• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודים - כלכלה התנהגותית

"המחיר האמיתי" הוא ה-30-35 אלף ש"ח שיעלה לך התואר. זה הכסף שאשכרה יוצא מכיסך ועובר לכיס של מישהו אחר.
אתה יכול לנפח את זה כמה שאתה רוצה עם "עלויות אלטרנטיביות", אבל זה לא יהיה המחיר האמיתי, זה רק מה שאתה מדמיין שיכל להיות לך אם היית בוחר בנתיב חיים אחר.
ממש לא ואכן רוב בני ה-20 לא מבינים זאת.
המחיר האמיתי, כפי שקראת לו, הוא ההפרש בין מה שיש לי בשני מצבי עולם - באחד בחרתי בתואר ובשני לא בחרתי בו. העובדה שיש אי וודאות מסויימת לגבי המחיר, לא רלוונטית לכך שזו הדרך היחידה לדעת מה המחיר של בחירה מסויימת.
לפי ההיגיון שאתה מציג, אם אני אוהב להיות שומר בסופר, ויש לי תואר שלישי בפיסיקה, אז אם אני דוחה עבודה בMIT כדי להשאר בסופר בעיסוק שאני מאד אוהב, אני בעצם מרוויח מההחלטה הזו שכר מינימום כפול אורך הקריירה שלי. זו דרך שגויה להסתכל על דברים, בעיני.

תן לבן אדם לאהוב את התיאוריה, תן לו ללמוד תחום ידע שמעניין אותו כשהוא עוד טהור - לפני שהוא מזדהם מהפוליטיקה הארגונית, הבירוקרטיה, הקפריזות של ההנהלה, שחיתות בצמרת ותאוות הבצע של המשקיעים.
אם החשש הוא שהעבודה תגרום לך לשנוא תחום ידע שפעם אהבת - אתה יכול להירגע ולדעת בוודאות של 100% שאכן זה מה שהיא תעשה.
Been There Done That
מבחינתי ומבחינת רבים אחרים הליכה עיוורת אחרי תחומי העניין שלנו היא רעיון בעייתי.

"המחיר האמיתי" הוא ה-30-35 אלף ש"ח שיעלה לך התואר. זה הכסף שאשכרה יוצא מכיסך ועובר לכיס של מישהו אחר.
אתה יכול לנפח את זה כמה שאתה רוצה עם "עלויות אלטרנטיביות", אבל זה לא יהיה המחיר האמיתי, זה רק ההפרש בין מה שאתה מדמיין שיכל להיות לך אם היית בוחר בנתיב חיים אחר למה שיש לך בפועל.

אין מה לדמיין. אם ללא לימודים עובדים במשרה מלאה + שעות נוספות ובגלל לימודים אי אפשר לעבוד במשרה מלאה יש כאן עלות אלטרנטיבית שאפשר לחשב בקלות.

מישהו יכול בבקשה להסביר לי מה כל כך נורא בהליכה אחר תחומי עניין? ברור שלמהלך כזה יכולות להיות השלכות על סטטוס חברתי ,כמויות כסף שתרויח וכו', אבל בסופו של דבר יש גם מחיר בציות לכוחות השוק (בסבירות כלשהי) כגון שיעמום ,תחרותיות,צורך להישאר רלוונטי וכו'
בסופו של דבר זה עניין של טעם ןמחירים שצריך לספוג וכל אחד צריך לשקול מה יותר גרוע (או יותר טוב) אנשים שאני מכבד כאן מתנסחים כאילו יש תשובה נכונה אובייקטיבית שתפורה למידת כולם. צריך לקבל החלטות ולדעת לספוג את המחירים בלי לחיות בללה לנד . לא משנה באיזה מהאלטרנטיבות בחרת

לא נורא בכלל, ההפך. זה פשוט לא חייב להיות העבודה שלך
אם זו לא העבודה זה יתפוס חלק קטן מהיום שלך מטבע הדברים. אם אתה רוצה לעסוק בתחום העניין שלך חלק נכבד מהיום אתה צריך להפוך את זה לעבודה

מישהו יכול בבקשה להסביר לי מה כל כך נורא בהליכה אחר תחומי עניין? ברור שלמהלך כזה יכולות להיות השלכות על סטטוס חברתי ,כמויות כסף שתרויח וכו', אבל בסופו של דבר יש גם מחיר בציות לכוחות השוק (בסבירות כלשהי) כגון שיעמום ,תחרותיות,צורך להישאר רלוונטי וכו'
בסופו של דבר זה עניין של טעם ןמחירים שצריך לספוג וכל אחד צריך לשקול מה יותר גרוע (או יותר טוב) אנשים שאני מכבד כאן מתנסחים כאילו יש תשובה נכונה אובייקטיבית שתפורה למידת כולם. צריך לקבל החלטות ולדעת לספוג את המחירים בלי לחיות בללה לנד . לא משנה באיזה מהאלטרנטיבות בחרת
בחלק מהמקרים יש פער גדול בין העניין לעבודה בפועל.
בדרך כלל מי שאוהב לנגן בחצוצרה יעבוד כמורה לנגינה לילדים, מי שאוהב פסיכולוגיה ימצא את עצמו בhr ומי שרוצה לעזור לחלשים ימצא את עצמו בעירייה עם אלף תיקים של מקרי סעד בלי משאבים וזמן לעזור לעשירית מהם.
מי שמסתכל באופן מפוכח ומודע לפערים האלו ובכל זאת מעדיף את העניין על פרנסה, סטטוס וקידום מקצועי, נמצא במקום נכון לבחירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מתכננת להתחיל לימודים בסמסטר הקרוב בטכניון וחוששת לבחור בתחום שאני רוצה יומני מסע אישיים 15
עידו ג לימודים דיגיטליים התפתחות אישית 3
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
X לימודים אקדמיים- הלב או המוח התפתחות אישית 61
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל לימודים מהבית אוף טופיק 20
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
א לימודים הומניים או ריאליים התפתחות אישית 16
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
E התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות התפתחות אישית 19
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
L התייעצות לימודים - שמאות מקרקעין התפתחות אישית 4
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
א התייעצות| לימודים בקנדה ועבודה מובטחת - כאן חשדתי אוף טופיק 7
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Will Smith להתחיל לימודים, או לסגור חובות? צרכנות פיננסית 7
A עבודה בארץ בעת לימודים בארה״ב צרכנות פיננסית 22
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
Gal Admon לימודים אקדמאיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
Y לימודים על חשבון המעביד התפתחות אישית 0
פשוט שחר לימודים מול חירות כלכלית התפתחות אישית 52
H לימודים בזול\חינם? התפתחות אישית 1
H לימודים בחול והעברות כספים צרכנות פיננסית 3
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שקד לימודים?? כדאי? איזה? כמה? ולמה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50

נושאים דומים

Back
למעלה