• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לינקאדין - מדריך למתחיל

צ'יטה

משתמש רגיל
דירוג
93
טוב,
אז היי לכולם.

אחרי הרבה זמן התחלתי לקחתי את עצמי ברצינות ופתחתי חשבון לינקטדין.

כותב פוסט זה כדי להבין האם חוץ מגלילה בפיד, חברות בקבוצות עניין, חיפוש עבודה, יצירת קשרים, ועדכון הסביבה על מציאת עבודה חדשה;

האם יש שימושים אחרים בפלטפורמה הזו שאני מפספס ?
כנראה שכן, אשמח לדעת עליהם.

תודה

לא. אולי יש קורסים אינטרנטיים שאפשר לעשות דרכם (לא בדקתי או ניסיתי).
משתמש נטו כ-CV ותו לא.
ללינקדאין ירדה הפופולריות לדעתי.

מגלילה בפיד
אל תעשה את זה, בזבוז זמן מוחלט. אני מסתכל על לינקדאין כקובץ קורות חיים עם בסיס נתונים של קשרים קודמים.

מידי פעם אני עושה שאילתות כדי למצוא עובדים בין/בעזרת/מתוך הקשרים הקודמים, ולפעמים מוצאים אותי.

תדאג למלא את הפרופיל שלך עד כמה שאפשר עם יותר נתונים ודברים שאתה מתמצא בהם כדי שהמגייסים ימצאו אותך בחיפושים שלהם.
הפיד הפך להיות מופע אוננות של כל אחד על עצמו.

אחרי הרבה זמן התחלתי לקחתי את עצמי ברצינות ופתחתי חשבון לינקטדין.
נחמד, אבל מה אתה יכול להציע? כרגע אין לך מקצוע מבוסס, אתה מזגזג בין לעבוד בקיץ בקיבוץ, לדחות לימודים, לנסוע לפה או לשם.
אז פתחת פרופיל, טוב, תשאיר אותו ריק עד שתוכל למלא אותו בתוכן מועיל משמעותי שיקדם אותך.
סליחה אם אני נשמע בוטה אבל אני כותב את מה שאבא היה מציע לבנו שמבוסס על ניסיון רב.

כותב פוסט זה כדי להבין האם חוץ מגלילה בפיד, חברות בקבוצות עניין, חיפוש עבודה, יצירת קשרים, ועדכון הסביבה על מציאת עבודה חדשה
יש הבדל משמעותי עבור שכיר ועצמאי בלינקדאין. אם אתה עצמאי או רוצה להיות, זו פלטפורמה מצוינת למציאת לקוחות, קשרים, פרסום וכו'. כשכיר אכן השימוש הוא יותר כקו"ח אבל אם אתה עוקב אחרי קבוצות מקצועיות ומחובר לאנשים מהתחום שלך, הפיד שלך יתרום לך הרבה - חשיפה לטכנולוגיות, רעיונות, הזדמנויות, דעות מקצועיות. בשונה משאר הרשתות החברתיות, לינקדאין דורשת השקעה של זמן כדי להתאים אותה לצרכיך ולדעתי זו השקעה שווה לשכירים ועצמאים כאחד.
אישית (שכיר) זו הרשת החברתית העיקרית שלי, אני משתמש בה לא מעט והיא מאוד יעילה עבורי.
ללינקדאין ירדה הפופולריות לדעתי.
אכן יש זליגה גדולה של תכני יום יום לתחומים מקצועיים וזה מושך אותה לכיוון פייסבוק.

האם יש שימושים אחרים בפלטפורמה הזו שאני מפספס ?
בניסיון שלי

לי יש בזה 4 שימושים עיקריים

1. מציאת עבודה, לכתוב יפה את הקו"ח שלך בשביל שימצאו אותך וגם להתסכל על פרסומים של חברות שמגייסות

2. גיוס עובדים - הרבה פעמים פרסמנו בלינקין על זה שמחפשים עובדים, זה פשוט בחינם ובדרכ אחד האנשים שמכירים אותו ימליץ לנו על מישהו אישי, גם מאוד נוח להיכנס ולקרוא על מועמד לפני שהוא מגיע לראיון עבודה - תחשוב על מה שאתה מפרסם בגלל זה ואין הפרופיל שלך בנוי

3. פלטפורמה לפרסום וקידום עסקי, הרבה פעמים פרסמתי תוכן עסקי של מקום העבודה, פרסים שזכינו, או תחרויות שהשתתפנו והיינו צריכים הצבעות וכו, זה אפילו יכול להיות כלי להגיע למשקיעים והשקעות (בסטארטאפים) - קח בחשבון שלרוב מי שקורא את זה זה לא מי שרשום אלה לכל חברה יש אדם שאחראי על זה ומחזיק חשבון בשם המנכל ומדפדף בו מידי פעם ומזין אותו בהודעות

4. שמירת קשרים עסקיים בחול - כל מעולה לתקשורת ושמירה על קשר עם ארה"ב וסין
מהניסיון שלי ארהב מאוד אוהבים לפרסם שם - כלי מעולה לשמירה על קשר עם שותפי עבודה לקוחות וכו
עם סין זה כלי מעולה ליצירת רשת קשר (לרוב הם יפנו אליך) וזה מקור בלי נגמר של אופציות לקבל הצעות מחיר לייצור (מאוד נוח שאתה צריך לתמחר דברים לייצור אבל מראש יודע שלא תייצר את זה אז כל פעם שולח לכמה אחרים) - יצא לי גם לייצר בעקבות קשרים בלינקין בסין באיכות מעולה ומחירים מאוד טובים, אבל זה כמובן משהו מאוד עיסקי שצריך להבין בו

כך או כך חשוב לייצר קשרים עם אנשים רלוונטים מהתחום שלמדת אותו (כל המחזור שלך, אחרי 5-10 שנים אלה יהיו אנשי מפתח ומנהלים בחברות אחרות שאולי תרצה להתמיין אליהם וזה עוזר שאתה יודע מי עובד איפה ואיך להתקשר אליו לבקש שיקדם אותם), אנשי מילואים - לרוב חלק גדול ממי שיעשו איתך מילואים עובדים בתפקידי מפתח בחברות שתרצה להתמיין אליהם - כנל

בהצלחה

סה"כ רשת נהדרת, בו כל אחד יכול להאדיר את האגו ולרשום על עצמו מה שבא לו תוך כדי לעדכן את כולם ש'התחלתי עבודה חדשה..'

1655276444043.png

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik האם משהו יכול לכתוב מדריך לפתיחת חשבון בארה"ב. צרכנות פיננסית 2
חתול לילה מדריך לפתיחת חשבון בנק בחו"ל שוק ההון 3
Shnizelia מדריך הישרדות במקרה של מלחמה גרעינית אוף טופיק 42
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
H מדריך לסטודנט מתחיל במקצוע ריאלי התפתחות אישית 9
K מדריך לקרנות ריט אוף טופיק 1
ע מדריך למשקיע המתחיל שוק ההון 17
A מדריך פשוט לתיקוני ותחזוקת אופניים התפתחות אישית 8