• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מפת צרכנות סולידית

אורי

משתמש בכיר
דירוג
2,082
מפת צרכנות סולידית

שרשור זה מוקדש לריכוז המלצות על מקומות המתאימים לצרכנים סולידיים ברחבי המדינה. בראש השרשור מופיעות ההמלצות על מפה שתתעדכן מעת ועת (הנה קישור למפה). בהמשך השרשור אנא צרפו המלצות למקומות ספציפיים דיון בהמלצות אלו. אין במפה זו בכדי שום המלצה רשמית של הבלוג או של הפורום. בוודאי שאין כאן שום אמירה על מקומות ועסקים שאינם מופיעים בה כ״לא מומלצים״. רק ייצוג חזותי של מקומות שמוזכרים בשרשור, ורצוי שיוזכרו בידי יותר ממשתתף אחד להגברת האובייקטיביות ו״חוזק״ ההמלצה.
הערות:
  • עסקים שונים מופיעים בשכבות שונות (״כללי״, ״תחבורה״, ״בריאות״) ויש לוודא שהן מסומנות (תפריט בצד)
  • לעסקים מקוונים, אזוריים וכלל ארציים, ראו מיקומים בים התיכון...
מקרא*:
אדום: לפחות המלצה אחת מהפורום
צהוב: לפחות שלוש המלצות
ירוק: לפחות חמש המלצות

*המלצות נספרות לפי חזרה על המלצות בתגובות, ולא סימוני ״אהבתי״

נערך לאחרונה ב:
1. חנות אינטרנטית למשקפיים zenni optical
2. יש לי חיבה לקואופרטיבים צרכניים שחותכים את פערי התיווך ותומכים בעסקים קטנים ובינוניים. אני קונה בקואפרטיב נס ציונה בעיקר קטניות ואגוזים ומוצרים למזווה.
3. ירקות אני קונה ישירות מהחקלאי. אז אם אתם באזור מכון ויצמן, תרמתי את חצר הבית שלי כנקודת חלוקה לשכונה.

נערך לאחרונה ב:
יש בירושלים ע"פ דפי זהב 16 חנויות שקשורות לאופניים חשמליים מתוכם הייתי בכ8. "באופן" ברחוב יפו 217 הכי זולה מבין אלה שהייתי וכנראה בכל מקרה הכי זולה בירושלים. 90% מהציבור שלהם חרדיים וגם הם בעצמם ככה שזה כלל וכלל לא מפתיע.

תודה! הוספתי. אשמח למשוב והצעות. חוץ מזה, מישהו מכיר את ״אושר עד״ ברח׳ הקישון 5 בבני ברק? (כתבה)

אופטיקה אורי בירושלים - מקום קטן ודחוס ליד הדוידקה (רח' פינס - מול מלון פרימה, אם זכרוני אינו מטעני) עם אופטומטריסט מצויין ומחירים מעולים.
אני מניח שההמלצה הזאת נכונה באופן כללי על חנויות של חרדים/ לחרדים (הוא לא חרדי, אבל הלקוחות שלו כן).

נערך לאחרונה ב:
@אורי, אושר עד בבני ברק זולים בדברים מסויימים (אני קונה שם חבילות ענק של נייצ'ר ואלי), אבל סהכ לא זולים יותר מYou ביד אליהו (וגם חלק מהירקות שלהם נראים ממש לא משהו).

מהניסיון שלי במרכז: הכי זול מבחינת פירות וירקות בשוק התקווה ובשוק רמלה.
אם רוצים לעשות קנייה גדולה ולא רק פירות וירקות אז הכי טוב להגיע למודיעין לישפרו סנטר שם יש רמי לוי זול יחסית אבל הסחורה נגמרת מהר ביום שישי.

בצפון: מלבד פייסל שכבר הוזכר יש גם חנות נחמדה בנהריה שנקראת אלאדין שהיא צמודה לרכבת (קצת קשה למצוא אז לשאול את המקומיים). יש שם המון תבלינים, קטניות וכו במחירים זולים.
אם הולכים לטייל בצפון אז יש את מסעדת ארזים בשלומי, המחירים שם הגיוניים מאד ואפילו זולים.
מבחינת ים: חוף בצת בשמורת אכזיב שופץ והוא נראה יפה אבל אני מעדיף את חוף סוקולוב בנהריה. כמובן אין תשלום עבור חנייה, אין מוכר ארטיקים שיפתה את הילדים או מסעדות כאלה ואחרות (בבצת יש בסוקולוב אין). יש מציל, חובש ומלתחות/שירותים. בניגוד לחופים במרכז יש המון מרחב ושקט יחסי.

ועוד משהו ששוב מתקשר לפייסל. בכניסה למזרעה מצפון למה שנקרא חאמד סנטר יש חנות צעצועים קטנה על הכביש. לא מדובר על צעצועים איכותיים אבל הם זולים מאד.

נערך לאחרונה ב:
באזור הצפון קיבלתי גם המלצות לקנייה זולה בירכא? מישהו מכיר?

חנות נחמדה בנהריה שנקראת אלאדין שהיא צמודה לרכבת (קצת קשה למצוא אז לשאול את המקומיים). יש שם המון תבלינים, קטניות וכו במחירים זולים.
מכיר את המקום, יש שם מבחר גדול מאוד וגם תבלינים שקשה להשיג.

באזור הצפון קיבלתי גם המלצות לקנייה זולה בירכא? מישהו מכיר?
מרכז המזון, חנות Baby, מרכז עודפים הום סנטר, קניון כנען.
12140597_778052042341091_1576724871119826065_n.jpg

@אורי האם אתה יכול להוסיף את ירכא למפה?

נערך לאחרונה ב:
לתושבי איזור השרון יש את "סופר אדלה" ואת "אגס וגם תפוח" (מוכר בשמו העממי 3.80) נמצאים בכניסה לקדימה/צורן - כל אחד מצד של הכביש.
ב-"אדלה" נהגו למכור כל 1 ק"ג של ירקות וחלק מהפירות ב-4 ש"ח. בשנה האחרונה מחירי הפירות קפצו שם. אך המקום נקי ונעים לקנייה (חצי ירקן/חצי סופר).

ב-"אגס וגם תפוח" - כל ק"ג עולה 3.80 (פה ושם יש חריגים ב-5 שקלים) ולכן פופולרי בזמנים כמו הנוכחיים. אך סובל מעודף צפיפות ורצוי להביא זוג כפפות חד/רב פעמיות. בעיה נוספת היא היעדרה של רמה קבועה של סחורה: לעתים יש סחורה ירודה, לעתים מושלמת. ככה מילאתי את מלאי המנגו במקפיא לשבועות הקרובים לטובת סורבה ("סורבה"...סה"כ טוחנים את המנגו במג'ימיקס עד שהוא נהיה גלידתי, באופן אופן של הכנת גלידת בננה כבסיס לשאר הטעמים).
יחד עם זאת - ב-100 ש"ח מסיימים אימון משקולות עם שקיות של פירות/ירקות במשקל של 25 ק"ג.

מישהו אולי מכיר מגדלי פירות וירקות שמוכרים ישירות לצרכנים? (בתיאוריה זה אמור להיות יותר זול מלקנות בשוק או בסופר)

תודה, אוסיף את מה שאוכל בהמשך היום

ירקות אני קונה ישירות מהחקלאי. אז אם אתם באזור מכון ויצמן, תרמתי את חצר הבית שלי כנקודת חלוקה לשכונה.
אפשר פרטים? מי החקלאי? מה אפשר לקנות ובכמה? אני מכירה חקלאים שמוכרים ישירות אבל זה אורגני ולאו דוקא זול.

אורי איך אתה סופר המלצות? לפי לייקים? גם אני ממליצה על זני אופטיקל, במחיר שעולה זוג משקפיים אחד בארץ אני יכולה לקנות חמישה בזני אופטיקל, כך שאפילו אם יצא אחד מכוער לא אכפת לי.

מישהו אולי מכיר מגדלי פירות וירקות שמוכרים ישירות לצרכנים?
אפשר פרטים? מי החקלאי? מה אפשר לקנות ובכמה?

זה הלינק עם המוצרים, המחירים, מועד החלוקה וזמני האיסוף.
מהנסיון שלי, התוצרת טרייה ובאיכות מצויינת.
אוספים ממכון ויצמן? תבואו להגיד שלום :).
לא גרים ליד המכון? אם תארגנו מספיק שכנים, המשלוח יגיע גם לביניין שלכם ללא תוספת תשלום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח איך קוראים מפת יעוד קרקע? נדל"ן 2
א מפת חשיבה על שוק ההון שוק ההון 4
נ מפת חום לעצמאות כלכלית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
T צרכנות פירות וירקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 209
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G צרכנות בתבונה לצעירים (ולרווקים) שבנינו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
צריכה עצה צרכנות וחיי חברה 2020 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
לא חשוב שמות בהקשר לאנטי-צרכנות - גיוס סיכות לפיצוץ בועת הנדל"ן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 75
H אשראי צרכני - בחירת כרטיס אשראי\מועדון צרכנות צרכנות פיננסית 1
N הנזק במינימליזם ואנטי-צרכנות, בראייה רחבה אוף טופיק 67
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
הק995 צרכנות פיננסית חלופית - האין-פנסיה של ליאור דיין צרכנות פיננסית 0
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גרהם חומר ברשת בקשר לשמירה על תקציב מאוזן, אנטי צרכנות וכד' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
האופטימית תיק השקעות בבנק הבינלאומי - מועדון צרכנות הוט צרכנות פיננסית 81
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21