• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש לי חשבון באינטרקטיב - לחזור לברוקר ישראלי?

• פותח הנושא wolf
  • פורסם בתאריך

wolf

משתמש רשום
דירוג
4
היי כולם,
יש לי כיום חשבון באינטרקטיב ישראל עם סכום שלא מאפשר לי לעבור עדיין ל-IB ללא עמלות.
התחתנתי וכיום אני מתלבט אם לא לחזור בכלל לברוקר ישראלי.

סיבות בעד מעבר לברוקר ישראלי -
* לא להתעסק עם מס הכנסה - הסיבה העיקרית במעלה, רצון עז להימנע מדוחות שנתיים וכו'.
* אפשרות להשקיע באג"ח ישראלי באותו "בית".
* מנבכי הפורום עלה כי אינטרקטיב ישראל יכולים לגשת לחשבון של הלקוחות ואי אילו דברים מטרידים בסגנון הזה.

סיבות נגד מעבר לברוקר ישראלי -
* כיסוי ביטוחי - להבנתי הכיסוי הביטוחי של אינטרקטיב גדול יותר משל בית השקעות בארץ. בתכל'ס, אין לי מושג מה זה אומר.
* עמלות - אני מבצע 3-2 פעולות לכל היותר בשנה. אם אני אצטרך להיקנס על זה ב-15 דולר + 120 ש"ח עלות שנתית של אחזקת חשבון + מרווח המרת מט"ח לא עדיפה = ~200 ש"ח בשנה. מעדיף את זה על דוחות שנתיים למס הכנסה.
* אם ארצה לעבור חזרה לברוקר זר - אצטרך לנדוד מבית ההשקעות לבנק ומשם לברוקר זר.

פספסתי משהו מהותי? אשמח להארות.
שאלה נוספת: בתי השקעות ישראליים יגבו עמלה על העברת ני"ע אמריקאי מברוקר זר אליהם? (נשמע הגיוני שלא יגבו עמלה, אבל אין לדעת).
פשפשתי קצת בפורום ועדיין לא מרגיש שיש לי החלטה נבונה.

תודה רבה עצומה מראש

אתה יכול במקום ברוקר לקנות את האגח בבנק שלך.
אתה יכול להמנע מהצורך להגיש דוחות אם אתה נמנע מרווחי הון ודיבידנים, למשל ע״י רכישת קרנות איריות צוברות ועל הדרך להיות גם חסין למס ירושה.
עוד יתרונות לאינטראקטיב זה להחזיק חשבון במדינה זרה הרחק מהידיים של הרשויות בארץ (עיקולים, הלאמה, הגבלות על הון ושאר שטויות), המרת מטח הכי זולה בעולם בין השאר.

כיסוי ביטוחי - להבנתי הכיסוי הביטוחי של אינטרקטיב גדול יותר משל בית השקעות בארץ
אתה בטוח? ראה כאן.
המצב שתיארת אולי נכון לאינטראקטיב ברוקרס, אבל לא בהכרח לחברה הקפריסאית (Mexem) שפועלת תחת השם "אינטראקטיב ישראל".

אתה בטוח? ראה כאן.
המצב שתיארת אולי נכון לאינטראקטיב ברוקרס, אבל לא בהכרח לחברה הקפריסאית (Mexem) שפועלת תחת השם "אינטראקטיב ישראל".
הנכסים באינטר-קפריסין מבוטחים בדיוק כמו הנכסים בעבודה עם ib ישירות (הם גם נמצאים ב ib).
הדבר היחיד שלא מבוטח זאת מעילה/פעולה שבוצעה ע"י עובד אינטר קפריסין או בשמו (למשל פריצות למערכות מחשוב של אינטר-קפריסין וכו).
זה לא שפוטנציאל הנזק לא קיים, אבל הביטוח מכסה הרבה יותר מאשר הביטוח (הלא קיים) בבתי השקעות ישראלים

הדבר היחיד שלא מבוטח זאת מעילה/פעולה שבוצעה ע"י עובד אינטר קפריסין או בשמו (למשל פריצות למערכות מחשוב של אינטר-קפריסין וכו).
אכן לזה כיוונתי.

ולמה לא גם וגם? כמו מיטב טרייד עם IB ?

ולמה לא גם וגם? כמו מיטב טרייד עם IB ?
זה לא ממש גם וגם. זה לעבוד עם מיטב על כל המשתמע.
מיטב בסה"כ משתמשים בIB כספק משנה. ללקוח הסופי זה לא משנה כמעט כלום למעט הממשק.

אתה יכול להמנע מהצורך להגיש דוחות אם אתה נמנע מרווחי הון ודיבידנים, למשל ע״י רכישת קרנות איריות צוברות ועל הדרך להיות גם חסין למס ירושה.
עוד יתרונות לאינטראקטיב זה להחזיק חשבון במדינה זרה הרחק מהידיים של הרשויות בארץ (עיקולים, הלאמה, הגבלות על הון ושאר שטויות), המרת מטח הכי זולה בעולם בין השאר.
התשובות שלך הן תמיד נכס.

תקן אותי אם אני טועה, אבל אם אתה מקבל דיבידנדים שמנוכה עליהם לפחות 25% והסכום מהדיבידנדים בשנה לא עובר את X (אם אני זוכר נכון X=~ שח 300K), אז אתה לא חייב להודיע לא אחד? בהנחה ואין רווחי הון וסיבות אחרות לדווח

תקן אותי אם אני טועה, אבל אם אתה מקבל דיבידנדים שמנוכה עליהם לפחות 25% והסכום מהדיבידנדים בשנה לא עובר את X (אם אני זוכר נכון X=~ שח 300K), אז אתה לא חייב להודיע לא אחד? בהנחה ואין רווחי הון וסיבות אחרות לדווח
נכון

וואלה, תודה על כל האינפורמציה!
אז ביום שבו ארצה לפדות את כלל הכסף/חלק מהכסף בחשבון, אז אצטרך לעשות באותה השנה דו"ח שנתי ולדווח למס הכנסה?
אם כן, נשמע הוגן מספיק בכדי להשאיר את המצב על כנו ולא לעבור לברוקר ישראלי.

2 מיני שאלות:
1. עצם העובדה שכאמור, יש לי חשבון אצל ברוקר זר, לא מונעת ממני להגיש בקשות להחזר מס הכנסה? (עם כלים דוגמת finupp ודומיהם) או שזה נהיה מבורדק על יתר המידה ולוותר?
2. אם תיאורטית, אני מוכר נכסים בנייר X וקונה בנייר Y (נגיד, מכרתי VTI וקניתי IWDA), זה "נחשב" רווחי הון או שכל עוד זה בתוך מערכת המסחר ולא משכתי את זה לחשבון בנק שלי, אז זה לא נהפך לרווחי הון?

בהמשך לדבריך - מה ההבדל בהימנעות מהגשת דוחות על ידי אי מימוש רווחי הון דרך VTI ודומיהם לעומת קרנות איריות צוברות, שהרי גם שם איני מממש רווחי הון. אם אממש רווחי הון בקרן אירית צוברת, לא אצטרך להגיש דוחות?

בהמשך לדבריך - מה ההבדל בהימנעות מהגשת דוחות על ידי אי מימוש רווחי הון דרך VTI ודומיהם לעומת קרנות איריות צוברות, שהרי גם שם איני מממש רווחי הון. אם אממש רווחי הון בקרן אירית צוברת, לא אצטרך להגיש דוחות?
אין הבדל. סתם דוגמא איך להמנע מכל אירוע מס (הון, דיבידנד, ירושה) בקרן אחת.

1. עצם העובדה שכאמור, יש לי חשבון אצל ברוקר זר, לא מונעת ממני להגיש בקשות להחזר מס הכנסה? (עם כלים דוגמת finupp ודומיהם) או שזה נהיה מבורדק על יתר המידה
לא יודע איך בדיוק מגישים בקשות להחזר מס, אבל באופן עקרוני ברגע שאתה מגיש דו"ח למס הכנסה אתה צריך לכלול בו את כל ההכנסות שלך באותה שנה, כולל דיבידנדים ורווחי הון.
אם תיאורטית, אני מוכר נכסים בנייר X וקונה בנייר Y (נגיד, מכרתי VTI וקניתי IWDA), זה "נחשב" רווחי הון או שכל עוד זה בתוך מערכת המסחר ולא משכתי את זה לחשבון בנק שלי, אז זה לא נהפך לרווחי הון?
חובת הדיווח היא ברגע שמכרת מניה. אין קשר לשאלה מה אתה עושה עם הכסף אח"כ.

בהמשך לדבריך - מה ההבדל בהימנעות מהגשת דוחות על ידי אי מימוש רווחי הון דרך VTI ודומיהם לעומת קרנות איריות צוברות, שהרי גם שם איני מממש רווחי הון.
יש כאלו שטוענים שברגע שיש דיבידנדים כן צריך להגיש דוח מס (אבל בינתיים אין עדיין תשובה רשמית ממס הכנסה בעניין). בקרן אירית אין דיבידנד ולכן אין בכלל התלבטות.

לא יודע איך בדיוק מגישים בקשות להחזר מס, אבל באופן עקרוני ברגע שאתה מגיש דו"ח למס הכנסה אתה צריך לכלול בו את כל ההכנסות שלך באותה שנה, כולל דיבידנדים ורווחי הון.

חובת הדיווח היא ברגע שמכרת מניה. אין קשר לשאלה מה אתה עושה עם הכסף אח"כ.
צריך לדווח על כל מכירה או פעם בשנה?

צריך לדווח על כל מכירה או פעם בשנה?
צריך לדווח על כל המכירות שלך, אבל לא כל פעם שאתה מוכר.
בגדול אמורים לעשות את זה כל חציון, אבל יש כאלה שמדווחים רק פעם בשנה (אבל אז יש תשלום ריבית על המס וכו').

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
S סגירת חשבון באינטרקטיב ישראל צרכנות פיננסית 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
E פתיחת חשבון באינטרקטיב ברוקרס ישראל שוק ההון 9
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מספרי חשבון בדיסקונט צרכנות פיננסית 1
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
yossik האם משהו יכול לכתוב מדריך לפתיחת חשבון בארה"ב. צרכנות פיננסית 2
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
מ חשבון בקרקן השקעות אלטרנטיביות 0
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
N אישור חשבון בInteractive Brokers שוק ההון 2