• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה

Merkori

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,
אני בן 22, שכיר/עצמאי בתחומים שקשורים לעולם הדאטה, והחלטתי להתחיל להתקדם לכיוון של Business/Financial analyst כשבסוף המטרה להתברג בתעשיית הVC או פרייבט אקווטי.
כעיקרון יש לי שני אופציות פוטנציאליות, בן גוריון או המכללה למנהל.
בבן גוריון :
- מוסד לימודים נחשב יותר (?)
- שכר לימוד רגיל (12 אש"ח)
- אפשרויות תעסוקה מצומצמות מאוד בזמן התואר בגלל מיקום האוניברסיטה
- שכירות וכו' (30,000 ש"ח) הוצאות בשנה
- יקח ממני הרבה זמן
- יצריך ממני לעשות פסיכומטרי (זמן,כסף ועיקוב בשנה)
מכללה למנהל :
- שכר לימוד יקר מאוד (40 אש"ח בערך)
- מוסד לימודים נחשב פחות (?)
- הזדמנות להתברג בתפקידים דומים כבר בתחילת התואר ולצבור נסיון בזמן התואר, ולהמשיך לתחזק את העסק כי כנראה שיהיה לי הרבה יותר נוח במכללה למנהל מאונ' בן גוריון)
- מסלול שיביא לי כלים להתמקצעות בתחום מבחינה תעסוקתית, ולא תאורתית, לקבל הכנה חלקית למבחני יועץ השקעות של הרשות לני"ע שנראלי שזה יכול להיות שילוב מעולה וגם רשיון חשוב להחזיק בו.

אפשר לראות שהמכללה למנהל די מנצחת מבחינת יתרונות מבחינתי, השאלה שלי היא, האם לדעתכם בסופו של דבר זה יפריע למעסיק שלמדתי במכללה למנהל? עם כל היתרונות, בסוף מדובר במכללה שהיא אולי די נחשבת, אבל התנאי קבלה שלה ברצפה, מה דעתכם?

שלום לכולם,
אני בן 22, שכיר/עצמאי בתחומים שקשורים לעולם הדאטה,
מה אתה עושה היום כעצמאי בתחום הדאטה? ומה כשכיר?
אם הצלחת להגיע לתפקידים משמעותיים בלי תואר ממש לא בטוח שאתה צריך אחד.

כשבסוף המטרה להתברג בתעשיית הVC או פרייבט אקווטי.
ואם כבר תואר, אני לא בטוח שכלכלה הוא התואר האידיאלי עבור המטרה הזאת.

- יצריך ממני לעשות פסיכומטרי (זמן,כסף ועיקוב בשנה)
אם יש לך בגרות טובה אז לא בהכרח.

- שכירות וכו' (30,000 ש"ח) הוצאות בשנה
זה מספר שהיה נכון לפני כמה שנים, אבל 30 אלף בשנה זה 2500 בחודש, רק שכר דירה וחשבונות בדירת שותפים סטנדרטית בבאר שבע זה 1500 בחודש, הממש זולים במיקומים גרועים יהיו 1200 כולל חשבונות, והיקרים יגיעו גם ל2000, וכל זה עם שותפים ולא לבד.
אז הוצאה על מגורים של 1500 בחודש ושאר ההוצאות יהיו הרבה יותר מ1000, אז תעבור את ה2500 בקלות, זה כבר תלוי בך כמה.

לדעתי, כבוגרת כלכלה מתל אביב, השיקול הכספי הוא משני בבחירת מוסד לימודים. עבודה בתחום במהלך התואר תהיה מקפצה טובה יותר מאשר ללא עבודה רלוונטית. מה שאולי יכריע את ההחלטה עבורך זה למצוא מי שעובד היכן שהיית רוצה ולגשש עד כמה מוסד הלימודים משפיע על קבלה לעבודה ראשונה.

אני בעבר התלבטתי אם לחזור על קורס גדול בגלל ציון עובר בקושי, מצאתי מישהי מהתעשייה שהבהירה לי את החשיבות של הקורס לבוגרים טריים - וחזרתי על הקורס וסיימתי בציון יפה.

לדעתי, כבוגרת כלכלה מתל אביב, השיקול הכספי הוא משני בבחירת מוסד לימודים.
שכר לימוד של עוד 27 אלף שקל לשנה, 81 אלף לאורך התואר, נראלי משמעותי, הייתי שמח אם גם לי זה לא היה נראה משמעותי.

גם הבדל בהוצאות מחייה יכול להיות משמעותי מאוד בין המוסדות, לדגומא אם פותש ישאר אצל ההורים במרכז הוא יכול להשאר על הוצאות של פחות מ2000 שקל בקלות, אם יעבור לבאר שבע כבר יצטרך להוציא לפחות 3500 ככהנ, ואם יעבור לגור ליד הבין תחומי הוא יוציא כנראה לפחות 6000 בחודש.

שכר לימוד של עוד 27 אלף שקל לשנה, 81 אלף לאורך התואר, נראלי משמעותי, הייתי שמח אם גם לי זה לא היה נראה משמעותי.
כמובן, יכולת מימון זה עניין אישי. אפשר גם לבקש מלגה, לעשות פר״ח או לקחת הלוואה ארוכה. אפשר גם לעבוד שנה שלמה לפני כן ולחסוך. ועדייו, זה לא (עבורי) שיקול בבחירת מוסד לימודים.

מה אתה עושה היום כעצמאי בתחום הדאטה? ומה כשכיר?
אם הצלחת להגיע לתפקידים משמעותיים בלי תואר ממש לא בטוח שאתה צריך אחד.

ואם כבר תואר, אני לא בטוח שכלכלה הוא התואר האידיאלי עבור המטרה הזאת.

אם יש לך בגרות טובה אז לא בהכרח.

זה מספר שהיה נכון לפני כמה שנים, אבל 30 אלף בשנה זה 2500 בחודש, רק שכר דירה וחשבונות בדירת שותפים סטנדרטית בבאר שבע זה 1500 בחודש, הממש זולים במיקומים גרועים יהיו 1200 כולל חשבונות, והיקרים יגיעו גם ל2000, וכל זה עם שותפים ולא לבד.
אז הוצאה על מגורים של 1500 בחודש ושאר ההוצאות יהיו הרבה יותר מ1000, אז תעבור את ה2500 בקלות, זה כבר תלוי בך כמה.
חשבתי על זה המון האמת, תואר לא חובה בשלב הזה של הקריירה, זה נישה מאוד קטנה, שהיא לא רק אנליטית אבל גם, עסקתי בא בצבא ככה שאני עובד בצוות עם חברה גם עם תואר ראשון ושני, כנראה שאתה כבר יכול לנחש למה זה קשור, כנראה שזה יהיה הדבר הכי רציונלי לעשות, אתה צודק, אבל משום מה כן אני רוצה חוויה סטודנטואלית וקצת לצאת מהאווירה של הבן 35 עם משפחה, במיוחד עכשיו שכל החברים מהבית מתחילים להתפזר לאונברסיטאות.
באופן עקרוני רוצה לשלב כלכלה, זה תחום שממש מעניין אותי כבר המון זמן וזה יהיה בזבוז לא ללמוד אותו מבחינתי, חשבתי על לשלב עם סטטיסטיקה, אבל לצערי ממוצע בגרויות שלי לא מספיק גבוה להרבה מאוד דברים באוניברסיטאות, ואצתרך להוציא פסיכומטרי מאוד גבוהה למקצועות ריאלים, בנוסף אני לא מעוניין להשקיע יותר מדי זמן בתואר/פסיכומטרי, כי אני פשוט רואה בניסיון המעשי שאני יכול לחלק את הזמן של התואר איתו כמועיל לא פחות.

כן שכחתי לציין את זה בפוסט, חד משמעית למידה במכללה למנהל הרבה יותר כלכלית לי, אני אגור בבית.
לדעתי, כבוגרת כלכלה מתל אביב, השיקול הכספי הוא משני בבחירת מוסד לימודים. עבודה בתחום במהלך התואר תהיה מקפצה טובה יותר מאשר ללא עבודה רלוונטית. מה שאולי יכריע את ההחלטה עבורך זה למצוא מי שעובד היכן שהיית רוצה ולגשש עד כמה מוסד הלימודים משפיע על קבלה לעבודה ראשונה.

אני בעבר התלבטתי אם לחזור על קורס גדול בגלל ציון עובר בקושי, מצאתי מישהי מהתעשייה שהבהירה לי את החשיבות של הקורס לבוגרים טריים - וחזרתי על הקורס וסיימתי בציון יפה.

דיברתי עם כמה אנשים האמת, אבל אני אשמח לקבל פה עוד חוות דעת מעולם העבודה מאנשים שעברו את התהליך, אבל בסוף לכל אדם יש את הניסיון מהתהליך שהוא עבר, וזה מאוד מבלבל כי לצערי מעורב בזה הרבה פעמים גם אגו, יצא לי לדבר עם בוגרי אוניברסיטאות שאמרו לי שמכללה זה נוראי, ויצא לי לדבר עם בוגרי מוסדות לימודים פחות נחשבים כמו הבינתחומי והמכללה למנהל שלהפך ואפילו השתכרו במשכורות יותר גבוהות בגלל הניסיון שהצליחו לצבור בזמן התואר.
חשוב לי לציין, שזה לאו דווקא מימון התואר, אלא להשיג עבודה בחצי משרה כבר משנה א', שזה גם נסיון וגם משכורת שזה קריטי לא פחות.

כתבת המון מילים אבל לא כתבת במה אתה עוסק, בלי זה לא תוכל לקבל דעות מבוססטת בעד ונגד תואר.

תואר במכללה למנהל ומגורים אצל ההורים עונה על הרצון בחוויה סטודנטיאלית? אני לא בטוח.

אם אתה רוצה לעשות תואר בשביל החוויה אז הדיון על האם לעשות תואר או לא ברמה המקצועית פחות רלוונטי.

למה כלכלה? לדעתי חשבונאות רלוונטי הרבה יותר לעולם הvc

לדעתי אוניברסיטה לוקחת בפער. יש משרות שהרבה יותר קשה להגיע אליהן עם תואר ממכללה.

תנסה לחשוב על התואר כפיסה מחייך שתשפיע בצורה כזו או אחרת על שארית חייך ולאו דווקא על ה3 שנים הקרובות. בראייה שכזו קל להבין למה חלק מהמגיבים אומרים בצדק שעלות התואר לא מהווה קריטריון מרכזי.

אני עובד כיום כדאטא סיינטיסט בגאמפא, בעבר למדתי כלכלה ולאחר מכן עבדתי כאנליסט בvc. מוזמן לפנות בפרטי אם רוצב פרטים נוספים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
ק התלבטות בבחירת עבודה התפתחות אישית 21
א התלבטות בבחירת מדד שוק ההון 40
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8

נושאים דומים