• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בית השקעות מומלץ לצעירים

• פותח הנושא Halko
  • פורסם בתאריך

Halko

משתמש רשום
דירוג
1
היי, אני בן 16 ויושבים לי בינתיים 5000 שקלים בבנק שאני הייתי רוצה להשקיע אותם כמה שיותר מוקדם וללמוד על התחום כדי שבעתיד אוכל להשקיע סכומים גבוהים יותר... יש בכלל בתי השקעות שיקבלו אותי? אם כן, אלו?

• אהבתי
Reactions: ITS
שלום וברוכים הבאים לפורום

קודם כל כל הכבוד על הנכונות להתחיל להשקיע כבר מעכשיו.
השלב הראשון שלך צריך להיות קריאה נרחבת של הבלוג (במיוחד של הפוסטים שמדברים על השקעות) ושל הפורום כדי להבין מי נגד מי ומה האסטרטגיה של תיק ההשקעות שלך תהיה.

לגבי היישום בפועל, יש לך כמה אפשרויות (כמובן לא ממליץ על כלום):
1. להתחיל עם תיק השקעות בבנק שלך / בנק שיציע עמלות מסחר הכי נמוכות שניתן לקבל בבנק (מומלץ להתמקח כמו מטורף על העמלות)
2. לפתוח קופת גמל להשקעה (אפשר להתחיל מכל סכום ולהפריש כל חודש סכום נוסף) - תקרא עליה פה בפורום ובאינטרנט בכללי
3. לפי מה ששמעתי, פפר עוד מעט אמורים להשיק אפשרות של השקעות בתנאים טובים. אולי שווה לחכות ולראות מה יהיו התנאים שהם יציעו.

לגבי בית השקעות חיצוני, לא חושב שזה שווה את הטרחה בסכומים קטנים כי העלות החודשית שם תהפוך את המהלך ללא משתלם כלכלית. אני הייתי דוחה את זה לשלב מתקדם שהצבירה שלך תהיה מספיק גדולה.

בהצלחה!

• אהבתי
Reactions: Ran
יושבים לי בינתיים 5000 שקלים בבנק שאני הייתי רוצה להשקיע אותם כמה שיותר מוקדם
תוכל לפתוח קרן השתלמות, שם יהיה לך גם פטור ממס רווחי הון. למיטב הבנתי, תצטרך בשביל זה להיות עצמאי.
הנה סיכום קטן על קרנות ההשתלמות השונות:
יש להלמן אלדובי את הקרנות הבאות:
אי.בי.אי השתלמות פאסיבי – מדדי מניות חו”ל
המדדים הם:
S&P 500 - 50%
30% - Euro Stoxx600
MSCI Emerging Market s - 13%
Nikkei -7%
אי.בי.אי. השתלמות מסלול מחקה מדד S&P500

לאינפיניטי יש:
אינפיניטי גמל מניות בחו"ל
כשמדיניות ההשקעה היא:
כספי המסלול יושקעות במניות בחו"ל ו/או בניירות ערך עוקבי מדדי חו"ל. מדד היחוס של המסלול הינו מדד MSCI World All Country.

לאינטרגמל יש:
"אינטרגמל השתלמות" מסלול מניות בארה"ב עוקב מדד S&P500

אלו המסלולים שאני מצאתי כשחיפשתי בזמנו, כשהקריטריונים שלי היו שזה יהיה מסלול מנייתי, פאסיבי, ומפוזר עולמית (= לא מרוכז בישראל).

לגבי דמי הניהול, אי בי אי הציעו לי לפני המיזוג 0.5%, טענו שזה מה שהם מציעים ללא קשר לגודל הקרן (שמעתי על כאלו שאחרי מו"מ הורידו אותם קצת - לאזור ה0.45, אבל לא יותר מזה).

אינטרגמל כידוע מציעים 0.35% לכל דורש.

אינפיניטי התחילו ב0.9, אבל ירדו דיי מהר ל0.5. בעיקר כשהזכרתי להם את המתחרים. טענו שלרדת יותר מזה, זה בעייתי עבורם כי מצריך "אישור מיוחד" או משהו כזה. לא יודע אם הייתי מצליח להוריד אותם עוד או לא.
לאחרונה עלו טענות בפורום שהלמן אלדובי נותנים גם 0.25% על הקרנות הפסיביות.
תוכל להתקשר אליהן, ולבדוק מי נותן לך את דמי הניהול הכי זולים.

על הדרך תלמד דווקא על מו"מ ועל בירוקרטיה ישראלית. תחום קצת שונה, אבל חשוב גם.

ללמוד על התחום כדי שבעתיד אוכל להשקיע סכומים גבוהים יותר
מעבר לקריאה במגוון מקומות (בבלוג הזה, בפורום, בלוגים נוספים ועוד), תוכל להשתמש בעצה מכאן:
נכתב ע"י הסולידית:
ניהול תיק השקעות וירטואלי – כלי מצוין למשקיעים מתחילים שמעוניינים “לתרגל על יבש” את תהליך בניית תיק ההשקעות וקנייתו. הקישור יוביל אתכם לאתר גלובס (מצריך רישום), שמציע לדעתי את הממשק הנוח ביותר. ישנן חלופות גם באתרים ביזפורטל, כלכליסט ו-דה מרקר.

בהצלחה

אפשר הפנייה לפוסט שדיבר על זה?
בבקשה
לידיעת מי שנמצא בibi (הלמן אלדוני) דרך הייטקזון - הצלחתי להוריד אותם ל0.25 בלי מאמץ רב עם קרן קטנה. ה0.48 לא חקוק בסלע מסתבר.
קרן השתלמות מחקת מדד אחרי המיזוג
פחות מ50k. התחלתי תהליך מעבר למיטב ואז יצרו קשר משימור לקוחות וביקשתי שישוו את התנאים

אם אתה מחפש להשקיע בני"ע אמריקאיים אני חושב ששווה לנסות את ROBINHOOD, אין אצלם עמלות קניה ומכירה.

לא ראיתי בקישורים שהבאת שום נתון שמראה ש "נותנים גם 0.25% על הקרנות הפסיביות"
בכלל לא ראיתי שמדברים שם על דמי ניהול...

אני זוכר שהיה מישהו אחד בפורום שדיבר על זה שהוא הצליח להוציא מחיר כזה. אבל אני לא בטוח כמה זה מידע אמין.

לא ראיתי בקישורים שהבאת שום נתון שמראה ש "נותנים גם 0.25% על הקרנות הפסיביות"
בכלל לא ראיתי שמדברים שם על דמי ניהול...

אני זוכר שהיה מישהו אחד בפורום שדיבר על זה שהוא הצליח להוציא מחיר כזה. אבל אני לא בטוח כמה זה מידע אמין.
למחירים מיוחדים לא יהיו אסמכתאות און ליין בדיוק מהחשש שלהם שמישהו ישתמש בזה לרעתם.
אגב, יודע שאינטרגמל דורשים 0.35% אחיד לכולם וללא תלות בגודל התיק? אמנם יש להם שוני בעקיבה ובדיבידנדים מ-IBI אבל זה יסודר בקרוב מאוד.

למחירים מיוחדים לא יהיו אסמכתאות און ליין בדיוק מהחשש שלהם שמישהו ישתמש בזה לרעתם.
אגב, יודע שאינטרגמל דורשים 0.35% אחיד לכולם וללא תלות בגודל התיק? אמנם יש להם שוני בעקיבה ובדיבידנדים מ-IBI אבל זה יסודר בקרוב מאוד.
אבל זאת בדיוק הייתה השאלה של @קורא הדוק שהגבת עליה: הוא ביקש הפניה לפוסט שמדבר על כך שIBI/הלמן נותנים 0.25% על קרנות מחקות אחרי המיזוג.

את זה שאינטרגמל נותנים 0.35 כולנו יודעים ומכירים כבר המון זמן, וגם עצם המיזוג לא חדש.

בקיצור, לא הבנתי מה הייתה מטרת הקישורים שהבאת בפוסט הקודם שלך

אהלן גבר,
קודם כל סחתיין על הנכונות להשקיע והמחשבה על חיסכון והשקעה בגיל יחסית צעיר, זה הולך לשחק לטובתך.
לצערי אני לא יודע להגיד איפה ניתן לפתוח תיק השקעות מתחת לגיל 18, אך רציתי להסב את תשומת לבך לעניין החשוב יותר בעיניי.
שמע, תשואה שנתית ממוצעת לתיק 100% מנייתי המפוזר על פני כל העולם (לדוגמה VT או VXUS + VTI) היא משהו כמו 6-7%, זאת אומרת משהו כמו 400 ש"ח במקרה שלך. וזה לפני עמלות וכו'. בסוף ה- 400 ש"ח האלה שווי ערך ל- 2 ימי עבודה שלך. הכיוון שלי הוא שכרגע פחות חשוב איפה תשקיע את הכסף, או אם בכלל, ושהסכום שבידך יגדל הרבה יותר אם תתמקד בחיסכון של הכסף ובהכנסה של כסף נוסף. לכן במקומך הייתי מתמקד כרגע בלעבוד ולחסוך עד גיל 18, ואז כבר הייתי מחפש בית השקעות. עד אז גם באמת תוכל ללמוד הרבה על בניית התיק.

בכל מקרה עם גישה כזאת בגיל כה צעיר, בטוח שתסתדר.
בהצלחה !

זאת אומרת משהו כמו 400 ש"ח במקרה שלך.
זאת טעות נפוצה.
כשאתה דוחה תחילת השקעה בשנה, אתה לא מפסיד את התשואה של השנה הראשונה, אלא את התשואה של השנה האחרונה.

זאת טעות נפוצה.
כשאתה דוחה תחילת השקעה בשנה, אתה לא מפסיד את התשואה של השנה הראשונה, אלא את התשואה של השנה האחרונה.
אם לדייק אתה מפסיד את התשואה של כל השנים על הריבית של השנה הראשונה.
במקרה של 5000 ש"ח ובהנחת תשואה של 7% זה יוצא 10,000 ש"ח אחרי 50 שנה. לא סכום ענק.

בנוסף אתה לא לוקח בחשבון שבשנה הזאת אולי אני מגדיל את החסכון המתוכנן ביותר מהריבית שהייתי מקבל עבור אותה שנה (או לומד ומשקיע בכלים יותר זולים/כלים שיותר מתאימים לי וכו)..
האם עדיף לי להשקיע היום 5,000 ש"ח או להשקיע בעוד שנה 5,500 ש"ח?

זאת טעות נפוצה.
תשמע כפי שאני רואה את הדברים, איך שלא תסובב את זה בשבוע של עבודה הוא צפוי להרוויח כמו משנתיים של השקעה. לכן, אם יתמקד בעבודה וחיסכון הוא בסופו של דבר צפוי להרוויח יותר, ואני לוקח בחשבון גם את אותה ריבית דריבית שהוא גילגל בשנתיים.
או שמא אני מפספס משהו ?

או שמא אני מפספס משהו ?
בתכלס לא, ואם הכסף הולך לשיפור כישורים, או השקעות אחרות (גם חברתיות במידה מסוימת), אז אני מסכים שעל סכום כזה לא כדאי להילחץ להתחיל.

מצד שני, יש את העניין של התמדה שחשוב לטפח מגיל צעיר (כי אחרת אפשר להתרגל לחיים יקרים יותר).

אתה שוכח שהוא יכול להשקיע בלחיצת כפתור ובמקביל להתמקד בעבודה.
זה לא בא אחד על חשבון השני.
טוב, אני יכול לענות שזה לא באמת לחיצת כפתור ושלוקח זמן להבין מה עושים, ועוד מישהו יוכל לענות עם חקר ביצועים שמוכיח שזה דווקא כן יעיל, אבל לגמרי נסחפנו עם השרשור הזה.
בסופו של דבר, מה שאמרתי היה ברור. דעתי היא שיתמקד כרגע בלעבוד ולחסוך כי הרווח שיעשה מכל השקעה כרגע הוא מאוד קטן. מעבר לזה הכוונה שלי היתה למקד אותו בחיסכון ובעבודה, משהו שהוא לפעמים קשה הרבה יותר מההשקעה עצמה, ויחד עם זאת הרבה יותר חשוב ובמיוחד בנקודה שבה הוא נמצא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
The Thinker בית השקעות טוען שקרן השתלמות כעצמאי תמוסה 25% מס מכיוון שקרן השתלמות כשכיר עברה את התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א בנק מול בית השקעות? - קיבלתי תנאים דומים בשניהם שוק ההון 17
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T IRA וקריסת בית השקעות שוק ההון 1
S בנק או בית השקעות - השקעה חד פעמית שוק ההון 15
T האם ייתכן בית השקעות קריפטו ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 0
G בית השקעות ללא מינימום שוק ההון 10
י הקמת בית השקעות חדש שלא ירוויח כסף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
ה חשד לשימוש במידע פנים בית השקעות IBI פוסטים מאיכות נמוכה 4
N בית השקעות שוק ההון 2
D פיצוי על רשלנות מצד בית השקעות צרכנות פיננסית 2
deussex IB כנגד בית השקעות ישראלי, כאופציה לרלוקיישן עתידית שוק ההון 16