• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נטייה להימורים - האם לצאת משוק ההון? (זהירות: טריגרים)

investable

משתמש סולידי
דירוג
23
היי,
התחלתי את המסע שלי בשוק ההון בסוף 2020, בבורות יחסית שאפשר להכות את השוק וקצת לפני ש- WSB התפרסם.
כיום אני בוגלהד, 100% VT.
התברכתי בזה שרוב ההימורים שעשיתי בתחילת הדרך כשלו, אבל לצערי כמה מהם הצליחו, ואני נהנה מהריגוש, וזה מוביל אותי גם כיום לבצע הימורים.
אני מודע לזה שיש לי נטייה קלה להימורים ולחוסר סבלנות, לא משהו משוגע מדי או שמשפיע הרבה מחוץ לשוק ההון (לא קלפן), אבל כנראה יותר מהממוצע.
לצערי הנטייה הזאת עלתה לי כבר בעשרות אחוזים מהתיק שלי - סכום מאוד מאוד משמעותי לי.
אני מחפש עצה טובה מאנשים מנוסים יותר בשוק ההון, אולי אפילו עם נטייה דומה לשלי.

מה שניסיתי:
- ללמוד את התחום. מבטיח לכם שלא חסר לי ידע ואני מודע אל כל ההטיות הקוגניטיביות ששולטות עלי (אבל זה לא עוזר).
ראיתי כל סרטון של בן פליקס ואני גם מקשיב לפודקאסט, יש לי תואר בכלכלה ומבין מימון וכלכלה התנהגותית.
- להוציא כתבות על מניות מהפיד שלי בפלאפון ולהפסיק לבדוק מחירים של מניות.
- לסרבל את הכניסה לתיק השקעות מתוך המחשב או הפלאפון כדי לתת לעצמי עוד הזדמנות להתפכח לפני שאני עושה משהו מטופש.
- להעביר את התיק שלי ל- 100% VT מתיק שהיה יותר מורכב, מסוכן וקשה לאיזון (small cap value), מה שכל הזמן גרם לי להתעסק בו ולהשוות את עצמי לאחרים.
- לבאס את עצמי על מה שהייתי יכול לעשות עם הכסף שהפסדתי וכל העמלות שגבו ממני.

מה שעוד לא ניסיתי:
- להתקשר לבית השקעות (אקסלנס) ולבדוק אם הם יכולים לחסום לי גישה - עוד גורם מעכב.
- לתת למישהו את הסיסמא שלי ולבקש ממנו שלא יתן לי (זו לא בעיה כי אני לא מפקיד כסף בקרוב).
- להפסיק להיכנס לאתרים כלכליים בכלל ולנטוש את התחום, לא רק הכי רעים מביניהם (WSB, Yahoo Finance).
- לצאת משוק ההון לגמרי ולנעול הכל בפיקדון בבנק. (אולי לא אידאלי מצד אחר, כי אז זה נמצא סמוך לעו"ש ודווקא טובים לי הריחוק וההפרדה בין החשבון השוטף להשקעות).

אני חושב שגם לא עוזר שלאחרונה הפסקתי לעבוד, ואולי אני מחפש "לפצות" דרך זה.
ובטח שלא עזר לצערי שהכרתי אופציות קצרות טווח...
אני כל הזמן מפנטז מה אם הימור אחד בלבד יעבוד ואחזיר את הכסף (הקלאסי...), וכשאני כן בא להמר, שום דבר לא עוצר אותי וכל העכבות והשיקול דעת נעלמים...

עצה טובה שקיבלתי היא "לא נורא, לומדים מהניסיון". ובכל זאת, כן יש לי פחד שאני אמשיך לכרסם בתיק או גרוע מזה...
האם למישהו יש עצות חוץ מזה?

תגדיר ש- 10% מהתיק הוא למשחקים. ככה אתה גם פורק את הדחף להימורים וגם לא יורה לעצמך ברגל.
ועוד צעד אחד בכיוון - לפצל לחשבונות נפרדים. חשבון אחד שבו אתה מתנהל כמו רובוט, x כסף קבוע כל חודש לvt, ותיק משחקים עם y כסף קבוע שלא גדל למשחקים.

ועוד צעד אחד בכיוון - לפצל לחשבונות נפרדים. חשבון אחד שבו אתה מתנהל כמו רובוט, x כסף קבוע כל חודש לvt, ותיק משחקים עם y כסף קבוע שלא גדל למשחקים.
אין לי התנגדות מדי פעם להזרים קצת כסף גם לתיק משחקים, אבל כן, זה פרטים.

תודה. רעיונות מאוד מעניינים.
רק איך זה עובד מבחינת הבית השקעות - הם מכירים את הפרקטיקה הזאת של 2 חשבונות לאותו בן אדם? אין להם בעיה עם זה? וגם איך זה עובד מבחינת המיסוי - כלומר יש לי חשבון אורדרנט אחד שבו נאספים כל המגני מס, הכנסות, רווחים וכו' מכל החשבונות?
אשמח לדוגמא עם ה- setup הספציפי שלי (כאמור - חשבון באקסלנס).
אני גם מעדיף לא לסבך הגשה של דוחות (למשל העברת הפסדי הון).

נערך לאחרונה ב:
תודה. רעיונות מאוד מעניינים.
רק איך זה עובד מבחינת הבית השקעות - הם מכירים את הפרקטיקה הזאת של 2 חשבונות לאותו בן אדם? אין להם בעיה עם זה? וגם איך זה עובד מבחינת המיסוי - כלומר יש לי חשבון אורדרנט אחד שבו נאספים כל המגני מס, הכנסות, רווחים וכו' מכל החשבונות?
אשמח לדוגמא עם ה- setup הספציפי שלי (כאמור - חשבון באקסלנס).
אני גם מעדיף לא לסבך הגשה של דוחות (למשל העברת הפסדי הון).
פשוט תתקשר אליהם, או שתפתח בבית השקעות אחר

אין לי נטייה דומה לשלך, (בתחום שוק ההון)
אז התשובה שלי קצת לוקה בחסר.
(אבל לפחות מקפיצה לך)
האם גם רווח וירטואלי יכול לתת לך את הריגוש?
אם כן, תפתח תיק וירטואלי ושם תתפרע,
וכך גם הראש שלך יהיה עסוק, ופחות תתפתה לתזז את התיק שרוצה לצמוח.

אם לא, תנסה להיזכר אילו עוד עיסוקים מביאים לך הנאה, ותנסה להוסיף אותם לחיים, כדי להסיח את הדעת.

ושאפו על המודעות העצמית. ממש לא מובן מאליו.

התוחלת של שוק ההון יכולה להיות חיובית, בניגוד להימורים סטנדרטיים.
אתה צריך לשים לב ולהיות כנה עם עצמך, תבדוק אם אתה יכול לשמור על תיק נפרד כפי שהציעו מבלי לדרדר את עצמך.

מזדהה. כל פעם שאני מתחיל עם רכישת דברים ספציפיים זה נגמר רע.
מה שאני עושה נכון להיום:
1. הכסף נשאר בבנק. העובדה שאין לי ממשק מגניב לשחק איתו ושיש לי עמלות לשלם על כל פעולה עוזרת לי. עדיף להפסיד 1-2 אחוז בשנה על עמלות מ 20 אחוז על הימור כושל. אני כן מבקש הנחה על עמלות אבל זה לא בחיים לא מגיע לרמה של בית השקעות.
2. כל פעם שיש לי הרבה כסף פנוי, אני מוציא אותו החוצה ומשקיע אותו באפיקים אחרים: נדל"ן, קריפטו בארנק קר וכו'. ככה יש לי פחות כסף פנוי לשחק איתו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
TalYaro1 מסלול בחיסכון ארוך טווח עם נטייה וחשיפה לרכיבי P/E. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
Liron2035 כסף להימורים שוק ההון 21
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
ס לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
N לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
ש לצאת או להחזיר? שוק ההון 5
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
ד לא מצליח לצאת מהבית של ההורים אוף טופיק 232
D תיק לאישה שעומדת לצאת לפנסיה שוק ההון 7
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
Will Smith מנוי פיס - שווה לצאת פראייר(?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
C עוד אחד שרוצה לצאת מהמירוץ עכברים יומני מסע אישיים 29
א עזרה לצאת מהבור יומני מסע אישיים 45
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לא חשוב שמות האנטי-חומר למוטיבציה להצליח בחיים או לצאת לחופשי מבחינה כלכלית אוף טופיק 7
M איך לצאת מבור שכר המינימום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 82
R לצאת מהמטריקס, לחזור לשורשים. אוף טופיק 30
א לצאת מהמרוץ - עכשיו או אחר כך? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 91
yoyo עזרה למשפחה שמעוניינת לצאת מהמרוץ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27

נושאים דומים

Back
למעלה