחי שוק ההון 8
L האם מנצלים את "המשבר" על מנת לצמצם את השימוש במזומן? צרכנות פיננסית 134
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
נ איך אתם נוהגים כבעלי דירות עכשיו בזמן המשבר? נדל"ן 119
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
J אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה? שוק ההון 0
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
D למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי? שוק ההון 120
A מחיר הזהב הנוכחי - רלוונטי או לא שוק ההון 16
א אלוקציית אג"ח תחת עקום התשואות הנוכחי שוק ההון 19
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36

נושאים דומים

Back
למעלה