• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צרכנות בתבונה לצעירים (ולרווקים) שבנינו

הצגת בדיוק את הנקודה שלי. כמה פעמים בחייך תטפס על הר געש רדום ותראה הר געש פעיל? מבחינתי זו תחושה עילאית. כל החישובים החל מהפרישה המוקדמת יסתמכו על חוק ה-4% לא? איך זה יסתדר לך אם פתאום תבוא לך הוצאה "ענקית" של טיסה הלוך חזור למקום הזה+ התניידות בתוכו?
מציג לך תמונה להמחשה

אגב, גם לטרק הזה יצאתי לאחר מיקוח (לפעמים זה כיף) בסוכנות טיולים .
כפי שנאמר מעליי, טיול תרמילאות לא אמור להיות הוצאה ענקית. בהחלט משהו שאפשר להכניס לחישוב לפי כלל ה-4%.
ברמת העיקרון לטפס על הר געש לא אמור לעלות כסף, בכלל. אם מישהו לוקח על זה כסף, תברח.

אמרתי שמדובר על 92 אלף שקל כולל החל"ת כלומר 4 חודשים טיול +4 חודשי עבודה שלא קיבלתי עליהם משכורת (חישבתי את הנטו).
לצאת לבד לטרקים כאלה זה לא מעשי

אמרתי שמדובר על 92 אלף שקל כולל החל"ת כלומר 4 חודשים טיול +4 חודשי עבודה שלא קיבלתי עליהם משכורת (חישבתי את הנטו).
לפי התקציב שאני מוציא בטיולים, זה אומר שקיבלת 18+ אש"ח נטו לפני הטיול הגדול? סחתיין...

ועכשיו ברצינות, אני לא מבין למה להכניס את הגורם הזה למשוואה בכלל.
זה לא רציני. תגיד כמה הטיול עלה וזהו...
תחשוב על זה גם שהטיול עצמו הוא הוצאה בודדת שמחליפה עשרות הוצאות אחרות באופן זמני.

אמרתי את הסכום הכולל כדי שתבינו שעליו וויתרתי כדי להנות מהחוויה הזו.
הטיול עלה לי 36 אלף שקל. הייתי ספונטני במהלך הטיול כך שזה הקפיץ לי עלויות מפעם לפעם אבל זה זה לקח שלמדתי בתאילנד .

הייתי בטרקים כאלו לבד עם מפה, עדיין עדיף להתארגן כמה חברה ואם נחוץ לשכור מדריך או יותר טוב מקומיים שהולכים שם בכל מקרה.
שמע הטיול המאורגן הזה עלה לי 125-130 שקל שכלל את כל ההוצאות (חוץ מכמה חטיפים). מבחינתי העלות מול התועלת שקיבלתי היא עצומה כי אתה מקבל הסעה,מדריך,אוכל,אוהל ושק"ש תרמי.

היו כמה אטרקציות/סיורי יום שהצטרפתי לעוד אנשים ואז זה הוזיל עלויות. הכל כתלות באופרציה.

הצגת בדיוק את הנקודה שלי. כמה פעמים בחייך תטפס על הר געש רדום ותראה הר געש פעיל? מבחינתי זו תחושה עילאית. כל החישובים החל מהפרישה המוקדמת יסתמכו על חוק ה-4% לא? איך זה יסתדר לך אם פתאום תבוא לך הוצאה "ענקית" של טיסה הלוך חזור למקום הזה+ התניידות בתוכו?

הסכום שבו אתה נמצא בחופש כלכלי ויכול לצאת לפרישה מוקדמת נקבע לפי ההוצאות שאתה צופה שיהיו לך.
אם מה שאתה מתכנן לעשות אחרי הפרישה המוקדמת כולל גם טיולים מהסוג הזה לחו"ל, תחשב את הסכום שאתה צריך כך שההוצאות האלה יילקחו בחשבון.

חופשות בחו"ל הן לא הוצאות "שבאות עליך" בלי אפשרות לתכנן אליהן.

היי, אמנם רבים כבר הביעו את חוסר שביעות הרצון שלהם מהסכום שהוצאת על הטיול, אבל אני חייב להוסיף לך את ה2 סנט שלי בקשר לתרמילאות (נשמע שאתה תטייל עוד בחייך, אז אולי תמצא כמה מילים שימושיות כאן):
אמנם אני לא עשיר בנסיון (3 חודשים בדרום אמריקה שהסתיימו בפרוץ הקורונה), אבל מה שלמדתי מהוצאת פחות מ18 אש"ח על 3 חודשים בדרום אמריקה (שנחשבת יקרה, וכולל טיסת הלוך + טיסת חזור שלא מומשה + טיסה פנימית שלא מומשה + טיסת חזרה הביתה בחירום מהיום למחר) הוא שהרבה, הרבה יותר כיף לטייל בתור מוצ'ילר חסכן (אפילו ארחיק ואגיד קמצן) מאשר לפזר כספים שלא לצורך.
מה שהבנתי בטיולים שלי, הוא שהרושם הראשוני שהם מקבלים עלייך הוא שאתה עוד בחור לבן ועשיר מהמערב שיכול לקנות את כל השכונה שלהם בכסף של אבוש (שנינו יודעים שזה לא המצב, אבל לך תוכיח). כפועל יוצא מכך, לרוב ינסו לעקוץ אותך בהמון דרכים והיחס שתקבל אוטומטית יהיה שלילי. לעומת זאת - ברגע שתתנהל בצורה חסכונית ומחושבת, ולא תטייל בגישת ה"חסכתי כסף ומגיע לי להתפנק" - המקומיים יינטו להתחבר אלייך יותר, פתאום ההסתכלות שלהם תשתנה והחוויה שלך צפויה להפוך אותנטית ונעימה יותר. 5000 פזו צ'יליאני בעינינו הוא 20 ש"ח, אבל בעיניהם הוא יותר לכיוון ה100 ש"ח. המשכורת שלך בחודשיים בהרבה מקרים תשאיר אבק למשכורת השנתית שלהם.
מהניסיון (המועט) שלי - ההוסטל הכי זול בבוקינג הוא גם ההוסטל שתזכור הכי טוב מהטיול.

מציג לך תמונה להמחשה
לפי התמונה, נראה לי שעשית טיול דומה לזה שהבן שלי עשה. הוא הוציא חצי ממך על טיול של 4 חודשים וגם אז חשבתי שזה מטורף.
מה שמייקר טיול כזה הוא הרצון לרוץ מאטרקציה לאטרקציה ומארץ לארץ דרך טיסות פנימיות ולינה במלונות. אם מוסיפים גם בילויים במועדונים ובהסנפות למיניהן אז בכלל...
הנקודה שלי היא שדייט ראשון צריך שיהיה במקום ציבורי.
מסכימה עם זה. אם הדייט הוא בשעות החושך אז באמת בית קפה זה הגיוני. אם זה בשעות האור אז קפה ומאפה בפארק הירקון למשל זה אחלה. ככה גם אפשר להסתכל על הנוף ולטייל קצת.

36k על טיול של 4 חודשים, בשקלים של היום - זה בסדר גמור, מה עפתם על הבנאדם?
לפני שאתם משווים לטיול שלכם תנסו להיזכר מה היה שכר המינימום בזמן שאתם טסתם וכמה הוא היום (ריאלית, כמובן).
אני טיילתי חצי מהזמן ובחצי מהסכום (כולל טיסות ארוכות וכו...), כאשר ההוצאות הכי גבוהות למעט הטיסות היו על אטרקציות, שווה כל שקל לטעמי.
לצערי, לא הייתה לי אפשרות כלכלית לצאת לטיול צידי שעולה כמה אלפים בנוסף (אין דרך לעשות את זה לבד), אבל אילו הייתה לי האפשרות באותו זמן בלי להיכנס ללחץ כלכלי - בטח שהייתי מנצל אותה. אטרקציות ייחודיות (לא "סתם" טרק, אלא תופעות טבע שלא ניתן לראות בשום מקום בעולם ודברים בסגנון) מהוות השקעה טובה בעיני, בטח כאשר מדובר בהזמנויות חד פעמיות לרוב (הסיכוי שאחזור לאותו מקום בעולם נמוך בהתחשב בכך שיש כל כך הרבה מקומות שאני רוצה לבקר בהם).

לגבי רכב - להיות בישראל (מחוץ למדינת ת"א) ללא רכב זה סוג של כלא - דיברו על זה מספיק ואני לא מעוניין להיכנס לדיון הזה שוב. אם הזמן שלך, העצמאות שלך, המשפחה שלך והחברים שלך הם בעלי ערך עבורך (ואתה לא גר בת"א) - אל תוותר על רכב בישראל.
האם שווה לרכוש רכב ב- 50k? אחת העלויות הגבוהות ביותר ברכב היא ירידת הערך שלו, אז ברוב המקרים עדיף רכב זול יותר, אבל בהתחשב שהבנאדם יחזיק את הרכב 5-6 שנים לפחות, אינו נסמך על הוריו כדרך קבע וחוסך את רוב הכנסתו - זה סביר לחלוטין.

@galh_5 נשמע לי שאתה יודע למצוא את האיזון הנכון עבורך בין הוצאות לחסכון - יישר כוח, ברוך הבא לפורום ובהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
לשם ההשוואה, טיול שעשיתי בדרום-מרכז אמריקה לחודשיים + חודש בארצות הברית עלה לי טיפה פחות מ30 אלף ש"ח.
מבטיח לכם, בתור סולידי מטבעו, שכמעט בלתי אפשרי להוציא פחות מזה מבלי לוותר על דברים חשובים.
במקביל אליי היו אנשים שהוציאו כפול.

מה שכן, התחשיב הכללי כולל הפסד הכנסה היה נמוך משמעותית כי קיבלתי משכורת על כחודשיים מתוך הטיול (ניצול ימי חופשה רבים).

סכומי טיול כאלה לא מסתדרים לי עם מושג ה"תרמילאות"...
מנסיון חובק יבשות - 4000 שקל לחודש מקסימום לתרמילאי חסכן ולא משנה היכן זהו סכום מעל ומעבר.

כלל אצבע -
ישראל יקרה יותר למטייל מרוב מדינות העולם: אם אתם חיים חודש אחד בישראל אין סיבה שלא תחיו חודש אחד כתרמילאים במקום אחר....

להיות בישראל (מחוץ למדינת ת"א) ללא רכב זה סוג של כלא
קצת הגזמה... ואני אומר את זה בתור איש פריפריה רחוקה ומבודדת בהחלט.
ישראל היא מדינה בגודל אפונה.. תמיד יש מקום לשיפור בתחב"צ ובישראל בפרט, ועדיין, המצב טוב!
אפשר לומר - מעולה!
יחסית לשנים עברו, שבאמת היה קשה, היום זה דבש!
המשפחה שלי גרה 4 שעות נסיעה ממני, ואני עדיין הולך לבקר אותם רק באוטובוס למרות שמחזיק רכב.

הערה:
זה גם נחמד... לפעמים זה מאזן באיזה שהוא מקום את הדחף לטייל בעולם.
לקחת תחב"צ חוצה מדינה בשבת זה קפיצה למדינת עולם 3 לטוב ולרע... חוויה. בטיול זה נחמד ועוד חוסכים לזה, אז כשזה מתחת לאף, לא ניקח?

סכומי טיול כאלה לא מסתדרים לי עם מושג ה"תרמילאות"...
מנסיון חובק יבשות - 4000 שקל לחודש מקסימום לתרמילאי חסכן ולא משנה היכן זהו סכום מעל ומעבר.

כלל אצבע -
ישראל יקרה יותר למטייל מרוב מדינות העולם: אם אתם חיים חודש אחד בישראל אין סיבה שלא תחיו חודש אחד כתרמילאים במקום אחר....

ישראל היא מדינה בגודל אפונה.. תמיד יש מקום לשיפור בתחב"צ ובישראל בפרט, ועדיין, המצב טוב!
אפשר לומר - מעולה!
יחסית לשנים עברו, שבאמת היה קשה, היום זה דבש!
המשפחה שלי גרה 4 שעות נסיעה ממני, ואני עדיין הולך לבקר אותם רק באוטובוס למרות שמחזיק רכב.

הערה:
זה גם נחמד... לפעמים זה מאזן באיזה שהוא מקום את הדחף לטייל בעולם.
לקחת תחב"צ חוצה מדינה בשבת זה קפיצה למדינת עולם 3 לטוב ולרע... חוויה. בטיול זה נחמד ועוד חוסכים לזה, אז כשזה מתחת לאף, לא ניקח?
ללכת לבקר פעם ב בתחבצ אין בעיה.
ברגע שאתה לא גר בת״א וצריך משהו זה ממש בזבוז זמן להשתמש בתחבצ.
כמובן שזה אינדיבידואלי, אבל יש אנשים שנסיעה בתחבצ מאריכה את הדרך לעבודה פי 2. ברגע שזה כל יום הלוך וחזור זה כבר מתחיל לשחוק.
בנוסף אם אתה צריך לעשות ״סידורים״ כלשהם במהלך היום זה גם קצת בעייתי להשתמש בתחבצ מחוץ לתא.
אני חושב שכל הקטע של אחזקת רכב הוא ממש אינדיבידואלי ויש כל כך הרבה משתנים שיכולים להטות את הכף לכאן או לכאן, להגיד שאוטו זה בזבוז כסף זה לא נכון.

אחחחח.... להיות ללא ילדים ותמים (תקן אותי אם טעיתי)

מותר לעלות עם ילדים לאוטובוס פעם אחרונה שבדקתי, כל עוד הם קשורים ברצועה.
אפשר גם עם תינוקות ועגלות אבל זה לא נגיש כ"כ לאן שאתה צריך ברוב השכונות.
איפה שאני גר אין תחנה קרובה אלא הליכה לא קצרה. יש הסעות חלק מהיום בקמפוס ואפשר להגיע לאן שצריך אבל אי אפשר להשוות את זה לנסיעה עם רכב לא בזמנים ולא בנוחות.
גם @מוריה כתבה בזמנו את הפוסט האלמותי על איך מסתדרים במשפחות גדולות.
בכל זאת יש סיבה שבארץ הרוב המכריע של המשפחות עם רכב למרות העלויות הגבוהות - כולל כאן בפורום.
כשהייתי ללא ילדים השיקולים המכריעים לרכב היו זמינות תחב"צ לעבודה של אשתי (שניים שלושה אוטובוסים - אפשרי אבל לא נעים) וקניות מזון וכו' שהיום זה באמת קצת פחות רלוונטי.
אולי עם אופניים עם מושב אפשר להסתדר באיזור לא תלול מדי אבל בחורף זה די סיוט לעומת רכב (נכון גם בלי ילד אבל שבעתיים איתו)

איפה שאני גר אין תחנה קרובה אלא הליכה לא קצרה. יש הסעות חלק מהיום בקמפוס ואפשר להגיע לאן שצריך אבל אי אפשר להשוות את זה לנסיעה עם רכב לא בזמנים ולא בנוחות.
גם @מוריה כתבה בזמנו את הפוסט האלמותי על איך מסתדרים במשפחות גדולות.
בכל זאת יש סיבה שבארץ הרוב המכריע של המשפחות עם רכב למרות העלויות הגבוהות - כולל כאן בפורום.
כשהייתי ללא ילדים השיקולים המכריעים לרכב היו זמינות תחב"צ לעבודה של אשתי (שניים שלושה אוטובוסים - אפשרי אבל לא נעים) וקניות מזון וכו' שהיום זה באמת קצת פחות רלוונטי.
אולי עם אופניים עם מושב אפשר להסתדר באיזור לא תלול מדי אבל בחורף זה די סיוט לעומת רכב (נכון גם בלי ילד אבל שבעתיים איתו)
קטונתי. אין לי ילדים כך שקשה לי להתווכח. אבל אני יכול לפחות להשאיר אותך עם זה. :)

אני חושב בדיוק הפוך:
אוטובוס בין עירוני (גבוה) צריך ואפשר להכניס עגלה לתא מטען.
אוטובוס עירוני (נמוך) יש לו רחבה במרכז לנכים ועגלות - אפשר לעלות ישר מהדלת האחורית עם העגלת תינוק.
עכשיו תגיד שיש לך כמה עגלות... טוב לזה כבר אין לי פתרון :P

עכשיו תגיד שיש לך כמה עגלות... טוב לזה כבר אין לי פתרון :P
התכוונתי שזמינות התחבצ גרועה.
המרפאה של ילדי בשכונה אחרת ולהגיע לשם עם ילד חולה באוטובוסים נשמע לי כמו משהו שגורם לי לחשוב על מונית ספיישל.

שני הסנט שלי:
1. לא הייתי מקשיב לכל התגובות שקיבלת פה לגבי עלות הטיול שלך. אתה מרוויח טוב, חוסך המון ומתנהל כלכלית בצורה מחושבת. מותר לך גם ליהנות מההכנסה שלך ופעם בכמה שנים לצאת לטיול "יקר" שמשאיר לך חוויות וריגושים להמשך החיים. אני לא חושב שבמבט לאחור במרוצת השנים תתחרט על כך.
2. אני חושב שלהחזיק רכב מייצר בהרבה מקרים עצמאות תחבורתית שגם לה יש ערך. נכון, יש לזה מחיר כספי. אבל החופש לנוע באופן ישיר ממקום למקום בפחות זמן ובשעות בהן אין תחבורה ציבורית (או שהיא מאוד לא תדירה) הוא שווה ערך.
יש לא מעט מקומות שנסיעה בתחבורה ציבורית מנקודה א' (נקרא לה בית, לצורך העניין) לנקודה ב' (עבודה) לוקחת פי שניים ויותר זמן מאשר נסיעה ישירה ברכב. הימנעות מהחזקת רכב עשויה לגרום לאדם לוותר על עבודות מסוימות, להימנע מלעשות דברים שהוא אוהב או פשוט להותיר אדם עם פחות זמן פנוי.
ג.נ. אני מחזיק רכב בן קרוב לעשור, שנמצא בחניית הבית רוב היום. לעבודה (לפני שהייתה מהבית) הייתי מגיע בתחבורה ציבורית. ועדיין אני לא מצטער לרגע על החזקת רכב - זה מאפשר לי גמישות שלא הייתי משיג בלי רכב, ולדעתי יש לכך ערך רב עבורי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
T צרכנות פירות וירקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 209
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צריכה עצה צרכנות וחיי חברה 2020 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
לא חשוב שמות בהקשר לאנטי-צרכנות - גיוס סיכות לפיצוץ בועת הנדל"ן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 75
H אשראי צרכני - בחירת כרטיס אשראי\מועדון צרכנות צרכנות פיננסית 1
N הנזק במינימליזם ואנטי-צרכנות, בראייה רחבה אוף טופיק 67
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
הק995 צרכנות פיננסית חלופית - האין-פנסיה של ליאור דיין צרכנות פיננסית 0
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
אורי מפת צרכנות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
גרהם חומר ברשת בקשר לשמירה על תקציב מאוזן, אנטי צרכנות וכד' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
האופטימית תיק השקעות בבנק הבינלאומי - מועדון צרכנות הוט צרכנות פיננסית 81
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
C מניות דיבידנדים לצעירים? שוק ההון 3
D the non-permanent portfolio - פרוטפוליו יעיל לצעירים שוק ההון 0
דוג מה יש לצעירים לחפש בישראל? אוף טופיק 436
H בית השקעות מומלץ לצעירים שוק ההון 22
J הקצאת נכסים לצעירים בני 20-25 בהשקעה ל20 שנה שוק ההון 96

נושאים דומים

Back
למעלה