• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכנות למלחמה בצפון

יש לנו עם הצוללות.
אולי…זה לא מפורסם בפומבי בכל מקרה
איראן יחד עם סין צפון קוריאה ורוסיה.
אני לא חושב שהברית הזאת חזקה, אם נתקוף באיראן אני לא צופה שרוסיה או סין ישלחו מטוסים ליירט את המתקפה שלנו כמו שבריטניה ירדן וארה״ב עשו למעננו.
לדעתי העונש הכי גדול שאיראן תוכל לקבל זה הסכם נורמליזציה עם סעודיה.

איראן יחד עם סין צפון קוריאה ורוסיה.
שלכל אחת הבעיות שלה - סין עם טייוואן והיחסים הבילטרליים עם המערב, רוסיה עם הבוץ האוקראיני וההתעוררות הדעאשית במרכז אסיה ובקווקז (שכבר גבתה קורבנות בפיגוע ההמוני במוסקבה), וצפון קוריאה כל-כך ענייה ורעבה שאפילו קים ג'ונג און איבד מהמשקל שלו. אם אלו בנות הברית של איראן אני לא מקנא בה.

יש לנו את היכולת למוטט את חמאס
אין לנו את היכולת למוטט את חמאס מהסיבה הפשוטה שהמשפט הזה חסר משמעות.

מה פירוש מיטוט החמאס? הרסת שתי מנהרות? עשר? חפירות בורות כל עשר מטר לוודא שאין שם עוד מנהרה? הריגת סינוואר? הריגת אלף מחבלים ? הריגת כל הילדים בעזה ?
אם כל אחד יכול לפרש את המשפט הזה כמיטב דימיונו באותו הרגע אז המשפט הזה חסר משמעות.

אולי…זה לא מפורסם בפומבי בכל מקרה

אני לא חושב שהברית הזאת חזקה, אם נתקוף באיראן אני לא צופה שרוסיה או סין ישלחו מטוסים ליירט את המתקפה שלנו כמו שבריטניה ירדן וארה״ב עשו למעננו.
לדעתי העונש הכי גדול שאיראן תוכל לקבל זה הסכם נורמליזציה עם סעודיה.
זה נכון והלילה האחרון ישנה דברים.
אם סעודיה היתה ניטרלית לגבי הסכם ,אני בטוח שעכשיו היא חיובית .

רוסיה או סין , נכון , אבל אני כן רואה שהם בודקים גבולות כמו באוקראינה וטיוואן ,אני לא פוסל שאם המתקפה היתה מצליחה אותן מדינות כן היו פועלות יחד צבאית. זה די דומה לתחילת מלחמת העולם השניה.

אגב אני ממש לא חושב שהמצב שלנו דבש, אבל צריך לזכור שלאויבים שלנו יש היסטוריה ארוכה של חוסר יכולת לשתף פעולה ביעילות, והם פועלים מתוך מדינות הרוסות, עניות, עם בעיות פנימיות רבות כרימון, אוכלוסייה מיואשת וזועמת על השלטונות המושחתים, ועם בני ברית סוררים שיש להם מספיק בעיות משל עצמם (רוסיה עם אוקראינה ועם המלחמה שלה בדעאש, למשל).
מזכיר עוד מדינה מזרח תיכונית, שהממשלה שלה נחושה להביא אותה למצב הזה בדיוק.

מזכיר עוד מדינה מזרח תיכונית, שהממשלה שלה נחושה להביא אותה למצב הזה בדיוק.
אני גם לא מרוצה מהממשלה, אבל בוא, ה-DNA של המדינה שלנו רחוק שנות אור משל מדינות ערב. יש דרך ארוכה והרבה איזונים ובלמים עד ש"נגיע למצב הזה בדיוק".

אני גם לא מרוצה מהממשלה, אבל בוא, ה-DNA של המדינה שלנו רחוק שנות אור משל מדינות ערב. יש דרך ארוכה והרבה איזונים ובלמים עד ש"נגיע למצב הזה בדיוק".
האם אי פעם קראת על איראן לפני המהפכה? היא הייתה מדינה מערבית לכל דבר

הוא לא קטן ועלוב , הוא מבוסס ב700ק"מ של מנהרות עם 5700 פירים,מתחת לעיר ובשיתוף אוכלוסיה עויינת ענקית.
אך עדיין הוא לא מדינה עם מאות אלפי חיילים, מטוסים, טילים בליסטיים וטילי שיוט. הוא ארגון טרור קטן.

המדד הוא חיסול האיום ויצירת מציאות חדשה.
בדיוק, וכרגע המציאות החדשה היא שכל המדינה בלחץ אטומי. המורל בתחתית כי מי חשב שחמאסניקים יכנסו לערי ישראל ויעשו תהלוכות. מי חשב שפאקינג איראן תחליט לשגר מאות טילים ותגרום לכל המדינה לפחד כל הלילה. איך אתה מחזיר את האמון והבטחון של האזרחים? אי אפשר. זה טראומה לשנים, המציאות כבר נקבעה.

מדינת ישראל עשתה את הבלתי יאמן ויירטה את המתקפה הזאת. כל מדינה אחרת היתה חוטפת נזק מטורף
זה לא רלוונטי, מדינות אחרות מתמודדות עם אתגרים אחרים (שלאו דווקא קשורים לחיי אדם). השאלה היא רק איך אנחנו יכולים לחיות פה בצורה טובה.

אנחנו כבר בתוך זה ועומדים בזה.
המספרים שאתה מצטט לא רלוונטיים. כמו שכתבתי למעלה, המצב בישראל הוא חוסר ביטחון גמור. אנשים מפחדים להסתובב ברחובות.

כמעט כל יום מחוסל מפקד אחר בחמאס, מרואן עיסא חוסל, אל-עארורי חוסל, ירי הרקטות פסק כמעט לחלוטין (ולמרכז לחלוטין).
אלו הישגי סרק. הכל התחיל כי יש חטופים ישראלים בשבי חמאס. עוד הישג אפשרי הוא החזרת הביטחון של האזרחים, אבל זה רחוק מלהגיע.

ממה שאתה אומר משתמע שלאיראן יש משאבים בלתי מוגבלים
לא בלתי מוגבלים, אבל בהחלט גדולים בהרבה מ300 טילים. ולא טענתי שהאמריקאים יעלמו לחלוטין (למרות שגם זה מתחיל להיות סביר יותר ויותר), אלא שהכוחות לא יספיקו להגיע בזמן אמת.

מבחינה צבאית יש לנו את היכולת למוטט את חמאס ביחד עם עוד עשרות אם לא מאות אלפי אזרחים, היכולת קיימת.
היכולת שלא קיימת עדיין היא מיטוט צבאי של חמאס ללא פגיעה באזרחים
ולכן, אין לנו יכולת למוטט אותו.

לקח להם מעל 48 שעות להכין את המתקפה
רק 48 שעות? אז תחשוב מה יקרה כשהם יגיעו לאטום שאותו הם מתכננים במשך שנים.

ומעבר לכך, ספק אם יש לנו (באמצעות נציגינו הנבחרים) רצון למוטט את החמאס, שכן הדבר ידרוש קבלת החלטות קשות שעלולות להביא לאסון הגדול - מיטוט הממשלה.

מה פירוש מיטוט החמאס? הרסת שתי מנהרות? עשר? חפירות בורות כל עשר מטר לוודא שאין שם עוד מנהרה? הריגת סינוואר? הריגת אלף מחבלים ? הריגת כל הילדים בעזה ?
כמו כל מיטוט כל ארגון/ התארגנות - ברגע שההשפעה והיכולות שלו ככח מאורגן זניחה - זה מספיק טוב. כמו הטרור ביהודה ושומרון (הוא קיים, אבל הוא לא כח צבאי מאורגן)

זה שיש למשפט כמה משמעויות לא אומר שהוא חסר משמעות. ומזה בטח אי אפשר לגזור שאין לנו את היכולת.
מה פירוש מיטוט החמאס?
החמאס=חמאס עזה.
מיטוט=שלילת היכולות הצבאיות והשלטוניות.

מיטוט החמאס=השמדת צבא חמאס ויכולת השלטון האוטונומית עד רמה שחמאס הוא בין ועד בית לעירייה מקומית עם כוח שיטור עירוני, ללא יכולת הפעלת כוח מחוץ לגבולו.
זה שמשהו לא מוגדר היטב, לא אומר שהוא חסר משמעות. אני רואה את ההסקה השגויה הזאת אצל לא מעט חברה ריאליים, זאת טעות.

אף אחד לא אומר "השמדת חמאס" ומתכוון לחמאס איו"ש. גם הוא קיים, אבל הוא לא מעניין.
כל מי שאומר "אי אפשר להשמיד את חמאס כי הוא אידיאולוגיה", שוכח שב2001 היה לנו פה אוטובוסים מתפוצצים מאת חמאס איו"ש ואש"ף איו"ש, והיום אין, כי נטרלנו יכולות.

האם אי פעם קראת על איראן לפני המהפכה? היא הייתה מדינה מערבית לכל דבר

איראן לפני המהפכה הייתה דיקטטורה אוטוריטרית. גם זאת הסקה שגויה, כי הדנ"א של מדינת ישראל הוא מערבי, חופשי, דמוקרטי.
באיראן היה רק מערבי, לא חופשי ודמוקרטי, וזה מקביל לסין או לרוסיה. מערבי בלבד זה לא מספיק, כי המערב מתבסס על חירות ונאורות. מערביות בלי חופש מחזיק רק כשאין צרות.

אך עדיין הוא לא מדינה עם מאות אלפי חיילים, מטוסים, טילים בליסטיים וטילי שיוט. הוא ארגון טרור קטן.

בדיוק, וכרגע המציאות החדשה היא שכל המדינה בלחץ אטומי. המורל בתחתית כי מי חשב שחמאסניקים יכנסו לערי ישראל ויעשו תהלוכות. מי חשב שפאקינג איראן תחליט לשגר מאות טילים ותגרום לכל המדינה לפחד כל הלילה. איך אתה מחזיר את האמון והבטחון של האזרחים? אי אפשר. זה טראומה לשנים, המציאות כבר נקבעה.

זה לא רלוונטי, מדינות אחרות מתמודדות עם אתגרים אחרים (שלאו דווקא קשורים לחיי אדם). השאלה היא רק איך אנחנו יכולים לחיות פה בצורה טובה.

המספרים שאתה מצטט לא רלוונטיים. כמו שכתבתי למעלה, המצב בישראל הוא חוסר ביטחון גמור. אנשים מפחדים להסתובב ברחובות.

אלו הישגי סרק. הכל התחיל כי יש חטופים ישראלים בשבי חמאס. עוד הישג אפשרי הוא החזרת הביטחון של האזרחים, אבל זה רחוק מלהגיע.

לא בלתי מוגבלים, אבל בהחלט גדולים בהרבה מ300 טילים. ולא טענתי שהאמריקאים יעלמו לחלוטין (למרות שגם זה מתחיל להיות סביר יותר ויותר), אלא שהכוחות לא יספיקו להגיע בזמן אמת.

ולכן, אין לנו יכולת למוטט אותו.

רק 48 שעות? אז תחשוב מה יקרה כשהם יגיעו לאטום שאותו הם מתכננים במשך שנים.
איך אומר זאת בעדינות? אתה פסימי ותבוסתן.
לראות את חצי הכוס הריקה כל הזמן זה מתיש.
זה לא רק מתיש, זה פוגע בך ובאיכות חייך והבריאות הנפשית שלך בטווח הארוך.
למרות כל השיט שעברנו מצבנו עדיין טוב בהרבה ממה שהיה בהרבה מלחמות עבר.

ברגע שההשפעה והיכולות שלו ככח מאורגן זניחה
ללא יכולת הפעלת כוח מחוץ לגבולו.
ומה הפירוש של זה ? שחמאס לא ישגר טילים במשך שבוע על תל אביב? שחמאס לא ישגר כלום בכלל במשך חודש שלם ? שאנשי עזה לא יקחו יותר חלק בתיכנון פיגוע לעולם? ואם זה הגיהד האיסלמי שמשגר מעזה ? שמוציא פיגועים ?
זה שמשהו לא מוגדר היטב, לא אומר שהוא חסר משמעות. אני רואה את ההסקה השגויה הזאת אצל לא מעט חברה ריאליים, זאת טעות.
המטרה של שפה היא שכולם יבינו אותו דבר - ולא רק הראלים אומרים את זה.
אתה יכול לספר לכולנו כאן איך אתה רואה את מיטוט החמאס, ואפשר גם לפתח את הדיון, אבל לא אנחנו מגדירים את מטרות המלחמה. כל עוד נתניהו, איזינקוט, ביידן ובן-גביר משתמשים באותם מילים בשביל להגיד דברים שונים לחלוטין, ההגדרות שלנו חסרות משמעות.
והיום אין, כי נטרלנו יכולות.
ניטרלנו יכולות? מה שעשינו זה לבנות חומה ולשמור עליה היטב. גם סביב עזה היתה חומה, אבל התרשלנו בגזרת החיילים.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
אם כל אחד יכול לפרש את המשפט הזה כמיטב דימיונו באותו הרגע אז המשפט הזה חסר משמעות.
הפירוש הוא שהארגון חודל מלהתקיים, כמו התנועה הנאצית אחרי מלחמת העולם השניה. נכון יש עוד נאצים פה ושם אבל בגדול זה לא קיים.
אמרתי שיש לנו את היכולת הצבאית לעשות את זה, על הדרך יהיו עשרות אם לא מאות אלפי הרוגים.
לעשות את זה כירוגי ורק לפגוע בפעילי החמאס אין את היכולת.
זה לא נכון מה שאמרתי?

בכל מקרה זה דיון סרק כי זה לא יקרה, חמאס ימשיך להתקיים עד שיחליטו לקחת החלטה אמיצה.

כל המדינה בלחץ אטומי.
מי חשב שפאקינג איראן תחליט לשגר מאות טילים ותגרום לכל המדינה לפחד כל הלילה.
המצב בישראל הוא חוסר ביטחון גמור. אנשים מפחדים להסתובב ברחובות.
תנשום. לא "כל המדינה בלחץ", לא "כל המדינה מפחדת", אין לי מושג מאיפה אתה מביא את הדברים האלה. כן היתה פחות תנועה בחוץ ולימודים עברו לזום עקב הנחיות של פיקוד העורף שיכולות להגיע גם במגוון של מצבים אחרים, זה לא כי "המדינה בפאניקה". מי שבאמת רוצה לתקוף לא מודיע על זה מיליון פעם, עשו מזה קרקס כאילו זה גמר האירוויזיון - "48 שעות לתקיפה", "24 שעות לתקיפה", "12 שעות לתקיפה", טוב שלא שמו פרומואים בערוץ 12.
היום בצהריים כשהייתי בחדר הכושר הוא היה מפוצץ באנשים, כנ"ל בדרך אליו וממנו התנועה היתה שוקקת חיים, וכנ"ל אתמול בשעות הלילה המאוחרות כשהייתי בנסיעה היו לא מעט רכבים על הכביש, אבל היי, "אנשים מפחדים להסתובב ברחובות ויש חוסר ביטחון גמור".

ומה הפירוש של זה ? שחמאס לא ישגר טילים במשך שבוע על תל אביב? שחמאס לא ישגר כלום בכלל במשך חודש שלם ? שאנשי עזה לא יקחו יותר חלק בתיכנון פיגוע לעולם? ואם זה הגיהד האיסלמי שמשגר מעזה ? שמוציא פיגועים ?

אתה יכול לספר לכולנו כאן איך אתה רואה את מיטוט החמאס, ואפשר גם לפתח את הדיון, אבל לא אנחנו מגדירים את מטרות המלחמה. כל עוד נתניהו, איזינקוט, ביידן ובן-גביר משתמשים באותם מילים בשביל להגיד דברים שונים לחלוטין, ההגדרות שלנו חסרות משמעות.

ניטרלנו יכולות? מה שעשינו זה לבנות חומה ולשמור עליה היטב. גם סביב עזה היתה חומה, אבל התרשלנו בגזרת החיילים.
תראה, הרבה אנשים שתוהים איך אפשר למוטט את חמאס חושבים במונחים אלגוריתמים ומספריים - "מה זה אומר למוטט? כמה שיגורים יהיו בשבוע? כמה שיגורים בחודש? כמה פיגועים הוא יוציא בשנה?" בתחום הזה אי אפשר לחשוב בגישה הזאת. כולנו נרגיש כאשר האיום של חמאס יירד משמעותית. זוכר את תחילת שנות האלפיים כשמחבלים התפוצצו בלי הפסקה באוטובוסים, מסעדות, תחנות מרכזיות? היום זה כבר לא קורה. האם זה אומר שאנחנו לא חווים פיגועים פה ושם? ברור שכן, אבל לעיתים רחוקות יותר והם הרבה פחות קטלניים. מדובר בקונצנזוס ואני בטוח שכולם יוכלו להסכים על זה. האם אתה יכול לכמת לי את זה? אתה יכול לומר לי האם זה בדיוק עונה על ההגדרה של "מיטוט"? לא. זה פשוט הורגש. עשינו מספר צעדים כאלה ואחרים, בין אם חומת מגן, בין אם גדר הפרדה, בין אם נוכחות מסיבית ויומיומית של צה"ל בגדה, והתוצאות הגיעו. היום עם כל המצב אנחנו ממש לא בתקופת 2000-2003 שאתה עולה לאוטובוס ומתחיל לחשב בראש איפה כדאי לך לשבת למקרה שיעלה עליו מחבל מתאבד.

אותו דבר לגבי חמאס. האם זה אומר שלא יהיה אף מחבל עם קלצ'ניקוב בעזה? ברור שלא, הרי גם בגדה יש. האם זה אומר שלא יירו אף רקטה? סביר להניח שלא, החמאס (או מה שיישאר ממנו) כנראה עדיין יוכל להכין בסתר רקטות זולות באיכות ירודה שחצי מהן ייפלו בשטח הרצועה. אבל תחושת הביטחון תחזור, וזה משהו שאי אפשר לכמת. זה לא מתמטיקה. זה המצב שאנחנו צריכים לשאוף אליו.

כמובן שכדי לעשות את זה צריך ממשלה נורמלית ומתפקדת שלא תהיה מונעת מאינטרסים אישיים, על זה אין שום חולק.

נערך לאחרונה ב:
חד משמעית נטרלנו יכולות. מאז חומת מגן נכנסים יום יום לערים וכפרים בגדה כדי לעצור מבוקשים ולתפוס אמל"ח, מה שלא עשינו אחרי אוסלו עד חומת מגן. הגדר חלק קטן ומחורר.
בחומת מגן התחלנו, מאז ועד היום נכנסים לדאוג שהם לא יתעצמו. "בית וגן" למשל, זה פיק בגרף הלא נגמר הזה, שגם ב7 באוקטובר היה צריך לשמור עליו (הגדה ליד ת"א).

ובתוך עזה? מארגון של רוכבי גמלים עם קלצ'ניקובים בזמן ההתנתקות, קיבלנו ארגון עם רחפנים, טילאות מודרנית, ארגון צבאי, חיל ים, חימושים מתקדמים ובשפע. כי לא נכנסנו פנימה.

הפירוש הוא חמאס שלא יכול לשגר טילים במאסה על תל אביב. לא יכול לשגר כמעט על העוטף. לא יכול לארגן תוכנית צבאית מסודרת לפלישה מאורגנת.
זאת לא גזירת גורל, כל רקטה שמשוגרת עלייך, היא רקטה שאדם אמיתי בנה במחרטה או הבריח דרך הגבול - במחרטה\מנהרה סודית שמישהו בנה וצה"ל לא הרס בזמן.

מיטוט חמאס לא אומר שלא יהיה פיגוע דקירה מעתה ועד עולם, ולא שלא תהיה רקטה מדי פעם.
מיטוט חמאס משמעו לטפל בבעיות כשהן קטנות, כי בעיות לא נעלמות אם לא מטפלים בהן. או לפחות, להבין זאת כשהן מתפוצצות לך בפרצוף.

מרכיבי השפה כמעט אף פעם לא בעלי משמעות אחת. המילה "שפה" אומרת גם דיבור אנושי, וגם איבר מעל האף. זה לא אומר של"שפה" אין משמעות, רק כי יש לה שתי משמעויות.

כשאומרים משהו, אין דרך להביע את כוונתך באופן חד חד ערכי בקצרה, ולכן צריך לפרק את מה שאמרת לגורמים. וזה לוקח זמן. אי אפשר לצפות לפירוט כזה על גבי המדיה.
מה שיש בקבינט, יש לקוות, זה פירוק המונח לגורמיו, אבל גם בעוד מיליון שנה לא נהיה חשופים לו באמת, אלא רק דרך פילטרים. אתה לא מתמודד עם חוסר משמעות, אלא חוסר ידע.

להיות ילדותי זה לחשוב שאפשר לפרק את חמאס במובן המקסימליסיטי, אין יותר ארגון כזה. כשמתבגרים מבינים שזה לא אפשרי.
מכאן לקחת לקיצוניות השנייה, אם אי אפשר לפרק את את חמאס במובן המקסימליטי, סימן ש"אי אפשר לפרק את חמאס", זה עדיין ילדותי, כי זה מניח שאי אפשר הכל=אי אפשר כלום.

בכל מקרה זה דיון סרק כי זה לא יקרה, חמאס ימשיך להתקיים עד שיחליטו לקחת החלטה אמיצה.
אני מסכים איתך מלבד המשפט הזה. אין לדעת מה יתבצע. כבר כיום חמאס נחתך ברוב האוגדות שלו וכנראה ברוב כוחו. ברפיח הוא ארגון מתפקד, בשאר הרצועה - עירייה.
אנחנו גם לא יוצאים מהרצועה ושומרים על איזורי חיץ, כדי למנוע התעצמות מחודשת מתוך רפיח חזרה אל עזה וחאן יונס. עשינו לא מעט, עדיין לא השלמנו.

נערך לאחרונה ב:
נכון, יחד עם זאת, אסור להתעלם מהמגמות וחובה לטפל בדברים לפני שהם גודלים ואתה מתרגל אליהם.
שחיטה כזו של אזרחים לא הייתה גם ביום כיפור. תקיפה בליסטית כזאת ממדינה זרה לא הייתה בעבר. יש לנו הרבה יותר כוח מבעבר, אבל גם לאויבינו, אסור לנוח על זרי הדפנה.

בגדול, הטיפול הוא להפחית בצפייה במדיה, כי אתה מקבל bias שהכל עוד רגע מתמוטט. לעומת זאת, מי שלא מתעדכן בכלל (או צופה רק בערוץ 14) - עוד יכול לחשוב שהכל פה דבש.

הרבה אנשים רוצים הגדרות מדוייקות.
Copy paste ליהודה ושומרון - 0 טילים, 0 יכולות להוציא פיגוע משמעותי, 0 התארגנות של משהו שדומה לצבא, שליטה בפועל של שירותי הביטחון בשטח, כלומר פעולות ממוקדות בהתאם להתראות (לא חיילים מסתובבים כל היום ברחובות).

ואווו זה התדרדר מהר. כשאדם יורד לפסים אישיים ולא טוען לגופו של דיון אני יודע שהוא בעצם מסכים איתי אבל לא יכול להודות.

משפט אחרון שלי עבורך - אופטימיות יתר, חוסר רצון להסתכל למציאות בפנים ומחשבה שאנחנו מתת האל אלו בים היתר הגורמים ל7 באוקטובר וגם למלחמת יום כיפור.

ואווו זה התדרדר מהר. כשאדם יורד לפסים אישיים ולא טוען לגופו של דיון אני יודע שהוא בעצם מסכים איתי אבל לא יכול להודות.

משפט אחרון שלי עבורך - אופטימיות יתר, חוסר רצון להסתכל למציאות בפנים ומחשבה שאנחנו מתת האל אלו בים היתר הגורמים ל7 באוקטובר וגם למלחמת יום כיפור.
בוא, עם כל הכבוד, המצב של ישראל עכשיו ב-2024 טוב לאין שיעור ממלחמת יום כיפור. טענתי את זה כבר בעבר בפורום ואני עדיין סבור כך - זה אפילו לא המשבר הכי חמור שהיה למדינת ישראל במאה ה-21. האינתיפאדה השניה היתה הרבה יותר חמורה, בתחילת שנות האלפיים. וההשלכות הכלכליות שלה גם כן.

ההבדל העיקרי כאן הוא פשוט רמת השוק שעבר הציבור ספציפית בגלל ה-7 באוקטובר. מי שמתעקש לחשוב כמוך הוא באמת תבוסתן ופסימי, כי באינתיפאדה נרצחו פי כמה יותר ישראלים רק שזה היה לאורך שנים ולא ביממה אחת.

נושאים דומים

Back
למעלה