• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שלום לכולם

• פותח הנושא tomi
  • פורסם בתאריך

tomi

משתמש רשום
דירוג
3
אני חדש פה
טומי בן 28 וחצי ממרכז הארץ.
אני קורא פה וממש משכיל. אחלה פורום.
אשמח להתייעץ.אני לאחר תואר ראשון דיי כללי והבנתי באיחור קטן שהגיע הזמן לעשות סדר במצבי הכלכלי.כל חיי תמיד הייתי על מינוסים .
מצבי נכון להיום: עו"ש: 12000
פקדון בבנק: 11000. יש לי עוד כמה חיובים ב 3 החודשים הקרובים באשראי- חובות שלי לביטוח לאומי מתקופת הלימודים ועוד כמה שטויות. לא משהו רציני.
משכורת חודשית ממוצעת באזור ה 5,000. אני בתקופה ביניים כזו של חיפושי עבודה ובנתיים חיי בסדר מהמשכורת הצנועה שלי.
חייב לציין שאין לי שום ידע בתחום שוק ההון בורסה מניות וכו'.
כרגע מכרתי את הרכב ואני גר אצל ההורים.
מבקש את עצתכם לניהול כלכלי נכון ומחושב שעיקרו- רמת חיים סבבה(מתכנן טיול קצר בקרוב) וחיסכון תמידי. הראש שלי אומר להיות על משהו כמו 10000 בפלוס בעוש .למקרים של פיטורין ובעיות כאלו ואחרות. כל השאר לשים בפקדון. הפקדון שלי בבנק בריבית מאוד מאוד נמוכה.מה אפשר לעשות??בכמה חודשים "הרווחתי" 3.5 שקל (:... ממש פרישה מוקדמת..
אשמח לכל רעיון. דבר נוסף- יש לי פנסיה ממקום עבודה לפני כמה שנים.היא לא פעילה ואני משלם כרגע הכל מקסימלי מבחינת דמי ניהול וכאלה .
ויש לי עוד קופה מהמקום עבודה נוכחי שבו אני משלם 0.33 ומשהו כמו 4 אחוז ..מה לעשות?ייעצו לי לעבור למיטב דש פנסיה דיגיטלית?האמנם? זה קריטי בכלל? איך מתעסקים בזה בכלל?
אני מאוד מאמין במשפט מכל מלמדי השכלתי
תודה רבה שבוע טוב!!!

אתה יכול להתחיל בלאחד את הקופות - אם לקופה הקיימת או לקופה אחרת.
לפנות לשרות הלקוחות/סוכן שעובד מולך ולבקש יפה שיורידו את העמלות.

ריבית בבנק היא אפסית כי ריבית המשק שנקבעת עי בנק ישראל היא אפסית.
אם אתה לא מבין בהשקעות אל תמהר, קח את הזמן ללמוד. עדיף שתמתין עוד ותלמד מאשר שתעשה טעויות ש א. יגרמו לך להפסיד כסף סתם, ב. יגרמו לך ״להכוות״ ולא לחזור יותר לעולם להשקיע.

הכל מסתכם בלחיות מתחת לאמצעים שלך (קרי לחסוך) ולהשקיע בצורה שקולה.
למרות שבעבר היית במינוסים נראה שעכשיו אתה עושה את הדברים הנכונים (מכרת את הרכב, עברת לגור אצל ההורים כל עוד זה מתאפשר וחוסך).

לגבי הפנסיה אכן לאחד את הפנסיה הלא פעילה לתוך הפעילה יחסוך לך בדמי ניהול.
אם תסתכל בסקר דמי ניהול פנסיה תראה שאתה יכול לקבל דמי ניהול נמוכים בהרבה (יש לינק מעמוד הפרופיל שלי).

אם לא קראת עדיין, ממליץ כמובן לקרוא את כל הבלוג של הסולידית ושל mr money mustache ולחפש או לשאול בפורום שאלות קונקרטיות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Oziris טיוטא לתיק - לאחר שהצקתי לרוב הפורום (ותודה לכולם) שוק ההון 110
שרון שנה אזרחית מדהימה לכולם ותודה לסולידית על עוד שנה נפלאה של למידה אוף טופיק 0
T מאגר דירוג אשראי לכולם אוף טופיק 13

נושאים דומים

Back
למעלה