• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לשמור שקי אורז?

הסייד

משתמש רשום
דירוג
4
התחלנו לקנות אורז בשקים, הפער במחיר עצום. אבל אנחנו לא ממש יודעים מה לעשות עם האורז מהרגע שהשק נפתח (וכאמור, מדובר על כמה קילוגרמים טובים). פשוט לקשור אותו שוב ולהשאיר אותו בתוך הארון? או שמא יש דרכים יעילות יותר לשמור אותו?

קרה לי שקניתי בטעות כמה קילו אורז :) (הזמנה אונליין), פשוט קשרתי את זה טוב ושמתי בארון חשוך...לקח לי אולי חצי שנה לסיים אותו והוא היה בסדר

הייתי חושש מעש המזון שיגיע לנשנש מהאורז. תאטום את השק כמה שאפשר ושים לב לעשים במטבח.
הבנתי שעלי דפנה דוחים עשים אבל אני לא סגור על אמינות מקור הידע.

קח בחשבון שרוב הסיכויים שיש כבר ביצים של תולעים בתוך האורז, מה שאומר שבטווח של חודש עד כמה חודשים יתחילו להסתובב לך תולעים באורז, גם אם תשמור אותו בכלי אטום הרמטית.

קח בחשבון שרוב הסיכויים שיש כבר ביצים של תולעים בתוך האורז, מה שאומר שבטווח של חודש עד כמה חודשים יתחילו להסתובב לך תולעים באורז, גם אם תשמור אותו בכלי אטום הרמטית.
יש פתרון לזה?

יש פתרון לזה?
באריזות האטומות של קמח ואורז ממלאים את השקית בחנקן ולא חמצן, זה מונע מהביצים להתפתח לזחלים.
עוד אופציה זה לשמור במקפיא.
זה לא הורג את הביצים אבל מונע מהם להפוך לתולעים.

לא הבנתי. גם השקיות הקטנות של הקילו מכילות ביצי תולעים?

התחלנו לקנות אורז בשקים, הפער במחיר עצום.
זה לא מתאים למשפחה קטנה, גם אם הפער גדול, אלא אם אתם אוכלים כל יום אורז. אבל כבר קניתם, אז אם יש לכם מקפיא מספיק גדול, אפשר להעביר לצנצנות פלסטיק או שקיות ניילון סגורות היטב. מאותה סיבה אני לא קונה שימורי ענק של טונה או רסק עגבניות וגם לא צנצנת גדולה של מיונז.
את רוב חומרי הגלם כדאי לקנות בכמות שמרגע הפתיחה יסתיימו תוך שבוע-שבועיים-חודש (תלוי מה החומר גלם).

לא הבנתי. גם השקיות הקטנות של הקילו מכילות ביצי תולעים?
רוב הסיכויים שכן.
אם אתה רוצה לבדוק קח שקית אורז, תפתח אותה כדי שיכנס חמצן ושים את האורז בכלי אטום אבל במקום חמים, לא בשמש ישירה. סיכוי טוב שתוך כמה חודשים תתחיל לראות תולעים.

אנחנו קונים תמיד 5 קילו, ומאחסנים בארון. מעולם לא הייתה לנו בעיה של תולעים. בוררים את האורז לפני כל שימוש.

אני מאחסן בתוך צנצנת זכוכית ענקית. יש שם מקום לרוב האורז שבשקית.

אני עדיין מוצא תולעים פה ושם

אני קונה באופן קבוע את השק של ה 5 קילו ומאחסן בתוך קופסת LOCK & LOCK ענקית מאיקאה.
לא קרה לי פעם אחת שהיו תולעים/יצורים אחרים באורז.
אני גר סך הכל עם אשתי ואנחנו אוכלים לפחות קילו אורז בשבוע.

בקירור או בקופסאת אחסון מיועדת.

נ.ב,
במידה והאורז נורמאלי אני לא מבין איך הגעת להפרש כל כך גדול במחיר.

כמה עולה לך כל 1 קג בשק?
איזה אורז אתה קונה? של איזו חברה?
כמה זמן לוקח לכם לסיים שק אורז? (25 קג אני מניח)

למה?
אנחנו גם קונים אורז בשקים באיכות טובה כמובן, חצי מחיר, יותר טעים.. מאחסנים כמעט שנה ועוד לא גילינו משהו מתנוענע..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
I איך לשמור על ההון העצמי בחיפוש ארוך אחר דירה נדל"ן 15
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
I לשמור על הערך של הכסף שוק ההון 15
מ התלבטות לסגור פוזיציה או לשמור בתור "ביטוח" שוק ההון 7
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
amikal לשמור כסף מחוץ לישראל שוק ההון 30
י מכרנו בית, רוצים לשמור על הכסף לטווח קצר-בינוני שוק ההון 29
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
O תיק "אורז בסמטי" יומני מסע אישיים 27

נושאים דומים

Back
למעלה