• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מציאות? / מחירים לא הגיוניים במדלן

לא רשום מועד מסירת דירה, כלומר אם קנית דירה על הנייר 4 שנים לפני תום הבנייה או שקנית דירה מוכנה למגורים זה לא משתקף.
כתוב "נבנה ב" ואפשר לראות את הפער בין מועד הקניה לבניה לא?

כתוב "נבנה ב" ואפשר לראות את הפער בין מועד הקניה לבניה לא?
ראיתי הרבה בניינים שבאותו בניין כתוב כמה שנים שונות לבנייה ובנוסף השנת בנייה לא מדויק.
בנוסף מה זה יתן לך? אתה יודע שקנו לפני X שנים על הנייר במחיר Y, והמחיר היום הוא Y+20%, מאיפה אתה יודע מהיכן נובעים עליית המחירים? מעליית המחירים בשכונה? בעיר? בארץ? אולי בגלל הנחת PRE SELL יפה שהקונה קיבל והמחירים בשכונה כלל לא עלו?

אני מעריך שמדובר בקניית חלקי דירה. אם שני יורשים קבלו דירה, ואחד רוצה לקנות מהשני את חלקו, אז העיסקה תראה כעיסקה רגילה אך המחיר יהיה 50% ממחיר השוק.

במחיר למ"ר.
בדירה אותה אני קניתי:
1. המ״ר שרשום בטאבו - X
2. המ״ר בפועל (מדוד על ידי מודד) - X+19.5% (הכל חוקי)
3. המ״ר במועצה (לחישוב הארנונה) - X+43.5%

בפירסומים למכירה/השכרה - ברוב המוחלט של הפרסומים מפרסמים את הדירה לפי המ״ר שמופיע בארנונה.
רשות המיסים - מתייחסת למ״ר כפי שהוא מופיע בטאבו.
בתכלס - מה שלך אישית רלוונטי זה מה יש בפועל (בהנחה שהכל חוקי).

אני מעריך שמדובר בקניית חלקי דירה. אם שני יורשים קבלו דירה, ואחד רוצה לקנות מהשני את חלקו, אז העיסקה תראה כעיסקה רגילה אך המחיר יהיה 50% ממחיר השוק.

זה היה יכול להסביר אבל כנראה במקרה הזה זה לא מסביר...
בעיקרון כשמדובר בחלקי דירה זה אמור להיות רשום בדיווח של רשות המיסים.
נכנסתי לרשות המיסים והסתכלתי בכתובת הספציפית. לא רשום שם שמדובר בחלקי דירה (רשום 1/1).

בדירה אותה אני קניתי:
1. המ״ר שרשום בטאבו - X
2. המ״ר בפועל (מדוד על ידי מודד) - X+19.5% (הכל חוקי)
3. המ״ר במועצה (לחישוב הארנונה) - X+43.5%
יש מספר דרכים למדידת שטח דירה.
1. כנראה נטו לפי הצהרת קבלן/ייזם כשנרשמה בטאבו.
2. כנראה שכולל את עובי הקירות וחצי עובי אם יש קיר משותף עם שכן.
3. כולל חניה, מחסן, עובי קירות ושטח ציבורי כמו חלק יחסי של השטח הירוק, חדר מדרגות [למעט קומה עליונה], לובי וכל מה שמתחשק להם כדי להגדיל את הארנונה.
בתאחלס, אין רישום אחיד וזה גורם לבלבול. עוד פ..ק של איזה משרד בממשלה.

חלקיות דירה. שני קונים בחלקים לא שווים.

איך yadata של יד 2 בהערכת מחיר לדעתך?
בדקתי פעם אחת מדגמית וזה קלע לא רע בכלל, בכל מקרה לא הייתי לוקח בחשבון כלים כאלה ואחרים ליותר מאשר הערכה גסה.

כל משרד תיווך שמכבד את עצמו יכול לעזור המון, אפילו שמאים שמתעסקים עם נדל"ן משתמשים בניסיון של המתווך.(מתווך חייב להיות ותיק בתחום עם הרבה המלצות).

חלקיות דירה. שני קונים בחלקים לא שווים.

לא.
כמו שכתבתי למעלה, זה היה יכול להסביר אבל במקרה הזה זה לא מסביר:
בעיקרון כשמדובר בחלקי דירה זה אמור להיות רשום בדיווח של רשות המיסים.
נכנסתי לרשות המיסים והסתכלתי בכתובת הספציפית. לא רשום שם שמדובר בחלקי דירה (רשום 1/1).

https://www.misim.gov.il/svinfonadlan2010/InfoNadlanPerutWithMap.aspx?ProcessKey=b38e206c-5143-4aee-8eac-052915c37210

כל דבר שיעזור לי למצוא דירת מגורים ראויה במחיר הטוב ביותר...
האינטרנט לא יעזור לך, יש רק דרך אחת טובה לעשות זאת:
לקום מהספה ולהתחיל לראות דירות למכירה בשכונות שאתה מעוניין לגור בהם, הרבה דירות.

האינטרנט לא יעזור לך, יש רק דרך אחת טובה לעשות זאת:
לקום מהספה ולהתחיל לראות דירות למכירה בשכונות שאתה מעוניין לגור בהם, הרבה דירות.
אוקייי אני מבין שצריך לשלב שטח עם המקלדת...
בפועך מה זה אומר ?
להסתובב בשכונה ? להתקשר לבתים עם שלטי מכירה ? באיזה שלבים בד"כ נהוג להתמקח ?
אשמח לכל טיפ אפשרי לפני היציאה לשטח(גם כאלה ש"נראים אובייס")

דרך אגב כפי שניתן לראות באתר של רשות המיסים וגם של מדלן יש באותו ביניין מספר דירות 4 חדרים בעלות 641k אצלי זה מעלה את החשד שמדובר אולי במחיר למשתכן

my.php

לקנות דירה למגורים זו החלטה קשה מאוד ואולי הקשה ביותר בחיים, לכן קודם כל צריך לבחור במיקום ולהתאים את את הדרישות הכלכליות לאפשרות הקנייה, ולאחר שבחרת אזור מתאים, כן, כפי שאורי אומר צריך כל יום לחרוש את האזור ולראות ביו 6 ל-8 דירות כל יום, אפשר לבד ואפשר עם התקשרות עם מתווך שמכיר כל פינה באזור(אין צורך בתשלום למתווך אם לא קנית) אפשר להרחיב את האופקים ולהגדיל משמעותית את הידע. כל דירה שתיראה תרשום איך התרשמת מהדירה, גודל, כיוונים, פוטנציאל עתידי,פרמטרים שפותחים לב, נוף, ועוד המון דברים, אני ממליץ לראות דירות עם הבת זוג.

צריך כל יום לחרוש את האזור ולראות ביו 6 ל-8 דירות כל יום
ואני מוסיפה: לבוא לראות בשעות שונות של היום כדי להבין מצב ההמולה בחוץ, להגיע לשכונה בשישי בערב ושבת כדי להבין מה מידת החיבה לקריוקי ומוסיקה בקולי קולות שם וגם כי בסופ"שים רובם בבית ואפשר לראות מי האוכלוסיה ואיך היא מתנהלת.

ואני מוסיפה: לבוא לראות בשעות שונות של היום כדי להבין מצב ההמולה בחוץ, להגיע לשכונה בשישי בערב ושבת כדי להבין מה מידת החיבה לקריוקי ומוסיקה בקולי קולות שם וגם כי בסופ"שים רובם בבית ואפשר לראות מי האוכלוסיה ואיך היא מתנהלת.
צודקת גם. יש המון פרמטרים שצריך לבדוק, אבל צריך לקבל החלטה ולצאת לעבודה ולמצוא את בית החלומות.

איך יש כאלה פערים? האינטרס מובן, אבל איך מעשית זה קורה - מה העיריה ספרה שהמודד לא ספר?
יש גם פערים בין רשות אחת לשניה מהבחינה הזאת. מה מודדים?
בארנונה הם מוסיפים את החלק היחסי של השטחים הציבוריים של בית הדירות (למשל חדרי מדרגות) ואולי גם את המחסן בקומת הקרקע. כל רשות והשטויות שלה. כשאתה הולך לראות דירה, המוכרים מציגים לך את חשבונית הארנונה כהוכחה לגודל הדירה וכך הם יכולים לבקש סכום גדול יותר על מטרז' גדול יותר.
כשאתה בא לקנות דירה, אף פעם אל תתייחס לגודל שמופיע בחשבון הארנונה. אפשר לבקש מהמוכר את הנתונים מהטאבו/רמ"י (שגם שם הנתונים לא אמינים במיוחד) ואפשר למדוד לבד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
י פערי מחירים בין המדד לetf שמחכה אותו שוק ההון 4
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
בובין חוט-השני ירידת מחירים בתל אביב או חלמתי חלום? נדל"ן 54
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M מחירים שונים לחברות שונות לאותו מוצר בהייטקזון צרכנות פיננסית 12
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
D הפרשי מחירים גבוהים בין השב"ן של כללית למכבי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
P חשבתי שחישובי מדד מחירים הם רק ברזולוציה של 0.1%? צרכנות פיננסית 2
Avi להלן מחירים מארבע בתי השקעות שקיבלתי לאחרונה שוק ההון 15
amidar מעבר לקרן השתלמות IBI מחקה סנופי בדמי השתלמות הגיוניים. צרכנות פיננסית 35

נושאים דומים

Back
למעלה