• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה וביטוח אובדן כושר עבודה

שתי גבות לירקן

משתמש סולידי
דירוג
45
האם זה יהיה חסר אחריות לייעץ לבעלי ביטוח אובדן כושר עבודה (ע"ח המעסיק) לצמצם למינימום את ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה (מקיפה)? להבנתי מדובר בכפל ביטוחים.
השאלה נעשית רלוונטית במיוחד לאור ייקור הפרמיות הצפוי בקרוב בקרנות הפנסיה.

תודה למשיבים

נערך לאחרונה ב:
מה יקרה אם תחליף עבודה ובמקום החדש אין ביטוח?
אאל"ט יש תקופת אכשרה של 5 שנים במקרה של החזרת הביטוח בפנסיה

הגיוני שרק על הסכום החדש שמבוטח (כלומר על 38% מהשכר, שזה העלייה מהמינימום המותר בפנסיה 37% חזרה ל-75%)

מה יקרה אם תחליף עבודה ובמקום החדש אין ביטוח?

את הביטוח אפשר להמשיך עם תום ההעסקה באופן פרטי. בכל אופן מאחר שלא ניתן לבטל את המרכיב הביטוחי בפנסיה מקיפה אלא רק לצמצמו למינימום, אני לא חושב שיש תקופת אכשרה אם "מתחרטים".

את הביטוח אפשר להמשיך עם תום ההעסקה באופן פרטי. בכל אופן מאחר שלא ניתן לבטל את המרכיב הביטוחי בפנסיה מקיפה אלא רק לצמצמו למינימום, אני לא חושב שיש תקופת אכשרה אם "מתחרטים".
לא נכון, יש,

אבל שוב, רק על ההפרש בין 37% ל-75%
מה שעניתי היה 100% נכון
האם זה נזק של 75% או 38% ומה המשמעות לא קשורה לנכונות התשובה שלי .
זה קשור לנתוני השואל,יש מי שזה נורא עבורו ויש מי שזה זניח.

זה לא קשור לטענה ש'אני לא חושב שיש תקופת אכשרה אם "מתחרטים".'
שהיא לא נכונה.

אשמח לקבל פרטים נוספים לגביי מרכיב א.כ.ע בקרן הפנסיה:
-מה הפרמטרים להגדרת א.כ.ע ע"י קרן הפנסיה?
-האם קבלת התשלומים מקרן הפנסיה מוגבלת בזמן?
-האם ישנה אפשרות להרחיב/להגדיל את מרכיב זה?
-האם ביטוח א.כ.ע פרטי עדיף על פני הקיים בקרן הפנסיה, תחת הנחה שאינני עוסק במקצוע ייחודי?
תודה

למה אתה מתעצבן, הוא בסה"כ הוסיף מידע שאולי מעניין את פות"ש.
אולי מספיק לו שהוא מכוסה ב37%?
הוא העיר הערה לי, לא לפותח השירשור, אליו הוא כבר ענה וכתב את הנתון, זה בין חפירה לתעמולה וזו הערה שלא רלבנטית לתשובה שלי שהיתה נכונה ומדוייקת.

אם הוא היה רוצה להוסיף היה אומר "נכון אבל מדובר בהפרש"
ואת זה הוא כבר כתב בתשובה קודם
(ולכן זו רכיבה עלי לשם תיעמלון מסר שלו)

הגיוני שרק על הסכום החדש שמבוטח (כלומר על 38% מהשכר, שזה העלייה מהמינימום המותר בפנסיה 37% חזרה ל-75%)

ומיד אחכ

אבל שוב, רק על ההפרש בין 37% ל-75%

הפותש כתב דבר ל נכון, המשמעות היא בינו לבין עצמו, ובטח שלתקן אותי על דבר שלא אמרתי כדי לטחון עוד פעם את המסר זה תועמלנות ולא שרות לציבור. לא על גבי בבקשה.

נערך לאחרונה ב:
אני גם חשבתי על זה, אבל בסוף לא עשיתי את זה מכמה סיבות:
1. סוכן הביטוח אמר לי שלפי התקנון של ביטוח אכ"ע פרטי, זה אסור. כלומר מותר לי לחסוך בקופ"ג, אבל אם אני בפנסיה - אסור לבחור במסלול מופחת נכות. עוד לא הספקתי לברר את זה לעומק אם זה נכון ואני גם לא מצליח לחשוב על סיבה שזה יהיה ככה.
2. כאמור, אי אפשר לבטל את הביטוח אלא רק להפחית אותו.
3. לא ברור לי האם אוכל להמשיך את הביטוח באופן פרטי לאחר סיום ההעסקה וכמה הוא יעלה. אני אצטרך אותו לפחות ל-5 שנים בגלל תקופת האשכרה בפנסיה.

זה באמת מעצבן שיש כפל ביטוחי, במיוחד שהביטוח של הפנסיה נחות יותר, ובנוסף התעריפים יעלו בקרוב בצורה משמעותית.
אם מוותרים לגמרי על הפנסיה אז יש לזה משמעויות נרחבות יותר (ביטוח חיים, דמי ניהול, מסלולי השקעה, אג"ח מיועדות וכו').

אני גם חשבתי על זה, אבל בסוף לא עשיתי את זה מכמה סיבות:
1. סוכן הביטוח אמר לי שלפי התקנון של ביטוח אכ"ע פרטי, זה אסור. כלומר מותר לי לחסוך בקופ"ג, אבל אם אני בפנסיה - אסור לבחור במסלול מופחת נכות. עוד לא הספקתי לברר את זה לעומק אם זה נכון ואני גם לא מצליח לחשוב על סיבה שזה יהיה ככה.

נשמע מקומם. המשמעות בפועל היא כפייה של כפל ביטוחים ואני לא בטוח שזה עומד במבחן המשפטי. הייתי מבקש מהסוכן שיפנה לסעיף הרלוונטי בתקנון. אם אכן קיים, הייתי פונה למפקח על הביטוח.

. לא ברור לי האם אוכל להמשיך את הביטוח באופן פרטי לאחר סיום ההעסקה וכמה הוא יעלה. אני אצטרך אותו לפחות ל-5 שנים בגלל תקופת האשכרה בפנסיה.
במקרה שלי ניתן להמשיך את הביטוח באופן פרטי עם תום ההעסקה, עם הנחה מסוימת. מניסיוני לא מדובר בדוגמה חריגה בביטוחים קבוצתיים. מציע לך לבדוק את זה מול הסוכן.

נערך לאחרונה ב:
עידכון מ @נדב
https://pensuni.com/?p=4693

אני מכיר שני בני אדם שהסוכן המליץ להם להפחית את הנכות בקרן הפנסיה למינימום
אחרי 7/10 שנים הם החליפו עבודה
ואז התברר להם שהמעסיק הקודם שילם אכע על מלא השכר אבל החדש רק על החלק שאינו בקרן פנסיה, מאחר שבם היו מעוניינים בקרן הפנסיה הם ביקשו לחזור לכיסוי משפחה, וזה אומר 5 שנות אכשרה, הם יכולים להרחיב כיסוי פרטי בעלות גבוהה (וצריך לעבור חיתום) ואז לבטח את ההפרש למשך 5 שנים.

מאותה סיבה אני משמר את הביטוח המשלים של קופות חולים גם כשהמעסיקננותן לנו דיל מדהים.מהשקל הראשון, במעבר עבודה זה יכול להתגלות כטעות פאטלית

ואז התברר להם שהמעסיק הקודם שילם אכע על מלא השכר אבל החדש רק על החלק שאינו בקרן פנסיה, מאחר שבם היו מעוניינים בקרן הפנסיה הם ביקשו לחזור לכיסוי משפחה, וזה אומר 5 שנות אכשרה, הם יכולים להרחיב כיסוי פרטי בעלות גבוהה (וצריך לעבור חיתום) ואז לבטח את ההפרש למשך 5 שנים.

מאותה סיבה אני משמר את הביטוח המשלים של קופות חולים גם כשהמעסיקננותן לנו דיל מדהים.מהשקל הראשון, במעבר עבודה זה יכול להתגלות כטעות פאטלית

הסייגים הללו, ככל שקיימים, מצויינים בתקנון וניתנים לבדיקה. לדעתי חבל לשלם כפל ביטוחים מבלי לבדוק.

הסייגים הללו, ככל שקיימים, מצויינים בתקנון וניתנים לבדיקה. לדעתי חבל לשלם כפל ביטוחים מבלי לבדוק.
מזתומרת ? אני מתאר מיקרים בדוקים.
אין פתרון מושלם, כי פיתרון כזה מצריך כדור בדולח:
  1. אתה יודע שלעולם לא תחליף מעסיק והמעסיק לא ישנה מודל כיסוי,
  2. אתב יודע שכשתחליף מעסיק המעסיק הבא יהיה מעסיק שיתן כיסוי מלא,
  3. אתה יודע שיתיקרות הכיסוי בעתיד לא רלבנטית ולא אכפת לך כיסוי חלקי
ועוד הערה:
לא לשכוח שהמעסיק החדש יתן לך הצעה אטרקטיבית ל"דמי ניהול מפעליים" באותה פוליסה או שאם זה חברה אחרת תעבור חיתום חדש ללא בעיות מה שבאופן כללי לא משתנה בקרן פנסיה .

אם מכמתים את הנרק בחסכון מול הההפסד הביטוחי מול הרגישות האישית לסיכון אפשר להחליט בצורה מושכלת מה האיסטרטגיה הנכונה.
מי שבודק רק את הנזק לחסכון כבר החליט מראש ששאר הפרמטרים זניחים , זה לגיטימי כשמודעים לכך שזה גרף תלת ממדי אבל אם לא זו טעות מתודולוגית.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R קרן פנסיה משלימה במסלול מנייתי וביטוח שאירים בלבד צרכנות פיננסית 0
ברק א. חוות דעת בנושא ניוד קרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופת גמל IRA צרכנות פיננסית 2
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה