• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירות 25

למי אתם מתכוונים להצביע?

• הליכוד

הצבעות: 5 5.6%
  • יש עתיד

הצבעות: 17 18.9%
  • בני גנץ

הצבעות: 2 2.2%
  • הציונות הדתית - עוצמה יהודית

הצבעות: 5 5.6%
  • ש"ס

הצבעות: 0 0.0%
  • יהדות התורה

• העבודה

הצבעות: 3 3.3%
  • ישראל ביתנו

הצבעות: 13 14.4%
  • מר"צ

הצבעות: 3 3.3%
  • חדש - תע"ל

• רע"מ

• הבית היהודי

• בל"ד

• חופש כלכלי (אביר קארה)

הצבעות: 31 34.4%
  • הכלכית החדשה (זליכה)

הצבעות: 1 1.1%
  • יש כיוון (עמוס סילבר)

• באומץ בשבילך (משהו עם קוביד)

• אחר (אנה הסבר בתגובה)

הצבעות: 6 6.7%

• סך הכל מצביעים
    90
  • Poll closed .
מצב
הנושא נעול.
ובכל מקרה המפלגה שאני אישית מצביע לה ועוד 17% מהמצביעים פה בנתיים בטוח לא תשב בשום ממשלה ריאלית

וקארה אמר שהוא יתמודד גם בסבב הבא אז גם ככה כלום לא ישתנה ואז נראה מה יהיה בפעם הבאה

אם אתה מסתמך על סקרי הבחירות כדי לקבוע שאין סיכוי שיעבור,
כדאי להיזכר שטעות הדגימה המירבית בסקרים האלו היא באזור 4.4%+/- (למשל בסקר הזה של חדשות 12).

אחוז החסימה הוא 3.25% מכלל הקולות הכשרים - מתחת לטעות הדגימה המירבית...
כלומר - אם אתה מסתמך על הסקרים, לא רואה איך אפשר לומר ש"הסבירות היא ממש 0".
טעות הדגימה היא 4.4% ביחס לתוצאה הכוונה שאם מצאו 1% אז טווח הטעות הוא 4.4%+- מתוך ה 1%

זה למה טעות הדגימה במפלגות הקטנות קטן הרבה יותר

טעות הדגימה היא 4.4% ביחס לתוצאה הכוונה שאם מצאו 1% אז טווח הטעות הוא 4.4%+- מתוך ה 1%

זה למה טעות הדגימה במפלגות הקטנות קטן הרבה יותר
לא מדויק. בדרך כלל טעות הדגימה נקבעת לפי גודל המדגם כולו, לא לפי שיעור התומכים במפלגה ספציפית.
כל זה כמובן בהנחה ששיעור התומכים גדול דיו. אם הוא קטן - אי אפשר להסיק ממנו כלום, וזו בדיוק הייתה הנקודה בהערה שלי.

בכל אופן מחקתי את ההערה לפני שהגבת,
כי אחרי חיפוש ברשת מצאתי מאמר שהזכיר שעבור מפלגות קטנות -
משתמשים בשיטות אחרות כדי להעריך את רווח הסמך.
אומר רק שהקירוב הנורמלי הולך ונחלש ככל שמתרחקים ממרכז ההתפלגות לקצוות. באותו סקר שפורסם באתר “הארץ” דווח גם כי מפלגת “ארץ חדשה” זוכה ב-0.7% ורחוקה מאחוז החסימה. מה זה אומר? גודל המדגם היה כזכור 666, ולכן רק 4 או 5 מהנשאלים אמרו כי יצביעו עבור ארץ חדשה. משפט הגבול המרכזי לא תקף במקרה הזה, ו-0.7 פלוס/מינוס 3.9 אינו רווח סמך לשיעור האמיתי של התומכים בארץ חדשה. שימו לב כי לו זה היה רווח הסמך, לא היה ניתן להסיק כי המפלגה אינה עוברת את אחוז החסימה[6].

[...]

מה עושים כאשר משפט הגבול המרכזי אינו תקף? משתמשים בשיטות אחרות שאינן מסתמכות על המשפט. חישבתי את רווחי הסמך לשיעור התמיכה במפלגת “ארץ חדשה” על פי מספר שיטות שאינן מסתמכות על משפט הגבול המרכזי בהנחה ש-5 מבין 666 הנשאלים אכן אמרו כי יצביעו עבורה. בכל שיטות החישוב, הגבול העליון של רווח הסמך אינו עולה על 1.8%. הדיווח שוב נכון: על פי תוצאות הסקר, מפלגה זו אינה עוברת את אחוז החסימה. יש רק לזכור כי הנתון של “טעות דגימה בגובה 3.9%” אינו מתייחס למקרים בהם מספר התומכים בסקר קטן מדי.

בקיצור - הניסוח בעיתונות אינו שלם. כשמדברים על טעות הדגימה המירבית, זה עבור מפלגות גדולות.

נערך לאחרונה ב:
אני החלטתי להצביע לאביר קארה לא בגלל שאני מחבב אותו במיוחד, אלא בגלל שאני רוצה להוכיח לכל היועצים הפוליטיים והתקשורת שיש כמה שיותר מנדטים שמצביעים על סמך מצע כלכלי ליברלי.
אז זה בונוס אם הוא יעבור. זה יותר להעביר מסר.

בונוס נוסף זה ששמעתי את הריאיון איתו אצל שאול אמסדרמסקי והוא אמר דברים מאוד הגיוניים

אני החלטתי להצביע לאביר קארה לא בגלל שאני מחבב אותו במיוחד, אלא בגלל שאני רוצה להוכיח לכל היועצים הפוליטיים והתקשורת שיש כמה שיותר מנדטים שמצביעים על סמך מצע כלכלי ליברלי.
אז זה בונוס אם הוא יעבור. זה יותר להעביר מסר.

בונוס נוסף זה ששמעתי את הריאיון איתו אצל שאול אמסדרמסקי והוא אמר דברים מאוד הגיוניים
ראיון מעולה.
ויש את הראיון המלא בפודקאסט של חיות כיס
זה הפודקאסט

לא מדויק. בדרך כלל טעות הדגימה נקבעת לפי גודל המדגם כולו, לא לפי שיעור התומכים במפלגה ספציפית.
כל זה כמובן בהנחה ששיעור התומכים גדול דיו. אם הוא קטן - אי אפשר להסיק ממנו כלום, וזו בדיוק הייתה הנקודה בהערה שלי.

בכל אופן מחקתי את ההערה לפני שהגבת,
כי אחרי חיפוש ברשת מצאתי מאמר שהזכיר שעבור מפלגות קטנות -
משתמשים בשיטות אחרות כדי להעריך את רווח הסמך.

בקיצור - הניסוח בעיתונות אינו שלם. כשמדברים על טעות הדגימה המירבית, זה עבור מפלגות גדולות.

טוב.. ככה לפחות אני הבנתי

בכל מקרה סכום האחוזים מכל תוצאה שווה לאחוז מהסך הכל

עדיין ההנחה שכל טעות המדגם נופלת על המפלגה של אביר באופן עקבי בכל הסקרים לא סבירה לדעתי

ראיון מעולה.
זה הפודקאסט

נכון ראיון מעולה ובן אדם שהסכמתי עם מה שאמר הכי הרבה יותר מכולם

ראיון מעולה.
זה הפודקאסט
ממש, ניכר שהוא מקשיב לאנשי המקצוע, לכלכלנים אמיתיים שנותנים לו עצות טובות.
והוא נראה בולדוג ויש לי תחושה שהוא ילחם עד דם כנגד כל העולם רק כדי להגיד בסוף שנות-חייה של הממשלה "תראו כמה עשיתי".

ממש, ניכר שהוא מקשיב לאנשי המקצוע, לכלכלנים אמיתיים שנותנים לו עצות טובות.
והוא נראה בולדוג ויש לי תחושה שהוא ילחם עד דם כנגד כל העולם רק כדי להגיד בסוף שנות-חייה של הממשלה "תראו כמה עשיתי".
אמן סלה

עדיין ההנחה שכל טעות המדגם נופלת על המפלגה של אביר באופן עקבי בכל הסקרים לא סבירה לדעתי
גם לדעתי :)

שים לב שלא טענתי שהוא בוודאות יעבור,
אלא שאי אפשר לומר שיש הסתברות של 0 שהוא יעבור.
אין סבירות של (1/4)*(1/4000) שהם יעברו.. הסבירות היא ממש 0

לא ראיתי את הנתונים הגולמיים של הסקרים (רק את הפרסומים לעיתונות, שכאמור - מטעים),
אבל אני ממש בספק שההסתברות היא אפסית.

לדעתי, אנשים נותנים לפרסומים האלו יותר מדי משמעות.
עדיף להצביע לפי אידאולוגיה.

אם כבר מדברים על אביר קארה,
הוא פרסם ביומיים האחרונים פוסטים שמראים שחיתויות גלויות של מירי רגב ושל דודי אמסלם.

כמה מהסיפורים לא הכרתי, בפרט את הסיפור הזה שממש הרתיח אותי:
בינואר 2017 חשף "כלכליסט" את העובדה שמשרד הפנים משלם זה 18 שנה (היום 22 שנה) פנסיות בניגוד לחוק לשישה נבחרי רשויות מקומיות לשעבר, מתוכם שלושה מש"ס, ומבקש מוועדת הפנים של הכנסת להכשיר אותן. מדובר בראשי רשויות או סגנים שסיימו את כהונתם ב־1998 כשהיו בני פחות מ־40 בעוד הכללים אפשרו מתן פנסיה רק למי שעבר גיל זה.
הטעות התגלתה ב־2005. למרות זאת, התשלום לא הופסק. משרד הפנים פנה כמה פעמים לכנסת בניסיון להכשיר את התשלומים ונכשל. העלות האקטוארית של התשלום מוערכת ב־3 מיליון שקל לאיש, כלומר 21 מיליון לשישה הנבחרים ונבחר נוסף שהתגלה לאחרונה.

ב־2017 פנה שר הפנים אז אריה דרעי לוועדת הפנים שבראשה עמד דודי אמסלם מהליכוד, וזו אישרה את הפנסיות. נגד ההחלטה הוגשו שתי עתירות לבג"ץ. פעמיים הורה בג"ץ לוועדת הפנים של הכנסת לדון בנושא מחדש ופעמיים היא שבה ואישרה את ההחלטה. בפעם האחרונה זה היה בנובמבר שעבר.

כל פעם מחדש מדהימה אותי השחיתות הגלויה שקיימת בחלק מהמערכות.
מה זאת אומר "הטעות התגלתה ב־2005. למרות זאת, התשלום לא הופסק"?!

ואיך ייתכן שח"כים מקיימים דיונים חוזרים ונשנים אך ורק כדי להכשיר תשלום בלתי חוקי ל7 אנשים בלבד -
אין להם איזה 10 מליון אנשים לנהל?

כנראה שחלק מהח"כים דואגים יותר לחברים שלהם, ופחות לציבור כולו.
אולי בגלל זה קוראים להם "חברי" כנסת ;)

נערך לאחרונה ב:
גם לדעתי :)

שים לב שלא טענתי שהוא בוודאות יעבור,
אלא שאי אפשר לומר שיש הסתברות של 0 שהוא יעבור.

לא ראיתי את הנתונים הגולמיים של הסקרים (רק את הפרסומים לעיתונות, שכאמור - מטעים),
אבל אני ממש בספק שההסתברות היא אפסית.

לדעתי, אנשים נותנים לפרסומים האלו יותר מדי משמעות.
עדיף להצביע לפי אידאולוגיה.
קודם כל זה לא שליברמן ופורר לחלוטין ההפך ממני

דווקא אהבתי את רוב מה שעשו ו או ניסו לעשות

שנית

אני באמת ובתמים בטוח שהוא לא יעבור

אם היה לי ספק שאולי לא בסבירות אפילו נמוכה הייתי מצביע לו

האלטרנטיבות מאוד ברורות, או ללכת עם גנץ שהוא ראש מפלגה מאוד לא ברורה, עם גדעון סער ואייזנקוט שאני בספק אם שיחה בניהם על המצב המדיני תגמר ללא אלימות בניהם, ולקבל את החרדים, המשותפת, מרצ, בממשלה.

או ללכת עם בן גביר שרוצה להמיט עלינו חורבן בדמות מדינה דו לאומית ואפרטהייד.

או ללכת על הליכוד, לקוות שלמישהו ייפול האסימון שככה אי אפשר לתפקד, ולבנות ממשלה רחבה ללא שלילות משום צד, כדי למדינת ישראל לתפקד.

קודם כל, אני רוצה לציין שאהבתי מאוד לקרוא את ההודעות שלך. אני חושב שההערה שאתה "ביביסט" הייתה מאוד לא לעניין, אבל זה לא חדש שתמיכה בליכוד (או אפילו אי התנגדות לו) מעוררת אצל אנשים מסוימים רגשות מאוד עזים ולא רציונליים.
יחד עם זאת אני לא חושב שהניתוח שלך נכון - הקשר היחיד שנשאר היום בין מפלגת הליכוד לערכי תנועת הליכוד הוא המילה "ליכוד", אני לא מוצא היום אפילו לא נקודת אור אחת ביצור הזה שנקרא מפלגת הליכוד, ואני אומר את זה בצער כמתפקד ליכוד.
רשימת הליכוד מלאה בחדלי אישים רקובים ואופורטוניסטים כמו אמסלם, ביטן, אוחנה, כץ (גם חיים וגם ישראל), קיש, זוהר, אטבריאן, גולן ועוד רבים אחרים (בכוונה לא הזכרתי את החיה הדו רגלית שנקראת מירי רגב). למעשה מתוך כל הרשימה יש בקושי שני אנשים שאני יכול לומר שאני מעריך אותם - אבי דיכטר (אותו אני מעריך מאוד) ויולי אדלשטיין שאני זוכר לו "חסד נעורים" כפוליטיקאי ממלכתי.

יו"ר המפלגה הוא אדם בזוי, מניפולטיבי ושקרן שאחראי על הרקבון שפשה בכל מערכות השלטון בעשור האחרון בו הוא היה בשלטון, שסירב להעביר תקציב (כאילו זאת לא העבודה שלו!) עם כל ההשלכות האזרחיות והבטחוניות, כי חשב שזה ישרת אותו פוליטית. אדם שהיחסים החולניים בינו לבין אשתו ובנו משפיעים על תפקוד ממשלת ישראל וקבלת ההחלטות שלה. אני מסכים עם כל מה שכתבת על יאיר לפיד, אני חושב לפיד הוא אדם רדוד, חסר נסיון, פופוליסט, הכל נכון - ובבחירה בינו לבין נתניהו אין פה שום דילמה, אני אבחר בלפיד אלף פעם לפני שאבחר בנתניהו, כי התחושה שלי היא שלפיד על כל מגרעותיו בא בסופו של דבר לעבוד ולא משדר שכל העולם סובב סביבו. כנ"ל בנט (שהייתי מצביע לו אם היה רץ). ואני בכלל לא מדבר על המשפט שמתנהל נגד נתניהו, אני חושב שיש לאיש חסרונות הרבה יותר גדולים מהתיקים נגדו.

ואחרונים חביבים הם כמובן השותפים הטבעיים - החרדים והציונות הדתית - שהשקפותיי מנוגדות לשלהם ב-180 מעלות וברור שאם הליכוד ירכיב ממשלה, המדיניות שלה תושפע מהם במידה רבה בכל התחומים. הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית זה גוש בלתי ניתן להפרדה שלדעתי ידרדר את מדינת ישראל לתהום.

אישית, אני מתכוון להצביע למחנה הממלכתי - אני מעריך מאוד את גנץ על ההחלטה הלא פשוטה שהוא לקח לפני שנתיים כשנכנס לממשלה עם נתניהו, למרות שידע שישלם על זה מחיר כבד (ובנט עשה את אותו הדבר שנה מאוחר יותר, וגם אותו אני מעריך על זה). אני מעריך מאוד את אייזנקוט, את מתן כהנא (אדם שתמונתו צריכה להופיע במילון ליד "מלח הארץ"), את שרן השכל וגם את גדעון סער. זו רשימה של אנשים איכותיים, פרגמטיים שלדעתי תוכל לאפשר גמישות לכל הצדדים בהרכבת הממשלה הבאה.

אני בספק אם יש לו דעה על משהו חוץ מהצורך להעביר, אבל אם כן, ההחלטה שלו שהליכוד נגד לימודי ליבה עוד לפני שהיו בחירות היא ביזיון. כבר די נמאס לכתוב על זה, אז אני מפנה אותך לאינספור מחקרים מנקודת מבט חילונית על מה שהדבר הזה עושה ויעשה למדינה. זה קו אדום שאף ראש ממשלה לא חצה, ולכולם היו אילוצים פוליטיים.
אני אולי לא לגמרי מדייק, אשמח אם תתקן אותי.
ב92׳ מי שהעניק תקציבים עצומים (!) למערכת החינוך החרדית, היה דווקא יצחק רבין, לא?
בגלל שהוא נשען על מרצ וש׳׳ס בממשלה צרה? רבין היה חילוני, לא?
ב96׳ נתניהו בתחילת הממשלה שלו, כחלק ממאבקי התקציב, כמעט איבד את הממשלה עקב ריב תקציבי עם מאיר פרוש, אבל בסוף התקפל, למה? כי ההבנה היא ברורה, לחרדים יש יכולת לדרוש, הם קיבלו מנתניהו, הם קיבלו מרבין, ואם נגיע למשוכה, הם יקבלו גם מגנץ וסער.

מדיני לא רלוונטי. אף ממשחה לא תספח שטחים ולא תחתום על הסכם מול הפלשתינים. בכלכלי זה קל - בהשוואה לממשלה שבכוונה לא העבירה תקציב כדי שכלום במדינה לא יתקדם, לא קשה להצליח.
חבל שהתרגלנו לזה, בעייני זו הבעיה הכי גדולה של המדינה שלנו, יותר ממחייה ודיור. זה יתפוצץ לילדים שלי בפנים. מהלך מדיני הוא משהו שצריך לשים עליו דגש. היום. אתמול. ממש לא ׳׳אחרי הכלכלי׳׳.
אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר הוא לחנך את הזרם הימני (שאני בניהם)- שנגמר הסרט. לא תהיה מדינת ישראל השלמה והגדולה, יהיו פה שתי מדינות לשני עמים. כמה שיותר מהר הזרם הימני במדינה יפנים את זה, ככה יהיה יותר טוב.
ניצנים של ההבנה הזו ראינו בנאום בר אילן של ביבי.

יש מפלגה כזו - ישראל ביתנו. ימנית יותר מהליכוד, חילונית יותר מכל המפלגות שהזכרת.
הגזמת.
ראש מפלגה ששמו מקושר לשחיתיות שגדולות מהשחיתות של ביבי עשרות מונים? שתקף (הורשע) נער בן עשרה ואיים על חיו? זה לא מוסר כפול בעקבות הדעה שלך על סנדרטים בין לאומיים של מנהיגי העולם?
נעזוב בצד את העובדה שאני לא מעריך אותו פוליטית, אם מוסרית ביבי נורא, הוא ממש נורא.
בחדלי אישים רקובים
ציינתי את זה בבירור כאחד החסרונות המשמעותיים ביותר לבחירה בליכוד. אני שונא את זה.
מי מקום 16 ביש עתיד? ו12 במחנה הממלכתי? לצערי, הפוליטיקה הוזנתה. רוב חברי הכנסת של הרשימות הגדולות הם ׳׳נו-ניימז׳׳ במקרה הטוב, וחדלי אישים במקרה הנפוץ.

יש בקושי שני אנשים
וניר ברקת? יואב גלנט? אלי כהן? יריב לוין? סילמן? אקוניס? אני בכוונה עושה צ׳רי פיקינג, נכון, הרשימה לא מעוררת בי גאווה, אבל צריך גם להיות ריאלים. יש פריימריז, לצערי. אלו נבחרו. אני מתפקד ליכוד ולא הצבעתי לאלו שציינת בפריימריז.

ללפיד לא אתייחס, טובים ממני כבר עשו את זה. הוא איש אינטיליגנט, מרשים, ופופוליסט, הוא לא בשל להיות רוה׳׳מ, בעייני, בעייני חלק מהעם כן, מכבד את החלטתם.
בנט, איש מעולה, רציני, איש עבודה, מוותר על דברים, אבל לצערי, גם הוא, שקרן. שיקר לכל בוחריו, לקח את כיסא רוה׳׳מ עם שישה מנדטים, בנה ממשלה צרה ללא אופק קיום אמיתי רק כדי לשים את ביבי בכיסא בפינה. האם הממשלה האחרונה הוציאה אותנו מהסחרור הפוליטי כמו שהובטח? לצערי לא.
וברור לי שגם ביבי שקרן, אבל זה חלק ממה שאמרתי, תראו פוליטיקה נקייה ואמיתית, לא עוד אסופה של שקרים.
השותפים הטבעיים - החרדים והציונות הדתית
עצוב לי שהם השותפים. הייתי שמח לראות את בן גביר באופיזציה, סמוטריץ׳ עוד עובר לי בגרון.
בן גביר הסית לרצח רבין בבירור (סיפור סמל הקדילק) ובעייני הוא פסול כמו זועבי לכהן בכנסת ישראל. בושה שתומכים בו.
החרדים הם קבוצת לחץ מדהימה. הייתי שמח לראות את אזרחי ישראל הערבים תופסים ממשלות ׳׳בביצים׳׳ כמו החרדים. הם לא מקדמים את המדינה מי יודע מה, אבל הציבור שבוחר בהם מקבל את מלוא הייצוג. הלוואי עלינו.
פרגמטיים שלדעתי תוכל לאפשר גמישות לכל הצדדים בהרכבת הממשלה הבאה.
הייתי מעריך מאוד את גנץ, אם כשנכנס עם נתניהו היה דורש תיקים בכירים, אבל לא את כיסא רוה׳׳מ. הפעם הראשונה שהייתה ׳׳ממשלת אחדות לאומית׳׳ עם פרס ושמיר לא הייתה מוצלחת, וזה בבירור היה בתקופה עם פחות דם רע בין הצדדים.
אני מסכים, ומודה, רשימת המחנה הממלכתי, פרגמנטית ומעניינת. שמה בפרונט אנשים מעולים.
חבל שהמשפט השני שלך לא נכון, אם הייתה גמישות לכל הצדדים, אז איפה סיטואציה של לשבת תחת הליכוד? להבין את גודל המאורע, 15 מילארד ש׳׳ח על בחירות!
הליכוד היא המפלגה הגדולה? יאללה, מדהים. גנץ לפיד סער ומירב מיכאלי, כנסו תחת האלונקה (אבל באמת), תשבו עם ביבי תמורת הוצאת בן-גביר והחרדים החוצה לאופיזציה, תאפשרו ממשלת אחדות, אבל תכבדו את חוקי המשחק.
משחק הכיסאות על כיסא רוה׳׳מ לא מוצלח. כדאי להפסיק אותו ויפה שעה אחת קודם.

בהערת אגב, אחת הפולטיקאיות היחידות שהצליחו לשדר את מה שאני רוצה לראות, זו איילת שקד.
הפניות שלה נראות במבט לא מזויין כהתרפסות, אני רואה את זה כקריאת השכמה.

נערך לאחרונה ב:
אני אולי לא לגמרי מדייק, אשמח אם תתקן אותי.
לא בדקתי עשורים אחורה.
למיטב ידיעתי מעולם לא הסכימו המפלגות הגדולות לתת מימון מלא למי שאינו לומד ליבה. על אחת כמה וכמה לא כהבטחת בחירות, אפילו לא במסגרת מומ קואליציוני.
נעזוב בצד את העובדה שאני לא מעריך אותו פוליטית, אם מוסרית ביבי נורא, הוא ממש נורא.
מוסרית הם באותה ליגה, אבל שאלת על ימני וחילוני, אז זו התשובה היחידה.
אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר הוא לחנך את הזרם הימני (שאני בניהם)- שנגמר הסרט. לא תהיה מדינת ישראל השלמה והגדולה, יהיו פה שתי מדינות לשני עמים. כמה שיותר מהר הזרם הימני במדינה יפנים את זה, ככה יהיה יותר טוב.
ניצנים של ההבנה הזו ראינו בנאום בר אילן של ביבי.
למיטב זכרוני ביבי חזר בו מזמן מנאום בר אילן ומה שכתבתי משקף מצב נתון, לא משאלות לב - כרגע אין היתכנות להסכם שלום, מקסימום הסדרים מקומיים. מהצד השני, אני גם לא רואה סיפוח, ודאי לא בימי ביבי ולפיד כראשי המפלגות הגדולות.

לא בדקתי עשורים אחורה.
חבל, בסוף קשה מאוד לשפוט את ההיסטוריה האחרונה, ביבי פה כבר מעל 10 שנים. אם לא תסתכל עשורים אחורה, תראה רק את ביבי.
בסוף, רבין הכפיל את תקציבי החינוך החרדי כי הם היוו קבוצת לחץ מטורפת בממשלה צרה שנשענה על מרצ וש׳׳ס בלבד. אני סמוך ובטוח בכאב לב, שאלו ויתורים שגם גנץ וסער יעשו בתרחיש הממשלה המדומיינת של גנץ (העבודה מרצ חרדים גנץ).
מוסרית הם באותה ליגה
עבריין מורשע (!) בתקיפת ילד, למול נאשם בעבירות מרמה, זו באמת אותו רמה? אם כן, השנאה לביבי ממש מעוורת מסתבר.
למיטב זכרוני ביבי חזר בו מזמן מנאום בר אילן ומה שכתבתי משקף מצב נתון
למיטב זכרוני, יש טעות בידך.
אומנם הוא לא נשא נאום דומה, אבל בשפה האנגלית לא פעם הוא התייחס לחזון המדינה הפלסטינית.
אני פשוט חושב שבבירור הייתה פה טעות פוליטית מצידו בקריאת המפה. הגוש שלו עוד לא מוכן לשמוע את המילים ׳׳מדינה פלסטינית׳׳. אני רוצה מנהיג שמסוגל להניח את האמת על השולחן, אני לא טיפש, לא יהיה סיפוח או שתהיה היפרדות בחמש שנים הקרובות. אבל אם לא נעלה את זה על השולחן היום, זה גם לא יקרה בחמש השנים שאחריהן.

חבל, בסוף קשה מאוד לשפוט את ההיסטוריה האחרונה, ביבי פה כבר מעל 10 שנים. אם לא תסתכל עשורים אחורה, תראה רק את ביבי.
אני לא מבין את הטענה. ויתור על לימודי ליבה בכלל לא נמצא על הפרק אצל אף מפלגה, בשום סיטואציה, אז ההגנה שלך עליו היא שאתה בטוח שבמצב דמיוני אחר כולם יתמכו בזה? בפועל אף אחד לא תומך בזה וחוץ מניחוש גם לא הראית שממשלה כלשהי בעבר תמכה בזה. כנראה הסגידה לביבי מעוורת.
עבריין מורשע (!) בתקיפת ילד, למול נאשם בעבירות מרמה, זו באמת אותו רמה? אם כן, השנאה לביבי ממש מעוורת מסתבר.
כן. עבריין שהורשע כי היכה קטין שהרביץ לבנו לא שונה בעיני מאדם מושחת שלאורך שנים מקבל מימון בזכות תפקידו ממקורות שונים ומשונים, בעיקר בנו דודים שמתברר שיושבים בכל הצמתים המרכזיים שמאפשרים הזרמת מיליונים לכיס המנהיג. אני ממש לא אומר שליברמן לא מושחת, אלא שהעברות הכספים והמתנות בהיקף עצום לביבי, מראים על שחיתות גדולה לא פחות.
אומנם הוא לא נשא נאום דומה, אבל בשפה האנגלית לא פעם הוא התייחס לחזון המדינה הפלסטינית.
זה לא מדוייק.
הוא חזר בו והליכוד חזר בו ואני מזמין אותך למצוא התבטאות אחת שלו בשנים האחרונות התומך בהקמת מדינה פלשתינית. הכוונה בעברית, לא לשקרים שהוא מספר לאמריקאים.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבין את הטענה. ויתור על לימודי ליבה בכלל לא נמצא על הפרק אצל אף מפלגה, בשום סיטואציה, אז ההגנה שלך עליו היא שאתה בטוח שבמצב דמיוני אחר כולם יתמכו בזה? בפועל אף אחד לא תומך בזה וחוץ מניחוש גם לא הראית שממשלה כלשהי בעבר תמכה בזה. כנראה הסגידה לביבי מעוורת.
טוב, קשה לי לדבר באויר. אתה צודק, אני צריך להצדיק את הדיבורים.
חמישה ראשי ממשלה עברנו ב30 השנים האחרונות (למעט בנט ולפיד שלשם הדיון נעזוב לרגע בצד- ממשלות קצרות ולא רלוונטיות לדיון)
רבין- ב1992, הכפיל את תקציב החנוך החרדי, לא הניח את לימודי הליבה כדרישה.
נתניהו-כבר ידועה לך דעתו.
ברק- פה זה נהיה מעניין, לא הצלחתי למצוא דברים קונקרטיים בעיתונות הכתובה אז נכנסתי לדיוני תקציב המדינה של שנת 2000, מצויין שם שברק בתקציב ניסה להוריד את תקציב החינוך החרדי שעלה בתקופת ביבי ב99׳. מדהים.
בפועל לאחר הסכמים קואליציונים התקציב עלה אפילו יותר מתקופת ביבי ב99׳, מוזר לא?
שרון- עד ממשלת לפיד (האב)-שרון - היו העלאות תקציב. בזמן ממשלת ליכוד-שינוי לא היו העלאות, אבל גם לא היו חרדים בקואליציה.
אולמרט-היחיד שעמד מנגד, זוקף לזכותו. אמר גם במפורש שרק חילוני מבחוץ יכול לתרום למערכת החינוך החרדית, והפתרון הוא לא תקציבים. חבל שנכנס לכלא.

אני לא מדמיין, אני לא מנחש, ואני בטח לא עיוור עקב סגידה למלך.
החרדים מקבלים מה שהם רוצים, ממי שהם רוצים. עם ביבי, או בלי ביבי.

אלא שהעברות הכספים והמתנות בהיקף עצום לביבי, מראים על שחיתות גדולה לא פחות.
אבל הסכמתי עוד בהודעה הראשונה שאם ביבי יורשע בדברים שמיוחסים לו, הוא לא ראוי ואלך להפגין נגדו. אז למה להשתמש בטיעון המשפט שוב? הרי ברור ממה שאני כותב שכל עוד ביבי לא מורשע, הוא לא מורשע. וביום שיורשע אם וכאשר, שילך הביתה.
ליברמן הורשע. זה ההבדל המשמעותי. כמו שדרעי הורשע, וכמו שבן גביר הורשע ב2004. שלושתם מוסריים פחות מביבי. אם ביבי יורשע, יצטרף לחגיגה.

זה לא מדוייק.
הוא חזר בו והליכוד חזר בו ואני מזמין אותך למצוא התבטאות אחת שלו בשנים האחרונות התומך בהקמת מדינה פלשתינית. הכוונה בעברית, לא לשקרים שהוא מספר לאמריקאים
בקישור שנתת, ביבי מתייחס ליום ההודעה, 2015. כמו שלך ברור שהיום לא יכולה לקום מדינה פלסטינית כי כעת ריכוז הכוח והמערכת השלטונית שם רקובה, זה לא אומר שאתה חושב שצריך להיות סיפוח ומדינה דו-לאומית.
נאום בר אילן התווה דרך מחשבה מסויימת, לא דרך פעולה מיידית. חוץ מזה שאפילו בכתבה שקישרת, משרד רוה׳׳מ של ביבי הוציא הודעה מסודרת שנאום בר אילן לא בטל מבחינת ביבי אלא מדובר בסיטואציה טמפרורית שלא מאפשרת את היישום. אני מסכים.
גם כעת אין אפשרות לפתרון שתי המדינות, אבל אם לשם נחתור, ונכוון למס׳ שנים יחסית סביר, אולי הילדים שלי שעוד לא נולדו יוכלו לגור במדינה ללא בעיות דמוגרפיות כאלו.
אבל שוב, אמרתי כבר מקודם, הבייס של ביבי לא בשל לכך עדיין, ברור לי. לכן יש הסתייגיות ולכן לא נשמע את ביבי צועק בעברית.

מצד שני, גם בנט אמר באנגלית west bank, כינוי שמתכתב יותר עם הנרטיב הפלסטיני ולא הנרטיב של מזכ׳׳ל מועצת יש׳׳ע בדימוס.
זה הופך אותו לשקרן בעייניך?

אם זה הקייס הכי חזק שיש נגדו אז באמת שהוא אחלה
מה שהוא עשה זה באמת לא אחלה אבל זה שהוא תקף ילד שהרביץ לילד שלו פעם אחת מלפני 23 שנים ונענש על זה ולא חזר על זה מאז וזה לא עניין קבוע אצלו אז בעיניי זה ממש לא פונקציה לדעתי אם לבחור אותו או לא

אגב, גם התיקים של נתניהו זאת לא פונקציה עבורי, אם יצא אשם אפילו באחד מהם זה לדעתי יהיה גרוע יותר משאר מה שקרה עם ליברמן אבל בנתיים הוא לא אשם ונשאיר לבית המשפט להחליט מה איתו

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה