• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחירים שונים לחברות שונות לאותו מוצר בהייטקזון

Minimi

משתמש רגיל
דירוג
778
במפגש חברתי שמתי לב שבהייטקזון אותו מוצר נמכר במחירים שונים לחברות שונות. בדקתי נופשים וספא והפרשי המחירים היו אדירים. למשל 300 מול 650 ליום ספא זוגי.
לא בדקתי עוד מוצרים אבל נראה לי שהכיוון זהה.
מישהו שם לב לזה?

כמובן שלא. זה פורום צרכנות לא השקעות.
גם במישור הצרכנות לא חושב שיש מה לעשות עם המידע הזה.
אפשר אולי לפנות למחלקת HR ולבקש מהם שיבקשו תנאים שווים.

אבל לתחושתי חברות עם יותר אנשים מקבלות הטבות טובות יותר

נשמע לי מאוד מוזר.
בטוח ששניכם נכנסתם לאותו קישור (יכול להיות אותו מוצר עם הבדל מינורי בדגם, או שהוא יהיה בשתי חנויות שונות עם מחיר שונה)?

ואם זה אכן קורה, אני מניח שיש איזה מחיר שהוא כללי לכל החברות, ואולי חברה מסויימת מקבל עליו אחוז הנחה נוסף מתוקף הסכם שלה עם הייטקזון, אבל אז הייתי מצפה שתראה פער של אחוזים בודדים בין שני המחירים.

זה יכול להסביר איך למרות שאני אף פעם לא מוצא שם מחירים תחרותיים, בכל זאת יש כאלה שחושבים שזה מועדון כדאי...

במפגש חברתי שמתי לב שבהייטקזון אותו מוצר נמכר במחירים שונים לחברות שונות. בדקתי נופשים וספא והפרשי המחירים היו אדירים. למשל 300 מול 650 ליום ספא זוגי.
לא בדקתי עוד מוצרים אבל נראה לי שהכיוון זהה.
מישהו שם לב לזה?

נפוץ למדיי.
הייטק זון הם בסה"כ מתווך בין הספק (לדוגמה, ספא) ללקוח פוטנציאלי (נניח, חברת החשמל), וכמו כל מתווך מסוג זה, הם מנהלים משא ומתן פרטני מול כל חברה וחברה. סביר להניח שחברה גדולה עם הרבה עובדים תקבל מחיר טוב יותר מאשר חברה קטנה יותר, עבור אותו מוצר/שירות.

זה יכול להסביר איך למרות שאני אף פעם לא מוצא שם מחירים תחרותיים, בכל זאת יש כאלה שחושבים שזה מועדון כדאי...
יש להם הברקות מדי פעם…
אתה צודק שב90% מהזמן המחירים זהים ל״בחוץ״ כך שזה לא הפסד גדול לא להיות חבר שם.

יש להם הברקות מדי פעם…
אתה צודק שב90% מהזמן המחירים זהים ל״בחוץ״ כך שזה לא הפסד גדול לא להיות חבר שם.
+1
גם כשהמחיר זהה אני לפעמים מעדיף לקנות דרכם למקרה שיהיו תקלות - אני מקווה שלמועדון לקוחות יהיה מנוף גדול יותר למול הספק.

סביר להניח שחברה גדולה עם הרבה עובדים תקבל מחיר טוב יותר מאשר חברה קטנה יותר, עבור אותו מוצר/שירות.
אבל לתחושתי חברות עם יותר אנשים מקבלות הטבות טובות יותר
בהשוואת 2 חברות שאחת מהן רפאל והשנייה גדולה פי כמה, התנאים של רפאל היו טובים יותר.
מצד שני אני לא מופתע. תמיד צחקנו שמוצר שעולה X אז לנו במבצע הוא יעלה 2X.

בהשוואת 2 חברות שאחת מהן רפאל והשנייה גדולה פי כמה, התנאים של רפאל היו טובים יותר.
לרפאל ספציפית יש מועדון עובדים שלא קשור להייטקזון ובנוסף יש זכאות להייטקזון. ויש איזה קישור בין המועדונים כך שבמעטפת של הייטקזון יש דברים שמגיעים מהמועדון של רפאל.

נפוץ למדיי.
הייטק זון הם בסה"כ מתווך בין הספק (לדוגמה, ספא) ללקוח פוטנציאלי (נניח, חברת החשמל), וכמו כל מתווך מסוג זה, הם מנהלים משא ומתן פרטני מול כל חברה וחברה. סביר להניח שחברה גדולה עם הרבה עובדים תקבל מחיר טוב יותר מאשר חברה קטנה יותר, עבור אותו מוצר/שירות.
לא הגיוני בעיני דווקא. הייטק זון הוא מועדון צרכנות שאמור לתת הטבות ומחירים טובים בזכות כח קנייה של כלל החברים בו. לא תראה דבר כזה במועדונים אחרים כמו "חבר". אני לא מדבר על מתנות לחגים שזה כבר סיפור אחר, אלא על ההטבות השוטפות.

הייטק זון הוא מועדון צרכנות שאמור לתת הטבות ומחירים טובים בזכות כח קנייה של כלל החברים בו
לא חושב שיש חוקים רשמיים כלשהם לאיך מועדון צרכנות אמור לעבוד. לצורך העניין השווית ל"חבר", ובו בכלל חברי המועדון משלמים דמי מנוי חודשיים בתלוש השכר, לעומת הייטקזון שגובה תשלום מהמעסיק.

אם מועדון צרכנות בסיסי רוצה להשיג מחירים טובים על ידי כוח הקנייה של כלל קהילת החברים בו, נשמע לי סביר שיהיה מועדון מורכב יותר שירצה להשיג גם מחירים אקסטרה טובים בשביל כוח הקניה של "תתי קהילות" בתוכו שנחשבות ליותר מעניינות מבחינת הספקים. בחבר אתה לא תראה את זה כי מראש מדובר במועדון שמוגבל לאכלוסיה מאד ספציפית - שכאמור גם משלמת דמי מנוי אחידים וגם הכוח הצרכני שלה הוא יחסית אחיד כי במשכורות צבאיות לא תמצא הרבה מקרים של הבדלים קיצוניים כמו שתוכל למצוא בהייטק (נגיד, מישהו שעושה 15 ברוטו לעומת מישהו שעושה 50). אז מלכתחילה אין ממש סיבה להפרדה כלשהי בהטבות.

להייטקזון טכנית כל מעסיק שמוכן לשלם יכול להצטרף, אבל הכוח הצרכני של סטארטאפ צעיר וקטן הוא כנראה לא זהה לאחד של בית תוכנה גדול וותיק עם 1000 עובדים. בית התוכנה הגדול לדוג' שולח המון עובדים לחו"ל ולכן יותר מושך לספקים להציע לו הנחות אקסטרה תחרותיות לבתי מלון או השכרות רכב. הוא ירוויח פחות פר עסקה אבל ישיג המון עסקאות קבועות.

זה בתכלס לא שונה בהרבה מאיך שיש הרבה חברות שמציעות לעובדים שלהן כרטיס אשראי עסקי גנרי שכזה, בעקבות הסכם כלשהו שלהן מול ישראכרט לדוג', וחלקן ישיגו תנאים יותר טובים מאחרות - לדוג' חברה מאד גדולה כמו IBM או מיקרוסופט תשיג הטבה של 0 עלמות המרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
י פערי מחירים בין המדד לetf שמחכה אותו שוק ההון 4
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
בובין חוט-השני ירידת מחירים בתל אביב או חלמתי חלום? נדל"ן 54
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
A מציאות? / מחירים לא הגיוניים במדלן נדל"ן 51
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
D הפרשי מחירים גבוהים בין השב"ן של כללית למכבי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
P חשבתי שחישובי מדד מחירים הם רק ברזולוציה של 0.1%? צרכנות פיננסית 2
Avi להלן מחירים מארבע בתי השקעות שקיבלתי לאחרונה שוק ההון 15
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
ב בנייה עצמית - קבלן מפתח או לפצל לקבלנים שונים נדל"ן 19
D הבדלי תשואה בין אותה הקרן שנסחרת במטבעות שונים שוק ההון 1
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
לאץ' חשיפה לs&p לטווחי זמן שונים שוק ההון 3
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
ריש-לקיש קניה של אותה קרן במטבעות שונים שוק ההון 2
N שאלה| איך מחשבים מניות אותה חברה שנקנו בזמנים שונים? שוק ההון 5
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
S פיזור בין קרנות של בתי השקעה שונים שוק ההון 1
the_newbie מכירת RSUs שונים כשכולם בהפסדים ותקרת מדרגת מס מיסים 2
NightStyle שאלה:קרן סל הנקובה במטבעות שונים ואינה מגודרת שוק ההון 2
ס מחיר קרנות סל (ETFs) בזמנים כלכליים שונים שוק ההון 3
הסוליd הפרשי זמן בין etfים שונים שוק ההון 9
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
S מרווחים שונים בין אג"ח בנקים וממשלתיות - צמוד מול לא צמוד שוק ההון 1
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
V קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה שוק ההון 15
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
M הפרשי ביצועים במכשירים שונים שוק ההון 11
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
א הבדל בין אותה קרן שנסחרת במקומות שונים פוסטים מאיכות נמוכה 5
י דמי ניהול והפקדה שונים בין סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ש הבדלים בין קרנות עם נתחי מזומן שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y ביקורת ורעיונות על השקעות לטווחים שונים שוק ההון 8
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
U 2 קה"ל - מסלולים שונים שוק ההון 1
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
O ארבעה גדלים שונים לאותה דירה נדל"ן 10
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה