• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גאו ארביטראז וביטוח רפואי

בן 50

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
לא אחת דובר בפורומים השונים על האפשרות של גאו ארביטראז בהקשר של פרישה.
מה ההתנהלות והאפשרויות לגבי ביטוח רפואי במצב כזה? שהייה ארוכה בחול - אולי של שנים..

תצטרך ביטוח רפואי במדינת היעד. בשנים הראשונות תוכל לשמר קופת חולים ישראלית על ידי תשלום ביטוח לאומי, אבל אחרי 3 שנים בחו"ל הם מבטלים את הזכאות שלך.
זה נושא מאוד כואב, כי ביטוח רפואי פרטי וביטוח סיעודי פרטי מאוד יקרים בגילאים מבוגרים. מדינת היעד שלך תצטרך להיות מאוד זולה, או כזו שבה תהיה זכאי לביטוח בריאות ממלכתי של המדינה

ביטוח רפואי פרטי זה משהו תלוי מדינת היעד (וממנו נגזר גם המחיר)? או שיש ביטוחים בינלאומיים? (איזה חברות למשל עושות דבר כזה?)

ביטוח רפואי פרטי הולך ועולה במחיר ככל שאתה מזדקן (כי הסבירות שתהיה חולה גדלה). עלות הביטוח משתנה ממדינה למדינה לפי המחירים באותו שוק, עלות של ביטוח רפואי פרטי בארה"ב יותר יקרה מאשר בפורטוגל.
יש ביטוחים בינלאומיים של חברות כמו דיוויד שילד, CIGNA, AETNA, אבל גם הם לא זולים. דיוויד שילד יושבים בישראל, אתה יכול לפנות אליהם להצעת מחיר ותראה כמה יעלה.
אם במדינת היעד שלך יש ביטוח בריאות ממלכתי ואתה זכאי לו, זה יוריד את העלויות של הביטוח, אבל אם אתה צופה שתצטרך לשלם הכל מכיסך זה יכול להיות מאוד יקר.

ראשית תודה על התשובה. זה נותן לי כיוון איפה להתחיל.
שנית, יש לי אזרחות בלגית, אבל אני מכוון להתגורר באחת ממדינות גוש האיחוד האירופי. יש לך מושג לגבי זה? אתחיל כמובן לקרוא באתרים הרשמיים של בלגיה להבין מה אני זכאי (בספק, כי מעולם לא שילמתי לגוף שם כמו הביטוח הלאומי שלנו)

אני לא בקיא בתחום מספיק, אבל למיטב ידיעתי אם אתה אזרח של האיחוד תוכל להצטרף לביטוח הלאומי של המדינות האחרות (בתשלום כמובן). אם לא שילמת ביטוח לאומי בבלגיה זה לא בהכרח אומר שלא תהיה זכאי אף פעם. אם תגור במדינת איחוד (למשל אתה אזרח בלגיה, אבל החלטת לצאת לפנסיה בקפריסין) מעל 183 יום בשנה כנראה שתצטרך להתחיל לשלם לביטוח הלאומי שלהם ושתהיה זכאי גם לביטוח רפואי שם. ברגע שתחליט על מדינה תוכל לבדוק מה הסטטוס שם ספציפית.
תוכל לקרוא עוד פרטים באתר הזה למשל:

להבין מה אני זכאי (בספק, כי מעולם לא שילמתי לגוף שם כמו הביטוח הלאומי שלנו)
כאזרח ברגע שתנחת שם למשל ותרשם בעירייה בה תתגורר תהייה זכאי כמו כל תושב חוקי אחר - גם לשלם וגם לקבל את השירות הרפואי.
אבל אחרי 3 שנים בחו"ל הם מבטלים את הזכאות שלך.
זה מבוטל עקרונית לאחר 5 שנים. בפועל המערכות לא מתעדכנות כל כך מהר, וזה תלוי גם בפקיד מטפל כך שזה יכול להמשך גם מעבר לכך (מנסיון).

האם ביטוח פרטי יכול לכסות טיפול רפואי שלא קיים במדינת היעד ? הבעיה עם הרבה מדינות זולות היא שאין ידע או נסיון בהרבה פרוצדורות רפואיות מתקדמות, גם לא ברפואה פרטית.

כן, זה כמובן תלוי במחיר שאתה מוכן לשלם עבור הפוליסה.
אגב, גם ביטוח פרטי בישראל מציע את זה (כיסוי עבור ניתוחים בחו"ל ).

האם ביטוח פרטי יכול לכסות טיפול רפואי שלא קיים במדינת היעד ? הבעיה עם הרבה מדינות זולות היא שאין ידע או נסיון בהרבה פרוצדורות רפואיות מתקדמות, גם לא ברפואה פרטית.
הביטוח יכול לכסות, אבל לא להבטיח שתהיה במצב שתוכל לקבל את הטיפול במדינה אחרת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D ארביטראז' גאוגרפי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
Michel אסרטגיה לרישום וביטוח שני רכבים צרכנות פיננסית 9
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי מיסים 5
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי אוף טופיק 1
D איך למשוך כספים מקרן השתלמות וביטוח מנהלים בצורה שאשלם כמה שפחות מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R כללית מושלם וביטוח בריאות פרטי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
R קרן פנסיה משלימה במסלול מנייתי וביטוח שאירים בלבד צרכנות פיננסית 0
Y אג"ח בנקים וביטוח שוק ההון 1
M קרן השתלמות וביטוח מנהלים - למנייתי שוק ההון 4
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
ש השקעה באגח בנקים וביטוח שוק ההון 5
ר העברה מקרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופ"ג IRA - מה (אולי) פספסתי? צרכנות פיננסית 5
M ניוד פנסיה וביטוח מנהלים מסוכן צרכנות פיננסית 9
א רצף פיצויים וביטוח מנהלים הוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M ביטוח לאומי וביטוח בריאות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
Ben Dover פנסיה, גמל וביטוח מנהלים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ש קרן פנסיה וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 20
ברק א. חוות דעת בנושא ניוד קרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופת גמל IRA צרכנות פיננסית 2
Z האם הפקדה לפנסיה וביטוח חיים מגבילים זו את זו בזיכוי ממס לפי 45א? שוק ההון 4
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
A המלצת קריאה- פנסיה וביטוח צרכנות פיננסית 13
A עזרה עם פנסיה וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 21
ח פנסיה וביטוח חיים - שינוי ב"מגדל" צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה