• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם להחליף מוסד לימודים

• פותח הנושא Kfir1
  • פורסם בתאריך

Kfir1

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן חברים,
אז ככה התחלתי השנה לימודי כלכלה דו חוגי באוניברסיטת אריאל ואני ממש לא מרוצה מרמת הלימודים ומהסטודנטים שנמצאים איתי, ממש מתחרט על הבחירה (נרשמתי די בדקה התשעים, אז רק שם היה מקום פנוי), רוב היום אני ממש בדאון ואין בכלל חשק ללמוד, צריך ממש להכריח את עצמי לעשות מטלות וש.ב, רק המחשבה שאצטרך לעבור לגור שם כשיחזרו הלימודים הפרונטליים ממש מבאסת אותי. אני ממש מתלבט אם לסיים את הסמסטר ואז לעזוב ולהתחיל שנה הבאה באוניברסיטה יותר נחשבת (יש לציין שאני עומד בתנאי הקבלה), או אפילו לסיים שנה ואז לנסות לעבור או בכלל להשאר באריאל ולנסות לשרוד את התואר הזה. לגבי מעבר לאוניברסיטה זה אומר כנראה להתחיל שנה א מחדש ואולי יכירו בקורס אחד או שניים. גם הגיל הוא פקטור כמובן, שנה הבאה אהיה בן 27 ואם זה להתחיל שנה א שוב זה אומר לסיים לימודים לקראת גיל 30. ההתלבטויות האלה מעסיקות אותי ממש ואני מוצא את עצמי חושב על זה רוב היום, בכללי אני מאוד מאוד מאוכזב מעצמי שככה ויתרתי לעצמי והלכתי למוסד פחות נחשב, אני מודע לעצמי ויש לי יכולות. אני מפחד לעזוב ולהתחרט גם על זה, על כך שבזבזתי זמן וכסף. בנוסף, הבנתי שהשם של המחלקה לכלכלה באריאל לא ככ נחשב בשוק, רציתי לדעת בכללי ממי שיודע עד כמה קריטי המוסד שבו למדת בלימודי כלכלה מבחינת השוק והאם לימודים במוסד זה יכולים לפגוע בסיכויים לתואר שני בחול, אשמח להתייעץ אם מישהו שהיה בסיטאוציה דומה ובכלל עם אנשים, אני די אובד עצות, ממש אשמח לעזרה, תודה.

אם אין לך חשק ללמוד בגלל הרמה של הלימודים והבאסה מזה בלי קשר לדברים פניימים אחרים(כלומר שזה לא יקרה גם במקום אחר) הדבר הברור מאליו נשמע כמו ללכת למקום יותר טוב, כדאי לרשום למזכירות במוסדות האחרים שאתה רוצה אם הם מכירים בקורסים שעשית ואם כן מאיזה ממוצע, יכול להיות שיכולים להכיר לך בכל שנה א ואז תתחיל פשוט שנה ב במוסד האחר שלדעתי זה די המסלול האופטימלי מבלי לאבד זמן בדרך.

*אני לא לומד כלכלה ולא בקיא במיוחד בהבדלים בין המוסדות, כל מה שאני יודע זה מה שקראתי באינטרנט שהעברית ותא הכי טובות.

אני לא מהתחום כך שאני לא יודע מה הסטטוס של אונ' אריאל בשוק.

בכל מקרה, אל תכביד על עצמך עם המחשבה שבזבזת זמן וכסף. זה לא צריך להיות שיקול בהחלטה שלך. תעשה מה שנדרש בשביל לדאוג לעתיד שלך ולתחושה שאתה ממצה את היכולות שלך.

נשמע שאתה לא מצליח למצוא ולו יתרון אחד במצבך הנוכחי . לפיכך, לא הייתי מבזבזת עוד שניה אחת , ובודקת תיכף כיצד אני יכולה לשפר את הקיים.
אולי יש אפשרות לסמסטר אביב באיזה שהוא מוסד לימודים אחר "נחשב" יותר? אולי תיקח לעצמך כמה זמן לחשב מסלול מחדש?
בעניין בזבוז הכסף, בהחלט מבאס, אבל זלטעמי כדאי לזכור שמדובר בכמה אלפים בודדים. בפרספקטיבה של תואר שלם ותחושת הסיפוק האישית שלך, אולי הבזבוז הזה יראה לך אחרת...
עניין הגיל לדעתי הוא לא דבר שכדאי להצטער עליו או להתבחבש בו. בגלל שאתה בן 27 אין שום סיבה שתאמלל את עצמך 3 שנים בתואר שאתה לא מרוצה ממנו . עדיף לטעמי שתגיע לגיל 31 ותיהיה מבסוט על התקופה שהייתה והתוצאות שהביאה איתה, מאשר שתצא בגיל 29 עם תואר ביד+ערך עצמי נמוך ותחושת ביזבוז. חוס על נפשך, ופעל בחכמה ובשיקול דעת. לא חושבת גם שבשוק העבודה מסתכלים האם אתה בן 29 או 31, זה היינו אך.
ברכה והצלחה :)

אין לי מושג לגבי לימודי כלכלה אבל אם זה דומה למדעי המחשב אז עדיף שתעבור מקום אפילו במחיר שנה.

לא הייתי ממהר לקפוץ למסקנות על איכות הלימודים והסטודנטים על בסיס סמסטר אחד בזום. אני בטוח שפנים אל פנים תרגיש שהרמה יותר גבוהה.

מניסיוני רוב המעסיקים לא מתעניינים איפה עשית תואר ראשון. יותר חשוב להם הניסיון המקצועי שאיתו אתה מגיע.

לכן השנקל שלי, בין אם אתה נשאר או עוזב, זה לחפש עבודת סטודנטים בתחום הלימודים. זה יקפיץ את הערך שלך בעיני מעסיקים פוטנציאליים.

עשיתי תואר ראשון בביולוגיה באריאל ולא הרגשתי שהרמה נמוכה.

תבדוק אם הקורסים שלקחת נחשבים לך גם במקומות אחרים, אם כן, אין דילמה כאן. פשוט תעבור.
הדבר הראשי שחשוב הוא איזה תואר בחרת ובמקום שני זה המוסד שבו אתה לומד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
L האם להחליף סמארטפון ולאיזה? אוף טופיק 19
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
ל להחליף עבודה? התפתחות אישית 16
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y האם עכשיו הזמן להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A האם כדאי להחליף הלוואה בהלוואה? שוק ההון 1
M למה לא להחליף את השכירות במשכנתה? שוק ההון 39
A דרוש ברוקר נורמלי (או: מתי להחליף ברוקר?) צרכנות פיננסית 3
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
liranviper IRA - כל כמה זמן להחליף אירית בישראלית שוק ההון 186
Fitch BLV Long-Term Bond ETF - האם מכשיר ארוך טווח שיכול להחליף אג"ח ממשלתי ארוך? שוק ההון 14
F קה"ש IRA - מתי להחליף קרן ישראלית בקרן אירית? שוק ההון 9
D האם להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
ה מוסד לימודי לקורס תכנות התפתחות אישית 1
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
4 איזה מוסד פיננסי יותר יציב בנק או בית השקעות כדוגמת ibi שוק ההון 1
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
א מוסד ציבורי אל מול מקום פרטי התפתחות אישית 13
עידו ג לימודים דיגיטליים התפתחות אישית 3
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11