• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מסלול לימודים

סטאר

משתמש רשום
דירוג
4
כרגע בן 20.השלמתי 30% מתואר בכלכלה וניהול באוניברסיטה הפתוחה.
כשהתחלתי ללמוד את התואר ידעתי שלאחר סיומו המשכורות שאני אקבל יהיו נמוכות אך מכיוון שתמיד התעניינתי בתחום של עסקים ופיננסיים החלטתי ללמוד אותו בכל זאת.
עכשיו אחרי מספיק זמן בלימודים הבנתי שהחומרי לימוד שמעבירים באוניברסיטה הם לא מה שציפיתי שיהיו.כלומר כל החומר נורא תיאורטי וכללי ואני מרגיש שהוא לא נותן לי שום ידע פרקטי שאני יכול באמת להפיק ממנו משהו.
עכשיו הבנתי שהסיבה שבגללה נרשמתי לתואר כבר לא רלוונטית אז חשבתי שאולי עדיף לי כבר ללמוד תואר שאני אסיים אותו אני אוכל לפחות לקבל משכורות גבוהות יותר.
חשבתי על תואר במדעי המחשב אבל אין לי מושג אם אני יאהב את התחום.בחיים לא התנסיתי בתכנות ומחשבים ולא בא לי להגיע למצב שרק לאחר שנה בתואר אני אחליט שזה לא בשבילי.
ובנוסף לכך חבל לי להפסיד את כל הזמן והכוח שהשקעתי בתואר הנוכחי שלי אם אני לא אסיים אותו.
אז כרגע אני חושב על כמה אופציות (אין חשיבות לסדר):

1.תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב
2.תואר במדעי המחשב
3.לסיים את התואר הנוכחי (בערך בגיל 22.5 אסיים) ואז לחפש הסבה למחשבים.
4.לסיים את התואר הנוכחי ואז להתחיל תואר במדעי המחשב (לא כל כך הבנתי אם התהליך הזה של לעשות שני תארים ראשונים בכלל אפשרי)
5.לסיים את התואר הנוכחי ולנסות בכל זאת לחפש עבודה בתחום.

מה האפשרות העדיפה?איזה עוד אפשרויות עומדות בפניי?

למה לפתוח דיון נוסף? יכולת לעדכן כאן:

מה האפשרות העדיפה?איזה עוד אפשרויות עומדות בפניי?
לדעתי, נסה כמה שיותר לא לזרוק לפח את נקודות הזכות שכבר צברת.
אני חושב שלעשות את ה-Pivot הזה זה דווקא שווה בשבילך. תארים הנדסיים תמיד נחשבים יותר גבוה מתארים פיננסיים/כלכליים. אבל גם תכבד את הזמן שלך ואל תזרוק לפח קורסים שלא בהכרח אתה חייב לזרוק.

אני לא יודע בדיוק את הפרטים, אבל נשמע על פניו שדו-חוגי זה האופציה הכי טובה לפניך. אולי תקבל מכה קטנה (יחסית) בנקודות הזכות, אבל תוכל לעשות את המעבר הזה מהר מאוד ולסיים את התואר בזמן עם כמעט בלי להוסיף כלום. אבל בפעם האחרונה שאני התראיינתי, אז היו כמה מראיינים שאמרו שזה מאוד מרענן לראות מישהו סוף סוף עם תואר אחרי שהם ראיינו כל כך הרבה כאלה שסיימו קורסים. בשוק של 2023, אין לך סיכוי לחדור בלי תואר גם ככה.
לא שמעתי על מקרים שמראיינים פסלו מישהו רק על זה שהוא סיים דו-חוגי במקום מדעי המחשב ״טהור״. זה נשמע לי מגוחך לגמרי.

ואם לא זה, אז תסיים את התואר שאתה בו עכשיו ותעשה הסבה לאקדמאים.

המסלול הפיננסי הכי טוב הוא ראיית חשבון ולא כלכלה.
אני חושב שיש תוכנית להשלמה לראיית חשבון לאקדמאים באונ' בר אילן, לדעתי שווה לך לבדוק.

לדעתי לא כדאי ללכת למקצוע שאין לך נטייה טבעית אליו רק בגלל כסף. השאלה האם אתה אדם ריאלי שאוהב לתכנת. אם לא, אני לא בטוח שזה הכיוון. אם כן, תעשה בוטקאמפ של אקדמאים באינפינטי או שתנסה לעבור לדו חוגי עם מדמ"ח.

לא שמעתי על מקרים שמראיינים פסלו מישהו רק על זה שהוא סיים דו-חוגי במקום מדעי המחשב ״טהור״. זה נשמע לי מגוחך לגמרי.
אתה כנראה מבין יותר ממני אבל בכל זאת נראלי שזה דווקא הגיוני לפסול מישהו בגלל שהוא לא סיים מדמ"ח טהור אלא משולב.
כי במשולב בעצם יש לך חצי מהידע של מי סיים רק מדמ"ח.
וגם מדמ"ח חד חוגי זה תואר יותר קשה אז זה מראה למעסיק על יכולות למידה ואינטליגנציה גבוהות יותר.

מפחד שבדו חוגי מדמ"ח-כלכלה אני אצא עם קצת ידע מפה וקצת ידע מפה ובסוף אשאר עם ידיים ריקות.מה אתה חושב על זה?

ואם לא זה, אז תסיים את התואר שאתה בו עכשיו ותעשה הסבה לאקדמאים.
מה עם האפשרות של לסיים את התואר שאני בו עכשיו ואז להתחיל עוד תואר ראשון במדמ"ח?

נערך לאחרונה ב:
לדעתי לא כדאי ללכת למקצוע שאין לך נטייה טבעית אליו רק בגלל כסף. השאלה האם אתה אדם ריאלי שאוהב לתכנת. אם לא, אני לא בטוח שזה הכיוון.
אם הייתי יודע שאני לא אוהב את זה לא הייתי חושב על האפשרות מההתחלה.העניין הוא שאני באמת לא יודע אם אני יאהב או ישנא את זה.יצא ככה שבחיים שלי לא התניסתי בתחום אז אין לי דרך לדעת.

אם כן, תעשה בוטקאמפ של אקדמאים באינפינטי או שתנסה לעבור לדו חוגי עם מדמ"ח.
מפחד שבדו חוגי במדמ"ח אני אצא עם קצת ידע מפה וקצת ידע מפה ובסוף אשאר עם ידיים ריקות

אתה כנראה מבין יותר ממני אבל בכל זאת נראלי שזה דווקא הגיוני לפסול מישהו בגלל שהוא לא סיים מדמ"ח טהור אלא משולב.
כי במשולב בעצם יש לך חצי מהידע של מי סיים רק מדמ"ח.
וגם מדמ"ח חד חוגי זה תואר יותר קשה אז זה מראה למעסיק על יכולות למידה ואינטליגנציה גבוהות יותר.

מפחד שבדו חוגי מדמ"ח-כלכלה אני אצא עם קצת ידע מפה וקצת ידע מפה ובסוף אשאר עם ידיים ריקות.מה אתה חושב על זה?

אני חושב במקרה הזה שאתה קצת מפריז בכמות ״הידע״ המועבר לבוגרי תואר ראשון במדמ״ח (שאני אחד מהם).

לפני הצבא, עשיתי י״ג במסלול טכנאות תוכנה. בת׳כלס, זו ההשכלה הכי טובה ואיכותית שקיבלתי בתחום התוכנה מאז. לא קורס התכנות של ממר״ם ולא התואר הראשון הקנו לי יותר ידע ממה שלמדתי ב-9 החודשים ההם. התואר היה רק נבירה בתיאוריה שלא מעניינת אף אחד.

אז לא הייתי אומר שאתה בהכרח תצא עם פחות ידע מאשר בוגר מדמ״ח-פרופר.
אני חושב שתואר ראשון נוסף כאשר כבר יש לך תואר ראשון זו תהיה טעות. הרבה מהערך של תואר ראשון טמון בזה שהוא תואר ראשון. אחרי שכבר יש לך, אלא אם זה בליצנות רפואית, זה כבר לא כל כך משנה למעסיק שעשית איזה הסבה.
תואר ראשון חדש מאפס למישהו שיש לו תואר כלכלי, זה נראה לי אכזרי מדי. אולי אם היית עם תואר ראשון במוזיקה או משהו - כזה שלא מאפשרים לעשות ממנו הסבה.

אני חושב אבל שבשביל הרצינות תעשה הסבה לאקדמאים באחת האוניברסיטאות שמציעות את זה. לא בוטקמפ שאין לו הכרה מהמל״ג.

בכל מקרה, הייתי במקומך דווקא עושה דו- בביטחון. לדעתי, הסיכוי שזה ישפיע עליך לרעה הוא נמוך. גם אם לא תצליח לחדור, זה לא יהיה בגלל זה אלא חולשה בכל הסקטור - כמו שיש עכשיו ב-2023.

אם הייתי יודע שאני לא אוהב את זה לא הייתי חושב על האפשרות מההתחלה.העניין הוא שאני באמת לא יודע אם אני יאהב או ישנא את זה.יצא ככה שבחיים שלי לא התניסתי בתחום אז אין לי דרך לדעת.
ברור שיש דרך לדעת. תלמד לתכנת באתרים חינמיים וביוטיוב. ככה אני הבנתי שאני לא אוהב את זה.
מפחד שבדו חוגי במדמ"ח אני אצא עם קצת ידע מפה וקצת ידע מפה ובסוף אשאר עם ידיים ריקות
טעות.
תוכנה הוא תחום שבשונה ממקצוע עם רישיון, אתה לא צריך תואר בשבילו (זה גם טוב וגם רע). אם תעשה הסבה איכותית עם התואר שיש לך זה מספיק טוב.
קח בחשבון שהשוק רצחני לג'וניורים היום ולמי שאין ניסיון די אכל אותה בתקופה הקרובה. גם לאנשים עם תואר קשה מאוד למצוא עבודה היום ולדעתי זה רק יהיה קשה יותר עם הזמן - זה גם משהו שאתה צריך לקחת בחשבון.

קח בחשבון שהשוק רצחני לג'וניורים היום ולמי שאין ניסיון די אכל אותה בתקופה הקרובה. גם לאנשים עם תואר קשה מאוד למצוא עבודה היום ולדעתי זה רק יהיה קשה יותר עם הזמן - זה גם משהו שאתה צריך לקחת בחשבון.
רצחני זו לא מילה.
אין ביקוש לג׳וניורים נקודה. אני מכיר מישהי שסיימה ללמוד מדמ״ח השנה במוסד נחשב, והלכה להיות מורה לתכנות בבית ספר של ילדים, בשנת הלימודים שהחלה עכשיו. כי עדיף לקבל 9,000 מאשר 0.

אני לא חושב שזה בהכרח יהיה גרוע יותר גם בעתיד, אבל לא בטוח שנחזור לתקופה העליזה בה כל זאטוט עם מקלדת וגישה לאינטרנט יכול היה למצוא עבודה בשכר של 25,000.

רוב האנשים מחוץ להייטק לא קלטו עדיין את המצב בשוק ועדיין מתייחסים אליו כאילו אנחנו ב-2021.
טעות.
תוכנה הוא תחום שבשונה ממקצוע עם רישיון, אתה לא צריך תואר בשבילו (זה גם טוב וגם רע).
זו לא טעות בכלל. אני הרבה שנים אומר לאנשים בעקביות שאם הם רוצים להיכנס לתחום התוכנה הם צריכים תואר ראשון במדעי המחשב (אם אין להם) או לעשות הסבה לאקדמאים (אם יש).

וגם שנים אמרו לי שאני לי בסרט ״והעולם השתנה כבר״… אז זהו, במשבר הנוכחי ראינו איך מיד כל החבר׳ה שעשו רק קורס נזרקו החוצה. החלשים נזרקו לים ראשונים.

האם מבחינה טכנית אפשר לעבוד בתוכנה בלי תואר? אכן.
אבל כשהמצב במשק רחוק מאידיאלי, אז יעדיפו את האקדמאי רק כי הוא אקדמאי. מי שלא, פשוט לא מקבל ראיונות - זה לא שאתה מקבל ״רגל בדלת״ לעשות רושם.

חצי מהידע של מי סיים רק מדמ"ח.
זה צורה מאוד פשטנית להסתכל על זה. מה זה חצי תואר? התואר מורכב מהמון קורסים ובמדמח לומדים בעיקר מבוא לכל מיני נושאים (בתואר הראשון)

רצחני זו לא מילה.
אין ביקוש לג׳וניורים נקודה. אני מכיר מישהי שסיימה ללמוד מדמ״ח השנה במוסד נחשב, והלכה להיות מורה לתכנות בבית ספר של ילדים, בשנת הלימודים שהחלה עכשיו. כי עדיף לקבל 9,000 מאשר 0.

אני לא חושב שזה בהכרח יהיה גרוע יותר גם בעתיד, אבל לא בטוח שנחזור לתקופה העליזה בה כל זאטוט עם מקלדת וגישה לאינטרנט יכול היה למצוא עבודה בשכר של 25,000.

רוב האנשים מחוץ להייטק לא קלטו עדיין את המצב בשוק ועדיין מתייחסים אליו כאילו אנחנו ב-2021.

זו לא טעות בכלל. אני הרבה שנים אומר לאנשים בעקביות שאם הם רוצים להיכנס לתחום התוכנה הם צריכים תואר ראשון במדעי המחשב (אם אין להם) או לעשות הסבה לאקדמאים (אם יש).

וגם שנים אמרו לי שאני לי בסרט ״והעולם השתנה כבר״… אז זהו, במשבר הנוכחי ראינו איך מיד כל החבר׳ה שעשו רק קורס נזרקו החוצה. החלשים נזרקו לים ראשונים.

האם מבחינה טכנית אפשר לעבוד בתוכנה בלי תואר? אכן.
אבל כשהמצב במשק רחוק מאידיאלי, אז יעדיפו את האקדמאי רק כי הוא אקדמאי. מי שלא, פשוט לא מקבל ראיונות - זה לא שאתה מקבל ״רגל בדלת״ לעשות רושם.
דיברתי על הסבה לאקדמאים..
שיסיים ואז יעשה אותה

דיברתי על הסבה לאקדמאים..
שיסיים ואז יעשה אותה
אני באמת שואל, למה לא לעבור לדו- לדעתך?

אני בעצמי שקלתי לעשות תואר דו-, אבל לא אהבתי את המוסד שהציע אותו אז הלכתי למוסד שיותר רציתי. הייתי עושה דווקא בכלכלה או מנע״ס בשילוב מדעי המחשב מתוך עניין. לא כדי לעשות לעצמי הנחות.

אבל כשהמצב במשק רחוק מאידיאלי, אז יעדיפו את האקדמאי רק כי הוא אקדמאי
סך הכל נשמע הגיוני, הריי במקום לסגור משימות אפשר לנפנף בחתיכת נייר שהקשר בינה לתעשיה מקרי בהחלט.
מכיר אישית 3 מפתחים ללא תואר כלל שהספיקו להחליף עבודה "בזמנים הקשים". אז לפחות תתקן ל"אני ראיתי".
חלשים נזרקו לים ראשונים.
זה תמיד נכון, רק שתואר ראשון לא הופך אותך ל"חזק".

גילוי נאות חסר השכלה רשמית במדעי מחשב, עושה תואר בפילוסופיה עובד כ- embedded developer. בכל שלב בקרירה כל מה שעניין את המעסיקים זו היכולת שלי לספק את הסחורה, להיות עצמאי, להניע תהליכים, ולהיות מסוגל למצוא לבד בעיות. וראיתי מספיק "אקדמיים" שמצאו את הדרך החוצה או נתקעו במשבצת של משימות ג׳וניור.

גילוי נאות חסר השכלה רשמית במדעי מחשב, עושה תואר בפילוסופיה עובד כ- embedded developer. בכל שלב בקרירה כל מה שעניין את המעסיקים זו היכולת שלי לספק את הסחורה, להיות עצמאי, להניע תהליכים, ולהיות מסוגל למצוא לבד בעיות. וראיתי מספיק "אקדמיים" שמצאו את הדרך החוצה או נתקעו במשבצת של משימות ג׳וניור.
אני מדבר רק על השלב של חדירה לתעשייה כג׳וניור. מזל טוב לך שחדרת בזמן טוב כשזה היה יחסית קל. אני גם התחלתי לעבוד כמפתח תוכנה הרבה לפני שהתחלתי ללמוד מדעי המחשב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V שינוי מסלול השקעה בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
Kya שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 1
A שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 3
flower שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט שוק ההון 60
ח דעתכם לגבי שינוי מסלול עבור קרן השתלמות שוק ההון 4
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
M ביקשתי שינוי מסלול בקרן השלתמות ובינתיים השער יורד שוק ההון 3
מ קופת גמל - שינוי מסלול השקעה שוק ההון 10
מ שינוי מסלול השקעה בפנסיה - אישור מעסיק? oO שוק ההון 9
תפוזינה שינוי מסלול בפנסיה צרכנות פיננסית 30
A שינוי מסלול השקעה בפוליסת מנהלים עדיף משנת 97,האם אפשרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
שודד הפינג פונג שינוי מסלול בפוליסת חסכון ללא אירוע מס - הכיצד? שוק ההון 13
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה