• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנוגע לבחירת תחום לימודים

• פותח הנושא Delta
  • פורסם בתאריך

Delta

משתמש סולידי
דירוג
53
היי,
בנוגע לבחירת תחום לימודים בקונספט האקדמי (תואר) עד כמה הייתם נותנים משקל לנושא של ״האם יהיה לי מה לאכול אחרי התואר?״ (יכולת ההשתכרות שתהיה לי בעקבות הידע שארכוש בתואר).

עד כמה מציאותי צריך להיות, לדעתכם?
לגולשים המבוגרים בפורום: נניח והבן שלכם היה רוצה ללמוד היסטוריה / פילוסופיה, לדוגמא, הייתם מייעצים לו לעשות זאת?

דבר ראשון - החברה כ-חברה, צריכה את כל התחומים הנ"ל.
שר האוצר שטייניץ למד פילוסופיה. אני חושב שחלק מהעובדים במשרד האוצר, מחזיקים תואר בכלכלה/פילוסופיה (נכון להיום).
כמה כסף אתה חושב רואים בביולוגיה/כימיה? אולי אחרי תואר שני/שלישי... אם לא אחרי הפוסט דוק'.
יש לי במשפחה מישהי שהוציאה סופסוף את הדוקטורט שלה בהיסטוריה... היום היא עובדת כמורה בתיכון להיסטוריה.

הנקודה היא - במה אתה מוצא עניין?
אישית, אני לא מוצא עניין בהיסטוריה, בפילוספיה קיבלתי נכשל "כי ככה זה לא תשובה".
כי בלי עניין, אתה תסבול כל הדרך.

אז... אתה בחור הומני או ריאלי?
והמעניין הוא שברמות הגבוהות, אתה פוגש אנשים שהם "גם וגם".

יכולת ההשתכרות שתהיה לי בעקבות הידע שארכוש בתואר)
היסטוריה / פילוסופיה, לדוגמא, הייתם מייעצים לו לעשות זאת?
ובכן, היסטוריה ופילוסופיה לא ישפיעו באופן ישיר על יכולת ההשתכרות שלך, אבל יבנו אותך כאדם. בעייני קיימת חשיבות רבה לרכישת תואר ראשון לצורך ההשכלה הכללית (בארה"ב מאוד מקובל), ורק אח"כ לבחון אם אתה רוצה לרכוש מקצוע דרך האקדמיה. שלזה אני פחות מתחברת. אין כמו ללמוד בתהליך של חניכה בעולם האמיתי (להוציא המקצועות הפורמאליים, כמו: עו"ד, רו"ח ורופא).

לגולשים המבוגרים בפורום: נניח והבן שלכם היה רוצה ללמוד היסטוריה / פילוסופיה, לדוגמא, הייתם מייעצים לו לעשות זאת?
אני בהחלט הייתי ממליצה אם זה התחום שבאמת מדבר אליהם, לצורך המשך התמחות אקדמית בתחום (דוקטורט) או לחלופין הוראה, אם זה מה שהם רוצים.
סתם בשביל ידע כללי ללמוד 3 שנים בלי לעבוד - לא הייתי ממליצה בשלב זה של החיים, שהוא בעיניי זמן להתחיל להתמקצע ולחסוך, כדי לא לבכות אחר כך למה לא נותנים לי דירה ומילקי בזמן שאני מרחיב את אופקיי. (זאת בהנחה שאין לבחור צעיר עצמאות כלכלית מההורים וכדו')
אפשרות נוספת: תואר משולב דו חוגי בהיסטוריה עם משהו פרקטי.

@סנופי בארה"ב אמנם מקובל ללמוד תואר כללי, אבל הם לא נמצאים לפני זה 3 שנים בצבא + טיול כך שמסיימים לימודים בגיל צעיר.

בגדול אני חושבת שצריך קודם כל לעבוד ואחר כך להוציא תואר או ללמוד תוך כדי. במיוחד אם אנחנו מונעים משיקולים כלכליים גרידא:
1. ברוב הגדול של המשרות הראשונות גם עם תואר וגם בלי המשכורת יחסית נמוכה (זאת בגלל שלבעלי התואר אין ניסיון פרקטי בתחום ורוב התארים לא מספקים לך ניסיון פרקטי).
2. ככל שמתחילים לחסוך בגיל צעיר יותר לכסף יש יותר זמן לעבוד, אם מבזבזים 3-4 בלימודים ללא הכנסה או יכולת חיסכון מתחילים את הכל מאוחר יותר והדרך לעצמאות כלכלית מתארכת.
3. תואר עולה כסף, עבודה מספקת כסף.
4. תואר היום אינו שיקול ברוב העבודות ההתחלתיות במיוחד אם מוציאים תואר בהיסטוריה או פילוסופיה או משהו בסגנון. אם זה לא תחום מקצועי לחלוטין כמו עריכת דין, הנדסת חשמל, דיאטניות אחיות וכדומה התואר לא מספק הכנה נורמלית לתפקיד ומקומות העבודה יודעים את זה. זה יכול לספק יתרון קטן אם מישהי פונה לעבודה במשאבי אנוש ויש לה תואר בפסיכולוגיה, אבל בשביל יתרון קטן לא שווה לשרוף 3-4 שנים ועשרות אלפי שקלים.

בקיצור, לילדים שלי אני אגיד שילמדו מה שהם רוצים אבל שיפתחו קריירה קודם. קריירה וניסיון מקצועי נותנים הרבה יותר ונחשבים הרבה יותר בשוק העבודה מאשר חתיכת נייר שאומרת שלמדתי פסיכולוגיה ואני בכלל עובדת בהייטק. אם רוצים ללמוד משהו שכנראה אין בו עבודה (לא זוכרת מתי פעם אחרונה ראיתי מודעה שאומרת שדרוש פילוסוף איפשהו) אלא למידה בשביל ההנאה מלמידה נטו אז בכיף, רק שיעשו את זה תוך כדי עבודה ולא במקומה. אחרת הם ימצאו את עצמם בגיל 25 מרוויחים משכורת שהיא קצת מעל המינימום ולא מבינים למה, הרי יש להם תואר!

היי,
בנוגע לבחירת תחום לימודים בקונספט האקדמי (תואר) עד כמה הייתם נותנים משקל לנושא של ״האם יהיה לי מה לאכול אחרי התואר?״ (יכולת ההשתכרות שתהיה לי בעקבות הידע שארכוש בתואר).

הדיעה שלי היא שמוטיבציה מקדמת אנשים הכי הרבה, גם בלימודים וגם בעבודה. אם אתה עסוק במשהו שאתה אוהב, אז גם תהיה לך מוטיבציה.
ולכן כדאי ללמוד תחום שמעניין אותך ומושך אותך לעסוק בו. כך תצליח גם בלימודים וגם לאחר מכן בעבודה. ועל ההצלחה תתוגמל כספית.
ממרומי גיל 50 אני יכול לומר שראיתי עובדים שהכריחו את עצמם ללמוד מקצוע מסוים, אבל מאחר ולא אהבו אותו גם לא הצליחו, ולכן לא התקדמו ולעיתים אף פוטרו.

היי,

אני חושב שרוב התארים לא מספקים יתרון בכושר השתכרות לעומת תארים אחרים להוציא מדעי המחשב והנדסה. אם לא לומדים מדעי המחשב\הנדסה כי אוהבים את זה, אז זה כנראה באמת לא משנה איזה תואר עושים.

מצטרף להצעה לעבוד כמה שנים לפני התואר. זה עוזר להתפקס.

אישית אני חושב שהיסטוריה ופילוסופיה אלו שני דברים חשובים מאוד להתפתחות. יש הרבה מאוד אנשים מצליחים עם תארים בתחומים הללו.

כשלמדתי מנהל עסקים \ מימון, אני חייב להגיד שהקורס המרתק ביותר היה דווקא "פילוסופיה ניאופלטונית" ולא הדברים המקצועיים.

היי,

מלבד עניין צריך גם לחשוב על מה המקוצע שאתה רואה את עצמך עושה במשך X שנים אחרי התואר (בהנחה שיש קשר בין שניהם)
אני אתן דוגמא של חברה שלמדה ביולוגיה ורק בסוף התואר נפל לה האסימון שאין לה לעשות עם זה כי "לא בא לה לשבת כל היום במעבדה" כששאלתי אז למה היא הלכה לביולוגיה התשובה הייתה כי זה מה שעניין אותה והיא לא חשבה מה עושים עם זה בסוף.
דברים שמעניינים אפשר לקרוא בזמן החופשי, או לעשות תואר בשביל העשרה אבל אם זה לא משהו שרוצים לעסוק בו בהמשך, צריך להבין את זה לפני ה-3 שנים תואר...
ואם מה שאתה רוצה לעשות זה מחקר או לימוד אז בעצם כל תחום שמעניין אותך הוא טוב.

@Delta בקיצור תן לנו הרבה הרבה יותר פרטים. כמו כן יש כמה שרשורים ענפים בפורום בנושא הזה עם כל הדיונים הטכניים, תקרא אותם.

בגדול אני לא מאמין בהוצאת תואר ראשון 'בשביל להרחיב אופקים', את רוב הדברים אתה יכול ללמוד מספר (ברור שאין מעבדות בספרים, אבל הבנת).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G התלבטות בנוגע לבחירת מקצוע התפתחות אישית 26
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
D התיעצות בנוגע למגורים באיזור ביה״ח אסף הרופא אוף טופיק 0
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
P בנוגע לדיבידנדים מיסים 2
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
G חילוקי דעות בנוגע לשכר, כיצד לנהוג? אוף טופיק 19
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
K התייעצות בנוגע לפיתוח מוצר התפתחות אישית 6
R התייעצות בנוגע לליווי עיסקי לרעיון וייצוג בניהול מו"מ אוף טופיק 3
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה